Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

katka0905
30. okt 2012

@zaockujteajslnko
podla mna je ta diskusia super tak, ako je. Naco robit zo seba debila, ked nim clovek nie je? Na to su tam ini, ako napr. ten doktor a ta moderatorka. Proces informovanosti je aj tak nezastavitelny, pokial nezacnu nejako drasticky cenzurovat internet. O taky rok to moze byt pokojne vacsina ludi odmietajuca ockovanie (v tej podobe, v akej je teraz).

manof
30. okt 2012

@svetlanaa
RÚVZ to počíta od posledného možného termínu na očkovanie bez ohľadu na to, kedy to formálne odmietneš.

manof
30. okt 2012

@bubulka722
Tak to je Tvoje šťastie.
Na 3. Hexu je lehota 11. mesiac života, takže keď má dieťa 3 roky si už v suchu.

katrenka111
30. okt 2012

@cawes divne to sa mi nechce verit....

radros
30. okt 2012

Dobrý den všem... Zapojuji se do vaší diskuse až teď, a neměla jsem sílu si to tu vše od začátku pročíst, ale vesměs co jsem tak četla, tak je to tu pořád dokola...
Pár těch co si obhajují neočkovat. Využívají k tomu jakože nějaká fakta co si našla kdevšude a taky jedna kamarádka a jedna paní povídala.... A pak ta druhá skupina, která vysloví jednoduché ano očkování. A to si pak vyslouží hněv místních informovaných jedinců zastávajících neočkovat....

Pořád jsem se tu ale nedočetla téměř nic opravdu hodnotného....

zaockujteajslnko
30. okt 2012

@fra
no vies, lenze "myslenie v obrazoch" nie je nicim vynimocnym...... prava mozgova hemisfera...... a takychto deti pocet rastie, a pritom je to uplne prirodzene, ale existuje strasidelny bubak menom "autizmus" a na to sa nalepsi vsetko.. je to popularne momentalne tak preco nie..... preto rastie pocet "autistov"......... ked si clovek predstavi akou uzasnou diagnostickou silou su vybaveni lekari tak diagnoza autizmu bude pretrvavat este 100 rokov po tom ako ju aj zrusia 😀

zaockujteajslnko
30. okt 2012

@radros
tak chod na Urad verejneho zdravotnictva, alebo Regionalny urad verejneho zdravotnictva, alebo k pediatre tam sa dopocujes tak HODNOTNE myslienky ze ti toto tu pride ako studnica mudrosti a hlbina myslienok 😀 ..... ale ako prvokacia je to dobre... vlastne tiez slabe.....
Navyse ked prides do fora ludi co su nasrati a odmietaju ockovanie s tym ze ty ockujes tak co cakas?......

katrenka111
30. okt 2012

@radros pozri si videa a bude ti stacit....

halienka
30. okt 2012

@zaockujteajslnko ignoruj, to je presne ten typ, čo hne´d prvým príspevkom "slušne" zaútočí, potom keď jej tu ďalších 5 ľudí odpovie podobným útokom, tak vás tu všetkých obviní, že na ńu vy bezohľadní bezcitní agresori útočíte a pritom ona sme prišla len "slušne vyjadriť svoj názor" 😅 😀 a ďalej to pôjde podľa toho scenára, čo tu pred pár dňami zhrnul prevenar 😀 😀 Nasledujúcich pár strán zbytočných naťahovačiek. Toto je chvalabohu v prípade Radros jasné už od prvého príspevku 😉 Takže ignorovať 😉

katrenka111
30. okt 2012

Inak caute ludia, rýchlo som presla prispevky....co sa to tu deje??? niektore až doslova trapne.... chapem že su tu ludia co su pre a proti ockovaniu ale naco sa tu hadate??? je to každeho osobný nazor a rozhodnutie...radšej naozaj studujte fakty, statistiky a poradte sa s imunologmi, homeopatmi a roznymi odbornikmi ohladne ockovania....
Ja som tiež neni na 100% rozhodnuta, ale ked citam, vidim, studujem a pocujem aj z mojho okolia že co sa deje po ockovani je mi z toho zle.... a ten biznis k tomu.... no otrasne nieco..... celeee zleee.....

