Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
2. feb 2012

@alikaa
Viď môj príspevok z 18:25

jerryjanka
2. feb 2012

@manof ak to zmažeš tak zverejni na stranke že na nátlak strany si to zmazal tak nech sa ludia uvedomia koho chcu vlastne voliť

petot
2. feb 2012

@coraggiosa So starými podpismi už nič. Alebo povedať lekárke, že si neželáš, aby to niekomu oznamovala z hľadiska ochrany osobných údajov.

tin007
2. feb 2012

@manof ako som pisala na FB, vymazte to teda (ma na to pravo) a iba tam napiste nieco v zmysle; na tomto mieste bolo vyjadrenie prof. Horvathovej, ktora poziadala po zverejneni o jeho odstranenie.

danabel
2. feb 2012

@manof ale jasné, však aj ja som si robila 🙂 😀

danabel
2. feb 2012

@luba41 máš pravdu, že si to nepripúšťajú...ale si myslím, keby im zo zdravého dieťaťa doma ostalo psychicky aj fyzicky postihnuté úplne imobilné dieťa, tak by ich tá myšlienka raz predsa napadla...

halienka
2. feb 2012

Tuto si jedna kočka pýta radu či sa má zaočkovať proti HPV, keď jej už vyšli zlé výsledky cytológie https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/dat-sa-zaockovat-proti-rakovine-krcka-maternice/ a to by teda aj mňa zaujímalo, že vraj jej to lekár doporučil, tak mne to príde úplne nepochopiteľné, že ak už má zlé výsledky, tak načo? Ako mne to celkovo príde toto očkovanie nič moc, ale teda že by až takto to preháňali? @manof @petot

manof
2. feb 2012

@tin007
Zatiaľ to bol len telefonát. Ja nemôžem vedieť, či to ozaj bol niekto z OĽaNO. Čo ak to bol falošný údaj?
Chcem to písomne. A od tej, čo sa cíti poškodená, nie od prostredníčky.
Ako mám ja vedieť, či si to pani profesorka naozaj praje stiahnuť? Nevidel som nijaké notársky overené splnomocnenie k zastupovaniu pani profesorky v tejto veci tou osobou, ktorá mi volala.

Takže klídek, pohoda, zatiaľ sa nič nedeje. 🙂
Ale OĽaNO zaručene voliť nebudem, keď sa snažia robiť NÁTLAK PROTI SLOBODE TLAČE.
V tomto ohľade som veľmi rád, že mi dotyčná pomohla ujasniť si môj postoj k jej strane.

manof
2. feb 2012

@halienka
očkovanie proti HPV nelieči, takže je to celé nezmysel.
Naopak, s takmer 100% pravdepodobnosťou jej to uškodí, pretože očkovanie je (v lepšom prípade dočasná) záťaž pre imunitný systém, a ten ona potrebuje, aby sa plne sústredil na aktuálny problém a nie odpútavať jeho pozornosť k očkovaniu.

manof
2. feb 2012

@jerryjanka
Neboj nič, ak by som to aj zmazal, čo nemám v pláne urobiť, tak to urobím takým spôsobom, že to dotyčná bude trpko ľutovať, to si môžeš byť istá.

Ak si tu niekto myslí, že keď má 4 tituly a kandiduje do NR SR, že môže na mňa vyskakovať z pozície sily, tak to je teda na peknom omyle!

coraggiosa
2. feb 2012

@halienka vidíš takto ošaľujú, veď nebezpečenstvo tkvie práve v tom že keď už tvoje telo niečo inkubuje a dáš sa očkovať, tak ťa to môže totalne zložiť. a v tomto prípade už citologia ukazuje ze niečo nie je ok, vakcinácia je vyslovene kontroindikovaná, no opakujem dnešné moje heslo lekár=netvor , toto robia peniazeeeeeeeeeee ktoré dostávajú za to ...........deees, chápete to?

