Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
13. aug 2012

@racerunner
Pokiaľ sa bavíme o prvotnej príčine epidémie čierneho kašľa (akejkoľvek), tak dám ruku do ohňa za to, že ju spôsobili
a) očkovaní rodičia (dospelí), hlavne matky, ktorí/ktoré už všetci nemajú ani stopy po protilátkach (teda ak sa nedali v dospelosti preočkovať, čo sa asi málokto dal - aspoň u nás prakticky nikto)
b) očkované deti, pretože ich je (v USA) vyše 98%, takže štatisticky vzaté je oveľa väčšia šanca, že nákazu zavlieklo očkované a nie neočkované dieťa.

Nechápem, prečo máš opačný názor. Pripadá mi to úplne nelogické (za súčasného poznania (ne)účinnosti očkovania proti čiernemu kašľu).

Tá Cabrnochová v tom "jede", viď web združenia detských lekárov, ktorej predsedá:
http://www.detskylekar.cz/
Generálny partner: GlaxoSmithKline (GSK)
Partneri: Pfizer (Prevenar), MSD (Merck; Silgard/Gardasil)

Každopádne, netušil som, že moje renomé už prekročilo hranice Slovenskej republiky. 😀 😀 😀

luthien.k
13. aug 2012

@manof když Tě zmiňuje prof. Strunecká ve své knize, tak zcela jistě překročilo 😀

luthien.k
13. aug 2012

@hajanka a alergie (i potravinové) jste řešili? Je to sice malé procento, ale kašel může být i v souvislosti s alergií na BKM, reflux také bývá příčinou kašle...

didulka85
13. aug 2012

@tean moja dcera je AB.

K tomu HPV. Mne ho potvrdili, dokonca som mala zevraj predrakovinovy stav. Potom som sa par rokov na gynde neukazala a ked mi robili znova vysetrenie, tak po HPV ani stopy. Zevraj tak konci vacsina pripadov.

hajanka
13. aug 2012

@luthien.k alegia mu vysla na nejake rastliny ci travu, ale len velmi slabucka, len maly naznak tam bol, no on ma tieto stavy paradoxne hlavne pocas zimneho obdobia (od jesene do jari), v lete je to celkom ok (tie 2-3 mesiace) a co sa tyka potravinovej alergie - min. rok sa vyhadzal po paradajke a potom mal este jeden krat nespecifikovanu alergicku reakciu (nevieme na co), pediatricka usudila, ze potravinova alergia neurciteho povodu, ale vysetrovany na potr. alergiu nebol. Asi by sa zislo, vsak?

luthien.k
13. aug 2012

@hajanka bohužel testy na potr. alergie jsou dost nespolehlivé, takže pokud alergie není ve formě IgE reakcí, ale ve formě nonIgE alergie, tak není šance to testy odhalit, ale pomoct může eliminační dieta - vyloučení podezřelých alergenů - kam vždy na prvním místě patří kravské mléko, vejce, sója a pšeničná mouka. Pokud je tam alergie na pyly trav, tak bych určitě zkusila hlavně tu pšenici, může jít o zkříženou alergii. V zimě ty projevy může zhoršovat jak počasí, tak podmínky v bytě v topné sezóně atd.

nikimax
13. aug 2012

@irenkask to s tými chemikáliami máme podobne, mňa tiež začne štekliť-škrabať v krku, niekedy sa mi vyhodí červený fľak na krku, slzia oči...nemusím krémy, z drogérie len veľmi málo...sme celá rodina ( po zlých skúsenostiach) homeopaticky založená....simonke držíme všetci palce, niekolko krát som čítala jej príbeh... ☹ ☹

hajanka
13. aug 2012

@luthien.k po tej druhej reakcii na kozi sme to nezistili ani netusim co by to byt mohlo... odvtedy to nemal
prekvapilo ma, ze tie tesy mozu byt dost nespolahlive... 😖
mlieko, vajce, soja, ps. muka... boze ved on teraz takmer nic neje, co bude jest potom? 😢
a to vsetko po tom poslednom ockovani! 😠 imunita, alergia, kasel....

luthien.k
13. aug 2012

@hajanka vysadila bych nejprve tu pšenici a raději i žito, oves a ječmen zatím ponechala. Z mléčných výrobků jíst jen ty zakysané a tvrdé sýry, z vejce pouze vařený žloutek. Sóju tedy zcela pryč. A nasadit kvalitní probiotika. Užívá něco na podporu nespecif. imunity? Jaký přesně má inunodeficit?
Ty testy jsou nespolehlivé velmi, i když cca 50% alergiků má zvýšené protilátky, tak existuje jistá pravděpodobnost chyby toho testu a výsledky mohou vycházet jak falešně pozitivně, tak falešně negativně.

