Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
28. jan 2010

ahojte, vidim ze sa tu cinite...cora hlavne neblazni a neodchadzaj, kto sem bude hadzat linky, ktore sa mne nechce hladat? 😅 (samozrejme aj ostatnych myslim)

veronika, my ho mame potvrdeny koznou, prave zajtra ideme na krvne testy, ale ak to mala podedila po tatovi, tak predpokladam ze jej vyjde aj z krvi zvysene IgE. Ale nemusi to byt, aj ked vacsinou je.

vcera som inak pocula od jednej lekarky, nebudem konkretizovat o koho ide - ze ockovanie v sucasnej dobe je prehnane a naozaj velmi zatazuje detsky organizmus. Len podotknem ze po 10 rokoch uspesnej praxe v pediatrii odisla do uplne ineho odboru, ktory s detmi uz nema nic spolocne. Hm.. 😒

cora73
28. jan 2010

Věc: Žádost o vyjádření stanoviska
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

Vážený pane Hlavní hygieniku,

v lednu letošního roku nás v časopise Respekt zaujal článek "Přísně střežené dítě", s podtitulem "Češi začínají opatrně přesouvat odpovědnost za očkování dětí ze státu na rodiče", který nás mile překvapil ve svém závěru sdělením, cituji :

„Hlavní hygienik Michael Vít to však naštěstí vidí jinak. „Už zavádíme dobrovolné očkování proti pneumokokům,“ říká. To bude hrazené státem, rozhodnutí, jestli očkovat, nebo neočkovat, však stát nechá na rodičích. „Světová zdravotnická organizace doporučuje proti pneumokokům očkovat plošně. Potřebujeme, aby bylo okolo devadesáti procent očkovaných,“ dodává. „Když se nám to podaří i v dobrovolném režimu, jasně se ukáže, že dobrovolné očkování Češi zvládnou.“ Podle něj by Česko mohlo přejít na systém dobrovolného očkování do tří let.“

Denduska 😉 ,a baby,dik,vcera som malemu natrela podvecer a pred spanim licka,rano farba rovnaka,ale licka ovela hladsie,tak dufam,ze to bude uz len lepsie... 🙂

Po odbere krvi na imuno buduci tyzden zacnem s homeo,uz mam doma gulicky...

co sa tyka tej dr,to je skoda,ked to takto vsetci budu vzdavat,nic sa nezmeni,ja viem,ze je to tazke,a sama to zistim este pri odmietnuti,ale vo svete sa viac proti tomu bojuje... ☹
nech ta daju na nepovinne,tu su ludia nauceni davat deti ockovat,takze o zisky by az tak neprisli.. 😠

atana
28. jan 2010

Ak ste boli obvinení z priestupku viackrát, t.j. odmietli ste niekoľko očkovaní, tak sa podľa § 57 zákona o priestupkoch prejednávajú všetky priestupky v spoločnom konaní a podľa § 12 ods. 2 zákona o priestupkoch vám môže byť udelená pokuta len za jeden priestupok najprísnejšie postihnuteľný (max do výšky 331 eur). Takže je výhodné, ak ste odmietli viac očkovaní, aby sa o tom ÚVZ dozvedel čo najneskôr tak, aby sa o nich mohlo uskutočniť spoločné konanie. Inak by sa mohlo stať, že pri ďalšej povinnosti očkovania podľa očkovacieho kalendára bude proti vám začaté ďalšie priestupkové konanie. Náš právny poriadok neumožňuje opakované ukladanie pokút za rovnaký skutok (s určitými výnimkami – napr. poriadkové pokuty). Ak teda vaše dieťa aj napriek rozhodnutiu o uložení pokuty rovnako nenecháte zaočkovať proti chorobám, proti ktorým už malo byť zaočkované podľa očkovacieho kalendára a za ktoré ste dostali pokutu, potom ÚVZ síce môže opätovne postupovať podľa bodov uvedených vyššie a uložiť znova povinnosť nechať dieťa zaočkovať, ale novú pokutu už uložiť nemôže. ÚVZ teda vec prerokuje, ale bude nútený konanie zastaviť z dôvodov uvedených v § 76 ods 1 písm. g) zákona o priestupkoch, pretože o tom istom skutku už bolo právoplatne rozhodnuté.

