Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jaroe
19. jún 2010

@heleniatko "dporucam vam podobne zalezitosti nechat na ludi, ktori sa tym zaoberaju a studuju napriklad chemiu, biologiu, enviromentalistiku.." a na ktorych konkretne?, lebo moja pediatricka ma medzi odmietajucimi ockovanie najma chemikov a biologov 😀 Dokonca aj mna sa pytala ake mam povolanie, ze to by teda pochopila, no fasa. Teda ja preto, ze nemam prislusne vzdelanie, asi podla nej nemam pravo tieto veci blizsie skumat, drzat hubu a krok a jednoducho verit vede...

manof
19. jún 2010

Prednášky z 1. SK vakcinologického kongresu z polky januára na Štrbskom plese:
http://www.google.sk/search?q=VakKonPred+site:s...

To, čo sem dala @cora73 je tiež odtiaľ.

denduska
19. jún 2010

@suzik77 no ved vravim, lepsie je ist zbytocne, a byt kludny ako sa doma bat ci je moje dieta normalne... esteze ja mam svokru specialnu pedagogicku a nemusim nikam chodit 😅 vinit za vsetko vakciny, to sa tiez neda.

pia22
19. jún 2010

@denduska to akoze deti, kt. nie su ockovane musia byt sledovane, lebo mozu z toho prestat byt "normalne"?!? No ale ze aka haluz. A co sa tyka tyka Suzik77 tvojej teorie o vzniku poruch spravania, tak ti oznamujem, ze ich pricinou je funkcna ci organicka odchylka funkcnosti CNS, vznikajuca v pred, peri, alebo postnatalnom zivote, tak TV ani PC ani ine technicke zalezitosti s tym nemaju vela spolocneho. Ja len tak, ze keby vase teorie niekto zobral vazne. Inak, pre info-mam zdrav. vzdelanie, spec.-pedagog. vzdelanie a pracujem ako spec. pedagog.

suzik77
19. jún 2010

@pia22 tvoj problem je, ze si az prilis negativne postavena voci ockovaniu a ani bohovi nepripustas ine nazory. Keby to tak bolo, tak by si si v klude precitala diskusku a pochopila, ze DENDUSKA tym myslela nieco uplne ine, nez si si ty do svojej reci "prelozila". To iste plati o mojich nazoroch. Opat si si ich prelozila tak, aby ti pasovali...

Tazka rec s takym clovekom.

Apropo moje vzdelanie je tiez vysokoskolske, tiez pedagog a tiez som mala nie jednu skusku aj z psychologie, no nevyvysovala som sa nad inych ludi, vobec ma nezaujima, ake ma kto vzdelanie. Lebo vysokoskolsky titul este nerobi cloveka inteligentnym, ale to tiez raz pochopis...

denduska
19. jún 2010

co som zase zle napisala som akosi nepochopila 😅 ja som tym myslela len ze clovek ktoremu sa nezda ze jeho dieta sa vyvija ako ma, by mal radsej navstivit odbornika a nie sa doma nad tym zamyslat a nechat sa ucicikat ze je vsetko okej. ci je ockovane alebo nie je, to s tym vobec nesuvisi.

pia22
19. jún 2010

@suzik77 v tom s tebou suhlasim, vzdelanie nie je zarukou inteligencie. A co sa tyka ineho nazoru, ako si si mohla vsimnut, ja nikoho nepresviedcam, ani nikomu nevyvraciam jeho nazor, moje rozhodnutie vyplyva z mojho osobneho rozhodnutia a zo skusenosti, ktore vidim a som ochotna vidiet okolo seba.

