Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sofia2008
27. okt 2012

no vratme sa k teme, moja teta dala sesternicu /momentalne 12r./ ockovat povinnymi ockovaniami, teraz mala ist na preockovanie vakcinou MMR /sesternica je astmaticka, alergicka, vkuse chora/, upozornila som ju, aby sa poradila s imunologom ohladom tejto vakciny, aj kvoli tomu, ze maju v rodine z manzelovej strany diabetes..vysledok : imunologicka jej "posepkala" ze v ziadom pripade neockovat, ale aby nevravela pediatricke, ze jej to prave ona povedala..

jonas17
27. okt 2012

@domique no, oni sa tak tvária, niektorí...moja pedi povedala, že jasne, že niekto musí byť na vine...v nemocnici už boli opatrnejší, jasne, že som počula aj názor, že je to z vírusu a treba sa tešiť, lebo o niekoľko rokov aj na to bude už očkovacia látka...len dúfam, že nebude povinná... 😒 😝 pozri , môj syn , ako aj ostatné moje deti, sa narodil zdravý, akurát bol dajaký náchylnejší chytiť niečo zalúdočné, raz vracal, raz hnačkoval..je pravda, že pred rokmi som mala iný postoj aj k prvým príkrmom, kojila som ho najmenej z mojich detí, len rok, mal vysokú´novor. žltačku...no možno, keby ho neočkovali, keby brali lekári na všetko ohľad, nemuselo to skončiť s cukrovkou. po MMR sa jeho imun. systém začal rúcať, samé laryngitídy, sople, všetko možné a atb za atb...potom očkovanie na chrípku, hemofila a zase chrípka, potom autistické správanie, tak podme šupnúť lieky novej generácie, ktoré sú bezpečneé...no never lekárom, ked sú študovaní, ved nechcú úblížiť tvojmu dieťaťu, nie? a vieš, kedy prestal chorľavieš? ked som ja prestala s každým soplom behať k lekárke , ked som kašle začala liečiť medom a cibuľou a neutekala s každým laryngitidáckym kašlom pre hydrokortizon na pohotovosť.no a toto všetko preložené očkovaním v 13 roku spustilo diabetes...ja nezvaľujem všetko na očkovanie, ale keby moje zdravé, kojené a s dobrou genetickou výbavou dieťa neočkovali od malinká, nemusel sa tento kolotoč spustiť...

kolostrum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
27. okt 2012

@miskaska
ja som jasne uviedol preco sa paranoia nemoze pisat paranoja ale paranoia a preco je paranoja prijata ako mozne slovo pouzivanie......podobne ako joystick a džojstik...... tak ako ziaden hardcore nenapise džojstik tak ani ziaden lekar nenapise "paranoja" 🙂

domique
27. okt 2012

@vlnka81 Prepac ale nechapem tvoj prispevok. Nic som si nevyguglila som totiz sama analyticka a slovo "analoliza" vidim len v tvojom prispevku takze prosim vygoogli si to radsej ty, aby si vedela o com hovoris. Vidim, ze si tiez jedna z tych, ktorym ked chybaju rozumne argumenty zacne sa bit pod pas. Keby som k ziadnemu zaveru za cely zivot nedospela, tak zijem pod mostom. Kedze ma to zivi. A odhliadnuc od mojej prace, uz len vzhladom na moj vek som urobila v zivote urcite viac zaverov ako ty.

kolostrum
27. okt 2012

@sofia2008 ved je pomož, nedajte ju očkovat, aký problém.... povedzte to pediatričke na rovinu.... ak je problem zmente ju... najdite taku čo stým problém nemá

miskaska
27. okt 2012

@zaockujteajslnko tak niekto sa vyjadruje spisovne...nepoviem manager, ale manažér. Prečo nepoužívame smena, ale zmena....ved este 30 rokov dozadu sa to písalo inak. Ale to je jedno. O tom tato tema nie je. Len mi pride trosku hlupe chytat ludi za slovicka.

zaockujteajslnko
27. okt 2012

@kolostrum
ty musis byt ale riadne nesebavedomy lekar ked ta nastve ked niekto vseobecne o lekaroch vyslovi pochybnost o ich sposobilosti na vykon svojej profesie...........preco si to teda pripises sam sebe ked teda ty si schopny? 😀

jedine teda zeby si ziaden lekar nebol (co je jasne) a teda milujes z duse nejakeho svojho lekarka, a teda sa citis urazeny ked niekto urazy tento tvoj exemplar bozej mudrosti 😀 co je ale tiez znakom ze asi u teba nebude vsetko "ok" ked takto impulzivne a nekriticky a bez sebareflexie pozeras na veci a ludi okolo seba 🙂

kolostrum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
27. okt 2012

@miskaska
nic na tom nie je hlupe, lekar ma pisat tak ako to naozaj je...... ak napise niekto džojstyk tak zarucujem ze nikto nebude citat dalej, tak ako ked lekar napise paranoja, tak sa zacnu vsetci smiat 😀

miskaska
27. okt 2012

@zaockujteajslnko ale to nemyslis vazne, co pises 🙂

kolostrum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
27. okt 2012

@kolostrum
ty moj mudrc, KAZDA pediatra ma problem s neockovanim deti v opatere..........mas ty vobec deti? 😀 ....... aha deti mozno mas, ale ockovanie si predsa v zivote neodmietol, take kecas hluposti a spamujes vo fore kde nemas co povedat......