Alebo:
V prípade osýpok, rubeoly a mumpsu vyhláška nestanovuje lehotu na vykonanie očkovania (ak nie je stanovená lehota nemôže vzniknúť ani zodpovednosť). Preto je veľmi problematické vôbec hovoriť o spáchaní priestupku v prípade neočkovania týchto chorôb. Zákon o priestupkoch totiž stanovuje požiadavku na stanovenie času spáchania priestupku. Túto požiadavku nie je možné na základe súčasného znenia právnej úpravy naplniť.

viac na: http://www.ockovanie.org/odmietnutie-povinneho-...

Cora,
ktorú zo spomínaných mastí si dala večer malému? Chcem dnes niečo kúpiť mojej 8 ročnej na ruky - prsty.

cora73
28. jan 2010

atana,manzel zobral zatial len taku malu reklamnu masticku Bioderma Atoderm PO zinc,ked ju miniem,uvazujem nad Atoderm PP anti-recidive,ma ta pisane Bio-regeneracny krem novej generacie podporujuci obnovu ochrannej koznej bariery a zabranujuci navratu supin 200ml /12,90€,500 ml/19,60€,samozrejme,potom sa viac oplati to 500 ml balenie,ale najprv chcem vyskusat..

inac,co sa tyka toho ocka proti osypkam a atd,uz to rychlo zmenili,je tam lehota 15-18 mesiacov... 😠

ako je mozne,ze si nikto neuvedomuje ten obrovsky narast alergii a inych problemov,z generacie na generaciu to strasne narasta,kto bude na tento stat robit,ked vsetci budu na vsetko alergicki a budu sediet doma na PN alebo na invalidnom,jediny psospech budu mat farm firmy z predaja liekov.

dovolim si vlozit uryvok z pripravovanej knihy p.Vranskej Rojkovej :

„Králikom sme dávali ... tie vakcíny, ktoré spadajú do kalendára povinných očkovaní. V piatom pokolení sa ani jedno pokusné zviera nedožilo reprodukčného veku.“
Dr.med. Raisa S. Amandžolová, vedúca katedry na Almaatskej lekárskej univerzite

„Skombinuje sa strava, injekcie a nariadenia. Od veľmi ranného veku. Aby vyprodukovali ten druh charakteru a ten druh viery, ktorý bude považovať autority za žiaduce a akákoľvek kritika mocných sa stane psychologicky nemožná.“
Bertrand Russel, Dopad vedy na spoločnosť, 1952 (Nositeľ Nobelovej ceny za literatúru)

„Sme ako laboratórne myši celou svojou existenciou. Nikdy nespochybňujeme hranice klietky a vedcov, ktorí na nás robia experimenty.“
dokumentárny film Endgame

nase deti su kolkate pokolenie????
nestaci,ze je stale viac a viac ludi sterilnych a nemozu mat normalnou cestou deti?

atana
28. jan 2010

Si ma nepotešila s tým termínom u osýpok...

cora73
28. jan 2010

ja som ro tak nasla,ked si zadas ockovaci kalendar do googla,je to tam
uz uvedene..kurnik,maly mi tu stlaca enter... 😀 😀 😀

atana
28. jan 2010

Cora, toto bolo super, ked som mala male deti ako mi furt stlacali klavesy a vzdy sa trafili na tu spravnu na zamzanie, alebo odoslanie..chi chi.
A manzel bol niekedy na nervy z toho, ako mu mala hocakym postlacanim poresuvala subory, kadeco zmazala, alebo nainstalovala...tak si mi to trosku pripomenula.

Mam novinku.
Priatelka dostala tiez list od RUVZ. 4 roky neockuje, lekarka povedala, ze ju neoznami a teraz jej doslo toto. Tak zasla dnes za lekarkou, ze co to je, ci ju hlasila a odpoved:
už som naspäť, lekárka je v tom úplne nevinne, svojvoľne nič nenahlasovala, povedala, že nikdy by nás nenahlásila , keby ju pod hrozbou pokuty 3300 EUR neprinútili, z RUVZ boli na kontrole 2x a donútili ju napísať oznámenie , ešte ju nútili poslať to oznámenie na sociálku a úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou , ale to odmietla. A tí darebáci z RUVZ napísali , že na základe písomného oznámenia lekárky.....
Bola dosť smutná, v podstate sme pre ňu problém, určite by sa jej ľahšie žilo bez nás, ale čo už. Povedala som, že bojovať proti takým praktikám musia všetci, aj lekári.