suzik77
19. jún 2010

pia22 - tak potom to je OK, asi som ta trosku zle pochopila 🙂

@denduska noooo... presne tak si to myslela, ja som to chapala a mas pravdu...
mne minule mala tak vrestala cely den, ze vecer pri dychani jej to az piskalo. tak som sa trochu prelakla a sla som radsej na druhy den k lekarke, ci nema chytene priedusky, nastastie bez nalezu.
Ona ma totiz pri tom refluxe nabeh na tieto choroby dychacich ciest. Avsak to piskanie bolo len z toho vreskotu celodenneho 😝

petot
19. jún 2010

@heleniatko: Pokiaľ ide o vedu, ten link o AIDS, ktorý si dala "na potvrdenie", nie je zase až taká výhra. Pokiaľ viem, celá teória HIV/AIDS stojí v konečnom dôsledku len na 4 publikovaných článkoch. Antiretrovirotiká SÚ toxické a môžu niekedy zabiť človeka aj skôr, než by ho zabila samotná choroba. Údajne AZT bol pôvodne vyvíjaný pre leukémiu, ale keď sa ukázalo, že je aj na leukémiu príliš jedovatý, tak jeho "náhradným programom" sa stal AIDS.
Nechcem otvárať novú tému a AIDS nemám tak dobre naštudovaný ako vakcíny, ale chcel som tým povedať, že okolo AIDS je stále veľa nejasností, je to kontroverzná téma aj medzi lekármi a nedá sa použiť ako dôkaz triumfu vedy.

Pokiaľ ide o "spoľahnutie sa na odborníkov", 4 roky dôkladne sledujem ich slová a činy a moja mienka o nich za ten čas klesla na bod mrazu.

Naši odborníci nevideli a nevidia problém v používaní riskantnej BCG vakcíny u 4-dňových detí Non Lege Artis. Naši odborníci nútili deťom do roku 2005 orálnu polio vakcínu, skončili s tým až potom, ako sa preukázalo, že v populácii sa nekontrolovateľne šíri nebezpečne zmutovaný vakcínový vírus (vo viacerých krajinách v minulosti takto došlo k epidémiám obrny). Naši odborníci nútili do roku 2008 deťom dávky ortute aj 50-krát prekračujúce limit EPA. Naši odborníci nútili deťom preočkovanie DTP v 3. roku života, až kým v roku 2008 nezistili, že je zbytočné. Naši odborníci nútia každému dieťaťu vakcínu proti hepatitíde B, hoci pravdepodobnosť, že sa ňou nakazí, je vo všeobecnosti takmer nulová, a dobre zavedený skríning umožňuje identifikovať to mizivé percento skutočne ohrozených detí. Naši odborníci presadzujú plošne hradené očkovanie detí proti HPV, hoci nebola preukázaná ani len jeho dlhodobá efektivita. Naši odborníci neustále rozprávajú o ústupe ochorení vďaka očkovaniu, a pritom prakticky neexistujú príslušné štatistiky chorobnosti a úmrtnosti, o ktoré by takéto tvrdenia opreli. Naši odborníci majú plné ústa odbornosti, a pritom ani svoje "Odborné stanovisko" nedokázali relevantne vedecky podoprieť.

A nakoniec: čo si pomyslieť o údajne odborníkoch, ktorí o tomto opakovane verejne vyhlásili, že je to neškodné a vhodné pre malé dieťa alebo tehotnú ženu?
http://msds.chem.ox.ac.uk/TH/thimerosal.html
http://www.merck-chemicals.com/thimerosal/MDA_C...

Ilúzie o tom, ako môžem s dôverou odovzdať svoje zdravie a zdravie svojich detí do rúk odborníkov, ma už prešli.

