Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

anicka1981
8. jan 2012

@zuzana76 neviem,ja slovo zadubenec nepozivam, takze som ho urcite nepisala, ale,ked si uz tak o sebe sama myslis, tak asi na tom nieco bude 😀

anicka1981
8. jan 2012

@petot a to aj po tej novej vyhlaske plati to porusovanie ochrany osobnych udajov?, sa pytam, lebo ked na dalsej poradni mi doki oznami, ze nas podla noveho musi hlasit,,,,, ale aj tak je to dost rozporuplne, lebo, ked v Ruzinove ockovali podla datumu narodenia, tak dozadu by hlasit nemal, ved vyhlaska plati az od noveho roku, a moj bol narodeny pol roka pred tym 😀 aj ked viem, ze chodia kontroly a je to otazka casu,kedy predvolanie pride, ale preco by somim mala pomahat ?! 😀 no z cha chvilu uz by mali aj tak pichat hexu 2, tak mozno tot bude chciet hlasit, ale ja soodmietlaockovanie ako celok, vsetko povinne, takze na dalsej poradni urcite podpisovat nic nebudem

petot
8. jan 2012

@heimdalls Dr. Paul Offit, to je ten pravý človek v otázke bezpečnosti vakcín. Svoj zisk z patentu na rotavírusovú vakcínu a z iných kontraktov súvisiacich s očkovaním a poradenstvom pre farmaceutické firmy, pokiaľ viem, dosiaľ nezverejnil, ale videl som kdesi odhad, že by mohlo ísť spolu až o 30 miliónov USD. Keď máte pochybnosť o bezpečnosti očkovania, choďte a opýtajte sa jeho!

Očkovacie autority mu veria! Mali by ste mu veriť aj vy! A mali by ste veriť očkovacím autoritám!

petot
8. jan 2012

@anicka1981 Samozrejme platí, vyhláška je nižšia právna norma oproti zákonu, a zákon o ochrane osobných údajov zatiaľ nikto nezrušil.

anicka1981
8. jan 2012

@petot dakujem 😉 tak to sa na neho nachystam 😀

zuzana76
8. jan 2012

@anicka1981 citujem uvedene 2.1. 2012 o 16.29

anicka1981 Registrovala sa 20. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1606 príspevkov. Okres Prešov.
anicka1981 @katja78 no tu vobec neide o ceny vakcin, tu ide o zdravie nasich deti, keby som bola presvedcena, ze ockovanie je dobre a mojemu dietatu pomoze tak ju kupim, rovnako ako teraz zaplatim pokutu za to, ze ockovat nedam, a navyse moj doki ma upozornil,po podpisani neockovania, ze keby som aj ockovat uz chcela, tak si vsetku mimo ockovacieho kalendara musim platit uz sama..... tak neviem o co ti tu ide??,robis si neaky prieskum,kolko sme ochotni zaplatit za vakciny???? alebo co? o peniaze ide tym farmako firmam,ktore predavaju jedy a vyrabaju si ockovanim novych pacientov,,,a zatial sa im to dari vdaka zabubencom

slovo zabubenec, spravne sa pise zadubenec, a nie, nemyslim si o sebe,ze som zadubenec, ale sa len ukazalo, ako utocite na inych, ktori maju iny nazor

slovo si pouzila ty, takze mas aj kratku pamat, ked si nepamatas

zuzana76
8. jan 2012

@anicka1981 este si neodpustim uvedenie zo synonymickeho slovnika

zadubenec p.hlupák

hlupák hlúpy al. nerozvážny človek (používa sa často v nadávkach) • sprosták: to môže urobiť len hlupák; ten chlap je veľký sprosták • expr.: chumaj • chmuľo • chruňo • trpák • truľo • trkvas • tupec • tupák • tupáň • kubo • trúba • pejor. krpčiar (človek bez rozhľadu) • expr

aj tu je dokaz, ze slovo zabubenec neexistuje, ale spravne je zadubenec, ale ja som to aj tak brala,ze to bol len tvoj preklep, ale nie je pravda,ze to slovo nepouzivas, pretoze si ho pouzila

znova to len nieco vypoveda,ze jednoducho sa zavadza aj v tejto teme v istych suvislostiach, resp. ako to komu vyhovuje, vsak? 😉 a presne toto ja nehladam, hladam nezavisleho cloveka, ktory mi vie poradit

anicka1981
8. jan 2012

@zuzana76 no koment, niekto je tu za chytreho 😀

prevenar
8. jan 2012

@zuzana_m ahojky 🙂 to ,ze lekarka opakuje, ako je niekto prvy kto odmietol a ze sa v celom celucickom zivote este nestretla s vedlajsimi ucinkami opakuju kazdemu ako mantru 😀 ..a kludne aj 100 ludom za sebov :-P aj my sme boli pocastovany uplne rovnako.