aduskatt
30. okt 2012

@radros dobre rano aj Tebe...nuz ak mas pocit, ze si tu nenasla nic hodnotne, treba ist o krok dalej a najst si diskusiu, kde budu prispevky, ktore povazujes za hodnotne 🙂 krasny den Ti zelam🙂

l81
30. okt 2012

@katrenka111 Hlavne imunologovia ti urcite poradia 🙄 -cest vynimkam samozrejme.

katrenka111
30. okt 2012

@l81 prečo nie???

fra
30. okt 2012

@zaockujteajslnko dobre, Myslenie v obrazoch sice nie je ničim vynimočnym, ale to je len názov knihy, chapeš????? Ta kniha je o živote s autistom a to sa fakt neda zameniť s ničím inym a neda sa to navliect na nejaku inu chorobu alebo povahu- ten autisticky chlapec o ktorom je kniha, hoci mal extremne vysoke IQ vobec "nechapal" socialne vztahy prirodzene tak ako my ostatní... bežný človek ked sa na neho usmeješ, automaticky sa usmeje naspať, už od babetka ... a toto on nevedel, to sa musel naučiť rozumom, že toto je reakcia ktorú treba urobiť jednoducho to nemal vnutri dané že je to tak ...nechápal tón hlasu a chápal iba slova ktoré sú za tým ... ked si vezmeš, že vačšina skutočnej komunikacie medzi ludmi prebieha tak, že analyzuju ton hlasu a vyraz tvare a postoj tela, a pochopíš že autista toto nedokáže, tak možno pochopíš viac ...ten chlapec nevedel odfiltrovať zvuky a každý najtichší zvuk, ktorý nemal zatriedený v svojom systeme ho uplne rozrušil ... ale škoda rozpravať, fakt ťa prosím predtym než do niečoho začneš rypať aspoň čosi si o tom zisti...

irenkask
30. okt 2012

@radros Ja len toľko aby si sa vyhla ďalším sklamaniam : tu nepodávajú informácie nijakí platení agenti farmabiznisu , tu ťa varujú s dobrým úmyslom ľudia, čo mali zlé skúsenosti po lekárskom zákroku , aby sa to nestalo tebe alebo tvojim deťom , je už na tebe čo tu chceš, alebo nechceš . Kto chce nájde si tu hodnotné skúsenosti ktoré využije vo svoj prospech a kto nie a prišiel hodnotiť , nech predloží niečo hodnotnejšie ako je tu . Nech sa páči.
Obdivujem ináč tu diskutujúcich mladých ľudí, že majú takú trpezlivosť sa zaoberať s ľuďmi ktorí majú predĺžené vedenie. Skláňam sa hlboko pred vašimi vedomosťami v takom mladom veku
Mne stačil niekoľkomesačný pobyt na detskej onkológii. Daj si svoje detičky niekomu postrážiť a choď sa tam pozrieť trebárs cez víkendy ako dobrovoľníčka .Garantujem ti že asi ujdeš ja som chcela tiež ujsť a ostatné staré mamy ušli tiež a potom sa zamysli nad životom a jeho hodnotami a uvidíš že zmeníš aj názory a postoje ktoré si mala doposiaľ na určité veci.Ja som tam poznala veľa ľudských príbehov a videla trpieť a zomierať malé nevinné deti...........

daniela242
30. okt 2012

Pokiaľ s očkovaním plne súhlasíš a nemáš žiadne pochybnosti o jeho účinkoch, čo potom hľadáš v téme o neočkovaní? Keď si nežiadúce účinky nezažila na vlastných deťoch tak týchto ľudí nikdy nepochopíš. Ale želám Ti aby si to nikdy nemusela zažiť.... bohužiaľ nie každý mal také šťastie...
@radros

katrenka111
30. okt 2012

@daniela242
@irenkask dobre ste to napisali....

zaockujteajslnko
30. okt 2012

@fra
no a malo by ti dojst, ze s myslenim v obrazoch su skoro "automaticky" spojene aj tie dalsie crty co pises, akurat ze nie kazdy taky je logik, teda ma "vysoke IQ", ale su aj nelogicke typy..... autistom sa nazve ten co je sucaasne silny introvert a mysliaci v obrazoch a sucasne logicky psychotyp..... je to extrem povahy ako kazdy iny, su aj ine vyrazne crty povah........preto to nazyvat chorobou je trochu dost hlupe..... lebo kazda extremna povaha ma svoje + a - ......

