Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

boddez
23. feb 2011

@dominika1988 smutné je že vela ludi ako stáádo sa chová

boddez
23. feb 2011

@denisocka nooo táák trošku...🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

barborka08
23. feb 2011

@bambi2 Desiva predstava 😖

barborka08
23. feb 2011

@boddez Vela ludi...? Veeelmi vela ludi... 😒

bambi2
23. feb 2011

@barborka08 peniaze moc motivuju niektorych ludi... chcela by som vidiet ako byva, aky ma dom, auto atd...

barborka08
23. feb 2011

@bambi2 Niekedy je lepsie taketo veci nevediet a nevidiet 😉

denisocka
23. feb 2011

@boddez som si aj ymslela že to ty,podla fotky v pase 😀 😉 mamička 🙂

martinba
23. feb 2011

Liptak musi zurit, z tej reportaze vysiel uplne ako ten najvacsi .... najprv mu redaktor dokaze ze klame (Svedska studia) a potom to vyhlasenie o polievke 🙂... taketo vyjadrenia o poslusnosti a autoritach nema nikto rad, to sa nikomu nepaci... strasne sa tesim, ze to takto dodrbkal... hahaha, len tak dalej !!!

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
boddez
23. feb 2011

@dominika1988 presne tak je najlahšie na niekoho pruudiť..za to že sa za niečo postaví...ale nikto z druhej strany si nepozistuje nič...

boddez
23. feb 2011

@denisocka tatiko...:D:D:D 🙂 🙂

boddez
23. feb 2011

@martinba 🙂 🙂 🙂 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tamix
23. feb 2011

Viete čo je najsmutnejšie. Rodičia ani nie sú ochotní zapochybovať o genialite očkovania. Práve jedna kamoška sa naštvala, že ona je presvedčená o pozitívach očkovania a ja ju len pletiem. A že „KEBY TO BOLO TAKÉ ZLÉ, TAK BY TO DO DETÍ NAPCHALI. URČITE VEDIA ČO ROBIA!!!!“. Ja som myslela, že ma rovno vykotí. Taká zlosť ma chytila, ale čo sa dá robiť. Ona nie je ochotná si veci ani len prečítať.

boddez
23. feb 2011

@tamix presne o tom to je...nechcu o tom informácie.... 😖 😖 😖 😖

iveta6384
23. feb 2011

Dobry vecer,
coraz viac sa zaoberam touto problematikou. Prelistovala som par stran a vidim, ze vy sa tu veci rozumiete. Ja zatial moc nie, ale snazim sa citat a zistovat co najviac. Som zmatena a stale mam v hlave otazku co je lepsie ockovat a bat sa reakcie a moznych nasledkov alebo neockovat a dostat chorobu. Moj syn sa narodil v Irsku, prve ockovania sme absolvovali tam, teraz zijeme v Australi cize MMR v 12 mesiacoch dostal tu. Teraz ma 18 meiacov a kazdym dnom cakam pozvanku na ockovanie proti kiahniam. Tu chvalabohu ockovanie nie je povinne. Chcela som sa opytat ak by ste mi vedeli poradit ci 1. sa na Svk ockuje povinne proti kiahniam?
2.ak ho nedam zaockovat a dostane ich, aky je priebeh ake zle mozu byt nasledky?
Dakujem za kazdu odpoved. 🙂

sorciera24
23. feb 2011

@elizabeth1011 ja som ako dovod odmietnutia neuviedla nic, proste odmietam ockovanie mojich deti podla toho a toho paragrafu a hotovo.....netreba dovod....

bubinko83
23. feb 2011

@tamix ,presne pre toto s nikym o tom nehovorim,lebo viem ake su mamičky a proste pediater je pre nich Pan Boh a ani len na minutu nezapochybuju že by chcel jeho dietatku zle.Ja mam jednu znamu ktora leti s deckom k doktorovi s nadchou a ked im nedaju antibiotika tak je urazena na smrt,že prečo jej ich nedali. Ja som zasadne proti antibiotikam pokial niesu naozaj nevyhnutne.

bambi2
23. feb 2011

@bubinko83 ja mam kopu takych znamych... a niekedy mi je tych deti tak luto... ale radsej sa zdrziavam komentarov...

mariynka
23. feb 2011

dobra stranka o pravde o ockovani je aj tu, naozaj sa oplati kuk: http://astro-tabu.sk/

andreajakubska
23. feb 2011

Zo včerajšieho reflexu sa mi najviac páčil výrok : "my sme popredu a ostatné krajiny dú ďaleko pozadu"

desszi
23. feb 2011

@andreajakubska a este dalsi vyrok toho isteho pana odbornika, ze "vakcinu si predstavte ako polievku, tiez vas netrapi z coho je, hlavne ze vysledok je dobry" neodcitovala som pana odbornika doslova, ale povedal nieco v tomto zmysle. No mna teda zaujima a myslim, ze vsetkych nas tu, ze z coho je ta "polievka" pre moje dieta 😠

roo
23. feb 2011

@desszi Aj Vifon je polievka. 😝 😝 😝 😝

roo
23. feb 2011

Dobre som to tu niekde citala, ze ocko proti tetanu sa neodporuca castejsie nez za 5 rokov? Co deti, ktore boli ockovane este v tretom rokoch veku a maju byt ockovane zas medzi piatym a siestym rokom?

vickygreg
23. feb 2011

No, poviem vam vsetkym ze ta vcerajsia reportaz v Reflexe mala trochu aj uspech..... Ako som dnes postrehla medzi mamickami sa o tom teraz diskutuje aj sa nad tym zamyslaju a polemizuju. Treba viac takychto reportazi aby boli mamicky informovane aj sa nad rizikami zamysleli. A tiez fandim besedam ...... uz sa tesim na tu ktoru zorganizujeme o nas ....

bubinko83
23. feb 2011

@desszi ,to maš pravdu .Ako to može takto hlupo porovnavat s polievkou 😠 To očkovanie mi pripada ako keby pridem k s dietatom k lekarovi a on ho nasilu napcha nejakymi liekmi aj proti mojej vôli.Ved je to to iste.Ved ja som jeho zakonny zastupca a som asi svojpravna tak prečo nemožem rozhodovat za svoje dieta aj v tomto. 🙂

jazminn
23. feb 2011

my sme dnes dostali pozvánku na očkovanie proti žltačke typu A na 6 rokov.

tamix
23. feb 2011

@bubinko83
Ja len ľutujem tie detičky. Aj naša dcérka po prvej hexe strašne – rozumej katastrofálne, katastrofálne, katastrofálne - plakala a teraz keď si na to pomyslím, tak mi je zle, že som vtom čase o očkovaní nič nevedela a verila som našej Dr, že očkovanie je v pohode. No ale aspoň zopár mamičiek som od MMRky odhovorila.

mariynka
23. feb 2011

mne sa pacil vyrok lekara: "to je zla politika, menit nieco, co je zabehnute....." 🙄 🙄 🙄