Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

barborka08
2. júl 2009

ewelyne, ako dlho mal tvoj malicky tu hrcu? Kedy ste s tym 1x navstivili lekara? Ja nepochopim preco niektori lekari (samozrejme nie vsetci) to beru tak na lahku vahu. 😒

lenki33
2. júl 2009

myslim ze pediater nemoze ockovat proti TBC, musi to by "specialne pracovisko" takze asi nemocnica

ewelyn strasny pribeh 😔 ja stale dufam ze sa system nejako zmeni, ale mam pocit ze to bude prave naopak horsie a horsie

ja som prekonala rubeolu, a ani doky na to neprisla ze to je rubeola, len moja mama mi to tvrdi ale kedze nie som ockovana a mam vysoke protilatky tak som ju musela prekonat

ewelyne
2. júl 2009

Barborka, mal to viac ako rok a riesila som to vkuse, odkedy to mal, a ostala hrca a modrina. Najskor masticky, rozmasirovat a masticky a pockajte, to sa vstrebe, aj pol roka- rok na to treba, ale raz som prisla taka vytocena, ked to zacalo byt vascie , tak nas poslala na Kramare za detskou chirurgickou- sukromna ambulancia a zacali sa mesacne ultrazvuky, ako to rastie, kontroly a nevedeli co to je, a ze nechajte to tak... no vdaka, tak sme zhanali, este lekarov, aby sme sa poradili a narazili sme len na same problemy, lebo 2r. dieta a ruky prec, lebo to bolo strasne...a niektori sa bali a nikto nevedel zaujat razne stanovisko, co to je a tak a kazdy z nich si protirecil, a koniec si citala- sli sme do odberu vzorky na vlastnu ziadost a päsť na onkologii na Haydukovej v BA nam to urobili.

indy
2. júl 2009

ewelyn to je hrozne, zelam vam vela sil urcite to zvladnete
a je dobre ze si o tom napisala, nech to vie co najviac rodicov Mna to este viac utvrdilo v tom, ze tu tretiu hexu nedam.
Prave sme sa vratili od koznej, maly ma skaredy ekzem prave po dvoch hexach. Uz minule pri prvej navsteve sme sa dobre porozpravali lebo tiez mala realne nazory na ockovanie Dnes som jej hovorila, ze mame mat tretiu davku, a ze s takymto ekzemom ho urcite nedam. A ona na to, ze v ziadnom pripade nemoze byt teraz ockovany.Tak som sa jej opytala ci mu to moze napisat do karty, aby mi aj pediatricka verila. A velmi sa divila co vsetko pediatri neberu do uvahy ako kontraindikaciu.A povedala, ze aj na nich hygiena tlaci... Tak som rada, ze to mam pisomne aj ked samozrejme to takto oddialime len na cas.
Nam TBC v porodnici nepichli a vobec nerobili problemy s tym, ze chceme dat neskor. A teraz strasne lutujem, ze som nemala tieto poznatky co mam teraz a ze som na tu kalmetizaciu s nim isla 😔 Dokonca uz aj v CR zrusili preockovanie a uz sme jedny z posledny co TBC ockuju

ewelyne
2. júl 2009

Indy- vdaka za pochopenie a podporu, ale neviem ako docielit a ako si vydupat neockovat vobec a ani nase druhe, ma sa narodit vo febr. a bojim sa, ze mi ho v porodnici zaockuju proti TBC... Ked to odmietnem, mozu to urobit nasilne, aj bez mojho suhlasu? Mam proste strach...

Baby, nepoznate niekoho, kto odisiel po porode aj s dietatom z nemocnice na Revers hned po narodeni? je to mozne na SK?