tean
19. jún 2010

ked som tu zbadal dalsiu nadsenkynu ockovania - Heleniatko - a cital jej prispevky, zacal som sa smiat, pretoze mi to pripomenulo nedavnu prestrelku s lin18. Myslel som si, ze sa to tu zopakuje 🙂
Ked som vsak zistil, ze Heleniatko je medicinmanka, zase ma usmev presiel.
Pripomenula si mi lekarku nasho dietata, ktorej ked som povedal, ze v tej vakcine je hlinik, tiez mi povedala, ze ale iba trosku.
Ked som jej povedal, ze vo Finsku prestali pouzivat Dansku vakcinu z dovodu velkeho poctu tazkeho poskodenia zdravia - ktora sa pouziva aj u nas - povedala, ze neveri.
Ked som jej povedal, ze po vakcine MMR hrozi autizmus, povedala, ze pocas jej 30 rocnej praxe nic take nezazila a pri tom viem, ze ma pacienta, ktory prave po tomto ockovani zostal autisticky vo veku 3 rokov. Ked sa matka stazovala, lekarka ju odbila, ze to s vakcinou nesuvisi.
Som smutny z takychto lekarov.
Teraz citam knihu JAK PECOVAT O ZDRAVI DITETE... NAVZDORY VASEMU LEKARI od profesora R.S. Mendelsohna.
Presne tieto tipy lekarov tam popisuje.
Toto by malo byt povinne citanie pre lekarov kazde 2 roky ich praxe, aby si nastavili zrkadlo a mozno jedneho dna pochopia co pachaju na pacientoch.

heleniatko
19. jún 2010

@manof a vodicka75: ako som si teraz vsimla, Manof je muz... netusim, cim sa zaoberas, ale miestami znies ako kazatel, tak by ma mozno ani neprekvapilo, keby si v skutocnosti bol predstavitel jehovistickej sekty, alebo niekto podobny... ja nikomu neberiem nazor, ja VERIM vede zalozenej na dokazoch, tzv. "evidence.based-medicine"... aj lekari su ludia, ktori maju vlastne rodiny (ako napr. aj ja) a snazime sa pouzivat aj sedliacky zdravy rozum... napr. ockovanie proti chripke pokladam za ako-tak opodstatnene v tych skupinach obyvatelstva, ktore maju oslabeny imunitny system (napr. starsi ludia) - neznamena to, ze chripku urcite nedostani, ale bude mat u nich miernejsi priebeh ako by mala bez ockovania... inac sa ja osobne zbytocne ockovat nedavam, som zatial zdrava ako repa (klop-klop-klop)... O psychickych poruchach deti sa budem bavit len s clovekom, ktory sa nimi odborne zaobera - ja sa napr. zaoberam psychiatriou. A ty sa cim zaoberas Manof? k tetanu - ake "podlahla si reklame"????? to co je? aku reklamu mas na mysli? taku, ako chodi v telke na jogurty? to pisu v kazdej ucebnici mikrobiologie, odporucam precitat...... a este k Vodicke75 - ze preco by to mali lekari nechavat na inych vedcov... no asi tak, ze kazdy z nich sa specialne venuje nejakemu vyskumu a ich poznatky sa potom pospajaju a aplikuju sa v praxi - preto sa medicina nazyva aj aplikovana veda... lekari nie su vedci v pravom slova zmysle (pokial sa nevenuju len vyskumu a nesedia v labaku) - oni vedecke poznatky aplikuju na ludi... asi tolko... A Manof, zavidim, ze mas tolko casu, ze venujes svoju energiu urputnemu boju proti vydobytkom civilizacie 🙂

heleniatko
19. jún 2010

@tean mily Tean... ty si zase dalsi z tych, ktory sa strasne boji ockovania... ja k tomu dodam len tolko - nech to znie akokolvek kruto, ze ak ockovanie sposobi vazne zdravotne tazkosti (nedajboze smrt) jednemu dietatu, ale zachrani zivot tisickam dalsich, mam ho zavrhnut? som rada, ze sa venujes studiu literatury, ale jedna knizka este nevytvara objektivny pohlad... Aj vesmirni lide maju svoju webstranku: www.vesmirni-lide.cz

tean
19. jún 2010

asi by som ta mal upozornit, ze studiu vakcin som venoval stovky hodin, predtym, nez som sa rozhodol neockovat.
Tato knizka je iba jedno oko v retazci informacii 🙂
Citam vsetko co mi pride do ruky a tyka sa vakcin 🙂

