Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ivka144
30. dec 2009

Erika - ved aj ten generic nejaka firma vyraba, nie? Ta sa ma potom najlepsie, nie? ;)
Veronika - to som vygooglila len, to su odkazy na pribalove letaky z nejakej tusim ministerskej stranky cr...

Ako sa volala ta protiockovacia iniciativa? Ta by mohla dat oficialne prelozit povodne pribalove info a zadara poskytovat svojim clenom, ak tam je teda viac ako v nasich slovenskych, ako hovorite...

Inak MMR je povinna? Pre vsetkych? Myslim tym..., ta pneumokokova vakcina je povinna len pre detvaky narodene po nejakom roku, nie? Nas maly est enemusi, pokial viem. MMrku musi, ked je nar. sept.2007?

zitaje
30. dec 2009

MMR je povinna pre vsetkych uz davno. Prevenar je novinka, my sme nastastie este nemuseli dat. 🙂

erikasadek
31. dec 2009

vanish si poklad dakuejm ze na mna myslis.. 🙂

ivka, no ono to je tak , je to firma, ktora ma zmluvu, so statom, a je rozdiel ak poistovna preplati 60% s lieku ktory stoji 1;20€ alebo velkej znamej firme, a ktory vyjde na 5 euro.naprikald. 😉

jasne ze sa nabali.. ale vies co za tych 2 roky , zistili ze prichadzaju o prachy a tak zacali znizovat ceny.. 😀

denduska
31. dec 2009

erika, no, ved u nas len ludia o tom nevedia alebo co, ze si mozu vybrat aj iny liek 😕 ...mna stale doktor informoval ze mi predpise toto a toto a doplatok je taky...alebo toto a doplatok je taky...akurat ked mi chcel dat lieky na srdce a liek este nebol preplacany poistovnou, ze 2700 korun balenie na mesiac. Tak som mu povedala ze radsej umriem 😀 ale to nebolo zivotne dolezite nastastie...

jaj vcera mi prislo smiesno, muzovi volal kolega ze ako sme dopadli na tej imunologii, tak ze ten dr je skor za ockovanie takze uvidime este ale asi tudy cesta nevede...hrozne ze dvaja doktori nevedia ako sa vyhnut legalne ockovaniu a nevedia si nic zohnat...ako tam konspirovali, nemalo to chybu 😀

erikasadek
31. dec 2009

denduska tak toto je u vas velmi kruta realita dvaja lekari a nemozte sa vyhnut..
aspon vidis aka je u nas masina ockovania silna;.. ako jedna mafia.. 😠

denduska
31. dec 2009

erika, a to ocko toho kolegu je ozaj velka ryba, povedala by som ze nemoze mat problem s nicim..no ocividne moze..a s takou hovadinou 😝
len teraz neviem ci ona sa bude musiet sama nahlasit, predpokladam ze je akoze pediatrickou vlastneho dietata ( a ak nie ona, tak jej mama), to je hrozna situacia.... 😅

erikasadek
31. dec 2009

no tak to je.. 😅

atana
31. dec 2009

Denduska,
ja by som to na ich mieste urobila tak, ako som tu uz pisala, ze sa to v Ke robi u niektorych pediatrov. A to, ze zapisu do karty, matka odmietla dat dieta zaockovat a hotovo. Nehlasit. Ved co. Ak aj by niekto potom kontroloval niekedy kartu, tak uz budu deti velke a prinajmensom sa vyhnu najhorsimeu veku na ockovanie.

Vsetkym uspesny Novy rok prajem s ustretovymi pediatrami 😉
Ja idem na nocnu.... 😖

martinba
31. dec 2009

Denduska pediater nemusi nahlasit nic, viem to urcite, pretoze nasa pedriacka je taka mala medialna hviedza a minule mala rozhovor v casopise zdravie a kludne zverejnila, ze aj ona ma par rodicov ktori odmietaju ockovat ale ona ich nenahlasuje a je to pravda, my sme odmietli uz v lete a doteraz nam nic neprislo, takze nemusia to robit, su to udavaci 😀 ... to je zart samozrejme 😉

lucrezia
31. dec 2009

ťažko povedať či nemusia 😒 ja si myslím, že sa im určite niečim vyhrážajú, lebo moja doki bola z toho riadne nervózna....a určite si myslí, že pre nejakú cudziu mamičku nebude predsa riskovať (aj ked neviem čo, pokutu? licenciu? dobré meno?....) tak nas hned hlásila. jaj a ešte mi povedala, že ona z toho môže mať problémy, ked malá chytí tú chorobu, proti ktorej som nedala očkovať.
Denduška, ved sa nech sa Tvoj maželík spýta kolegu, či to naozaj musia hlásiť, alebo nie a budeme mať info z prvej ruky 😉

artuse
31. dec 2009

s tím nahlášením - nevím přesně, jestli nahlašovat musí, ale slyšela jsem, že doktory může kontrolovat hygiena a když mají jen tak nenaočkované děti, můžou mít problémy, tak proto to možná sami od sebe dr. raději hlásí...ale těžko říct, jak to přesně je...