barborka08
2. júl 2009

ewelyne, to je mi luto, ze ste sa takto trapili. Drzim vam moc palce, nech to ma malicky co najskor zahojene a uz nic podobne sa nestane. Ja uz tiez neverim takym reciam ako: z toho vyrastie, to sa casom samo vstrebe, to sa upravi, a ked nie do mesiaca, tak do pol roka, alebo do troch a ked ani tak nie, tak potom ked pojde do skoly, a ked ani tak nie, tak do puberty urcite 😨 (trosku mimo temy, ale mala ma hemangiomy za uskom a tiez ine nepocuvam ako sa jej to vstrebe... A ono jej to rastie a rastie a zvacsuje sa hlavne do vysky 😒 ) 😖

lenki33
2. júl 2009

ewelyne, myslim ze ta len tak lahko na reverz nepustia, ale teoreticky by ta mali, hlavne musis mat dohodnuteho pediatra ktory prevezme dieta do starostlivosti a bude ho chodit kazdy den pocas tych 4 dni co by si bola v nemocke pozerat, a teba musi prevziat do starostlivosti PA alebo gynekolog a tiez ta kazdy den kontrolovat
inak ako matka mas pravo byt pri vsetkych vysetreniach a pod v porodnici so svojim dietatom
ale je mi jasne ze v realite to tak hladko nejde

indy
2. júl 2009

ewelyn bez tvojho suhlasu zaockovat nemozu, aj ked prax je samozrejme ina a co pocuvam tak sa normalne deje, ze sestricka babo odnesie a pride ze je zaockovane 😠 Treba si dat do porodneho planu, alebo ja by som si to napisala zvlast na papier, ze nechcem aby bolo dieta ockovane v porodnici a dala by som si to este pred porodom podpisat primarom a potom upovedomila o tom aj ostatni personal. Jednoducho nenechat to na nahodu a hlavne strazit babatko a nenechat si ho vziat ani na sekundu.Aj keby si ockovat chcela tak mas zo zakona pravo BCG ockovat az do konca 6 tyzdna, takze nie je povinnost aby ti babo ockovali uz v porodnici

ewelyne
2. júl 2009

Barborka08- skusali ste homeopata? Maly ma uz kartu u jedneho v Sali, vola sa Mudr. Micek a je namakany hemangiom sa jej moze pomocou liecby vstrebat. Maly ma homeopatika, abymu z tej nohy vsetko zle vyslo este von. Inak aj P.Šíma z Prahy- ličiteľ, robi diagnstiku organov, a liečiš sa pomocou čajou, kúpeľou a obkladou, niekde aj dieta, ale stoji to za to vyskušať,. Malý si teraz dáva dokopy zanesené dýchacie cesty, pľúca a oslabenú´pečeň. Ten pán z Prahy, chodí aj na SK, ak to jeho pacnieti zorganizujú, ak by si mala záujem, daj vedieť. Ale toho homeopata, by som skúsila na vašom mieste...a malá tam bude mať kartu a potom tam môžeš už len cinknuť a ďalej sa radiť. Kontroly robí, tak po pol roku, inak ste v telef. kontakte, ak niečo súrne, prídete osobne....

denduska
2. júl 2009

ewelyne, moja skusenost ked som chcela odist na reverz z nemocnice s malou o den! skor..(mala otras mozgu, ale v podstate sme uz cakali len na spravu, vysledky mala OK)...odpoved doktorky bola - teraz za nu nie ste zodpovedna vy, ale ja, podla zakona. Neviem akeho ale zrusila ma. takze predpokladam ze to bude analogicke, ak nie horsie aj v porodnici...
a k pecenovym testom - aj my ich mame trochu zvysene, a neviem o tom ze by moja dcera stvornozky chodila po nociach do miestnej krcmy, nijake lieky nebrala, takze by ma to ozaj zaujimalo preco...ale nikto ani brvou nemihol...

jarka007
2. júl 2009

Tochu som prekvapena 😕 . Nie je na SR mozny ambulatny porod ? Ja som si myslela, ze to je normalne ?

ewelyne ked budes mas pri sebe manzela a roming in, tak ti ju nemozu odniest len tak, vtedy ju mas stale pri sebe. Len mi nehovorte, ze roming nie je na SR tiez normaly ?

ewelyne
2. júl 2009

denduska, asi tak, chodili nam stvornozky po baroch 😀 ale vazne, to sranda nie je a kazdy sa tvari, ze sa ho to netyka? hmmm, asi je potrebne mat nastudovane zakony, ked chce niekto zdrhat z nemocnice s vlastnym dietatom....🙂

ved napr. baby, ktore odrodili doma, odmietli ist po porode do nemocnice, tym padom, im museli poslat lekarov domov... Moja sestra zije v Londyne a aj tam rodila a tam vas pustia domov 4 hodiny po porode, lebo je to naj lepsie pre vas, a dieta a rodinu...iba ak su problemy a komplikacie , tak si vas tam nechaju...