manof
2. feb 2012

@danabel
Nevidel som smejka, tak som si nebol istý.
😉

coraggiosa
2. feb 2012

@petot 18:50, dík že si sa ozval, no nemala som šancu, presne vedeli čo sme si tu povedali, sledujú vaše fórum nebojte sa, boli úžasne pripravené, no a nepustili ma k slovu , boli kľudné v tom hraní divadla, dokonca sa báli o môj spomínaný infarkt, a nepustili ma k slovuuuuuuuu, nemohla som im vôbec nič ani len dokončiť aby moje slovo malo zmysel, majú velmi za ušami, a od tohto momentu kedže viem že vedia čo o nich píšem, budem písať iba súkromne. ak dovolíte na vaše schránky................nedá mi to inak

zaockujte_aj_slnko
2. feb 2012

@manof
no von Mitterpach pochopila ze prestrelila a ze ludia NECHCU obzvlast pred volbami pocuvat REALITU ale rozpravky a kydy 😀 ....predpokladam ze teraz tam tvrdo bojuju (najma sama v sebe) s tym ci bude tvrdit realitu (ze ockovanie sa ponecha) alebo bude klamat ze ockovanie bude po ich volbe zrusene

mohla by pridat aj marisku a boli by urovni SaS 😀

navyse pan stavitel (riaditel, pracovnik ministerstva) a co ja viem co..... co porusuje stavebny zakon, to tiez "omyl" obycajnych ludi v kandidatke, ze? 😀 samy omyl, omyl

zaockujte_aj_slnko
2. feb 2012

@coraggiosa
to myslis svoju pediatru?....... zeby taka unavena z rodicov a deciek chodila na toto ubohe sponzorovane forum kde sa neda ani citovat? 😀 ....alebo tie "pracovnicky" na RUVZ?

alikaa
2. feb 2012

@luba41 urcite ich doktorka neposle na dalsie ockovanie pod dozorom, lebo ten kamoskin maly sa vyhadzal 2 tyzdne po ockovani, cize ani nahodou to s ockovanim nespaja nikto. Doktorka jej to vysvetlila tak, ze tym ze maly ma alergie a ekzemy, tak ma oslabenu imunitu a preto je nachylnejsi nieco take vonku chytit.

@manof mam rovnaky nazor na vec. Len neviem, ci som neporusila nejake sukromie? Mozno by som to tiez riesila ako navrhla @tin007

zaockujte_aj_slnko
2. feb 2012

@alikaa
ake "poslat" ake "ockovanie pod dozorom".........obmedzit osobnu slobodu alebo prikazat nieco tvojmu dietatu (a teda tebe) MOZE LEN SUDCA!....... a zaistit (zadrzat) ta mozu na 48 hodin maximalne, musia ta potom obvinit aleob pustit..... toto moze aj prokurator, ale musi predlozit "dokazy" sudcovi...

pokial nedostanes do ruk papier ze si povinna sa niecomu podrobit PROTI SVOJEJ VOLI, tak to mozes roztrhat....

ani povinnost sa ockovat (zo zakona) nikomu nedava pravo ta "zobrat" a priviest do ordinacie, tym by spachal trestny cin obmedzovania osobnej slobody, hrubeho natlaku, vydierania mozno dokonca...

alikaa
2. feb 2012

@zaockujte_aj_slnko mne to pisat nemusis 😉 ale este v predchadzajucom prispevku som pisala, ze ta kamoska ma odmieta pocuvat na temu ockovania a neveri, ze ockovanie moze sposobit nieco horsie ako miernu horucku. Cize ona si necha dobrovolne dieta skantrit 😖

kbeata
2. feb 2012

@danabel mas pravdu,ale vela rodicov si mysli,aj tu na MK co maminy pisu v inych temach o ocko.,tak len o reakciach tesne par dni po ockovani,nikdy som tu neprecitala od nich o nasledkoch pomaly vlecucich mesiace aj roky,potom ak zistia ze a hop! nieco s mojim dietatom nie je v poriadku,tak daju si to do suvisu aj s ockovanim?
raz na ihrisku si jedna stazovala ze maly 2-rocny ma alergiu na kravsku bielkovinu,spytala som sa ci bol ockovany,ze ano na vsetko,ale to vylucila lebo ze to bolo davno,keby sa aspon zaujimala,ze tak asi preco? ☹

petot
2. feb 2012

@zaockujte_aj_slnko "Pod dozorom" sa asi myslelo zdravotným. To je taká ilúzia bezpečnosti, že keď je nablízku lekár tak sa nič zlé nemôže stať. Samozrejme, môže. Nedávno v Indii zomrelo dieťa 15 minút po očkovaní MMRkou - skolabovalo priamo v zdravotnom stredisku a ani okamžitá resuscitácia ho nezachránila.

manof
2. feb 2012

@alikaa
Podľa mňa si nijaké súkromie neporušila, lebo dotyčná Ti neodpovedala ako súkromná osoba, ale ako kandidátka na volenú funkciu poslankyne NR SR, navyše si všimni, odkiaľ to posielali:

press@obycajniludia.sk

Toto je akože súkromná korešpondencia, keď to ide z adresy slúžiacej na vyjadrenia pre tlač???