a ještě k těm monovakcínám MMR - v ČR se údajně dají tyto tři nemoci očkovat zvlášť, dělá to prý očkovací centrum při Motole, ale je u dětí, kde je vážný důvod...není na SR taky nějaké takové očkovací centrum při dětské nemocnici?

denduska
31. dec 2009

no uz som mu povedala nech zisti co sa da. Ale zevraj ak by to bolo take jednoduche, az tak by sa nesnazili kryt...vravim oni su velmi zname meno v lekarskych kruhoch, mozno je nieco za tym ine, co my bezni ludia nevidime, co nie je ani v zakone, nejaka ustna dohoda alebo co 😕

lucrezia, hej, to je totiz v charte prav dietata ze ma pravo byt chranene proti infekcnym ochoreniam..tak sa tym ohanaju. Ale je jedno ci maju povinnost hlasit alebo nie, hygiena na to pride najneskor spatne, lebo si robia ked uz nic, tak statistiku zaockovanosti.. 😠

vravela som muzovi ze ktory imunolog sa podpise pod to ze dieta nemoze byt ockovane ak moze byt...a on ze mu je to jedno, ale on ju ockovat aj tak neda 😎 a ze - len sa to snazim urobit co najlegalnejsie..- no tak ked uz toto slovo sa da stupnovat, tak kam sme dosli 😀 😀

vsetkym krasny silvester a hlavne vela zdarvicka a stastia do noveho roku 2010 😵

petot
31. dec 2009

denduska: Asi v tom naozaj niečo bude. Lebo ináč si neviem predstaviť, že by si lekár mal mať problém zohnať nejakú kontraindikáciu, alebo jednoducho vakcínu zlikvidovať a zapísať "očkovaný". Nikto by nikdy nedokázal, či bol, alebo nebol očkovaný, pretože u určitého percenta ľudí sa stáva, že sú neodpovedajúci (že vakcína u nich nezanechá žiadne stopy vo forme protilátok).

Tak ma napadlo, vakcínu by asi nemohli vyliať do umývadla, pretože predpokladám, že kvôli toxickým chemikáliám sa považuje za nebezpečný odpad 😉

juja2
31. dec 2009

ahojte vsetci!

tak tuto dr nekomentujem

http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/11/pora...

Nestihla som vsetko precitat, ale poriadne som sa chytila za hlavu.

Boze, tak aj vdaka takymto ........ ludom rodicia deticiek konaju tak ako konaju. Bingo, mame na svete dalsieho MUDrca, ktoreho slovo je sväté a potom to tak aj vyzera.

blovitc120
31. dec 2009

Petot, ono sa hovori "pichnut ju do vankusa" 🙂. Teda aspon moj muz hovori, ze nahovorit dr., aby dcere pichla MMR takym sposobom... Ozaj, chcem sa opytat jednu vec, mna akurat vcera napadlo, ze ja sa tych chorob nebojim, teda mumpsu a rubeoly vobec, ak by ich dostala, akurat trochu mam obavy z osypok, no verim, ze by sme ich v pohode zvladli, ale... Asi ich nemame ako a od koho dostat, co vy na to? Bojim sa jednej veci, co ked ich dostane ako 40-50 rocna alebo v podobnom veku? To nie je bohvieco.
A inak vsetko dobre v novom roku vsetkym zelam, hlavne vela zdravia a pevne nervy s doktormi a uradmi.

cora73
31. dec 2009

ahoj,tak tuto dr sme tu uz pretriasali,ale asi to robi z plneho presvedcenia.... ☹ ☹

a vlastne verejne inak ani prezentovat nemoze...

juja2
1. jan 2010

zial nemam dostatok casu aby som si presla vsetky stranky a teda som si nebola vedoma, ze to tu bolo.
Kupila som si najnosie cislo MAMA a ja a clanok o ockovani ma zhrozil, tak som tukla na ich web a hruza v poradni...

cora73
1. jan 2010

blovitc120,predplatime si relaxacno-ozdravny pobyt na Luniku IX ????

Alebo aj tam su vsetci poriadne zaockovani.... ☹

veronikapp
1. jan 2010

petot.... 😒
niekedy neviem, ci to co pises, myslis naozaj vazne... Alem myslim, ze horsie jedy vylievame doma bezne do umyvadla...
Neviem ako to funguje,ked lekar nechce dat zaockovat sam svoje dieta. Ale urcite to nie je take jednoduche, len napisat do karty ze ockovane bolo, aj ked nebolo. Ci u vlastneho, ale hlavne u ineho dietata, tym v podstate riskuje svoju licenciu. Nikdy nemoze vediet, ktora ,,dobra dusa,, ho ,,bonzne,,. Ludia vedia byt zakerni. A nedajboze, ze by dieta nahodou ochorelo a nieco by sa skomplikovalo... Co ak by vypukla nejaka epidemia a dostali by strach a chceli dat dodatocne zaockovat svoje diata? Asi by to nebolo take jednoduche, ak napriklad maju davky vakcin presne vypocitane podla poctu deti v obvode... To len taka moja uvaha...