a na co mas ist k lekarke ? na preventivnu prehliadku, alebo len koli ockovaniu ? ked na preventivku, tak jej proste oznamis , ze odmietas vsetko dalsie ockovanie ..koniec diskusie. nemusis jej nic vysvetlovat. je to tvoje dieta, tvoje rozhodnutie ..ty mas zodpovedost za vlastne dieta a nie nejaka lekarka. ked tam mate ist len na ockovanie,tak jej len zavolaj, ze dalej uz ockovat nebudes, dakujem , dovidenia. slusnost od tial po tial, drzost niektorych arogantnych lekarov nema hranic.

zvysok ti pekne napisal petot. vela zdaru.

anicka1981
8. jan 2012

@zuzana76 ja sa tu nechcem hadat ani nic podobne, to ze si ty vztahovacna, za to ja nemozem 😉 , ako som pisala, ked si to sama o sebe myslis, tvoja vec, a nepozeraj sa na nas zvrchu a neviemake pravo mas nas sudit, ze ty si taky a ty onaka, sa pozri na seba prv 😉 a to ze ci som pouzila neake slovo alebo nie to s tymto forom nema absolutne nic spolocne, nemam naladu na hru so slovickami..... kludne si hladaj info, kde chces, mne je o jedno 😝

olivova
8. jan 2012

@zuzana76 takeho nestranneho cloveka nenajdes. Mas aj celkom dobre rozpisane knihy - pre a proti ockovaniu, precitaj si letaky vakcin, precitaj si, co sposobi virus - choroba, proti ktorej sa ockuje, ake su negativa ockovania, ake su negativa priamo ochorenia....Nik to za teba neurobi - je to len na tebe...
Treba vyselektovat ockovania, ktore su podla teba zbytocne a ktore nie....To chce pracu a studovanie nielen na tomto fore....

zuzana76
8. jan 2012

@anicka1981 ani ja sa hadat nechcem, nie som vztahovacna, ale ty si to doslovne napisala, co si o ockujucich rodicoch myslis a prosim ta, uz na mna nereaguj, nebudem ani ja, ocividne si nemame co povedat

@olivova dakujem za nazor, ano viem,ze treba studovat a to uz niekolko mesiacov robim, vlastne odkedy sa narodil druhy syn

shakti9
8. jan 2012

@zuzana76 teraz mi napadla jedna vec, co tiez stoji za uvahu podla mna: najnovsie davaju niektori lekari podpisovat rodicom, ze si precitali pribal. letak... nie je to extremne podozrive? ved tym rodica zazenu do kuta. Ako? Ked chces ockovat, tak vlastne dopredu podpises, ze si uzrozumena s rizikami, ktore sa spominaju v letaku (alergie napr....- siroky pojem mimochodom, nie?) a potom, ak sa nedajboze nieco stane, sa mozes stazovat na lamparen, vsak?
Dalsia vec je, ze to teda asi nebude take ciste s tym ockovanim...Nechapem, ak je to take bezpecne a teda "povinne", tak preco potrebuju taketo podpisy? preco a pred cim sa chcu chranit?
Dalej uvazujem: ak to teda nepodpisem, tak moje dieta zrejme nemoze zaockovat! Ja som si tieto suvislosti bohuzial uvedomila neskoro, mohli mi "zjednodusit" situaciu a podpisala som, ze letak mam precitany... ale nevadi, ockovat nejdeme a ako jeden z dovodov uvadzam aj precitany a podpisany letak - jednoducho s takymi rizikami a pochybnostami predsa svoje dieta nemozem dat zaockovat...
Chapete o ake vypocitave konanie ide?Urady (a skoda ze aj mnohi lekari) chcu, aby sa dodrzala "povinnost" a aj sa takto okato zbavuju akejkolvek zodpovednosti... Smutne je, ze vacsina naroda na to "skoci"...