---------------
Tak super. Ale o to viac ma to startuje na boj...

cora73
28. jan 2010

atana 😀 😀 😀 ,ja s nim teraz bojujem,furt vypina monitor,nastavuje tam farby a bohvieco este,kazdym dnom ma min o pol metra dlhsie ruky,ktore dociahnu aj to,co sa dociahnut neda,na ovladaci najde take funkcie,ktore nie su ani v manuali,ale ved to pozname,,, 😀 😀 😀 inac,tie deti vobec nie su blbee,malemu sme dali stare,nefunkcne ovladace,ale tie nechce,chce presne tie dva,ktore funguju.... 😀 😀 😀
no,ale k tej tvojej priatelke,chudera lekarka,to je hrozne....
boze,co sa to deje???????
je to nieco velmi zle,zacinam mat z toho velmi zly pocit,pripomina mi to minulu dobu,pre nich rezim nepadol?
aky je asi vekovy priemer uradnikov a lekarov na hygiene?
silno mi to pripomina Stb..
vrahovia behaju po slobode,vsade sa kradne a ublizuje,a tu takto zautocia na lekarku a DONUTIA ju napisat???
nemam slov,ved to je neuveritelne....
co sa dozviem zajtra?

blovitc120
28. jan 2010

Atana, tak to je sila... Fakt nemam slov. Cora to si vystihla s tym StB

ivka144
28. jan 2010

Inak to su svine, s prepacenim, s tym ohranicenim v 18 mesiaci!
Ale ak sme to nestihli, tak teda nic, nie? Nemusime vobec;))

Ten ocko kalendar s uvedenim od-do je prilohou zakona alebo vyhlasky?
Treba len sledovat, ci nieco nie su napchate veci od UVZ alebo co, take, ako tie kontraindikacie vcera co sa tu pisalo, ci to ozaj je v zakone (alebo podobnej forme).

A hexa ma kde nejake od-do? Nestretla som sa s ohranicenim casu.
Aj som sa tu raz pytala, Babulka alebo niekto, kto tomu pravnicky viete rozumiet, uklada mi niekto povinnost ockovania najneskor do nejakeho casu??? Mne to nepride, ze hej.

dali4
28. jan 2010

Ahojte, chcela bysom sa spýtat či nemáte skúsenosti s homeopatikami proti vedlajším účinkom očkovania ? Nečítala som túto tému celú tak ak ste to tu spomínali tak prepáčte 😉 . Vraj je dobré podávat ešte pred zaočkovaním aj po nom nejaký čas homeopatiká na to určené a potom sú tie negatívne reakcie minimílne až nulové...

babulka
28. jan 2010

Atana: k tomuto"Babulka, ako je to mozne, ze ked nieco ulozi legislativa, nemoze sa to napadnut zalobou? Ved legislativu robia poslanci a ti su predsa statni zamestnanci....na nervy"
Poslanci nie su statni zamestnanci, ale ustavni cinitelia 😉

cora73
28. jan 2010

Ivka144,Denduska,tu pise pani,co jej zabralo na atop u babatka:

http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

ak ste uz nahodou necitali... 😉

dali4,skus kuknut temu reakcie na ockovanie priusnice,zardenky a spalnicky-ci tak nejalo sa to vola v sekcii batolata,myslim...

