Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
22. jún 2012

@didulka85 ..samozrejme , zaklad je odstranit zdroj drazdenia ..ktory je pre kazdeho individualny. ..a dolezite zabezpecit , aby rodina pchala do dietata co sa im zmysli. dieta nie je "odpadkovy" kos 😉

nasa absolutne nemoze jahody a rajciny. + nedavno sme zrusili vsetko z muky , zacali sme prat v pracich orechoch. + skusame liecbu pomocou jedneho pristroja. malickej sa vsetko pomalicky zlepsuje. verime,ze za nejaky cas sa to "opravi" 🙂

prevenar
22. jún 2012

@bobocka ved hej 😔 ..aj u nas to zacalo ockovanim ..cize nasim suhlasom s ockovanim ☹ 😔

manof
22. jún 2012

Očkovanie proti vírusovému zápalu pečene (nákazlivej žltačke) typu B poškodzuje pečeň (okrem všeličoho iného). Tzn.: prostriedok na ochranu pečene ju paradoxne poškodzuje:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

prevenar
22. jún 2012

@manof ..to ale nie je mozne, vsetky odborne studie dokazali ,ze ockovanie je uplne bezpecne. tusim je dokonca bezpecnejsie ako si dat dusok cistej vody z pramena 😀

didulka85
22. jún 2012

@prevenar na pracie orechy nedam dopustit.
U nas je problem v chemikaliach, pesticidoch a mlieku.
Zdravie zavisi hlavne od stravy. A suhlasim, dieta nie je odpadkovy kos. No ked sa prejdem po potravinach, tak skoro vsetko do odpadkoveho kosa patri. 😀

prevenar
22. jún 2012

@didulka85 ..haha presne, ja ked dojdem do potravin , tak sa tam citim ako mimozemstan lol ..vyzera to tam ako vo "farby-laky" 😀

orechy ideme skusit teraz 1x uz sa normalne tesim 🙂 ..nedavno sme kupili uhlikovy filter do kupelky na sprchu. odchytava 80% chloru a nejake kovy. tak snad aj to trochu pomoze. dokonca sme "zrevidovali" aj umyvacku riadu. kupujeme eko tabletky bez fosfatov a bez "lestidla" a nepouzivame "sol" ..ale do nadobky na dvierkach davam 30ml octu.

amelia17
22. jún 2012

@zuzana357 ahoj, pokial ja viem, pokutu nemusis platit, treba ich dat na sud a prehraju ho, nakolko su nase zakony v rozpore so zakonmi EU

prevenar
22. jún 2012

@amelia17 ..lenze na to urcite potrebuje pravnika ..a tvrdi,ze na to nema takze. toto je celkovy problem ..na spravodlivost treba mat vela penazi ^^

amelia17
22. jún 2012

@prevenar nuz asi nejake startovne peniaze treba, ale verim, ze na konci to bude na nich, ked prehraju... mozno som naivna..

didulka85
22. jún 2012

@prevenar ze farby-laky. 😀 😀 😀 😀 Si ma pobavil.
My uz davno pouzivame eko veci aj do mycky. Neviem ci sa u nas vobec nejaka ne-eko chemia nachadza. Max tak sprchovy gel co pouziva mm. A nejake tie smrady. 😀

Takto u nas vyzera nakup. 😀

petot
22. jún 2012

@tara Máš pravdu, pri krátkodobom použití (ako je aj pri kliešťoch alebo trebárs pobyte na slnku), užiť treba krátko pred. B-vitamíny sa veľmi rýchlo vstrebávajú (doslova za pár minút), a pomerne rýchlo aj vylučujú, takže možno treba zobrať aj 2-3x denne, ak sme vonku celý deň a chceme zabezpečiť plnú ochranu po celý čas. V takomto jednodennom prípade ani netreba riešiť celý B-komplex z pohľadu rovnováhy B-vitamínov, to treba pri dlhodobom užívaní.

