Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

agatkag
24. júl 2012

@brumka111 ahoj, malá ešte nebola vážne chorá, mala trochu nádchu, teplotu, ked jej išli zuby, ale nič iné...nemala ešte antibiotiká....minulú zimu sme prežili na mede a vitamíne c. Aj sa rada otužuje, najradšej sa sprchuje studenou vodou. V zime byt neprekurujeme, aj to možno pomáha, v izbe máva 19 °C, takže v noci je trošku viac oblečená. Chodili sme aj plávať cez mrazy, ani vtedy nebola chorá. No asi sa to zmení, keď nastúpi do škôlky. Ale v rodine som za "debila". Hlavná vec, že ostatné deti v našej rodine sú stále choré, berú veselo antibiotiká, chodia už aj na alergológiu, majú problémy s imunitou a berú už aj na to nejaké lieky. Som rada, že malá nie je zaočkovaná, len tá posledná návšteva u našej doktorky ma vytočila a stále na to všetko myslím...

aduskatt
24. júl 2012

@pakin sa nahladas.ziadny taky neexistuje

pakin
24. júl 2012

@aduskatt dneska mi povedala nasa dr. ze je taky, tak som si myslela, ze to precítam. 😝 Vravela, ze to vie mi aj ukázat na pocítaci v ordinácii, ale nemá cas 😖 😲

kbeata
24. júl 2012

@bobocka neviem asi pol roka dozadu sa tu pisalo o marketingovom tahu,ze:taka a taka cena,potom zlava z ceny 😒 ,a tot uz ju mas zdarma,lebo bude v povinnom ocko.,a to ti preplati stat ☹ ,a kolkym rodicom spadne kamen zo srdca ze sa za to nebude platiti,cize dobrovolne budu radi,ze sa bude ockovat ☹
no des,ako taky hypermarket

kbeata
24. júl 2012

@ninan2 no jednou ranou dve muchy 😉

aduskatt
24. júl 2012

@pakin boooze, co vsetko nevymyslia...............ziadny zakon ta nedonuti k ziadnemu podpisu, nemusi podpisat ani manzel, ani ty vobec nic 🙂

zaockujteajslnko
24. júl 2012

@pakin
ziaden zakon ta nemoze nutit podpisat cokolvek! ....... ak podpises pod natlakom na podpis tak vlastne sa stava ten dokument neplatnym vo svojej podstate, tak podpis s tym ze dopises "podpisane pod natlakom" a mas pokoj 😀

navyse tym zavaris tomu kto ti to dal podpisovat, lebo vpodstate je podorivy z trestnej cinnosti obmedzovania osobnej slobody a inych...... ked ta nuti k cinnosti zavadzanim ktore porusuju tvoje ludske prava............tak jej to tam podpis s tym ze ta nutila to podpisat a ty to podisat nechces!

maslenka47
24. júl 2012

@pakin neexistuje ziaden paragraf, ktory by ta nutil cokolvek podpisat, ci uz mmr alebo hocico insie. A ked "mudra" o tako vie, a nema v ordinacii cas, nech ti to po ordinacnych hodinach posle napriklad mailom. Viaceri si to radi precitame :D

A este raz, nic nepodpisuj, nemas to za povinnost.

bobocka
24. júl 2012

@kbeata tak ja pevne verim,ze toto sa do ockovacieho kalendara nezaradi.to uz by bola do neba volajuca stupidita! je mozne,ze rotavirove hnacky,teda ockovanie na ne,sa do povinneho o par rokov zaradi,ci hepa A,tomu by som sa moc necudovala (lebo tak to u nas je 😖 ),ale rakovina krcka maternice a hlavne u chlapcov??? nie je lepsie nasim synom povedat,nech nestriedaju partnerky ako ponozky a ockovat ich netreba? ci? chapem,ze u zien je to komplikovanejsie,ale mne proste nejde do hlavy aby sa toto ockovalo u chlapcov!!!

kbeata
24. júl 2012

@bobocka no neviem neviem,ked aj bill gates sa vyjadril verejne,ze treba zredukovat populaciu,a nato spomenul ze aj ockovacimi latkami 😲

pakin
24. júl 2012

@aduskatt ona stále tvrdila ze je. Ako mám ju potom presvedcit, ked tam dostaneme, ze to netreba? Este je to daleko, ale dnesná poradna bola hrozná. Skoro som sa zlakla, ze ona na mna: bububu, budete mat z toho velké problémy a pod. ze je to v zákone a bububu. No hrozné. ☹ A tu na okolí podla mna vsetky dr. majú taky isty názor, bohuzial ☹

kbeata
24. júl 2012

@brumka111 byvam na dolnych honoch,kludne sa mozme stretnut,pokecame...

aduskatt
24. júl 2012

@pakin a ako ta chce donutit ? Ti da pistol k hlave? nepresviedcaj ju, len jej sucho oznam, ze nic nepodpises.......

pakin
24. júl 2012

a este tolko, ze dr. povedala, ze ovela horsie následky budú ked nebude zaockované. Aké mozu vyskytnút? 😕

pakin
24. júl 2012

@aduskatt no hej, mozno ze nepustí nás von z ordinácie kym nepodpíseme😀

bobocka
24. júl 2012

@kbeata ved hej,ale od billa je daleko na svk 😝 😀 a neockujucich rodicov na svk pribuda.ak by chceli zaviest do povineho ockovacieho novu vakcinu,tak verim tomu,ze ulice miest by neostali prazdne. 😉 ludia by sa ozvali a zvlast pokial ide o takuto vakcinu a aj ked krestan nie som,tak som si ista,ze i cirkev by s tym mala problem.