heleniatko
19. jún 2010

@tean ale aby si nemohol tvrdit, ze som absolutna ignorantka, daj presny nazov knihy a autora, skusim si to zohnat a precitat a potom ti poviem svoj nazor

heleniatko
19. jún 2010

@petot vsetci sme len ludia a nitko z nas nie je neomylny.... ked sme my boli deti, lekari nam skoro na vsetko davali acylpyrin... dnes je zakazane ho podavat mladym ludom do cca 20 rokov z dovodu moznosti vzniku Reyovho syndromu. Boli to zli lekari alebo len malo poznatkov? Aj ked to znie drsne, vsetky nove poznatky prinasali so sebou aj obete... Pokial ide o HIV/AIDS, nebudem s tebou suhlasit, venujem sa tejto problematike prilis dlho a neda sa to tu zhrnut par vetami... snad len tolko, ze dlhodobe uzivanie antiretrovirotik znizuje u nositela virusu HIV hladiny virusu do takej miery, ze je omnoho mensie riziko prenosu infekcie, nehovoriac o tom, ze vyznamne oddaluju nastup symptomov syndromu AIDS, aj na mnoho rokov.... a nehovoriac o tehotnych zenach s HIV, ktore vdaka liekom mozu porodit aj zdrave dieta... este k Thiomersalu, nasla som aj taketo http://en.wikipedia.org/wiki/Thiomersal_controv... - v tomto clanku sa cituje aj vysledok prac o vztahu vakcin a autizmu, ze medzi nimi nie je preukazana suvislost...

heleniatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzik77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka0210
19. jún 2010

heleniatko, veď aj vedci sú "len" ľudia, čím skôr vyvinú vakcínu, tým skôr sú v balíku. Ako dlho sa testovala prasacia vakcína? Netestovala sa vôbec! A kto mi zaručí, že po niekoľkých generáciach sa nevyvinie nejaká vrodená alebo vývojová vada? Čia to bude potom zodpovednosť?
Ako dlho sa testujú 5kombinácie a iné "mega" vakcíny? Ja takú v očkovacom preukaze ani nemám! Nemyslím že 20 rokov testovania priamo " v teréne" je na mieste. Skúma vôbec niekto či si telo dokáže vytvoriť protilátky na početné "mega" vakcíny?
Nikto to neskúma a prečo? Pretože "dotyční" sa už nabalili a dôsledky už ich netrápia a to je začarovaný kruh a bohužiaľ aj ty si súčasť, veď máš prísahu🙂
Chorých detí pribúda neúrekom, stovky rodičov sa proti očkovaniu bráni, čo chcete s nami urobiť? Zatvoríte nás do koncentráku a tam nám to napicháte nasilu? Ak nás budete nútiť pod výhražkami do niečoho, čo nechceme, tak sa asi história zopakuje...
To znamená, že doba nejde dopredu ako by mala, ale dozadu...

manof
19. jún 2010

@heleniatko
Výborne, tak keď preferuješ EBM, mala by si vedieť, že doposiaľ ani jedna nezávislá štúdia (tzn. bez konfliktu záujmov), ktorá by spĺňala kritériá EBM a zároveň dokazovala a) účinnosť a b) bezpečnosť očkovania NEBOLA USKUTOČNENÁ. A ak aj bola uskutočnená, tak nebola zverejnená. Viď napr.:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ockovanie... (hlavne bod 4)
a tiež
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/existuju-...

Ak nesúhlasíš, daj sem, prosím, odkaz na štúdiu bez konfliktu záujmov, ktorá spĺňa kritériá EBM a zároveň dokazuje a) účinnosť b) bezpečnosť akéhokoľvek očkovania. Verím tomu, že i @petot by taký odkaz ocenil, lebo zatiaľ sme na nič podobné nenarazili, a to dokonca spolu s profesionálom v danom obore (ako ja, tak i @petot nie sme profesionálni lekári ani farmaceuti) - farmaceutom Mgr. Aloisom Komorousom (autorom vyššie uvedených článkov).