denduska
8. jan 2012

@zuzana76 no s mojim manželom je to komplikované, neviem to len tak zhrnúť, musela by si ho poznať ako človeka 🙂 Ale on si nikdy aktívne neštudoval veci okolo očkovania, v podstate vie len to čo pasívne načerpal (aj odo mňa) a má z toho taký nejaký výsledný pocit, že očkovanie je prospešné a má význam.
Vieš, ťažko je sa na niekoho spoľahnúť, lebo trebárs na Slovensku ani neviem o nejakom odborníkovi, čo by sa venoval len a len očkovaniu a ničomu inému. Moja osobná mienka je, že ten pôvodný úmysel očkovania bol istotne dobrý, no bohužiaľ sa to zvrhlo skôr na to, že stačí umne využiť strach ľudí z chorôb a dajú sa zaočkovať na všetko. A že to "vyrobí" obrovské peniaze.
A či je očkovanie naozaj účinné ako prevencia, na to ti neviem odpovedať, museli by sme strčiť aspoň sto zaočkovaných ľudí priamo do ohniska nákazy a to si neviem prakticky predstaviť 😨 Ja osobne očkovanie ako prevenciu nezatracujem, len si už viac uvedomiem aj riziká, ktoré so sebou nesie.

anicka1981
8. jan 2012

@zuzana76 ale si vztahovacna 😉

zuzana76
8. jan 2012

@denduska plne suhlasim
ani ja neviem donutit prestudovat si mojho manzela o ockovani, tiez vie len odo mna urcite fakty a tiez to uzavrel,ze je jednoducho prospesne a hotovo

tiez nie som za ockovanie vsetkeho mozneho

minimalne to MMr dam odlozit, ako si mi poradila, ani tam so mnou nechce ist, tak idem sama, ale jednoducho vidim,ze maly nie je vo forme to ockovanie podstupit teraz

zuzana_m
8. jan 2012

@petot Ďakujem velmi pekne za odpoved. Ked som prvy raz spomenula odmietnutie vakciny, tak bola ok, vraj si to mam premysliet,vraj aby bola malá chránená. Ale ved dve dávky má pichnuté,tak by mala byť ako tak chránená nie? Čítala som,že tá tretia je booster, na predĺženie účinku vakcíny. Správne? No ked tam bol manžel so synom, tak mi dala po ňom odkázať,že určite dať zaočkovať,lebo malej hrozí záškrt atd...,,,vraj MMR nemusim ked nechcem. Ale ja som sa jej neozvala. Ked sme tam boli pred Vianocami, tak sa ma pýtala,kedy ju pichne. No malá bola chorá. Dala jej ATB,a pod obratí ju chcela zaočkovať 😕 . Nakoniec ked som tam bola, mi povedala že ma pošle za Urbančíkovou do KE,vraj aká skvelá doktorka,ona mi už vysvetlí. Lebo som vahala nad tym,či malá nemá oslabenú imunitu,ked je stale chorá.A ked som argumentovala,že mi nezaručí že moje dieťa po pichnutí bude ok, tak sa mi smiala,že odborník DLouholucky neviem ake vyborne prednašky robi ,že proste nežiad. učinky nie sú. No mimochodom, pri vakcine TBC priznala,že nežiad. učinky su. Oni už sami nevedia mam pocit, čo a ako podať. Videla na mne,že vaham nad niektorymi chorobami ako tetanus, zaškrt a osypky. Tak navrhla nejaku alternativu. Vraj po novom roku mam zavolať. Normalne mam depky už zo zajtrajška.Takže ona neni povinna hlasit neočkujucich?

nika.r
8. jan 2012

@zuzana76 mrzí ma, že si nadobudla takýto názor na tých, ktorí neočkujú. ☹ Nečítala som všetko, čo sa tu napísalo,takže nechcem nič konkrétne k tomuto písať. Ale zaregistrovala som Tvoju poznámku, že sa nacítiš kompetentná na také závažné rozhodnutie ako je neočkovanie detí. Ver tomu, že aj ja som sa tak cítila a občas sa tak cítim aj teraz. ☹ stále to v duchu riešim, snažím sa študovať pokiaľ je to možné ďalšie materiály. Moje vzdelanie je ďaleko od medicíny a čím viac sa do tejto problematiky dostávam, tým mám viac nejasností a tým viac zisťujem, že o tom viem houby. 😝

Ale...