Mne sa však zdá, že "riziko" sa zveličuje (čo je pri vitamínoch dosť bežné, lebo zdraví ľudia nepotrebujú lieky). Vitamíny samé osebe predovšetkým umožňujú činnosť konkrétnych systémov v tele, ktoré tam sú tak či tak. Jasné, že veľmi vysoké dlhodobé dávky môžu byť škodlivé, najmä v prípade B6 nad 500mg denne po niekoľko mesiacov, ale to hovoríme o stonásobkoch odporúčaných dávok. Ináč je toxicita B-vitamínov veľmi nízka, a to aj vďaka rýchlemu vylučovaniu. Neviem o žiadnom vedeckom dôkaze, že by B-komplex vyvolával rakovinu. Naopak, B6 je antioxidant ktorý chráni niektoré bunkové štruktúry pred radiačným poškodením (ktoré by mohlo viesť k vzniku malígnych buniek), B3 zase umožňuje opravu genetického kódu (opäť prevencia malignity) a spolu s B2 správnu činnosť štítnej žľazy (ktorá reguluje celý metabolizmus, čiže ovplyvňuje rovnováhu všetkých systémov v tele). B1 umožňuje opravu nervových vlákien. B12 je antioxidant a podieľa sa na rovnováhe železa.

Bunkový rast, delenie a zánik musia byť v tele správne regulované, a na to je potrebný o.i. vitamín C a D. Na raste buniek nie je nič zlé, pokiaľ fungujú regulačné mechanizmy, vrátane Th1 zložky imunitného systému, ktorý akékoľvek spotvorené bunky likviduje. Správnu činnosť imunitného systému zabezpečuje o.i. vitamín B6.

Máš nejaké konkrétne vedecky podložené informácie o možnej škodlivosti B-komplexu? Zaujímalo by ma to.

luthien.k
22. jún 2012

@didulka85 parádní nákup 😀 Naše vypadají velmi podobně 🙂

miriem
22. jún 2012

Caute, tak uz si nas naslli 😠 Dnes nam prislo predvolanie z RUVZ. Musime tam ist obaja, ked nam prisli dve predvolania? Ide mi o to, ci nam nemozu dat 2 pokuty.
Ako by to vlastne riesili, keby ja som bola proti a manzel akoze za ale dieta nedal zaockovat poza moj chrbat z ucty ku mne?
Je v zakone zmienka o tom, do akeho veku musia byt vykonane ockovania?
A posledna otazka- nerobil niekto take porovnanie, ze aka je pravdepodobnost, ze dieta ochorie na trebars zaskrt a aka je pravdepodobnost neziaducich ucinkov z ockovania? Velmi by ma zaujimali tie cisla.

miriem
22. jún 2012

@didulka85 Wow, tak k vam by som sa nechala pozvat na obed 😀 😀 Kam chodite nakupovat?

didulka85
22. jún 2012

@miriem Rakusko. Tam nas bio nakup stoji to, co u nas nebio. A hlavne to nehnije uz v obchode ako sa mi dost casto u nas stava. 😠

tara
22. jún 2012

@petot vedecke prace ani dokazy nemam, su to len pozorovania priamo, ktore mi potvrdili onko-lekari, ked sa dvaja nasi clenovia rodiny liecili na onkologicke ochorenie. cisto nahodou brali predtym, ako sa u nich ochorenie prejavilo aj B-komplex dlhodobo, kedze im lekari odporucili, aby pri dlhodobom uzivani antibiotik brali sucasne aj B-komplex. v krvi im boli potom namerane vyssie davky tychto vitaminov, ako je normalne. a teda lekari samotni sa vyjadrili, ze prave vyssie davky becok, mohli spustit rast aj rakovinovych buniek, a mohli pri oslabenej imunite, cize zlom fungovani prave Th1 zlozky sposobit rast aj tychto "zlych" buniek. Cize nedochadzalo u takychto ludi k "ozdraveniu" buniek a rastu zdravych, ale naopak, chytili sa aj tie nezdrave. asi tolko... 😉

ivka82
22. jún 2012

ahojte, treba neako vopred nahlasit nesuhlas s ockovanim u lekara? alebo staci na mieste? dakujem vopred za info🙂

zuzana357
22. jún 2012

@amelia17 myslim ze to nie je take jednoduche, najprv sa musim odvolat do blavy na UVZ, tito urcite potvrdia rozhodnutie RUVZ Trnava, potom musim zaplatit pokutu a az potom to mozem dat na sud ale to uz musim mat pravnika a zaplatit ho.... a neviem este o nikom, kto to dal na sud, a uz vyhral....