hajanka
13. aug 2012

@luthien.k no to prave neviem aky presne, v stredu sme obj. k imonologicke na kontrolne odbery, tak sa spytam, ale zase... cez vikend zacal kaslat, tak neviem ci tam mam ist, alebo sa preobjednat. Probiotika ake odporucas?
Na podporu imunity mal len ten Isoprinosine 3 mes. min. rok v zime a potom 2 tyzdne este tento februar. A cecko mu davam.

manof
13. aug 2012

@luthien.k no tak ja som prof. Struneckej robil viac-menej diablovho advokáta. Hľadal som v jej texte veci, ktoré by jej vakcinacisti mohli (vcelku) oprávnene vytknúť. I keď občas som ju upozornil aj na nezrovnalosti, ktoré boli v prospech očkovania.

luthien.k
13. aug 2012

@hajanka já bych šla 😉 Malý má už 8 let, čili doporučila bych Colon Dophilus, jednu tabletku denně, začít čtvrtinou obsahu té tabletky a během 14 dní najet na plnou dávku (vždy bez té kapsle, vysypat a podávat těsně po jídle). Kdyby se objevil průjem či jiné změny v zažívání, tak snížit dávku a pokračovat. U dětí se sníženou imunitou, alergiemi jsou probiotika naprosté nutnost, stejně jako omega 3, vitamín C, vitamín D, E, z přírodních doplňků stravy ještě dobře funguje echinacea, případně beta-glukany. A hlavně vyloučit ze stravy bílý cukr zcela a i s ostatními sacharidy, ať už jednoduchými, tak složitými, opatrně.

@manof, ale pěkné čtení to je, jsem zatím v půlce 🙂

irenkask
13. aug 2012

@nikimax Prvé čo bolo som išla na pobočku na úrad pre dohľad v Martine a po rozhovore ma hneď nasmerovali že s tým oni nič nemajú že to na šúkl. Tam som telefonicky hovorila s Gibalom a po tom všetkom mi povedal a to by ste už nikdy neočkovali? Potom som si robila úsudok s akými debilmi ja musím jednať a zapodievať sa .
Totižto schválenie šúklom je ti tak platné ako keď ti naskočí zelená že môžeš ísť, ale nezaručí ti nik, že ťa len tak náhodou nezrazí električka. Nedajú ti záruku, že ťa odškodnia v prípade následkov, lebo vakcíny ich počúvajú na slovo a ak povedia že sú neškodné tak to platí.
A lekári, no výsledky vidíš u chirurgov, záchrankárov,proste všetkých operujúcich , na jiske a pod. Títo ak spravia chybu,tak sa to pozná spravidla hneď . Ja len neznášam týchto lekárov teoretikov,ktorí majú plnú hubu sprostých kecov, výsledky nikde, všetko vedia a nepochybujú o úrovni svojich vedomostí a oháňajú sa tým čo ich vraj v škole nenaučili , ale určite im to vyhovuje, lebo je to pohodlnejšie a dá sa na to vždy vyhovoriť, proste nemajú k tejto práci vzťah.
A ešte keď čosi píšu, tak aby sa zviditeľnili používajú anglické a latinské slová a spojenia a myslia si že tým budú dôležitejší a každý pred nimi padne na zadok od údivu.

nikimax
13. aug 2012

@irenkask a máte NU hlásené na šukl? Telefonicky sa mne osobne dotyčný Mudr. Gib... vysmial, tak som to posielala písomne doporučene. Už to zrazu bolo inak,že vraj sme sa nepochopili....atd. Snažia sa proste hádzať to z úradu na úrad, aby to nakoniec poškodený vzdal a kašlal na to. Ale my v podstate nemáme čo stratiť, tak ich necháme, aby sa tým zaoberali, kým to nevyriešia...ak nič, skúsime trestné ozn.

irenkask
13. aug 2012

@luthien.k No k tej opore asi tak, že som revala vo dne v noci, lebo ja sa neviem zmieriť a dívať ako trpí nevinné dieťa. Na tej onkológii ani neviem ako som sa dokázala pretvarovať pred dcérou a keď som prišla na ubytovňu, tak som revala do pol noci ,potom vyčerpaná zaspíš a ráno znovu utekáš pomáhať. Striedali sme sa so zaťom, asi po týždni, dvoch .

irenkask
13. aug 2012

@nikimax Máme to hlásenéaž tento rok, lebo ja som sa chystala im riadne vynadať, ale nakoniec to poslala dcéra slušne a doporučene zatiaľ vieme že sme vedení pod určitým číslom nič viac. Veď predsa si musia čerpať dovolenky z vakcinacistických provízií a nie sa s hlúposťami zaoberať. Prozabijak Dluholucký to je presne to isté, zamestnanec zdravotného úradného výseku malých nevinných detí.