Moje deti konkrétne obidve mali po očkovaní problémy. To, čo ma presvedčilo neočkovať bolo to, ako s ak tomu stavali lekári. že boli schopní poprieť úplne očividné prejavy a súvisloti. lekár, ktorý vidí dieťa raz za čas na 10 minút si predsa nemôže všimnúť to, čo rodič, ktorý je s dieťaťom stále. lenže rodičovi nikto veriť nechce, ve´d papier na posúdenie zdravotného stavu majú oni. ☹ ďalej ma na celom tom veľmi hnevalo, že nie sú ochotní uznať ani len to, čo je v príbalovom letáku. proste prestala som nejako postupne lekárom dôverovať, lebo mi v ich postupoch niečo nesedelo. A je toho ešte veľa, čo ani logicky ani nijako v problematike očkovania nesedí, ale to by bolo na dlho. Takže rozhodnutie neočkovať bolo u mňa o tom, že som prišla na to, že na mojich deťoch skutočne záleží len mne. Len ja nesiem zodpovednosť za ich zdravie, pretože aj keď tu máme lekárov, v konečnom dôsledku aj tak je všetko na rodičovi a ak sa môjmu dieťaťu niečo stane, lebo niekto niečo prehliadol alebo nechcel vidieť, bude to aj tak len na mne a ja s mojim dieťaťom budem znášať následky a nie lekár. Ak by som aj bola ten človek, ktorý by dal lekára za zlý postup na súd a niečo vysúdila, na čo mi to bude? Keď som si toto uvedomila, ver tomu, že som veľa nocí prebdela a doterza mám občas také stavy, že nemôžem vôbec spať, lebo nad tým rozmýšľam a tá zodpovednosť sa mi nenesie ľahko. Ale viem určite, že ju už nikdy nezhodím na lekára len preto, že on má na niečo papier. chcem vedieť čo najviac o tom, čo sa s mojimi deťmi deje a chcem to mať vysvetlené a pochopené.

A ešte jedna vec ma pohla k pochybnostiam o očkovaní a to, že viem, že v minulosti sa diali všelijaké veci vo viere, že to pacientovi pomôže. Dnes už len krútime hlavou nad tým, ako sa kedysi na všetko púšťalo žilou. A ešte pred niekoľkými rokmi pomaly každý pacient odišiel od lekára s receptom na ATB. Dnes sa už vie, že ATB nie sú na všetko a môžu viac škodiť ako pomáhať atď., ale kedysi sa aj tak dávali ako cukríky. Takže čo ak dnešná viera v očkovanie je tiež slepá a o 50 rokov budú nad nami krútiť hlavami, ako sme doničili deti už v ranom veku ideou, že vymetieme všetky strašné choroby zázračnou inejkciou.
ospravedlňujem sa za dlhý príspevok a dúfam, že to nie je veľmi chaotické a príliš zjednodušené. V izbičke čaká syn na večernú rozprávku, tak som to chcela napísať na jeden šup. 🙂

neviem, či to niekto spomínal, ale pre takých, ako si Ty je skvelá kniha od Hirteho - Očkovanie - pre a proti. Mne dala veľmi veľa.

zuzana_m
8. jan 2012

@prevenar Ďakujem pekne za odpoved. Mám jej zavolať, že kedy mame prist na očkovanie (pritom som už tri krat dala najavo,asi málo rázne, že nechcem očkovať). Normalne mam z toho nervy. Ta Dr. ešte mna liečila odmala,aj sestrička,nechcem si ich pohnevať. No už to musim rázne uzavrieť,nech dá pokoj. Preto som sa pytala vas čo mate skusenosti s postupom. Ešte som aj vystrašená z tych ich rečí, že čo malej hrozí 😔 . Ale pravdupovediac ovela viac by som sa bala možnych nežiad. učinkov.

zuzana76
8. jan 2012

@nika.r ahoj Nika, dakujem ti za tvoj prispevok, nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca, je mi luto,ze som sa tak vyjadrila, len som proste mala pocit, ze ak ma niekto iny nazor, tak je v tejto teme nevitany

mas pravdu, aj ja sa citim, ze cim viac viem, tym je to horsie a neviem ako sa rozhodnut a mam dojem niekedy,ze jedna aj druha skupina vyuziva len strach ludi, ci uz z chorob, alebo z nasledkov po ockovani

Moj starsi syn napr som nezaregistrovala ,ze by mal nejake nasledky po ockovani, mal jedine par hodin po ockovani len teplotu 37.3 , inak nic ine som nezaregistrovala, mladsi syn bol po ockovani placlivy, neprospieva tak ako by mal, ma 18 mesiacov a len 9 kg, papa velmi malo, starsi nebol do 2 rokov chory, neskor len obcasne nadchy, mladsi ma nadchy od narodenia, takze vidim,ze nie je v stave podstupit dalsie ockovanie.