kolostrum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
27. okt 2012

@kolostrum
no zbohom, takze ty akoze prijimas nejake rozhodnutia s takymto tvojim "myslenim" 😀 😀 😀......paneboze radsej napis ake to su rozhodnutia nech sa ludia radsej pripravia vopred

kolostrum
27. okt 2012

@zaockujteajslnko ja spamujem??prečítaj si 50 svojich príspevkov do zadu, prečítaš 50 nezmyslov-- to je spam... malo to byt konstruktívne ale s zapliest sa s trollom 😲

jonas17
27. okt 2012

@kolostrum a ty ako lekár, aký máš názor na očkovanie? neviem, koľko máš rokov, deti, nemáš to v pase vyplnené...píšeš, že tvoje potomstvo nemalo po očkovaní žiadne problémy...ako sa ako lekár staviaš k rodičom, ktorí očkovanie odmietajú?
inak, ja ked som bola s malou na 2x pohotovosti, tak sa ma pýtali , či má očkovania, ja že nie a nikto na mňa nezazeral, nebol hnusný, nič, len zapísali a bolo .

kolostrum
27. okt 2012

@zaockujteajslnko no nie su to rozhodnutia aké príjmaš ty typu IDEM NA WC... a skutocne tam pojdes....alebo. Teraz sa najem a zješ chlieb s maslom...

zaockujteajslnko
27. okt 2012

@kolostrum
ja ukoncujem akekolvek reakcie na takeho "genia" ako si ty 😀....myslim ze ludom je uz uplne jasne kto si a co si zac 🙂

macamac
27. okt 2012

odkiaľ viete, že kolostrum je lekár?

irenkask
27. okt 2012

@sofia2008 Tak to je ešte nič nám imunologička odporučila po liečbe ťažkej rakoviny s OSLABENOU IMUNITOU všetky očkovania a ešte to zdôraznila výraznou čiernou farbou. No úplne vygumovaná 1000 eurová odborníčka zo špičkovej nemocnice. Zrejme jej vakcíny poškodili úplne mozog. Ja zatrpknutá sa už nečudujem ničomu.

kolostrum
27. okt 2012

@jonas17 odmietnutie uplne rešpektujem... niesom pediater ale vo všetkom nechávam posledné rozhodnutie na pacienta, resp. zák. zástupcu

kolostrum
27. okt 2012

@zaockujteajslnko myslím že zvyšku osadenstva je už známe čo si ty zač

zaockujteajslnko
27. okt 2012

@jonas17
a na pohotovosti ich nebude trapit a nadavat ti pre neockovanie, oni tam riesia AKUTNE zalezitosti, je dieta chore, ma infekcnu chorobu/ nema?........nema zbohom....... na detaily je predsa tvoja pediatricka

sofia2008
27. okt 2012

@kolostrum no nepoznam pediatra, co s tym problem nema..my sme po rekacii na 3. davku Hexy MMR nedali, nasa dr. ani necekla, lebo ked videla malu, v akom bola stave, tak sa neodvazila ani slovo povedat..zili sme rok v Nemecku, tak velmi lutujem, ze som nevyuzila moznost neockovat, no vtedy som nemala ani sajnu o tom, o co ide, a ked ma tam detska dr. odhovarala od Rotarixu, nedala som si povedat a to nehovorim o jej rekacii, ked videla znamienko po ockovani na pliecku z porodnice, kedy zdesena a nahnevana nechapala, ze 10rocne vyskumy dokazali, ze je to ockovanie neucinne, ze nechape, preco sa u nas este ockuje...dostali sme zakaz uzivania vsetkych liekov zo SR, malej urobila sama sono hlavicky, brusnej dutiny, to je podla mna pediater..

macamac
27. okt 2012

aha, už napísal 22.40 k veci. doteraz to bolo len zahmlené, domnienka.
takže
@kolostrum ako lekár-na čo sa špecializuješ?

sofia2008
27. okt 2012

@irenkask nemam slov..

billam
27. okt 2012

Zas v telke nic nejde, vsak? 🙂

zaockujteajslnko
27. okt 2012

@irenkask
to vies to mas ako v servise, mne tiez dobremu vyfuku doporucli vymenu a este aj nieco navyse.........ved zijeme v kapitalizme a vsetko co sa moze sa zneuzije na zisk.......................a ona si mysli ze okcovanie je na urovni lentiliek, cim viac tym lepsie......no proste "odbornicka" 😀

kolostrum
27. okt 2012

@macamac trošku osobné