erikasadek
28. jan 2010

tini tak teraz si ma dostala;; musim znova hladat nevadi ze bude poodbne, je toho vela, stale to iste, ale je to vzdu dane vyrobcom.. 😉 ale najdem slubujem. 😉

erikasadek
28. jan 2010

dali su.. 🙂

erikasadek
28. jan 2010

ivka prepac co je ohranicene do 18 mesiaca.. 😉 ?? moztre mi vysvetlit?? 😉

denduska
28. jan 2010

atana to je sila 😲 to akoze existuje zakon ktory uklada lekarovi oznamovat nevykonanie ockovania pod hrozbou pokuty??? a ze 3300 eur??? toto je legalne? a oni ju prinutia a napisu ze na zaklade jej oznamenia...to je hnus, na grc, na to akoze nemam co povedat a ked nahlasuju ani sa im necudujem 😝 aj ked tym sa to nevyriesi, len im to doda odvahy 😠

cora73
28. jan 2010

erika,uz dali do ockovacej tabulky,ze ockovanie Priorixom musi byt medzi 15 az 18 mesiacom,predtym bolo ze od 15 mesiaca,ale nebolo dane dokedy..

petot
28. jan 2010

atana: Ten článok napísal Dr. Incao.

Myslím si, že ak lekár prezradí informácie o zdravotnom stave v prípade, ktorý mu neprikazuje zákon, tak porušil lekárske tajomstvo. Podľa môjho názoru sem spadá aj ohlasovanie neočkovania na sociálke. Namieste je sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

erikasadek
28. jan 2010

cora j eto svinstvo.. 😠

a je to aj cudne lebo , na mmr sa moze ockovat hocikedy.. 😅 ak nie v 12 mesiaci potom v 18 preockovanie, aspon tu... 😉
ak nie vobec tak v 6 roku. a ked ani do 11 roku nebolo ockovanie staci , aspon v 11 roku tak to aspon citam tu v fr zdravotnej knizke;. 😉

vanish1
28. jan 2010

cora, v očkovacom kalendári je síce napísané, že do 18. mesiaca, ale NEMÁ to oporu vo vyhláške, takže si to tam napísali len tak..... 😠

atana
28. jan 2010

Petot, ktory clanok myslis, neviem co si tym chcel povedat.....dajaka som nechapacna. Ak ten na predch. strane, tak k tomu je, ze: Tento alarmující článek, který z velké míry čerpá z odborných prací neurochirurga a profesora Rusella Blaylocka...
- ci ten s paragrafmi?...fakt neviem

Denduska a to nutenie RUVZ sa udialo v Kosiciach, kde aj Ty byvas....tato priatelka mi pomahala pisat to odvolanie ktore sa tak pacilo Ivke.

Este Petot, ta priatelka veru zvazuje nejake napadnnutie. Uz mne to navrhovala vtedy, ze napisat staznost...este stale mozem a bude dvojmo aj pre nu...

Cora,
je stanoveny limit zaockovania na MMR aj v 11rokoch? Lebo moja dcera ma uz tolko...az teraz som poriadne precitala, ze tu pises 15-18 mesiacov...predtym som sa nad tym teda vobec nezamyslela....asi si budem musiet dat uz nejaku pauzu, lebo mi zacina sibat z tolkeho infa...

Babulka a z toho ma uz celkom porazi, ze ....ustavni cinitelia nie su statni zamestnanci.....to je tiez super....tu nikto nic nemusi, len my sa musime podrobit vsetkym zakonom....fakt super.

daducha
28. jan 2010

dali4 - je to Thuya occidentalis 15 ch,dava sa 5 guliciiek den pred ockovanim, v den ockovania a den po ockovani.

cora73
28. jan 2010

hladam ocko kalendar a co nenajdem.... 😀 😀

http://www.zzz.sk/?clanok=3407

Nadpis: Pozor na deti!
Autor: 99% pravda E-mail, 27.01.2010 - 09:20
Reagovať na tento príspevok

Ľudia veľa z vás si stále neuvedomujete ,že FARMACEUTICKÉ SPOLOČNOSTI s vami a s vašim strachom manipulujú! Zastrašujú Vás ,že vaša ratolesť umrie ,ťažko ochorie alebo ostane postihnuté ak jej nedáte vakcíny proti (je to v článku uvedené). Oni nemajú záujem liečiť vaše deti ,ale pred pripraviť si ich ako budúcich zákazníkov na odber liekov. Naočkuj vaše deti chemikáliami ,aby mali problém zo zdravým celý život alergie ,nervozita , hyper aktivita ,škúlenie ,nespavosť atď. Tu máte jednu z mnohých stránok ,kde sa môžete dočítať o rizikách očkovania. >link<