A mas pravdu aj o minulosti, prave preto sa nad tym zamyslam, tiez poriadne kvoli tomu nespavam. Aj na mna cakaju deti , dakujem za tvoj cas.

prevenar
8. jan 2012

@zuzana_m nic si z toho nerob, je to hnusna svina .. vidi,ze si neista tak to vyuziva a asi sa na tom dobre zabava. ty nie si jej sluzka, a nic NE-mas. nemusis jej ani volat ani nic. co si chcela si jej oznamila a to je vsetko co potrebuje vediet ked to nechape co to znamena,ze neches dalej ockovat, tak to uz nie je tvoj problem.

ked ta to ukludni, tak my neockujeme nic ..a zrejme stovky, snad tisice dalsich. vedlajsie ucinky ockovania su urcite horsie, ako prekonanie detskych chorob ..alebo pofiderna ochrana pred chorobami, ktore sa u nas nevyskytuju desatrocia.
popripade ,ze jej zavolaj, ze si rozhodnuta dalej neockovat .. ked bude drza , bud drza aj ty. ked zacne poucovat a zastrasovat , zrus ju s tym,ze je to zaujimave, ale ze ta jej nazor nezaujima, ze dakujes za pochopenia a dovidenia. jej nazor ta zaujimat nemusi .. skutocnost je taka , ze ona je tvoja sluzka ^^ ty platis ju , nie ona teba. stale mozes zmenit lekarku ..pojdes o dvere vedla. vela zdaru 🙂

heimdalls
8. jan 2012

@nika.r - s tvojim príspevkom sa dá jedine súhlasiť, všetci čo neočkujeme preberáme na seba obrovskú zodpovednosť plus "bombardovanie" so všetkých strán od MUDr a RUVZ ale podľa mňa to nakoniec stojí za to, keď sa pozriem na svoje najmilovanejšie dieťa a predstavím si zoznam jedov v očkovacej látke, kultivované vírusy na embriách, ATB a bordel na bordel ktoré som NEDOVOLIL aplikovať do jej tela, je mi okamžite príjemne a všetky chmáry okolo očko-neočko sú preč.

@zuzana_m - Zuzka tento problém bude aj u nás, k doktorke som chodil pred 20 rokmi aj ja sám, popri tom je to ešte dosť náladová osoba a sranda keď tam nabehnem s A4-kou o odmietnutí MMR-ka už čoskoro bude určite poriadna, ale....................ide o moje dieťa, to je najdôležitejšie pre mňa, nie zranené ego nejakej osoby, alebo nejakej inštitúcie (RUVZ)

nika.r
8. jan 2012

@zuzana76 tiež nemám rada strašenie, lebo som strachopud a viem, že by som sa dala veľmi ľahko zmanipulovať. 😝 takže ak na mňa niekto ide týmto štýlom,hneď bočím od témy a radšej si študujem pomaličky sama.
chcem mať info aj z druhej strany, požičala som si napr. sestrine učebnice medicíny. Tuším v infektológii preberali očkovania, nerozumela som veľa, ale napr. mali tam jasne napísané veľké množstvo kontraindikácií pri očkovaniach, čiže je to stará známa vec. zarazilo ma teda, že sa to lekári aj učili, aj to majú vo svojich knihách, aj to teda je vedecky overený fakt, ak to tam majú a aj tak to niektorí nerešpektujú. takže napr. pre mňa toto bola informácia, ktorá ma len opäť presvedčila, že niečo v "systéme" nie je v poriadku, keď sa isté fakty ignorujú. 😖

prevenar
8. jan 2012

@nika.r ..lenze z takych faktov sa nesypu eura ..tak na co tym stracat cas, ked z ockovania sa eura proste sypu 😀 na ne ?