Keby to bolo take jednoduche a keby som sa nebala a mala s kym, tak odrodim aj doma a nechcem nemocnicu ani vidiet....ach jaj... ☹

denduska
2. júl 2009

jarka, rooming je, ale ambulantny porod, pokial viem nie. Ale kamoska mojej kamosky, rodila doma s PA..neviem ako si to vybavila, netusim..ale ona sama vravela ze oficialne to mozne nie je. No ostava uz len sa tvarit ze ste nestihli a porodit "extra muros" ale aj tak sa musis tusim hlasit s novorodencom...

ewelyne
2. júl 2009

Denduska, mohla by si mi zistit ako si to zariadila, ze rodila doma a kde zohnala PA? Prosím, ak by si mala cas, posli. Budem ti velmi povdacna 🙂
Nemyslim, ze ak porodis doma, musis ist do nemocky... ved len na kontroly a tak..alebo sa mylim?

jarka007
2. júl 2009

to s tymi domacimi porodmi viem aj ja, nie je to oficialne povolene, ale robi sa to. dokonca som pocula aj o "porodnom turizme" do Ciech.
ewelyn ked sa dobre pamatam, pisali tu niekde baby, ze nedali v nemocnici zaockovat BCG a isli tam uz s podpisanym dokumentom, ze si to nezelaju. Dokonca v niektorych nemocniciach nerobili ziadne problemy.

inak ked ma niekto zaujem o 7 stran popisanych k tej nemeckej studii porovnavajucej neockovane a ockovane deti, poslite mi do IP mail. Je to platene a preto sa to nenachadza volne na internete ☹ .

ewelyne
2. júl 2009

Jarka, a v CZ kde a s kym rodit? Fuu asi je to komplikovane vybavit si, vsak? Kam sa mam obratit? Poznas niekoho kto mal dobru PA a rodil "doma v CZ"?

Cize si mam napisat dopredu ziadost o neockovani a "kvazi" presunuti ockovania?

jarka007
2. júl 2009

ewelyn ja co poznam, mali PA z Rakuska, ale bola to slovenka, ktora tam pracovala ako PA. Ale ako pozeram, mas este na porod cas 😉 .
inak tvoj pribeh je strasny. to odskakovanie doktorov nieco neskutocne, fuj.

denduska viem, ze mas knihy, ale ja dobra stranka na choroby je
http://www.paediatrie-in-bildern.de/modules.php...

nemecky je to Roteln, musis najst pod R a su v podstate dost poznatelne, od siestej choroby sa napr. lisia inym tvarom zoskupenia.
a ked ma naozaj rubeolu, tak by mala byt vysypana cela. Vsak vies svoje 🙂.

ewelyne
2. júl 2009

jarka viem, ale ked to nezacnem riesit teraz, potom nas caka stahovanie, vianoce a bum uz je januar... a nebudem vediet ako... takze rodili v CZ a mali PA z Rakuska, nemas kontakt?

denduska
2. júl 2009

ewelyne, skusim zistit, a dam ti vediet 🙂 ona chodi aj tu na kona, len uz som zabudla nick, ale viem priblizne v akych temach ju hladat. Ale bolo to na slovensku. A myslela som to tak ze asi musis ist s tym babatkom ako na kontrolu, lebo musi byt v starostlivosti pediatra.