Druhá vec: myslíš si, že učebnice mikrobiológie či vakcinológie nie sú v konečnom dôsledku nikdy nijak ovplyvnené farmaceutickým priemyslom, resp. ním podplatenými "odborníkmi", ktorí hlásajú očkovanie hlava-nehlava navzdory zdravému rozumu (Dluholucký, Avdičová, Lipták, Urbančíková, Oleár atď.)?
Je mi ľúto, ale to, že niečo je napísané v nejakej učebnici, z prísne logického hľadiska nie je vôbec argument - nijak to nedokumentuje pravdivostnú hodnotu citovaného výroku.

Čo sa mojej profesie týka, vyštudoval som aplikovanú informatiku a 10 rokov som pracoval ako programátor. Keď programuješ, nedostatky v logike sa Ti skôr či neskôr prejavia a niečo nefunguje správne, ukážu sa chyby... Na rozdiel od lekárov, programátor má pomerne rýchlu spätnú väzbu, keď schybí v logike, takže na chyby v logike je veľmi rýchlo upozornený a donútený ich opraviť, inak mu program nebude správne fungovať. U lekárov je to však očividne inak...

Takže ak sa v niečom cítim byť naozaj silný, tak to je práve bezchybná logika, ktorá sa v oblasti medicíny uplatňuje práve v EBM.

@petot nakoľko viem, má tiež profesiálne do činenia s počítačmi, a všetky jeho odborné výstupy v oblasti medicíny, ktoré som kedy čítal, musím po stránke bezchybnosti logiky len a len pochváliť.

Naopak, hlavný hygienik MUDr. Ivan Rovný, hovorkyňa ÚVZ SR Šramková, epidemiologička MUDr. Hudečková, prof. Dluholucký či MUDr. Avdičová tresli už v rozhlase, TV či novinách toľko logických nezmyslov, že je to pomaly na vyše stostránkovú knihu. Takže o nejakej vedeckosti u nich v podstate vôbec nemôže byť reč.

P.S.: nie každý praktikujúci kresťan musí hneď byť kazateľom alebo dokonca Svedkom Jehovovým. SJ sú mojej duši beztak na míle vzdialení, lebo u nich je samostatné myslenie prakticky neznámy pojem (česť výnimkám), takže keby som veľmi chcel, tak väčšinu z nich logicky zotriem za niekoľko minút. Vážim si však na nich, s akým zápalom pracujú na sebe - na svojom charaktere. To je niečo, čo sa dnes len tak nevidí...

sisi08
19. jún 2010

heleniatko, ... a čo by si povedala na to, ak by práve tvoje dieťa ostalo po vakcinácii poškodené, alebo by nedajbože zomrelo...nech to znie akokoľvek kruto...ale vakcína by zachránila tisícky ďalších detí. Ostala by spokojná s tým, že sa v mene tzv kolektívnej imunity obetovalo nejaké to dieťatko?
Má na to niekto právo??? Má niekto právo(okrem rodiča) rozhodovať o tak závažnom zásahu do ľudského tela, akým očkovanie je? Navyše medicínske"autority" nás síce zákonom nútia dávať očkovať naše deti, ale pri poškodení zdravia oni nenesú žiadnu zodpovednosť. Zodpovednosť je na pleciach rodiča. Súvislosť poprú, nikdy sa s niečim podobným nestretli atď. Pritom odškodňovanie obetí očkovania je v zahraničí bežné. Aj to je len malá náplasť. Zdravie žiadne peniaze nenahradia.
Ako doktorka určite vieš, že pri akomkoľvek medicínskom zákroku podpisuje pacient alebo jeho zákonný zástupca informovaný súhlas. Len pri očkovaní detí je u nás nepochopiteľne akási výnimka. Tu sa nič nepodpisuje. Tu sa nariaďuje podrobiť sa očkovaniu.Čo to je??!!!! Porušujú sa tu základné ľudské práva a slobody.
Dokonca máloktorý (ja som ešte nepočula ani o jednom)pediater dôkladne poučí rodiča o rizikách a nežiadúcich účinkoch očkovania - a nemyslím tým obligátne- teplota, začervenanie v mieste vpichu - ale dôkladné poučenie a poskytnutie príbalového letáku. Pritom zákon im to ukladá. Máloktorý rodič však o tom vie.

