Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

samiana
12. mar 2012

@halienka

Dr. Eleková má "neočkovať v splne" ako jedno zo svojich odporúčaní, ako čo najviac znížiť riziko poškodenia vakcínou.

http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

Ja osobne som sa o tom dočítala v knihe, neviem v ktorej, od Johanny Paunggerovej, asi "Síla Měsíce".

V tom čase som síce očkovala a nechápala, čo je také zlé na očkovaní, teda okrem bolestivosti vpichu, sčervenana, neutíšiteľného plaču - takými reakciami prešiel syn. (hoci som si teliatko úbožiatko myslela, že to len tak ťažko bojuje s oslabenými zárodkami chorôb, ach jaj, sladká nevedomosť, oslabené zárodky v neživej v DiTePerke 😲)
U dcéry som už na to začala dávať pozor, síce až od 6. roku, ale už áno. U najmladšej som v pribúdajúcom mesiaci očkovala iba BCG, a teda stálo to zato - encefalitída na 8. deň po očkovaní. Samozrejme, to, že to bola encefaitída teda ten krik vo veľmi vysokých tónoch, ako aj ten neutíšiteľný plač u syna, že je tiež zápalom mozgu, to som sa dozvedela pred dvoma rokmi.
Dnes by som ale neočkovala ani za novu 🙂 ani pod homeopatickými liekmi, ani s vysokými dávkami C vitamínu.

Ale vplyv Mesiaca nepodceňuj. Ja som trochu pozorovala, čo robí napr. pribúdajúci, čo ubúdajúci Mesiac, a tak som tú radu neočkovať v splne brala veľmi vážne. Ak vyšiel spln, alebo bol blízko, nešla som, "lebo dieťa má hnačku, vracačku, horúčku....." To, že je spln, to som si nechala pre seba 😅 . Takže švagriná sa naozaj "neserká" 😅

strociatka
12. mar 2012

@ercika prve dieta - dali mi vyvolavacku (prostagladin) ale nic moc sa nedialo, tak mi este pre istotu do infuzky dali oxytocin a uz to slo - vysledok, porod bol bleskovy, dietatko po porode straaasne spave, zltackove, nedokazalo sa vobec prisat a ani sa to nikdy nenaucilo (kojila som len cez klobuciky, inak sa nedalo a som vdacna, ze aspon tak sme kojili), veeelmi dlho sa poporodne adaptovala, schudla viac ako je norma (10%). Ja som po porode vyse tyzdna teplotovala, nedokazala som poriadne ani chodit, neskoro nastupila laktacia a ked nastupila tak z hodiny na hodinu tak prudko, ze som dostala zapal prsnikov, no komplikacii a komplikacii. Pri druhom porode som si uz davala pozor a na vsetko som sa informovala, ziaden oxytocin podany nebol, porod prebehol uplne vpohode, babatko sa perfektne adaptovalo, hned sa chcelo a aj vedelo prisat, nebolo spave, ubytok hmotnosti v ramci lepsej normy, zltacka podla odberov ziadna, nebolo potrebne robit ziadne vysetrenia, babatko bolo spokojne a uplne vpohode. Ja som uz dve hodky po porode sama odisla do sprchy a bola som cula a citila som sa vyborne. To povazujem za obrovsky rozdiel.

shakti9
12. mar 2012

@strociatka bude to dost sukromne, ak sa ta spytam, akym sposobom ovplyvnila davka oxytocinu tvoje dietatko, resp. ake rozdiely pozorujes u svojich deti? pytam sa to, lebo som ten oxytocin tiez zazila - kym mi ho uplne bezdovodne nepichli, vsetko bolo super, potom zacalo peklo..Preto ma zaujimaju konkretne skusenosti ostatnych mamiciek a ich deti porodenych s takouto "pomocou"....

shakti9
12. mar 2012

@shakti9
@strociatka aha, prave si odpovedala aj na moju otazku, tak dakujem 🙂

zuzana76
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shakti9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana76
12. mar 2012

@prevenar bola by som celkom rada, keby si si odpustil komentare o rozmyslani a nerozmyslani. Preto,ze niekto ma iny nazor na ockovanie, neznamena to,ze nerozmysla. Ja ti tiez nenadavam do fanatikov.

strociatka
12. mar 2012

@zuzana76 ja neviem s uplnou istotou povedat, ci to bolo len oxytocinom, ale ten porod s oxy a bez neho bol nesmierne odlisny, ty si skoncila nakoniec sekciou, ale ja som rodila normalne a po oxytocine som mala pocit, ze sa mi trha panva, to bolo strasne, to neboli kontrakcie, to bola jedna suvisla priserna bolest, to sa nedalo vydrzat. Ale ked som rodila bez oxytocinu, tak to bolo uplna pohoda, kontrakcie sa dali pekne zvladat, dokonca mozem tvrdit, ze porod bol aj peknym zazitkom. A tiez je obrovsky rozdiel aj v poporodnej adaptacii, iste, ze nemozem s plnou istotou tvrdit, ze to sposobil oxytocin, ale jediny rozdiel v porodoch bol prave on, tak co si mam mysliet?