zuzana357
22. jún 2012

@prevenar ...mam prestudovanu aj tuto stranku....je velka pravdepodobnost ze rozhodnutie blava potvrdi, tak ako sa to uz stalo, konkretne potvrdenie rozhodnuti trnavskeho RUVZ.... poznam ten pripad, je aj zverejneny, zaplatili a dali to na sud a cakaju....dnes to naskenujem a vecer poslem manofovi, budem rada ak si to precitas a nieco mi poradis na tie ich zvasty....odvolat sa mozem, ale na sud a pravnika prachy nemam...ak by uz niekto v SR vyhral, sla by som do toho, ale neviem o nikom...

margotka7
22. jún 2012

@zuzana357 presne ako pises "ak to ma byt suma za ktoru malej kupim zdravie tak sa to oplati". som toho isteho nazoru, nech sa zadrhnu. hlavne, ze uz nase deti nebudu po zaplateni hrozbou pre verejnost 😝

luba41
22. jún 2012

@margotka7 no neviem, nebola by som si istá, že naši deti nebudú brané ako "hrozba pre verejnosť". Som nejaký "pesimista-realista" a už vidím, že tak ako v ČR, aj u nás o nejaký čas škôlky zostanú pre neočkované deti zatvorené. Ak to aj nepríjmu v zákone, vyhláške alebo v nejakom podobnom nariadení, tak rodičia očkovaných detí budú sami vyvíjať nátlak, aby také deti neboli prijaté do kolektívov a "neohrozovali" ich deti 😒

kkomtesa
22. jún 2012

@manof Díky za podrobnou odpověď. Zajímalo mě, jestli jste obecně proti jakémukoliv očkování. Na léčbu vztekliny žádnou alternativní léčbu neznám. Jinak u nás už se nevyskytuje, díky dlouhodobé vakcinaci lišek (jaký je Váš názor na očkování zvířat v této záležitosti?), jsou jen dovezené případy. Samozřejmě nežádoucí účinky vzteklinové vakcíny můžou být taky podstatné, ale pokud je zvíře opravdu nakažené, tak většina lidí bez očkování zemře.
Wakefield - budu ráda, když se vyjádří k článku. Pochopila jsem, že autorovi článku také vadí, že Wakefieldovy studie nebyly nikým jiným potvrzeny.
Nějaké studie si ráda pročtu, když budu mít čas.

@bobočka nepsala jsem --a potom se nedat naočkovat.. k černému kašli, ale ke vzteklině. jistě možnost nákazy je relativně malá, otázka je, jestli je to díky očkování.
@petot ano, více vakcín nechrání před vznikem nemoci a jen zmírňuje, také třeba tuberkulosa - naočkování brání vzniku vážnější formy - třeba rozsevu po celých plicích nebo napadení jiných orgánů. Kolik let po očkování to vydrží je různé, podle imunity. Kdysi jsem si nechávala kvůli propadnutí tetanu dělat protilátky, a opakovaně po dalších 10 i 5 letech jsem měla stále vysokou hodnotu.

margotka7
22. jún 2012

@luba41 ja som to myslela ironicky 🙂. lebo ono to tak v skutocnosti je, ze ked im pokutu zaplatis, tak ti daju pokoj a asi vtedy uz hrozbou pre spolocnost nebudu. ja len dufam, ze nic take, co je v CR sa u nas neudeje. ale kto vie, co si tento stat na nas vymysli, musime byt pripraveni na vsetko, ked sme sa na tento boj uz dali