petot
19. jún 2010

@heleniatko: Používaš pojem "evidence based medicine". Mala by si teda vedieť, že EBM vyžaduje preukázanie účinnosti lieku pomocou dvojitej slepej placebom kontrolovanej štúdie. Nezdá sa Ti znepokojivé, že dlhodobú klinickú účinnosť a bezpečnosť väčšiny vakcín doposiaľ nikto nepreukázal podľa štandardu EBM, a napriek tomu sa plošne podávajú po desaťročia stovkám miliónov detí?

Thimerosal som neuviedol ako príklad kvôli autizmu, aj keď k tomu sa samozrejme tiež vyjadrím. Thimerosal je oficiálne (podľa MSDS) látka spôsobujúca poškodenie nervovej sústavy, pečene, obličiek, imunitného systému, kostí, spôsobujúca rakovinu, spôsobujúca mentálne aj fyzické poškodenie plodu až potrat (za týmito účelmi sa dokonca využíva pri výskume na zvieratách). Mohli by sme sa dopodrobna zaoberať dávkami, a máme na stránke Iniciatívy odkazy na cca 80 odborných štúdií v recenzovaných lekárskych časopisoch, kde sa dá ísť naozaj do podrobností.

Thimerosal som uviedol kvôli princípu. Zhrňme si fakty:
1, Thimerosal je podľa viacerých MSDS známy ako nervový jed a látka spôsobujúca potrat.
2, Existuje množstvo znepokojivých výskumov o jeho vplyve na organizmus.
3, Nikdy sa skutočne vedecky nepreukázala dlhodobá bezpečnosť thimerosalu pre plod, nikdy sa skutočne vedecky nepreukázala jeho dlhodobá bezpečnosť pre deti v kombinácii s ďalšími prísadami vakcín.
4, Naši odborníci ho v podobe vakcín plošne nanucovali deťom v kritickom období vývoja mozgu.
5, Naši odborníci ho v podobe vakcín odporúčali tehotným ženám.
6, Popri tom vyhlasovali, že je neškodný a prirovnávali ho verejne ku kuchynskej soli! 😠
Tak sa pýtam: kde je tu princíp opatrnosti? Zdajú sa Ti tie tvrdenia primerané, odborné? Ak áno, prečo? Dokážeš týmto ľuďom bezvýhradne nechať rozhodovať o zdraví svojich detí? Ak áno, na akom základe buduješ svoju dôveru k nim? Prosím, povedz mi to, lebo ja im dôverovať nedokážem.

Mám sa slepo uspokojiť s (častým) argumentom "to je len troška, to nikomu neuškodí"? To je na úrovni tvrdenia "nebojte sa, ten pes nehryzie". Je to dosť trápny (nechcem použiť škaredšie slovo) argument, pretože nikto s istotou nevie, čo pes urobí o 5 sekúnd, a rovnako nikto s istotou nevie, čo urobí kokteil neurotoxínov (vakcína) v akokoľvek malej dávke s mozgom konkrétneho, jedinečného dieťaťa, ktorý prechádza kritickým, neopakovateľným štádiom vývoja. Dnešná úroveň medicíny to nedokáže zistiť ani vopred, ani po expozícii; nikto nevie, či sa u tohto konkrétneho dieťaťa o 5 rokov neprejavia poruchy správania alebo pozornosti, ktoré sa už nebudú dať vystopovať späť k dávke neurotoxínov vo vakcíne. Nikto nevie, či sa o 15 rokov neprejavia napríklad socio-sexuálne poruchy. Čo však vieme s viac-menej istotou: keby sa niečo vážne stalo hoci aj krátko po podaní vakcíny, odborníci to bravúrne zametú pod koberec ako "čisto náhodné". A vieme s istotou, že počet detí trpiacich poruchami správania raketovo rastie.

