Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

gubcikova
10. aug 2012

@gepe tak na čo sa pýtaš prečo neočkujeme.a ja sa čudujem že niekto po takýchto zážitkoch môže ešte uvažovať o očkovaní

koran
10. aug 2012

@lyongirl aspoň nie som sama čo má chuť prizabiť svojeho.. akože snad sa trochu informujem o tom čo mi do decka pichajú kurnik. tak to mas ale super dr. ze ti to nenuti. a nahlasi ta ci nie?

gubcikova
10. aug 2012

@janano je to slabo vidno.my to máme úplne červené.sa až niektorý zhrozia ked nás vidia.no my sa toho zbaviť nevieme.ako sa to vám podarilo?

gepe
10. aug 2012

@gubcikova protoze vzdy je pravdepodobnost, ze se ukazou nezadouci priznaky, tak to proste je. A proto nechci delat zbytecne radikalni zavery ano/ne. Otazkou je, jak to prave bude vypadat, kdyz vetsi cast populace nebude ockovana, jak se budou nemoci projevovat, uz ted se vraci cerny kasel, bohuzel

gubcikova
10. aug 2012

@gepe aj keby sa očkovalo tak ako napr.chrípka ten gén zmutuje a nepomôže nič

heimdalls
10. aug 2012

@gepe - tomuto hovoríte zaujímať sa ???:
"Je preockovana cela spolecnost, proto neni tolik nemoci a lide nabivaji dojmu ze neni potreba ockovat. Deti ve skolkach nic nechytnou, protoze nemaji od koho - ostatni jsou ockovany tim padem chraneny, tim padem chrani i neockovane. Co se bude dit, az bude prevazovat vice deti i lidi neockovanych? Na to si pockam a jsem na to zvedava emoticon
Kazdy ma volbu, ale co mi vadi, ze matky ktere nenechavaji ockovat sve deti, po dohode s lekari nosi do skolek potvrzeni o individualnim ockovacim planu i kdyz je to lez. Jak samy vi, bez ockovani by jim deti do skolky nevzali.
Kdyz neockovat deti, nest si za to i dusledky, je to to same jako u domacich porodu. Je to rozhodnoti matky, potazmo rodicu, proc by to mel odnaset nekdo jiny.
A ted me muzete kamenovat"

Mne to skôr pripadalo ako vyhradený názor, ktorý má vyprovokovať niečo po čom budú nasledovať príspevky, ktoré následne odsúdite s tvrdením : "Ja neprisla s tim, ze se tady chci hadat, ale rozumne diskutovat a nikomu nebrat jeho pravo rozhodovani a nazoru. Bohuzel ihned jsem byla napadena.
Vidim, ze ne vsechny jste tady fanaticky a hned nevrcite na nekoho noveho kdo prijde a zajima se."

gepe
10. aug 2012

@gubcikova tak specialne proti chripce jsem byla ockovana 2x, poprvy jsem odpadla na ten mesic cca mesic po ockovani, po druhe jsem mela reakci hned 😀 takze v tomhle smeru pro me uz never more 🙂
@heimdalls ano, tomu sa hovori zaujimat sa 🙂 Neprisla som provokovat, len sa pozriet a podiskutovat. Viem co som napisala 🙂 Precitaj si aj co napisala eu ci ako sa vola, lebo budes uzivat len jeden meter.

hajanka
10. aug 2012
janano
10. aug 2012

@gubcikova ja viem, ze tu je to slabe, ale ona to mala take cervene ako vy. Nuz ja som to len natierala mastnym kremom, zieadnymi kortokoidmi a pod. a uz viac nedala ockovat. A postupne to samo zmizlo.

gubcikova
10. aug 2012

@janano ja natieram teraz bepanthenom.naposledy som jej to natieral to krásne zmizlo no dva týždne na to sa to znovu objavilo

hajanka
10. aug 2012

@gepe proti comu?

gepe
10. aug 2012

@gubcikova zkouseli vam delat i imunologicky testy? 😒
@hajanka ted jsem se trosku ztratila. Proti cemu jsem byla ockovana?

gubcikova
10. aug 2012

@gepe ešte nie.teraz ideme na kožné do BA

gepe
10. aug 2012

@gubcikova tak si to vydupejte. Doporucila bych Imumed, ale ten je bohuzel v Praze :(

hajanka
10. aug 2012

@gubcikova ved ono to uz mutuje, ten clanok co tu bol vcera z Ciech 😉

heimdalls
10. aug 2012

@gubcikova - Dá sa toho zbaviť jediným spôsobom, ak sa dá vôbec nazvať zbavením, viacmenej je to odsunutie problému, bohužiaľ jediné účinné a okamžité - Locoid Crelo (kortikoidný krém) ..... teraz ukameňujú mňa 😖

janano
10. aug 2012

@heimdalls ano, to je naozaj len odsunutie problemu. Vies, kde sa ten exem "strati"? Dovnutra, do tela.