strociatka
22. jún 2012

@didulka85 cista zavist, ja som vcera s MM absolvovala nakup v LIDLi a vyzeralo to takto (straaaaaaasna spusta sladkosti, zmrzliny, cukrikov, macanych orieskov a pod. sprostosti) a az jedno balenie broskyn. Ked som toto vsetko vylozila na beziaci pas pred pokladnou, moje milovane bezprostredne dieta a teraz si myslim, ze aj mudre sa ma opytalo: "Mami a toto vsetko potrebujeme?" no co by ste povedali, hanbim sa jak pes, neviem sa poucit, takto to vyzera,ked nakupujem hladna 😖 😠 ☹

miriem
22. jún 2012

@didulka85 A nakupujes v specializovanych bio predajniach alebo v beznych potravinach len si vyberas vyrobky v bio kvalite? My nezvykneme nakupovat v Rakusku, ale teraz ked mame maleho, coraz viac nad tym uvazujeme, ze zacneme nakupovat tam. Odporucis mi nejake obchody? Dakujem 😉

strociatka
22. jún 2012

@prevenar toto su presne tie pripady, kedy by som chcela byt straaasne bohata 😀

miriem
22. jún 2012

@ivka82 Nemusis nikomu nic hlasit. Ja som cisto zo slusnosti o tom povedala lekarke, ked k nam domov prisla na prehliadnu novorodenca a dala mi brozuru o ockovani, ze my ockovat nechceme. Zatvarila sa kyslo, ale asi nie sme prvi, tak to nijak neriesila. Na prehliadke v 3mes sa len spytala, ci sme si to nerozmysleli, my -ze nie a tak sa neockovalo. Dnes nam prisiel papier z RUVZ, ze si nas predvolavaju na pojednanie.

didulka85
22. jún 2012

@miriem ziadne specializovane. Hofer, Spar, Billa. Ak vie niekto o nejakych speci bio obchodoch v Rakusku, nech da vediet.
Ovocie, zelenina je tam super. Take ze obilniny, oleje, strukoviny kupujem u nas v jednom bio obchode. Alebo DM-ka.

@strociatka u nas take nakupy nehrozia. Odkedy som v tehu mala cukrovku, tak sa nase nakupy uplne zmenili. Predtym sme aj my pojedli kadeco. Potom som zacala citat zlozenie potravin a zacali sme kupovat len suroviny, ziadne zlozene potraviny. Okrem peciva. Som leniva stale piect.

strociatka
22. jún 2012

@petot vies ono je velmi tazke menit nazor, ked ti v skole tlcu do hlavy prednasky o avitaminozach a hned na to cele state o hypervitaminozach a odrazu sa dozvedas nieco uplne celkom ine, sama som z toho bola zchaosena, cele to naburalo vsetko, co som sa tak poctivo v skole ucila a naburalo to akukolvek doveru v zdravotnictvo, teda viac menej v jeho konvencnu liecbu, potom si clovek precita Virapena a uz fakt nevie comu, komu ma verit, tato doba je super a milujem internet, a toto forum a skvelych ludi, ale zaroven som zdesena, ako som nebola pripravena vziat veci do vlastnych ruk a brat zodpovednost za seba a svoje deti ja sama. Verim, ze velke mnozstvo ludi s tym ma problem, prave z tohto dovodu, uz nevedia comu verit a hlavne sa boja a nikto ich (nas aj mna) nikdy neucil byt zodpovednymi sami za seba. Vtlkali nam do hlavy, ze pan doktor je nadclovek a pod. Teraz sa zrazu mame rozhodovat sami za seba a vela ludi to na smrt vydesi. Takze sa na nich z vlastnej skusenosti pozeram skor zhovievavo, aj mne chvilu trvalo, kym som si spocitala dva a dva (nikdy som na matiku nebola nijak nadana) 😉

petot
22. jún 2012

@tara Hm, keď niekto musí užívať dlhodobo ATB, tak to znamená, že jeho imunita asi nie je celkom vo forme... Nechcem hodnotiť, čo mohli v tom prípade urobiť B-vitamíny, ale je úsmevné, ako onkológovia pohotovo zvalili vinu za rakovinu na vitamíny. V skutočnosti, aby vypukla rakovina, musí zlyhať viacero regulačných a obranných mechanizmov.