Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
23. jún 2012

@kkomtesa
K besnote/vzteklině viď str. 161 tu:
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Snažím sa zohnať mail na Wakefielda, ale zdá sa, že to nebude také jednoduché, ako som si pôvodne myslel.

manof
23. jún 2012

@eniii
trááávu? To by si toho potrebovala strašne veľa... To už keď tak skôr ten kočík - to by mi viac dávalo zmysel.
Šaty tiež môžeš. Ako by bábo znášalo takú "voňavku" priamo na tele, netuším. V zásade môžeš vyskúšať na jednom mieste na tele, že čo to povie. Nie je tam nič prudko jedovaté, takže nečakám nijaké dramatické výsledky, ale tak radšej na skúšku na jednom mieste a ak nič zlé z toho nebude, tak potom môžeš aj väčšiu časť tela skúsiť. Ale očiam a nosu sa vyhýbaj, lebo to by nemuselo dobre dopadnúť. Na druhú stranu, bolo by fajn trochu streknúť za uchom, lebo tam sa údajne pomerne často kliešte schovávajú.

No a nebolo by od veci, keby si sa Ty napchávala B-komplexom. Snáď (po dobehnutí prípadného deficitu) niečo z toho prejde skrz materské mlieko aj na bábätko.

manof
23. jún 2012

@prevenar
Ja som dostal odpoveď od MUDr. Czigányikovej z RÚVZ Levice, že ma "ÚPRIMNE ĽUTUJE", keď si myslím, že nežiaduce účinky Priorixu sú horšie, než samotné choroby, pred ktorými má akože Priorix chrániť (t.j. osýpky, príušnice, ružienka = MMR).

Takže u nás je naozaj všetko možné. (Výrobcom priznávané) nežiaduce účinky MMR vakcín viď tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-zataju...
Ak toto nie je horšie ako osýpky, príušnice či ružienka, tak zjem kefu.

Okrem toho je ale množstvo ďalších, ktoré výrobcovia zatiaľ nepriznávajú, že by mohli byť spôsobené MMR vakcínou, mnohí rodičia však vedia svoje.

miriem
23. jún 2012

@petot No ved prave aj ked som sa to snazila vysvetlit manzelovi, lebo on, kym sme nemali dieta, sa ako vacsina dospelych, kriticky nerizmyslal o vakcinacii, respektiva sa tou temou vobec nezaoberal. Ked som bola tehotna, zacala som ho "spracovavat", aby sme neockovali. Chcela som mu to ukazat matematicky (poznas tie typy: Daj mi padne argumenty a nie nazory a predpoklady 😀) Tak som sa mu to snazila vysvetlit, ze pravdepodobnost, ze maly ochorie na obrnu, ktora sa v EU uz 60 rokov nevyskytuje, je ovela ovela nizsia, ako pravdepodobnost neziaducich ucinkov podla pribaloveho letaku vakciny. A nie len obrny. Takto sme si presli vsetky choroby, proti ktorym sa ockuje, skontrolovali sme vyskyt na epis.sk a vyslo nam, ze ovela mensie riziko je dieta neockovat. Mozno akurat cierneho kasla je trochu viac, ale neviem preco, tej choroby sa nejak velmi nebojim (mozno si to len tak naivne predstavujem, ale nejak instinktivne pre mna nie je strasiakom...) A na tu statistiku som sa pytala cisto zo zaujmu, ci sa uz niekto do toho nepustil, aj ked viem, ze je to len velmi tazko vycislitelne, kedze do toho vstupuju rozne premenne...
Ale dakujem za odpoved 😉

vefi89
23. jún 2012

@manof ja sa vôbec divím, že sa s nimi ešte doťahuješ (ruvz, šukl a pod) .... oni majú v hlave nasrané to, čo vyhovuje výrobcom, a sú za to sakra dobre platený, aby to nezmenili

prevenar
23. jún 2012

@manof no, nie je nic lepsie, ako ked niekto prejavy nejaku uprimnost voci inemu cloveku 😀 ..aspon vidis, ze na teba mysli v dobrom 😉

prevenar
23. jún 2012

@miriem ..cierny kasel je nebezpecny pre malicke dieta hlavne do 6 mesiacov ..max. do 12 mesiacov. cim starsie dieta tym klesa jeho nebezpecnost. pravdepodobnost, ze sa tak male dietatko dostane do kontaktu s ciernym kaslom je mikroskopicka ..na rozdiel od moznosti vedlajsich ucinkov po tomto ockovani.

eniii
23. jún 2012

@manof dakujem! vsetko skusim...aj ked som mozno dufala ze ked ja som nemala este nikdy ziadneho kliesta, ze mozno ani na malu nepojdu 😒 poskusam a dam vediet ci zabralo

manof
23. jún 2012

@vefi89
tak keď mi za to niekto zaplatí, čo by som sa nehádal s vymytými mozgami na RÚVZ?
Ostatne, je to môj obľúbený šport. 🙂

miriem
23. jún 2012

@manof @prevenar @petot Ano, to som uz studovala 🙂 Tiez po precitani prace o Megasorbickej liecbe, som mnohonasobne zvysila prijem vit C, tak uvidime.