jarka diky, idem pozriet. Praveze infekcne nemam doma ziadne, teda mam ale ziadne obrazky tam nie su...ona je vysypana cela ale smerom k ruckam nozkam je to skor take mramorove..ale uz to mizne..bohvie co to bolo. No..uz som si pozrela, tak je to take, len skor ruzove..ale charakter to ma presne taky, len menej vyrazne. Uvidime v zime, ked nas budu nahanat s mmr, tak jej dam spravit protilatky 😠

danielsio1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewelyne
2. júl 2009

danielsio1 tak tie Koloboty su teda riadna blbost... nech maju pekne ludia zdravy pohyb a pekne chodia a nie kolobotuju... otrasne, ked to vidim, ide ma porazit, ja to svojmu dietatu nikdy nekupim. ved na to su kolieskove korcule a nie koloboty... fuj fuj fuj... 😝 😖

skolara
2. júl 2009

ahojte kocky
Ewelyne no dufam ze uz Vam bude len dobre. Ja to nechapem ako si to lekari ani len nepripustia ze problemy mozu byt z ockovania.
Ja si este stale stojim za svojim a ockovat nedam nech to stoji co to stoji nikto ma neprinuti 😖
Uz tbc a 2 hexy co sme dali ma hrozne seru.

ewelyne
2. júl 2009

Skolara, da sa to zo zakona nejako obist? Nezavru ma? Nezoberu pridavky a prispevky pri narodeni? aj ked to by sme prezili, len aby nas neockovali... neviem... ako ukecam lekarov, ze nie? Co ak to urobia nasilne, pripadne na man poslu policiu, hygienu, socialku...

Je tu niekto, kto to dokazal a poradi ako na to? ☹

ewelyne
2. júl 2009

skolaara, mna seru tie 3 hexy a tbc.... ☹ 😠 preco som to dopustila,???

skolara
2. júl 2009

ewelyne nezoberu ti pridavky ani prispevky to napisala Tomanova v liste mam to v pocitaci.Je to aj na stranke o rizikach ockovania.
Predvolavaju si rodicov na sud tak selektivne akoby na zastrasenie ostatnich ale nemusi to byt pravidlo a pokuta 10 000 tisic korun max. Ja nedavam prinajhorsom by som zaplatila pokutu a aj na sude by som to obhajila keby bolo treba. Vela zavisi na lekarke nasa to berie ze ok a ani nevyhrozovala ze ma nahlasi tak dufam ze to prejde v tichosti 😅
Ja som jej rovno povedala ze mala ma dobru imunitu a nemienim jej do nej babrat a opravovat nieco co nie je pokazene. 😉

ewelyne
2. júl 2009

skolara vdaka ale ved ste dali zatial vsetky, nie? okrem tretej hexy,vsak?
jasne, ale uz sme asi pobabrali nepokazene.... 😒
neviem, bojim sa, ako obhajit neockovanie vobec... myslim pri druhom a pri prvom nepokracovat vobec....
vies, mozno to ta tvoja lekarka uz ani tak neriesi, kedze ste malej dali TBC a 2xHexu.. . hmmm 😖

ewelyne
2. júl 2009

petot, pozerala som, ale je mozne sa len ohanat tym, ze je to vyhlaska a nie zakon? atd.... nenasla som tam diskusiu rodicov, kt. nedali ockavat a ako postupuju... a taK 🙂

petot
2. júl 2009

ewelyne: Diskusie o tom, ako postupovali rodicia, prebehli v diskusnej skupine, ale ta je dostupna len pre clenov. 😉 Ale v zasade ano, z dostupnych pravnych sposobov sa nam tento javi ako najnadejnejsi - poukazat na neustavnost vyhlasky a tym padom na neplatnost "povinnosti" ockovania.

kosicanka1
2. júl 2009

cafte baby a chalan,
ewelyne, ja nemam simi zaockovanu, v porodnici mi ju chceli zaockovat na TBC, uspesne som bojovala proti, nemame ju dodnes. pravda je, ze som simi strazila ako oko v hlave. je beznou praxou, ze sestricka vezme dietatko kupat a popritom ti ho zaockuje ... takze som striehla ako vlcica. uz som to tu pisala.
teraz ma to znova caka, ale aspon viem, do coho idem. urcite nedam ockovat.
a k domacim porodom. osobne poznam v KE babu, co rodila doma, je to dula. a rodila s PA. po porode sla do nemocnice ukazat babetko a hlavne aby jej vypisali spravu o novorodencovi, ze to dieta je tvoje a aby si vedela vybavit rodny list a aby si nemala problemy so zakonom. a v porodnici sa cudovali, ze akotoze porodila sama a bez nastrihu a hodinu po porode chodi a nic jej nie je...