Pokiaľ ide o thimerosal a autizmus, priznám sa, že som nečítal úplne všetky zapieracie štúdie, zčasti preto, lebo polovica tzv. štúdií sú v skutočnosti len prehľadové články, ktoré sa odvolávajú na staršie štúdie a neprinášajú nič nové (ale umožňuje to v médiách znovu a znovu rozhlasovať, že "nová" štúdia dokázala...)
Prečítal som si však najčastejšie citované štúdie v tomto smere (Taylor, Madsen, Andrews) a išlo o tak zmätočné veci, že by sa autori mali hanbiť. A čo ešte povedať k takým odborníkom, ktorí si tie štúdie ani raz dôkladne neprečítali a napriek tomu ich sebavedomo citujú? Je v poriadku, keď len preberajú cudzie názory? Nemali by si starostlivo vytvárať vlastný úsudok, aby mohli rozhodovať objektívne, v záujme zdravia detí?

V zapieracích štúdiách som narazil na spoľahlivé pravidlo, ktorým je hrubý konflikt záujmov - štúdie alebo ich autorov platia farmaceutické firmy a/alebo úrady zodpovedné za očkovaciu politiku. Nikto snáď nechce tvrdiť, že je to objektívne a že výsledky takýchto štúdií sú hodnoverné.

Za veľmi dobrý k tejto téme považujem nasledovný odborný článok (v angličtine): http://www.mercurypoisoned.com/research/pertuss...

petot
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
20. jún 2010

V ktorých krajinách sú ktoré očkovania povinné?
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/kde-su-ake-oc...

Ak viete (ne)povinnosť očkovania doložiť odkazmi na štátne stránky alebo doplniť stav v ďalších krajinách (v odkazovanom článku neuvedených), dajte mi, prosím, vedieť.

denduska
20. jún 2010

@heleniatko ahoj, aj ja som lekarka..aj moj muz je lekar...aj moja mama je lekarka...nikdy som nepochybovala o ockovani, brala som to ako uplne normalnu vec...dokonca som si planovala aj nejake ocko navyse....a predsa to bola prave nasa dcera ktora zareagovala na ockovanie dost zle...takato reakcia sa udava 1/1000...je mi jedno ze to bolo na prospech ostatnych 999 deti, kaslem na ostatne deti! To ja som sedela doma, divala sa na nu a este tyzden sa triasla ze umrie. Napriek tomu som sa nechala nahovorit na dalsie ockovanie!!!!!!!! asponze po nom neskoncila este horsie 😒
A vies co je super? Podla letaku by nemala dostat ockovanie proti pertussis (ktory som si ja debilna precitala az po tom druhom ockovani)..lenze to na Slovensku nejde. Jednak tu sa to ako KI neuznava (tu sa skoro nic totizto neuznava) a jednak sa to neda materialne..nie je tu taka vakcina. Esteze mame dobreho pediatra, ktora sa nam snazi vyjst maximalne v ustrety.

Mozem ti povedat ze po tom roku a pol co sa v tom vrtam, klesli moje iluzie o ockovani na minimum. Inak ak si chces nieco precitat, odporucam na zaciatok Hirteho..je to pediater a nie je proti ockovaniu...ale uz len v jeho knihe je kopa veci co nasi pediatri ani netusia. Mali by to citat povinne.

tean
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
20. jún 2010

denduska; super napisane; 🙂