Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hobit
3. feb 2012

@manof dakujem, ale ako si napisat odmietnutie som si tu uz nasla...ja sa pytam ci je, s ohladom na buducnost, lepsie a vyhodnejsie odmietnut len toto teraz a dalsie riesit potom ked budeme mat druhe babo. pripadne dalsie preockovania, alebo to napisat vsetko na 1 papier, teda ze odmietam (vymenujem vsetky mozne ockovacie latky u nas) a aj na vsetky moje buduce deti....hm?

prevenar
3. feb 2012

@halienka

..preco by nemohli? co sa stane lekarovi? co riskuje lekar? ..nic. ta vakcina stoji 200e ? ci 120 ? niekde som videl cenu , ale uz si to nepamatam. to lekarovi celkom staci. zvysok uz bude zalezitost inych lekarov ..napriklad onkologov. 😨 😕 😔

toto som pisal na ine forum , ale hodi sa to aj na tuto situaciu.. je to take "patoro" ako lekar moze ..

1) vakcinacia je predsa uplne bezpecna - takze neexistuje ziaden logicky dovod preco nepokracovat. snad by ste neverili nejakym "lekarom" z internetu chi chi chi .
2) co riskuje lekar ? nic. umrie ti dieta ? co uz.. dalsi prosim.
3) pribalovy letak ? jaaj ten papier ktory si netreba vsimat? to je tam napisane len tak.. sestricka, mame tu nejaky ? mame tu nervoznu mamicku. nemame ? nevadi, nebojte sa ,za celu moju prax som nemala ziadne problemy s ockovanim, verte mi.
4) nezvycajne reakcie ? huh ? z ockovania ? nemozne.. !
5) kontraaainn.. kontra coo?

koniec pribehu .. 😕

halienka
3. feb 2012

@prevenar no čím ďalej tým viac som zhnusená, a to sa stále snažím všetko brať z nadhľadom, ale teda už ma dorážajú fakt... 😖

manof
3. feb 2012

@hobit
S ohľadom na to, že v praxi RÚVZ posudzuje každé jedno očkovanie ako zvlášť priestupok, nemá význam odmietať všetko naraz.

Tým sa totiž dopúšťaš priestupku, lebo odmietnutím očkovania ako takého zároveň odmietaš aj očkovanie proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, detskej obrne, hepB, HiB, pneumokokom, osýpkam, príušniciam a ružienke. Síce je to priestupok na základe protiústavného zákona, zatiaľ však stále platného zákona, pokým Ústavný súd nerozhodne inak.

Ak by bolo Tvojím cieľom súdiť sa a na súde napadnúť tento zákon ako protiústavný a/alebo presvedčiť sudcu, že odmietnutie očkovania ako takého (celý očkovací kalendár) je len jeden jediný priestupok - v rozpore s výkladom RÚVZ - tak potom má zmysel odmietnuť všetko naraz. V takom prípade ale rátaj s pokutou.

sana15
3. feb 2012

@zaockujte_aj_slnko ako teda budete riesit situaciu? prostrednictvom opatrovatelky,starych rodicov? Lebo podobna situacia caka za 2-3 roky viacerych rodicov,ktori odmietnu ockovanie 😒 A nie kazdy si bude moct dovolit sukromnu skolku,opatrovatelku a rodicia niektorych,tak ako aj moji su napriklad zamestnani,este nie su na dochodku 😕

prevenar
3. feb 2012

..ludia, pamatate sa ako som volakedy pisal o B17 ? pred pol rokom ? vtedy to bolo normalne dostupne aj na slovensku. vcera som sa v tom vrtal koli pripadu ktory ma kamarat v rodine .. nasiel som par zaujimavych veci ohladom tohto.

1) ukazka z nahodneho fora na ktore som narazil pri hladani .. http://www.zzz.sk/?clanok=4686&reakcia=50955#p5...

"Autor: Marcel BA,
Dátum: 16.01.2010 - 08:55
Reagovať na tento príspevok

Otec berie uz asi necely rok amygdalinove injekcie vitaminu b17 od Cytopharmy. Odporucil mu ich jeden spolupacient z onkologie. Radikalne je mu lepsie. Jeho lekarka tvrdi, ze to zlepsenie je sposobene tym ze mu predpisala nove lieky. Len ona nevie, ze tie jej lieky otec ani nevybral z lekarne, lebo ich nemali a potom sa uz na to zabudlo. Dolezite pre nas je, ze jeho stav je lepsi a podla lekarky pekne stabilizovany co je vraj v jeho stadiu pozoruhodne" !!! 😕

2) www.cytopharma.eu zrusene
http://www.cytopharma.biznisweb.sk zrusene

a ani sa mi to uz nepodarilo najst v inom obchode. ..akoby to proste zmizlo z nasho/ceskeho trhu.