nikimax
13. aug 2012

@irenkask no a teraz to hodte na ten urad pre dohlad, adresujte to do Blavy - oni im to prepošlú do MT aj s kopiami, že to je z očkovania, aj že je to hlásené na šukl. Ale predpokladám, že vinník a zodpovedný sa nenájde, zostanú len poškodení... 😠

nikimax
13. aug 2012

@irenkask A nezabudnite si spraviť kopie tých materiálov, kde je uvedené, že reakcia na očko... Až sa vám to "omylom" nestratí.

tara
13. aug 2012

@hajanka to je hrozne....a k nam sa tieto informacie dostanu len ked si to clovek vyhlada. vobec sa o tom nehovori. ☹

tara
13. aug 2012

@tara nas maly reagoval na BCG hnisavym ramienkom do 5.mesiaca. ziadnu inu vakcinu odvtedy nedostal, ani nedostane. manzel ma krvnu skupinu nulku, tak teraz by ma velmi zaujimalo, ci ju nezdedil po nom 😖 ak sa potvrdi aj unho 0-ka, tak to bude do seba poriadne zapadat. od irenkysk to bol naoazj zaujimavy prispevok, pretoze som uz viackrat pocula, ze prave v rusku a na ukrajine su lekari, ktori su velmi proti ockovaniu a zasadne u malych deti.

manof
13. aug 2012

@luthien.k
No tak z kapitoly o kliešťovej encefalitíde som bol dosť sklamaný, inak je to ale výborná kniha.

sartira
13. aug 2012

@manof
@zaockujteajslnko

Dobry den, chcela by som sa zapojit do diskusie a hlavne poprosit o radu. Buduci tyzden idem na pohovor/pojednavanie tu v Ba na UVZSR - odmietla som MMR, pediatricke som dala informovany nesuhlas, ktory tu bol odporucany (vymenovane vakciny). Co tam mozem ocakavat? Ako to prebieha? Kamoskina kamoska bola na tom urade niekde na severe SK a tam vraj to bolo uplne v pohode,ale co tu v BA. Zatial som citala len 10stran dozadu,takze som sa nedostala k prispevku niekoho co by o tom hovoril. Viete mi poradit kde ste sa o tom bavili, alebo pripadne mi odpovedat aj ini, ktori mate skusenosti.

@bonaqua111 Mozem sa spytat ako prebiehal ten rozhovor na UVZSR??

Dakujem velmi pekne

petah82
13. aug 2012

@sartira tu si mozes precitat list s odvolanim a namietkami, je z neho velmi dobre vidiet, ako to prebiehalo http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-sa-ruvz...

sartira
13. aug 2012

@petah82 dakujem Ti velmi pekne, to musim detailne precitat,akurat hned nazaciatku citam, ze oni nepodpisali odmietnutie ockovania, co som ja potom pri druhej navsteve u doktorky urobila :-//// meni sa moja situacia nejak?

Zaroven som chcela este poopravit, zaujima ma konkretne ten rozhovor na urade, teda tam ma budu "kamenovat" a este prehovarat alebo???

petah82
13. aug 2012

@sartira ja som tam este nebola 🙂 nizsie je uvedene, co hovorila mamicka a manof a co oni na to hovorili. vzdy je to o tom, ze oni maju svoje argumenty bez studii a my mame svoje so studiami. skoda len, ze oni maju vzdy pravdu, lebo...

lyongirl
13. aug 2012

@petah82 čítam si ten list, čo si dala link... takže mudr. je povinná podať hlásenie odmietnutia povinného očkovania, alebo nie? Veď ja neodmietam očkovanie, ale očkovaciu látku, či? Zatiaľ všetko len študujem a nejak sa zamotávam a všetko ešte nechápem...

lyongirl
13. aug 2012

@sartira ja som pri najstaršom synovi nevedomky podpísala odmietnutie očkovania ☹, ale zatiaľ kde nič, tu nič, nebolo to tak dávno, takže asi na mňa ešte neprišiel rad, teraz chcem u najmladšieho syna tiež podať informovaný nesúhlas...

elbe
13. aug 2012

@nikimax
@tean
@irenkask tak sa pridám aj ja, starší syn má AB+, očkovanie zvládol v pohode, malý má 0+ a reakcie po každom očko.

sartira
13. aug 2012

@petah82 aha chapem,takze pokutu daju tak ci tak ...ci su aj nejake vynimky? dcerka totiz dlhodobo uziva ATB kvoli zapalu moc.ciest ,ktory prekonala v 9m,tak neviem ci tam mozem argumentovat aj tym, ci sa radsej nedrzat tych veci, ktore pisala ta maminka... Doktorka povedala,ze ta davka atb,ktoru uziva malinka je vraj v poriadku teda ze moze byt ockovana 😖

sartira
13. aug 2012

@lyongirl ja som dala nesuhlas doktorke 6.6. a na UVZSR mam ist uz 21.8. takze rychle ☹