ty praveze vobec nevidis do toho spektra "postihnutia" lebo to citas z kniziek 😀 a myslis si ze tak ma fungovat tvoje dieta z vnutra.... a ty si taka podobna?

to co popisujes su aj moje crty, az na tu extremnu logiku....

lebo ked si to tak scitas tak ti vyjde ze teda autistov je skoro 20% populacie 😀.....len niekto sa rozhodol ze "od nejakej urovne" to bude nazyvane autizmus.... a je z toho popularna tema 😀

myslis ze "autisticke" deti a ludia predtym ako to "vynasli" neexistovali? 🙂

l81
30. okt 2012

@katrenka111 preco nie? uvediem jeden priklad. Dcera maminej kamaratky-vek myslim okolo 25 ma uz cez 10 rokov vazne problemy s imunitou. A co jej poradil imunolog? Ak nechce v blizkej dobe koli svojej zlej imunite dostat rakovinu krcka maternice, ma sa urcite dat zaockovat Silgardom, alebo Gardasilom, hmmmm, tak co asi k tomu dodat? A mozem uviest este niekolko pripadov, ze preco nie

katrenka111
30. okt 2012

@l81 tak každý lekár je iný, poznam aj takých co ockovanie neodporucaju vobec no takých je malo.... je to fakt asi aj o biznise....

l81
30. okt 2012

@katrenka111 ved preto som napisala, ze cest vynimkam, ja bohuzial takych nepoznam-tie vynimky, ale ak niekto z vas pozna, prosim o kontakt-kludne aj do IP.

katrenka111
30. okt 2012

@l81 konkretne ti neviem povedat ale poznám jednu detsku lekárku s ktorou som pracovala a ta moc neodporuca sama mi povedala že dnesne vakciny su velmi zmutované a chemické a že maju silne reakcie na deticky niektore....
a este jedna pani doktorka v Modre sa zaobera prírodnou medicinou....

l81
30. okt 2012

@katrenka111 ja som mala na mysli imunologa

prevenar
30. okt 2012

@radros jo ..a v com je akoze problem ? staci ist na stranku, alebo do fora , kde nieco hodnotne najdes, nie ? ..ale dakujeme za hodnotny prispevok z tvojej strany. nazov temy je "Nesúhlas s povinným očkovaním" ..chapem ,ze pre niekoho, kto ockuje a chce ockovat svoje dieta tu nic hodnotneho nebude. zbohom.

prevenar
30. okt 2012

haha , teraz som si vsimol ake hviezdy jej to o lajkovali 😀 som sa musel zasmiat 😉

prevenar
30. okt 2012

@halienka klasika na 100 sposobov 😉

prevenar
30. okt 2012

@katrenka111 to je bezne 🙂 ..ide to v takych vlnach. diskutuje sa tu super , len obcas zavita nejaky troll a rozviri hladinu. nevsimaj si to 😀 , preskakuj a sustred sa na informacie - linky, clanky, kvalitne prispevky je ich tu dost. ..na 20-30 stranach najdes tonu kvalitnych linkov 🙂

radros
30. okt 2012

Jenom posledni domenka...
Stalo se presne to, co jsem psala o nejaky ten prispevek vyse... A to jsem nemusela psat jaky mam na ockovani nazor... :D
A nemusite na me reagovat. A uz sem psat tez nebudu. Jenom se prosim muzete zamyslet i nad uvazovanim druhych lidi,... Je to tu preci diskuze o "OCKOVAT ci NEOCKOVAT"
No nic... Mejte se a sbohem 🙂

anickaaa6aaa
30. okt 2012

Ahojte...Je tu toho mnoho...Preto sa chcem spytat na nejaky link kde najdem nieco o vedlajsich ucinkoch ockovania.My ideme za mesiac na prve ockovanie...A sama neviem...Ked sa deticky nezaockuje je zle, ked ano tiez...Dakujem

prevenar
30. okt 2012

@radros nie, nie je ...tato tema je o NESUHLASE s povinnym ockovanim. maj sa 🙂