PS: Ešte niečo pre mladé mamičky ,ktoré chodia na MODRÉHO KONÍKA alebo iné podobné stránky ,kde zdieľajú "múdre názory" Radšej si preverte s čím svoje deti kŕmite a čím ich nevedome ohrozujete! Všetká nevedomosť a neopatrnosť sa Vám raz vráti! Dbajte o zdravie svojich deti a nedajte sa ovplyvňovať a zastrašovať lekármi a FARMACEUTMI. Lekári sú pešiaci a díleri FARMACEUTOV! Viem ,že veľa z Vás ma bude zatracovať ,ale dúfam ,že niekoho aspoň prebudím!

PS 1: Hľadajte po internete pokým to ešte ide!

maminy z MK,to sme my.. 😀 😀 😀 ,ale autor myslel tie druhe,co su pre ockovanie... 😉

Očkovací kalendár pre deti

dátum pridania: 03.08.09-10:29

toto je z inej stranky:

Od 1. januára 2009 je platný nový Očkovací kalendár pre povinné pravidelné očkovanie osôb, ktoré dosiahli určitý vek.

Hlavnou zmenou oproti predchádzajúcim rokom je povinné očkovanie proti Pneumokokom (už plne hradené poisťovňou), ktoré môžu spôsobovať rôzne druhy ochorení, spravidla ochorenia dýchacích ciest alebo zápal stredného ucha. Toto očkovanie sa vykonáva simultánne s hexavakcínou (záškrt, tetanus, čierny kašeľ, vírusová žltačka typu B, hemofilus, detská obrna).

Ďalšími zmenami (príjemnými) je, že v troch rokoch odpadá očkovanie proti záškrtu, tetanu a čiernemu kašľu (DTP takzvaná Diteperka), a tiež fakt, že po preočkovaní v šiestich rokoch by už nemala nožička bolieť nikoho, nielen tých, čo si to priplatili (ako to bolo donedávna), nakoľko vakcína obsahuje menej reaktívnu nebunkovú zložku proti čiernemu kašľu. Toto preočkovanie detí v 6. roku života sa rozšírilo o preočkovanie proti detskej obrne. Vykonáva sa jednou vakcínou proti štyrom infekciám. Podľa aktuálnych správ, vstúpi v apríli do platnosti úprava, ktorá zabezpečí bezplatnosť týchto povinných očkovacích vakcín, za ktoré je v súčasnosti ešte potrebné platiť. U svojho lekára zistíte, o ktoré presne ide. Ak teda chcete ušetriť, počkajte s týmto očkovaním do apríla.

Zrušené je tiež očkovanie detí v 11. roku života proti vírusovej žltačke typu B (VHB), ktoré bolo ukončené v roku 2008.

OČKOVACÍ KALENDÁR NA ROK 2009

ROČNIK NARODENIA
VEK
DRUH OČKOVANIA
TYP OČKOVANIA 2009
4. deň života
Tuberkulóza (BCG)
základné očkovanie
2009
3. – 4. mesiac
Diftéria, tetanus, pertussis (acelulárna)
Vírusová hepatitída B
Hemofilové invazívne infekcie
Detská obrna
(DTaP-VHB-HIB-IPV)

Pneumokokové invazívne ochorenia
(konjugovaná vakcína,
simultánna aplikácia s hexavakcínou

I. dávka
(základné očkovanie)
2009
5. – 6. mesiac
dtto
II. dávka
(základné očkovanie)
2009
11. – 12. mesiac
dtto
III. dávka
(základné očkovanie)
2008
od 15. mesiaca,
najneskôr do 18.
mesiaca života
Morbilli, mumps, rubeola(MMR)
základné očkovanie
2004
v 6. roku života
Diftéria, tetanus, pertussis (acelulárna)
Detská obrna(DTaP-IPV)
preočkovanie
1999
v 11. roku života
Morbilli, mumps, rubeola
(MMR)
preočkovanie
1999
v 11. roku života
Tuberkulóza
(BCG)
preočkovanie
(iba tuberkulín negatívne)
1997
v 13. roku života
Diftéria, tetanus, detská obrna
(dT-IPV)
preočkovanie
X
Dospelí
* Diftéria, tetanus (dT)
preočkovanie
každých 15 rokov