luba41
10. aug 2012

@gubcikova veľa detičkám /tak ako písala aj lyongirl /, očkovanie spustilo atopický exém 😒

gepe
10. aug 2012

@hajanka Prave nestovice: 27.11.78 a 18.8.28; trojkombinace: 6.6.78, 18.8.78, 23.1.79, 27.4.81, 17.4.84, 14.3.84; poliomyelitis: 12.3.79, 3.5.79, 3.3.80, 6.5.80, 15.5.91; spalnicky: 25.10.79; pak tetanus 🙂; TBC: 19.3.78, 14.9.93.; Rubeola: 10.10.89 Nejsem si jista jestli mam v ock. prukazu vsechny ockovani, to vi na 100% akorat moje lekarka.

gepe
10. aug 2012

@hajanka jo a pro upresneni tech datumu, datum meho narozeni je 14.3.78

koran
10. aug 2012

@z.vrablova tak presne o toto sa planujem zaujimať! tiez som o tom pocula.

lyongirl
10. aug 2012

@koran asi nahlási, najstaršieho nahlásila, ale tam ma neprehovárala, lebo to bolo "len" preočkovanie v 5 rokoch, teraz ma prehovára, že by bolo škoda nedokončiť 3 dávku, že preočkovania nie sú také dôležité...
ale zatiaľ mi nič neprišlo, že som nedala preočkovať, aj sa ma pýtala, či sa mi ozvali a ja, že nie...

koran
10. aug 2012

@gubcikova na koznom v BA ak myslis Kramare, tak som tam bola koli hemangiomom. bola tam zufala mamicka, ktora mala na dcerke velmi podobny exem. bola zufala ze ani tam jej nevedia pomoct. ja zasa viem, ze takyto exem dokaze vyliecit dobry Homeopat. Moja kamoska ma kamosku homeopatku, ak chces zistim ktora to je.

tara
10. aug 2012

@eaka aha, nepochopila som zart, az teraz 😅

tara
10. aug 2012

@gepe nikto ta kamenovat nebude, kedze presne tento nazor je tu rozoberany uz Xkrat. ty si proste myslis, ze ked je tvoje dieta ockovane, tak chrani moje neockovane? mylis sa a velmi. pred cim akoze chrani tvoje dieta moje? a preco si vlastne myslis, ze ked das dieta ockovat, tak nikdy nedostane osypky, mumps, kiahne, hemofila a pod? ockovanie vobe nesplna tento predpoklad, tvoje dieta moze uplne v pohode ochoriet tak ako aj moje. ockovanie ma v zasade len zmiernit priznaky a priebeh ochorenia, nikdy ti nezaruci, ze dane ochorenie dieta vobec nedostane, to je velmi zla informacia. mna ockovali na mumps aj osypky a dostala som ich pol roka az rok po ockovani! vtedy povedala lekarka, ze taky agresivny priebeh este nevidela, a to som bola ockovana. takze ani ockovanie nezarucuje, ze dieta bude mat lahsi priebeh choroby, ako sa to prezentuje. proste mozno u ineho by ucinkovalo lepsie. kazdy sme ini. a inak, nebojis sa, ze nejake dieta pojde s rodicmi niekam mimo nase geograficke pasmo a prinesie trebars choleru? ta sa u nas neockuje, co potom? ako bude inak ockovane dieta chranit neockovane? alebo taky tyfus, hm? takze este raz, ockovanie nie je o ohrane a vobec nie o absencii ockovaneho ochorenia. dufam, ze som moc nekamenovala 😉

tara
10. aug 2012

@gepe a este jeden postreh. casto sme cestovali, ked sme este nemali maleho, aj mimo europu. nasi znami, ktori isli s nami, sa dali vzdy ockovat na dobre znamu zltu zimnicu, malariu, brusny tyfus, rozne krvacave horucky a pod. no a vzdy chudaci aj niektore z tychto ochoreni chytili, najcastejsie malariu. vtedy prestali verit na ockovanie, pretoze mali take priznaky, ktore im opisali v nemocnici ako velmi agresivne a silne. odvtedy sa neockovali a naposledy nechytili nic, ale mozno aj vdaka uz prekonanej chorobe ziskali dostatocnu imunitu....

gubcikova
10. aug 2012

@koran no som zvedavá.už nevieme čo to môže byť,ale aspoň by jej mohli spraviť testy na alergie

gepe
10. aug 2012

@tara jeste deti nemam, proto me zajimaji vase vlastni argumenty a ne to co se ruzne pise pro i proti ockovani. Zajimaji mne prave vlastni nazory a ne prevzate 🙂 diky! ;)
@gubcikova to rozhodne si nechte udelat. Alergologicko-imunologicke testy mely byt hned mezi prvnim po tom, co neprisli na to, cim to muze byt 😠

zaockujteajslnko
10. aug 2012

@gubcikova
tak to nech je ten lekar rad ze poskodil tvoje dieta, keby to urobil mne je uz mrtvy!!!
predpokladam ze tu je vacsina takych ludi co nedokopu k smrti lekara za jasne poskodenie zdravia vlastnej rodine a budu cakat na akusi "boziu spravodlivost" cize nicovite nic, este aj peniaze od zdravotnej poistovne za tento poskodzujuci ukon 🙂

gubcikova
10. aug 2012

@gepe brali sme medzi tým dlho atb takže tam sme museli čakať a čakať či sa vylieči to čo mala