neviem o co ide ..ale zdalo sa mi to prinajmensom zaujimave 😕

lucula73
3. feb 2012

ahojte
viem že ste tu vačšina proti akemukolvek očkovaniu,ale ako som písala pred mesiacom,že musím urobiť kompromis,lebo manžel nesúhlasí s neočkovaním....tak som sa dohodla s dokinou,že namiesto hexy by som mohla len čisto Infanrix....tetanus,záškrt ,čierny kašeľ...........prosím nepustite sa do mňa,keby som mohla,tak nedám nič 😒
ale chcem sa spýtať,na SK ho nedostať,neviete mi poradiť,kde by sa dal zohnať?máte lepší prehľad o vakcínach ako ja...........dakujem...

moira19
3. feb 2012

@prevenar Nemali z toho peniaze a fungovalo to. Takze odpoved je jasna 😠

prevenar
3. feb 2012

@lucula73 hmmm ☹ bud sa niekto ozve ..alebo napis @manof ..ale v zasade, my tu moc vakciny nenakupujeme. ludia ako ja uz "nakupili" a maju doma dieta s ekzemom , takze ..stacilo.

mam tu inak nieco pre tvojho manzela , stalo sa to tak 3 tyzdne dozadu.. +/- ..a tymto ho aj pozdravujem.

""moira19 Ich pribeh: úplne zdravé usmievavé bábätko... v utorok sme boli na prvom očkovaní,
v stredu mi začal pokašliavať, tak som išla vo štvrtok ráno k lekárke,
nech ho popočúva, išlo na predlžený víkend. Lekárka povedala, všetko
o.k., dala nám sirupček od kšľa, že to prejde. Prišli sme domov, na
obed začal byť mrzutý, a zdal sa mi teplý, tak som mu merala teplotu,
39.5 hned som mu dala čipku, teplota mu klesla max. na 39,2 a zase
bola naspät, davala som mu dalsiu nepomahala, tak som išla na
pohotovosť, tam mi Dr. povedala, že má trochu červené hrdlo, a trochu
zostrené dýchanie, pridala nám antibiotiká, a rectodelt čipku, že nám
stiahne teplotu, že to cez víkend prejde. Keď sme prišli domov,
podávala som mu všetky lieky, aj tú čipku, teplotu mu stiahla. Chvíľku
za tým, ako som mu dala lieky, som si všimla na ušku taký fialový
fliačik. Potom na nožičkách, začali sa mu robiť aj na hrudi... tak som
hneď volala tej Dr., kde som bola na pohotovosti, povedala, že to
možno bude alergia na antibiotika, ale že nech si zajdeme do
nemocnice, nech nás popozoruju, a bude dobre. V ten deň bolo práve
hrozné počasie, tak sme si volali záchranku, tam nám povedali, že
všetky sú na výjazdoch, že nech si ideme k tej Dr., kde sme boli na
pohotovosť, a že ak by to bolo súrne, že tam nám nejakú zoženú. Kým
sme došli na pohotovosť, Maroško to mal už aj po tváričke, po celej
hlavičke, všade..., Dr. nám povedala, je to vážne...., je to
meningitída..., volali nám ihneď záchranku, z Námestova do Trstenej
nás brali okamžite, tam Maroška stabilizovali, aby prežil prevoz do
Martina, v Martine s ním robili celú noc, a ráno o 8.45h nám odišiel
do nebíčka.. a aby nebolo málo, k meningitíde - zápal mozg. blán sa
pridala aj otrava krvi...
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katrenka/alb... "

https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/

..a vela stastia. 😕

prevenar
3. feb 2012

@evca35 jooo.. to je ono, sice iny vyrobca ..ale je to ono 😀 ja som to nevedel najst ani za zivy svet. si sikovna 🙂 dixxx!

manof
3. feb 2012

@prevenar

Tu sú ceny vakcín:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacie-l...

Počuj, na tom tvojom "pätore" z dnes (3.II.2012) 14:15 som sa dobre pobavil, ale je to ozaj výstižné. Nechcelo by sa ti to ešte trochu učesať, že by sme to vydali ako článok? Sú to ozaj výborné postrehy, podané s britkým humorom, ozaj na úrovni.

manof
3. feb 2012

@lucula73
Skús v Rakúsku alebo Česku. Hmmm...
Napíš nejakej lekárni, či nemajú.

prevenar
3. feb 2012

@moira19 to je zla kombinacia ☹

moira19
3. feb 2012

@lucula73 Mozno si ta s niekym mylim, ale nehovorila vam dr, ze vam tu vakcinu zozenie ona?

manof
3. feb 2012

@jerryjanka
viď mail.

bobova
3. feb 2012

@prevenar ahoj pisem ti ohladne B17, tie adresy ktore zmizly neboli vyrobci ale dovazali B17.
Mozno im to znemoznil vyrobca-nakupit tam ich produkty a potom ich u nas predavat za viac.
My sme ho objednali otcovi priamo u vyrobcu v Mexiku pred 1,5 rokom, bolo to o nieco lacnejsie aj rychlejsie,
mala som moznost dat si to poslat na adresu v Rakusku a tablety prisli za 1 tyzden. Bohuzial mu nepomohli,
velmi rada by som napisala opak.