strociatka
12. mar 2012

@shakti9 asi tak , ako som pisala zuzane76, nie je to az tak sukromne, lebo pri porode sa tam okrem lekarky a porodnych asistentiek mihli aj nejake tie skolenia pre buduce por. asistentky, potom sa tam ukazali aj nejaki lekari a vsetci na mna cumeli a tu si len piseme 😀

zuzana76
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
takyja
12. mar 2012

Ahoj, je tady prosím někdo, kdo má zkušenost s tím, že po očkování se nevytvořily protilátky??? (Měli jsme závažné reakce.) Klidně IP, děkuji i za tipy, kam kouknout.

prevenar
12. mar 2012

@zuzana76 ja by som bol zas celkom rad, keby sa kazdy staral radsej o seba .

prevenar
12. mar 2012

@takyja pochybujem ,ze takeho niekoho najdes ..aj ked nie je to vylucene. neverim,ze by to niekto testoval . totizto imunitne testy by sa mali robit pred ockovanim a tiez sa na to z vysoka kasle. myslim,ze majorita navstevnikov sa k neockovaniu dostala cez vlastnu zlu skusenost. ockovali kym nebol pruser a potom prestali ockovat.

zuzana76
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strociatka
12. mar 2012

@prevenar zial ano, moj pripad. Ale ked sa to tak vezme, keby som si mala overovat uplne vsetko co v zivote robim, asi sa zblaznim. Skoda, ze sa obcas naozaj musime ucit na vlastnych chybach.

prevenar
12. mar 2012

@zuzana76 NIKTO ta nespominal, NIKTO sa s tebou nebavil ani o tebe nehovoril . za to ,ze si sa v niecom "nasla" ja uz nemozem. takze sa staraj radsej o svoju babku a nie o mna. ..zaroven prosim zalez pod kamen s pod ktoreho si vyliezla. unavujes. dakujem.

prevenar
12. mar 2012

@strociatka nie si sama ☹ ..my sme k tomuto dostali presna tak isto ..az ked sme sa popalili a bolo to rychlo, hned na prvom ockovani ☹ ..co uz. ale aspon sme stopli dalsie.

zuzana76
12. mar 2012

@prevenar nehnevaj sa, ale ja sa bavim na slusnej urovni, to ze ta na nieco upozornim je hadam OK, ja sa stebou nebavim styom " staraj sa o svoju babku" , predstav si ja tuto temu citam a mna unavujes ty, citat mozem a aj prispievat, nemas tu sukromnu skupinu, ak chces mat, kludne si ju zaloz.

takyja
12. mar 2012

@prevenar Já už nevím, kde jinde hledat... Dostali jsme nějaká doporučení a chci se pobavit s někým, kdo má stejnou / podobnou zkušenost...

petot
12. mar 2012

@dominika_sk Nepoznáš tú starú múdrosť? "Nič nehovorte. Keď hovoríte, nepíšte. Keď píšete, nepodpisujte. Keď podpisujete, tak sa nečudujte". 😉 NEPODPISUJ. Žiadny zákon Ti to neprikazuje a za nepodpísanie Ti NIČ nehrozí. Podpíšeš=uškodíš sama sebe, zneužijú to v Tvoj neprospech. Je to naozaj také ľahké! Nepodpísať. S úsmevom, nepodpíšem, ďakujem, do videnia.

prevenar
12. mar 2012

@takyja trochu nerozumiem tomu co vlastne hladas .

1) hladas ludi ktorych deti mali neziaduce ucinky po ockovani ? - takych je plno. od niekolkohodinoveho placu, stratu koordinacie ..ekzemy az po smrt.
2) ci hladas ludi ktorych detom sa nevytvorili protilatky po danom ockovani na danu chorobu ? - ak hej, tak tuto informaciu si zistuje a ma ju tak jeden clovek z par milionov (podla mna) . totizto ak

a) ak niekto nema neziaduce ucinky tak sa nestara o to ci sa dietatu nejake protilatky aj vytvorili , alebo nie.
b) ak ma dieta taketo ucinky ..tak rodic narazi na to ,ze vsetci lekari sa mu otocia chrbtom a vedlajsi ucinok mu nechce proste nikto potvrdit tak si myslim ,ze posledne co ho napadne je podrobit dieta nejakemu testovaniu v nemocnici ..