miriem
23. jún 2012

Dalsia znoska klamstiev a polopravd: http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/cl...
Taketo a podobne clanky si predplaca farmabiznis? 😠 😠

luba41
23. jún 2012

tu je opísaná osobná skúsenosť s čiernym kašlom http://www.azrodina.cz/2983-cerny-kasel-osobni-...

syla
23. jún 2012

@kkl82 nemala by sa uviesť ešte aj vakcína Prevenar 13 do textu nižie?
" 28.06.2012 Infarix Hexa (GSK), 1. dávka a Synflorix (GSK), 1. dávka. Očkovanie sa nevykonalo - rodič nesúhlasil. Dg: Z28.2 Na základe zákona č. 576/2004 § 6 odmietam poučenie ohľadom očkovania a nesúhlasím s očkovaním môjho dieťaťa vyššie uvedenými vakcínami. Datum a podpis."

syla
23. jún 2012

@miriem to sú fakt bludy v tom článku, že "čierny kašeľ či osýpky sa vyskytujú už len v treťom svete". Pán prof. Dluholucký asi nesleduje výskyt ochorení na www.epis.sk. Alebo my žijeme v treťom svete 😀

petot
23. jún 2012

@tara OK

petot
23. jún 2012

@amelia17 To, čo Ti písala @kkl82 vyplýva lekárke priamo z vyhlášky, tam je to v § 13 ods. 3 napísané, že v prípade odmietnutia očkovania má do karty zapísať presne toto. Kľudne jej tú vyhlášku vytlač a prečítaj jej ten odstavec a opýtaj sa, kde sa tam píše o nejakom vyhlásení apod.

http://www.zakon.sk/Main/Download.aspx?fn=\ZzSR...

syla
23. jún 2012

@petot je to fakt na ťažko s našimi doktormi, musíme argumentovať zákonmi a vyhláškami, lebo oni nevedia, aké sú ich právomoci. A potom po nás pozerajú, že čo im to hovoríme.

kkl82
23. jún 2012

@amelia17 lenze ty doktorke nemas co vysvetlovat... ona ten papier nepotrebuje pre seba, ale na to, aby ta udala na ruvz. a neboj, na ruvz sa ta este budu pytat, ze preco odmietas, ale to mas este kopu casu sa na to pripravit.

kkl82
23. jún 2012

@syla ved nad tym este rozmyslam, lebo vazne netusim, ze ked je prevenar 13 za doplatok, ci ma do neho mozu nutit... lebo potom teoreticky by tam mal byt aj pentavakcina aj vsetky ostatne, ktore by sa teoreticky mohli ockovat namiesto hexavakciny. @manof @prevenar - co myslite vy, mam v odmietnuti spomenut infarix hexa, synflorix aj prevenar 13 naraz? dakujem

prevenar
23. jún 2012

@kkl82 ..jo, ja by som tam dal komplet cely zoznam vsetkych moznych vakcin ake existuju na sk trhu lol 😀

ivka82
23. jún 2012

@miriem dik, no my sme zial absolvovali vsetko okrem MMR, ktoré určite nechceme dať, a neviem či to mám vopred povedat alebo stačí v den očkovania v rámci zachovania korekných vztahov

petah82
23. jún 2012

@ivka82 nam bolo povedane, ze preco sme sa neozvali skor, ze teraz ma vakcinu MMR v chladnicke a co s nou? no co? sak ju da inemu...? mm jej ju chcel preplatit, ale zrazu to az taky problem nebol...

kbeata
23. jún 2012

@zigzag ahoj,ja malemu nedavam nic,ziadne vitaminy,ani preventivne
iba v zime vit.D,a ked bol chory,soplavy tak praskovu kys.z DM-ky

petah82
23. jún 2012

@manof @prevenar a to ste uz poculi, ze neziaduce ucinky v pribalovom letaku su napisane pre istotu vsetky mozne co vyrobcu napadne, len preto, aby bol kryty, keby nieco? to nie su NU, ktore by realne u niekoho po podani vakciny boli... takze pravdep, ze ich budeme mat je uuuplne mala. tolko moje zname dr. aro a pediatria... ale to, ze pri osypkach budeme mat encefalitidu hranici s istotou... to iste mumps a neplodnost.... 😒

eaka
23. jún 2012

@amelia17 Tak porad a štyri výkričníky???? Je tu toho 1217 strán... každých pár strán sa tu cyklicky opakuje, Dr nám chce dať podpísať, čo robiť... Musíme dvaja či jeden? Ako má vyzerať odmietnutie, kt.si mám doma sama napísať? Stačí si to prečítať od strany 1200 a budeš túto tému riešiť aspoň 5x! Ale nie, to je moc náročné, prečítať 17 strán..nebodaj 300, ako radí @prevenar... napíšte mi to tu znova...

hajanka
23. jún 2012

cas hlasu 😉 uz vtedy ludia vedeli, ze to nieje bezpecne ☹
Antivakcinacna liga Ameriky 1. februar 1916

http://www.newchurchhistory.org/articles/ck2006...

prevenar
23. jún 2012

@eaka 😀

prevenar
23. jún 2012

@ivka82 ..na korektne vztahy rychlo zabudni, ten cirkus ktory s lekarkou zazijes (s98% pravdepodobnostou) ta z takychto uvah rychlo preberie 😀

prevenar
23. jún 2012

@petah82 jo, poculi ..to ale niekto nech potom vysvetluje sudcovi a nie mne 😕