prevenar
3. feb 2012

@bobova

jasne.. z mexica to slo aj znamemu, ale on sa vyliecil. urcite je to individualne. robili ste celu liecbu ? MMS + DMSO+B17inekcie a potom tabletky ..a este Cvit. intravenozne 30g denne ? ..ak nie aj to mohlo znizit sance na uspech.

tin007
3. feb 2012

@lucula73 pre dieta, ktore uz ma 2 roky mi pride uplne zbytocne davat vakcinu, ktora obsahuje aj cierny kasel, zlozka cierneho kasla v hexe (a akychkolvek kombinovanych vakcinach) je podozriva, ze sposobuje najviac neziaducich reakcii.
zial, vakcina ktora je proti tetanus+zaskrt je vhodna pre deti az od 10 rokov ( vola sa Imovax http://www.liekinfo.sk/liek-imovax-d-13725-pil....), aspon podla pribaloveho letaku, hoci obsahuje cca rovnako hlinika ako 1 davka hexy (cca pisem preto, lebo vyrobca uvadza rozptyl al a zlucienin medzi 0,45 az tusim 0,8

lucula73
3. feb 2012

@prevenar čítala som to hneď v ten deň ako to tá mamička napísala,ajj mužovi som to vravela ☹

@moira19 nie,asi si sa pomýlila,ja som bola tento týždeň prvý rau u dokiny,čo s tým,lebo sme mali odklad do dvoch rokov,toto mi prišlo vhodnejšie ako celá hexa 😠
no uvidím,čo spravím,ale hexu mu ja osobne nepojdem dať pichnúť 🤐

hobit
3. feb 2012

@manof to som potrebovala vediet, odmietnme teraz teda len MMR a prislusne...dakujem 😉 na to nahlasovanie sa jej priamo opytam, ze ako to teda robi a upozornim ju na protizakonne konanie v pripade, ze si to u nej v ambulancii niekto prezera, som zvedava ako sa bude tvarit, ideme 6.3. tak potom budem pripadne informovat

prevenar
3. feb 2012

@lucula73 ..ber to ako moj posledny pokus. ked uz toto nezaberie ..tak uz neviem co by mohlo ..okrem osobnej skusenosti, ktora je v tomto pripade strasne zbytocna, ale na niekoho nic ine proste nezaberie.

moira19
3. feb 2012

@lucula73 Skusim ti najst prispevok tej baby, mozno ti vie pomoct.

zuzana_m
3. feb 2012

@lucula73 Moja Dr. tak isto chcela miesto hexy aspoň touto vakcínou: Tetanus,č.kašel,zaškrt. (Ale odmietla som.) Ale normálne v pohode ju chcela objednať. Mala som jej len povedať či chcem , či nie, že by objednala. Ale neviem odkial.

manof
3. feb 2012
shakti9
3. feb 2012

@sana15 a hlavne pre mna je dolezite, ze dieta sa v prostredi skolky aj socializuje a uci sa medziludskym vztahom, tiez rozvija svoje schopnosti a pripravuje sa na skolu, nejde len o "uschovu" decka, cize aj keby som mala starych rodicov na dochodku, aj tak budem trvat na skolke samozrejme... ja dufam, ze do toho casu bude spolocnost viac osvietena, a ze nebudeme musiet riesit spominane.... ale mozno som privelka optimistka...

sana15
3. feb 2012

@shakti9 suhlasim. dieta pre svoj rozvoj potrebuje kolektiv. uz teraz vidim na malom,ze mu to chyba. Ja som vsak skepticka, podla mna v rozsahu 2-3 rokov sa v tejto problematike asi nic nezmeni 😖 Ockovanie ako spasa je proste v ludoch zakorenene tak hlboko... Malokomu sa oci otvoria, aj to prevazne az ked je neskoro ☹ Vidim to na mamickach z okolia: nas(a) mala iba teploty,inak ok,takze nic vazne. dala som zaockovat,dam aj nabuduce. Ved ked sa to picha tolkym detom... SAmozrejme, 90% z nich nevie ani len proti ktorym chorobam sa ockuje,nie to este nejaky nazov vakciny a zlozenie??? ani nahodou 😔 Ockovanie poznaju len do ramienka,do nozicky a do rucicky 😲

sana15
3. feb 2012

dalsia ziadost a na mieste pre potvrdenie pediatra: "Dieta je pravidelne ockovane podla zakona." 😲 😲 😲 Pravidelne? 😕 To mi pripada ako raz za mesiac,alebo raz za rok.... Nemame v tom ocko kalendari nejake velke prestavky??? 😅

dana19
3. feb 2012

@manof To očkování myslím v ČR. Zkusím se teda těma stránkama nějak prokousat.

sana15
3. feb 2012

vazne v tom vidim problem 🙄 Vsak na take dieta budu uz hned len z papiera hladiet ako na nejakeho nositela Eboly 😒 Ten kto sa tomu aspon okrajovo nepovenuje,tak ho hned napadne len suvislost: neockovane= nebezpecne. Neviem,neviem, ci by vobec nejaky "sponzorsky dar" pomohol 😖 No nic nevymyslim, budem sa na to konkretne spytat povolanej osoby