moj nazor ..ale vela stastia v hladani , nech to je cokolvek 🙂

takyja
12. mar 2012

@prevenar Hledám někoho, kdo měl jednak závažné nežádoucí účinky a komu v souvislosti s takovými nežádoucími účinky dělali testy na imunitu a na vytvořené protilátky po očkování. Chtěla bych konzultovat v podstatě vše, co takovým rodičům lékaři řekli. Dcera měla závažné reakce na MMR (mj. 40,5C, lehká meningoencefalitida), zpětně jsem zjistila, že i reakce na hexu už byly nestandartní (přestože pediatra tvrdila, že je vše OK). Teď jsme zjistili, že se jí ani po třech dávkách hexy nevytvořily protilátky proti některým onemocněním a že ani po MMR bouřlivém průběhu nemá protilátky proti všemu. Takže jí chtějí znovu očkovat. Hledám někoho s podobným příběhem. Už je jasné, co hledám?

Ano, vím - statisticky (a mám to i potvrzeno oficiálně) jsme případ, který se stane s pravděpodobností 1:1000000.

prevenar
12. mar 2012

@zuzana76 ahh,, vidim ,ze este stale mas nieco ohladom mna. tvoja studnica poznania a chuti hodnotit ludi do ktorych ti nic nie je je fakt hlboka. mas aj nejake dalsie informacie s ktorymi sa chces s kazdym podelit, ci to je uz vsetko ? ja len dufam,ze sa ti uz ulavilo ..samozrejme , mozes si robit co chces ..ale hlavne sa starat o svoju babku , dedka a aj mamku. lepsie vyuzity cas ako venovat pozornost osobam jednotlivych prispievatelov. len vravim ...

hobit
12. mar 2012

ach, zajtra je nas den D, o 9tej mame byt u lekarky a ja stale vaham, ci jej len oznamit, ze neockujeme a ze jej nic nepodpisem, alebo priniest pripravene odmetnutie...hodim si mincu?

prevenar
12. mar 2012

@takyja jo 😀 za nas ti neporadim ,lebo my sme nemali az takuto sialenu reakciu .. ale taketo pripady sa tu urcite najdu a verim ,ze su ovela ovela castejsie ako 1:1000000. skus napisat svoju poziadavku o kontakt na takychto ludi na @manof @petot jedine co si spominam tak 2 mesiace dozadu tu bol pripad ked dietatko po ockovani dostalo horucku, potom zapal mozgovych blan a potom zomrelo. ☹

vela statia .

prevenar
12. mar 2012

@hobit neeee 🙂 mincu nieee 😀 ..stale som presvedceny,ze strategickejsie je drzat sa postupu ,ze ..

1) nejak naviest lekarku na to , aby urobila co MA UROBIT a to zapisat do karty - "ockovanie, sa nevykonalo diagnoza z28.2"
2) NIC nepodpisuj (lebo nemusis 😝)
3) NIC nenos ..donesies az na pripadne predvolanie na RUVZ 🙂

vid co hovori @petot o par riadkov vyssie 😝

...ale na konci dna , je to tvoj zivot a ty si mozes robit, co chces, kedy chces a ako chces 🙂 a v tom ti drzim palce !

hobit
12. mar 2012

@prevenar ved ja viem, ide len o to, ci s nou chcem byt za dobre a slusne odovzdam odmietnutie alebo mi na tom nezalezi a najdem si ineho lekara pre moje deti, lebo je jasne, ze ona to tam po dobrotky nenapise a nahlasi nas tak ci tak...

jezibosorka
12. mar 2012

@strociatka ja som mala krasny pood bez epi, bez vyvolavaciek.. maly nemal ani zltacku,mleko nabehlo hned,aj maly sa krasne prisal, sama som zliezla zo stola,hned sprcha v pohode som sedela, nemala som niake poporodne poranenie, ani trhlinku, porod bol uzasny zazitok,,, uplne priridzeny, maly sa narodil presne na manzelove narodeniny 😵 , a niake bcg ockovanie... 😵 😵 , ale keby,ze mam rodit zas,asi by som sa bala rovnako.....ci je vsetko ok,a ako to dopadne vsetko...

prevenar
12. mar 2012

@hobit
pozri 🙂

1) je uplne vylucene s nou ostat za dobre 😀 teda ak nechces koli tomu zaplatit 320e pokutu.
2) totizto jedina cesta ako sa zachranit pred pokutou , je udat lekarku na UOOU a prokurature , aby vysetrili ako to ,ze poskytla osobne udaje tretej strane . toto mozes v procese pouzit v svoj prospech na zrusenie procesu proti tebe. ..lebo ked sa zacal proces na zaklade nezakonneho poskytnutia informacii nemal by pokracovat dalej. (teoreticky ..ale sme na slovensku, takze .. 😕 )

takze ..

prevenar
12. mar 2012

@jezibosorka fuuha , to je aj gycovo romanticke 😀