veronikapp
1. jan 2010

cora120 myslim, ze na LunikuIX su vsetky deti riadne ockovane... Staci ze tam pride hygiena a povie, ze im vezmu pridavky... 😀

cora73
1. jan 2010

☹ ☹ ☹ tak kam potom vybehneme .....

neviem,ale ja si od detstva pamatam,ako sa vsade rozpravalo,ze deti maju chodit do skolky,aby tam pochytali vsetky detske choroby a mali v dospelosti pokoj..Ja som to stastie nemala,mohla som ist do skolky len posledny rok pred skolou,takze neviem,ci som tie detske choroby mala,asi by som sa musela spytat svojho praktickeho lekara,ci to nemam zapisane v karte..Mama si uz nepamata..Viem len,ze kiahne som nemala,lebo som ich dostala ako dospela od starsieho syna..
Asi by sme nemali ist az tak velmi proti tej prirode,kedze zariadila,ze su tie detske choroby a ak sa prekonaju,tak je pokoj-a kedze my jej to tymi vakcinami kazime,niekde sa to musi odzrkadlit...

veronikapp
1. jan 2010

Mas pravdu cora, ale priroda na nas poslala okrem beznych detskych chorob aj horsie pliagy. Bohuzial 😠 😠 😠

cora73
1. jan 2010

ja viem,ale ved sa hlavne bavime o detoch a tychto detskych chorobach...

bohuzial,nemozeme byt vsetci cely zivot zdravi,aj toto si priroda koriguje,mnozime sa ako zajace 😀 😀 ,tiez nas neuvladze vsetkych uzivit...tak preto su stale nove choroby,len keby ich kopec este nevymysleli v laboratoriach... 😠 😠 😠

veronikapp
1. jan 2010

myslela som taky tetanus, zaskrt, alebo obrnu 😒

erikasadek
1. jan 2010

veronika budem zniet strasne kruto , ale priroda to tak zariadila len silnejsi by mali prezit a nasa doba je o tom ze , s a branime sile prirody a snazime sa ju stale obijst lenz eza aku cenu... 😖

teraz ma neukamenujte ale ked sa clovek nad tym zamysli tak to tak je..

romy01
1. jan 2010

ahojte kocky.

Chcem sa opytat na tie imunoloficke vysetrenia. Pokial ciem tak prve ockovanie dietata sa robi este v nemocnici par dni po narodeni a potom som sa docitala ze hodne veci sa ockuje do 6 tyzdnov po narodeni a potom do 6 mesiacov od posledneho ockovania. Kedy sa teda da vybacit to imunologicke vysetrenie ? Ci az ked dieta zle reaguje na to ockovanie ? Osobne nie som zasadne proti ockovaniu no uprednostnila by som, keby sa dieta najskor vysetrilo, ci je vobec vhodne ho ockovat a az potom vy som s tym suhlasila. Mate niektora skusenosti s takym vysetrenim novonarodenca?

veronikapp
1. jan 2010

erikasadek nemam preco kamenovat, ved mas pravdu 😉 vzdy to tak bolo, silnejsi prezil, slabsi jedinec umrel alebo bol zabity... Ale my teraz zijeme v 21. storoci a nastastie nase deti nezomieraju na tetanus ked sa pri hre vonku porezu na zhrdzavenom drote.

petot
1. jan 2010

veronikapp: jasné, išlo mi o prípad lekár a vlastné dieťa. To by mohol akurát bomznúť sám seba 😀

Tetanus, záškrt a obrna sú dosť zaujímavé témy, a nie je tu všetko celkom tak, ako sa bežne myslí, tj že my chudáci utláčaní hroznými chorobami. Je to na dlhšiu debatu, ale za ťažký priebeh si môžeme do istej miery sami.

veronikapp
1. jan 2010

petot aj ked ide o lekara a vlastne dieta- nikdy nevies... Pokial sa to da legalne, preco takto riskovat? Obcas podsunies vykonspirovanu teoriu, ktora ale nama nic spolocne so zdravym rozumom / napriklad s tym liatim jedov do umyvadla/.
Pokial ide o tie ,,nevinne detske ochorenia,, presne takuto reakciu som od teba cakala. Ty mas odpoved zrejme na vsetko, ale s urcitostou nemozes povedat, co by bolo keby... A teraz mi zrejme napises, ze si mam nastudovat nieco viac...

juja2
1. jan 2010

mam opat zlu skusenost.
vyjadrila som sa k ockovaniu na jednom fore a hodila som link rizikaockovania.sk
tak nie len, ze mi zrusili ucet ale odstavili ma s textom, ze robim masovy poplach a reklamu uz uvedenej stranke a porusila som tym vraj podmienky. Pritom som si 100% ista, ze som neporusila.
Asi uz na niektorych strankach nemaju niektorí ludia pravo vyjadrit svoj nazor!
Fakt nemam slov.