atana
8. jan 2012

zuzana_m, je nacase zmenit lekara (ak nie si z maleho mesta), ktoreho poznas 20 rokov.
Je to velmi obmedzujuce, ona je zvyknuta, ze si bola dieta a vtedy si pocuvala co povedala a naordinovala, tiez si neviei zvyknut, ze uz si mama, ktora rozhoduje o zdravi svojho dietata.
Navyse, mam pocit, ze starsi lekari ziju prevazne z infa, ktore mali na zaciatku svojej kariery.
Predpokladam, ze ked pridu domov, su radi, ze im skoncila pracovna doba a pravdepodobne sa nezatazuju dalsim listovanim v clankoch na temu ockovanie - ako vacsina z nas tu..
Niekto im na seminaroch povie, ze je to ok, tak to predsa musi byt, nie?

A bude to tak, ako pise nika.r, ze uz na to zabudli, co citali v ucebniciach mediciny (mozno to tam vtedy ani nebolo za sociku, vtedy bolo vsetko ok)
Aj ja som mala podobne vycitky, ze lekarka je prijemna, vychadza mi v ustrety, je milak detom a pod. a nakoniec ma nahlasila na RUVZ telefonicky, aj listom.
V septembri uplynuli dva roky odvtedy. Az niekedy v novembri min. roku som sa rozhodla, ze by som ju nahlasila na Dohlad nad zdravotnou starostlivostou, ale hold, je to po dvoch rokoch premlcane. Skoda. Mala by zavarene aj ona, nie len ja.....sa tahat po sudoch. UZ mam davno inu lekarku, nastastie, ktora nezdiela optimisticky nazor lekarskej komunity o tom, ake je ockovanie super.

Treba nabrat odvahu na niektore veci a musi nas byt co najviac, inak sa tu nic nezmeni.

A pozor na MUDr. Urbancikovu z Ke...je to odroda Dluholuckeho - a teda OCKOVAT OCKOVAT OCKOVAT.

Kedysi manof pisal, ze lekari maju za kazde ockovanie 6 Eur......aj na to treba mysliet.

kbeata
8. jan 2012

@nika.r to aj mna napadlo niekedy,ze iste fakty sa ignoruju,ale vychadza mi z toho len,ze jednoducho firmy ktore vakciny vyrabaju maju z toho zisk a nemaly 😀
a este lahko sa da manipulovat s ludskym strachom ☹ ,preto ked niekto ako napr.detsky lekar ti doslova povie ze na niektoru chorobu ti moze dieta zomriet ☹ tak co to asi urobi s rodicom,ktory sa bal ockovat,alebo vaha?
a tie reklamy stupidne,a letaciky vakcin,potrebuju z par slov vystrasit rodicov,fakt hrozna demagogia

manof
8. jan 2012

@zuzana76
Treba si prečítať pár-sto stránok dozadu a prípadne Ti ešte môžem preposlať pár súkromných mailov, ak chceš vedieť, prečo som sa vyjadril, ako som sa vyjadril. Pani diabetologička totiž v tejto diskusii rozhodne nie je nová, a už v minulosti stihla vcelku jasne prejaviť rozporuplnosť svojej osobnosti.

prevenar
8. jan 2012

ludia, kto vie po anglicky, doporucujem pozriet. je to hlavne o "ocupy wallstreet" hnutiu , ale aj o dalsich veciach ako burza cennych papierov, policajti, ockovanie, bigpharma, globalizmus, banky.. ..atd. reportaz jedneho novinara, prierez tym v com vlastne zijeme.

51min / anglictina

https://www.youtube.com/watch?v=99nvx3m2fbQ
moira19
8. jan 2012

@denduska osypky-kanyaro

prevenar
8. jan 2012

@shakti9 mne napadla este jedna vychytavka ! ..vacsinou sa naraz ockuju 2 vakciny naraz od dvoch roznych vyrobcov. tu bol prispevok od mamicky, uz neviem kto to bol. ze ju pani z nejakej firmy (tusim Pfizer?) po vedlajsom ucinku odpalila s tym,ze ved sa predsa neda nijako dokazat,ze to sposobila zrovna ich vakcina a nie ta "druha" 😕 nehadala sa s nou ,ze to nebolo z vakciny ..ale skoncilo to pri tom,ze sa neda urcit,ze z ktorej ..tomu vravym masaker. 😨