aduskatt
24. júl 2012

@pakin no, to by si musela chuderka vela nadcasov pisat, keby tam chcela byt so mnou az kym nieco nepodpisem🙂

kbeata
24. júl 2012

@bobocka pravda,ale krajiny tretieho sveta taku moznost nemaju,my ani nevieme ako to tam chodi 😒
nedavno som videla film,nemecky,africania nastupeni do radu boli ockovani,nevedeli naco,mozno ako darcek dostali flasu pitnej vody,nasledne im boli pripnute take pasiky na ruke a zoskenovane,no proste tvrda realita o nasledkoch a vysledkoch ockovacich latok ☹
skor ten bill g.tym myslel tie krajiny tretieho sveta,kde je nekontrovatelna populacia,u nas staci scitanie ludu 🙂 a danovy urad,ci socka-poistovna 🙂

bobocka
24. júl 2012

@kbeata 😔 to je strasne 😢 akoby ich zivot mal nizsiu hodnotu ako ten nas 😢 😢 😢 cele zle toto ☹

zaockujteajslnko
24. júl 2012

@pakin
podpisom vyjadrujes svoju slobodnu volu! ........... teda ak ta nejaky udajny zakon nuti podpisat nieco tak to uz tvoja slobodna vola nebude a teda vlastne podisanim uz znegujes ten podpis 😀

ano existuju zakony kde je presne uvedene ze nejake tlacivo obsahuje podpis statutarneho organu a podobne, ale aj ten vyjadruje svoju slobodnu volu tymto podpisom, nie "nutene".

mimi
24. júl 2012

@pakin aj mne lekarka vravela, ze jej musim podpisat papier, ci dam alebo nedam malu zaockovat. No som zvedava ako bude reagovat, ked nic nepodpisem, hadam ma pusti von z ambulancie 😀 😀 a ak nie, tak ja odidem aj oknom 😀

petah82
24. júl 2012

@bobocka aj moj doktor ma akciu na HPV ocko 🙂 uz asi rok. asi to nejde na odbyt... 🙂

manof
25. júl 2012

@brumka111
Nie, po jednej dávke neživej vakcíny v zásade nemôže byť dostatok protilátok a už vôbec nie v tak nízkom veku.

manof
25. júl 2012

@pakin
To je úplná somarina. Neexistuje v právnom štáte nijaká možnosť donútiť kohokoľvek k podpisu niečoho, čo podpísať nechce.

Možno majú nejaké interné smernice, že si majú pýtať podpisy od oboch rodičov, ale interné smernice nie sú všeobecne záväzným právnym predpisom, takže sa na ne môžeš zvysoka vykašľať.

manof
25. júl 2012

Z knihy:

Dr. Taťjana Obuchanyč:
„Ilúzia očkovania — O tom, ako očkovanie oslabuje prirodzenú imunitu a čo možno urobiť pre znovuzískanie zdravia“

kapitola 12.: „Zmena nášho vzťahu k mikróbom“
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tatjana-...

vefi89
25. júl 2012

@manof vážne nespávaš, aby si riadil stránku? 😕 hlboká poklona a vďaka Ti, ale mal by si myslieť aj na seba 😉

manof
25. júl 2012

@vefi89 ale spávam. Túto noc som spal asi od deviatej do polnoci a potom od nejakej piatej do desiatej, kedy ma dcérenka vyhnala z postele. V noci je inak najväčší pokoj na duševnú prácu, takže dosť často robím takto v noci a potom dospávam dopoludnia.

adrika25
25. júl 2012

Ahojte, idem ku Vám po radu. Zaťiaľ som malú nedala očkovať, má 5 mesiacov. Má "sople"..... Potrebujem poradiť, je tu toho strašne veľa popísané, mám z toho guláš, do toho malá, nestíham všetko čítať, prečítala som si riziká aj neriziká očkovania aj z iných stránok ale potrebujem poradiť, či sa dá, znížiť počet cajrajtu čo ma nútia do nej pichnúť, napríklad, že zo 6 povinných dám iba 3? Dakujem za radu.

heimdalls
25. júl 2012

@adrika25 - musíte tošku špecifikovať, čo konkrétne máte na mysli očkovať a čo nie. Monovalentné vakcíny sú celkom problém v SR, používajú sa štandartne tieto tri:

Infanrix Hexa - na ochranu pred šiestimi ochoreniami: záškrtu, tetanu, pertusis (dávivému kašľu), hepatitíde B (zápalové ochorenie pečene), poliomyelitíde (Polio) /detskej obrne/ a ochoreniu, ktoré vyvoláva Haemophilus influenzae typ b.

Prevenar - proti takým ochoreniam ako sú: meningitída (zápal mozgových blán), sepsa alebo bakteriémia (prítomnosť baktérií v krvnom riečisku), pneumónia (zápal pľúc) a ušné infekcie spôsobené 13 typmi baktérie Streptococcus pneumoniae.

Priorix (MMR) - indikovaný na aktívnu imunizáciu proti osýpkam, príušniciam a rubeole.

hajanka
25. júl 2012

@brumka111 vies, je dost mozne, ze ani po 3 vakcinach by nemusela mat vytvoreny dostatocny pocet protilatok, ockovanie aj tak nezabrani nakazeniu
na co taketo argumenty ktore aj tak neprejdu a zmietnu ich zo stola??? preco deti preoockovavame? preco asi? lebo jedna vakcina nestaci (preco asi?), ani dve nestacia (?) ani tri styri... dokonca zivota je treba sa preockovavat ... preco asi??? takyto argument s protilatkami podla mna neobstoji... je jasne ze protilatok tam nemoze byt dostatocne mnozstvo ani po ockovani 3-ma davkami, inak by sa nepichali booster davky 🙂

JEDINE coho by si sa mala drzat je JASNA KONTRAINDIKACIA! a tou je choroba. bodka. 😀