daducha
28. jan 2010

ivka 144 - ma tak napadlo k Vasej diete a eckam, ja malemu kupujem na chlebik Alsan,je to rastlinny tuk,ziadne ecka,okolo mlieka to ani nechodilo 😀 a chutovo je to fakt podobne maslu.Pouziva sa to v teplej aj studenej kuchyni.Kupujem to v ulicke oproti Ciernemu orlu v BIO potravinach.
Este ma napadlo k atopickemu ekzemu.Mozno by stalo za to kontaktovat Lenku Cvirikovu -Hriadelovu, ona vraj mala strasny ekzem,do krvi rozskriabana na celom tele a pomohol jej nejaky pan zo stred.Slovenska.Odvtedy ma pokoj.

tin007
28. jan 2010

cora takze mmr uz je povinne v intervale 15-18 m.? do prdele, ja ju chcem odlozit k nastupu do skolky (teda rozhodnutie ci ockovat, ja som proti, ale zatial sme s nou dohodnuti, ze odkladame)

cora73
28. jan 2010

baby,ja neviem,neberte ma ako slovo svate... 😀 😀 😀
toto je na nete... ☹

Vanish,kde to nema oporu vo vyhlaske,v tej novej?

cora73
28. jan 2010

takze,nova platna vyhlaska 585/2008

§ 6
Povinné pravidelné očkovanie osôb,
ktoré dosiahli určený vek
(1) Očkovanie novorodencov proti tuberkulóze sa vykonáva
najskôr štvrtý deň života. Preočkovanie sa vykoná
v 11. roku života len u tuberkulín negatívnych
detí.
(2) Očkovanie detí proti záškrtu, tetanu, čiernemu
kašľu, prenosnej detskej obrne, vírusovému zápalu pečene
typu B, invazívnym hemofilovým nákazám, pneumokokovým
invazívnym ochoreniam sa vykonáva najskôr
prvý deň desiateho týždňa života dieťaťa.
(3) Očkovanie detí proti osýpkam, mumpsu a ružienke
sa vykonáva od 15. mesiaca života dieťaťa.
(4) Preočkovanie dospelých proti záškrtu a tetanu sa
vykonáva každých 15 rokov.

priloha c.2 k vyhlaske:

3. Očkovanie proti osýpkam, mumpsu a ružienke sa vykonáva najskôr v prvom dni 15. mesiaca života, preočkovanie
sa vykoná v 11. roku života. Očkovanie sa vykonáva trojzložkovou očkovacou látkou, ktorá obsahuje oslabený
vírus osýpok, mumpsu a ružienky. V ohnisku nákazy sa očkujú vnímavé kontakty chorého. Po konzultácii s epidemiológom
regionálneho úradu možno očkovať v ohnisku nákazy aj deti po dovŕšení šiestich mesiacov života. Deťom
očkovaným vo veku nižšom ako 12 mesiacov sa v 15. mesiaci života, najneskôr v 18.mesiaci života podá ďalšia dávka očkovacej látky.

cize je to tu v prilohe rozvedene,ale iba pri detoch,ktore museli byt ockovane vo veku nizsom ako 12 mes.

takze sa to -podla mna-da vylozit tak,ze sa to netyka ostatnych deti...

veronikapp
28. jan 2010

minule tu tuším petot vhodil nejaký kalendár so zmenami v očkovacom kalendáry od roku 2009 a bolo tam preočkovanie proti čiernemu kašľu v 3. a 5. roku. To vážne?

havino
28. jan 2010

Cora, ja som to tak tiež pochopila, tá hranica je pre deti, ktoré dostali vakcínu pred 12.mesiacom života. Podľa tohto to vyzerá, že je len spodná hranica MMR-ky.
Ale mne detská stále prízvukuje, že musíme stihnúť MMR do 18.mesiaca. Ale odklad je možný - my ho máme zatiaľ do júna.