To si môžu nechať. A keby čosi, tak telefón zdvihol môj syn. 🙂
Kým nie je nič písomne, tak ako keby ani nebolo. Ja naozaj nemôžem vedieť, či to v tom telefóne nebol nejaký blaf, ktorý sa možno snažil poškodiť OĽaNO. 🙂

petot
2. feb 2012

@coraggiosa Niekedy si slovo musíš jednoducho uzurpovať. Ale nevadí. To je ich problém, ako sa zachovajú. Keby Ti prišlo predvolanie na RÚVZ, tak daj vedieť.

zaockujte_aj_slnko
2. feb 2012

@manof
tak tak......musi ti prist pisomne vyrozumenie o stiahnuti obsahu z webstranky...... najlepsie aj riesene nejakym advokatom...... ale uverejnenie verejneho obsahu napisaneho z emailu pre TLAC, je podla mna uplne legalne...... navyse ak mas novinarsky preukaz.. ale sam sa v tom lepsie vyznas, ja prakticky vobec, len tak tlacham 😀

danabel
2. feb 2012

@kbeata žiaľ je to tak ☹ aj moja sesterka na to došla po štyroch rokoch... najprv malú liečili na epilepsiu, pchali ju silnými liekmi, ožarovali všetkými možnými diagnostickými prístrojmi, potom došli na to, že je to asi mozgová encefalitída alebo niečo podobné a potom už ani neviem na čo ju vlastne liečili, ale malej museli vytrhať všetky zúbky, lebo jej ich lieky zničili a je úplne imobilná, inkontinentná, nerozpráva...ani hlavičku poriadne neudrží 😢 ...teraz, keď si to dá pekne všetko do súvisu, tak dôjde na to, z čoho začala malá najprv odpadávať do bezvedomia a ako to ďalej postupovalo...a pritom robila len to, čo aj ostatní dôverčiví a nevedomí rodičia, dala ju zaočkovať ...

hobit
2. feb 2012

ahojte, caka nas odmietnutie ockovania MMR, hexy a pneumokoky uz mame vsetky 3 davky :(, uvodnu debatu s doktorkou uz mame za sebou, dala nam termin v marci s tym, ze bud dam maleho zaockovat vtedy alebo jej podpisem odmietnutie (znenie si urobim podla tych rad co ste tu davali, odmietnem konkretne ockovacie latky, nie ockovanie ako take), ale mam to dat teraz len na tu MMR + prislusne vakciny (asi 4 su) alebo dat rovno vsetko a na vsetky deti? V tomto som si nie ista...a druha vec, kamoska uz u tej istej doktorky odmietla tiez a doktorka jej vravela, ze ju musi nahlasit, lebo ona to pise do nejakej plachty a tu si pride osobne skontrolovat nejeka pani zhora a ta to tam uvidi, ze ktore dieta konkretne nie je ockovane...je to tak? dakujem

manof
2. feb 2012

@danabel
Huh, to je fest drsné. Nechcelo by sa jej napísať príbeh, čo by sme mohli uverejniť tu?
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy

manof
2. feb 2012

@hobit
Ak to tak tá doktorka robí, tak je to protizákonné.
O aký RÚVZ ide?

syla
2. feb 2012

Mňa by zaujímalo, keď som nahlásila nežiadúce účinky po TBC na ŠÚKL, či mi príde od nich aj nejaká odpoveď? Moja dr. na moju otázku, či to nahlásila reagovala veľmi stroho, tak som to nahlásila sama.

Tiež by som chcela vedieť, keď lekár nemôže nahlásiť na RÚVZ odmietnutie očkovania, príde mu kontrola od nich a zistia to, či lekár vlastne porušil ZoOOÚ ??

danabel
2. feb 2012

@manof viem o tých príbehoch, že je taká možnosť...no oni sú taká rodina, akoby som to napísala...oni sa tak trápia vnútorne a sami...veľa o tom nerozprávajú...iní by už zakladali nadáciu a kontá a snažili sa medializovať to, aby im to aspoň trochu pomohlo vo finančnej situácii, ale oni takí nie sú 😒
...každý inak spracováva chorobu a inak sa s tým vyrovnáva...niekto to chce vykričať do celého sveta, aká je to nespravodlivosť, že sa to stalo práve jemu a niekto sa stiahne do ulity žije si svoj život len v úzkom kruhu blízkych

hobit
2. feb 2012

@manof ako aky? ak sa pytas na mesto, je to BA