Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

cora73
13. jún 2010

aha,ja som myslela,ze ste boli aj na tom pristroji..mozno by to neuskodilo,ist tam,co povies.. 😉 aspon by si vedela viac..malemu ako som uz pisala uplne vyskocilo polio,to ze mu najviac uskodilo,a ostatne ocka mal hranicne,takze aj tie..no a ked mu vyletela ortut a hlinik,tak nemam o com,ved odkial by to mal mat...som velmi zvedava na vysetrenie starsieho syna,ten mal vzdy po ockovani febrilne krce,tak dr vravela,ze by to mal ten pristroj ukazat v mozgu..malemu dala na pecen homeo Silicea,tak uvidim,zatial "serie" 😀 ako divy,taketo hnacky mal aj po detoxe Thuyou..cistil sa,chudacik.. ☹

luthien.k
14. jún 2010

Tak jak jsem se tu ptala, jak reagoval pediatr na přání neočkovat dítě, tak už mám vlastní zkušenost 🙂 A v pohodě, zatím jsme se dohodly, že MMR "odložíme" do dvou let, odložily jsme i čtvrtou hexu do konce roku. Ptala jsem se doktorky i na názor, co si myslí o tom neočkovat MMR vůbec a v podstatě mi řekla, že kromě příušnic, které kdyby prcek dostal v dospělosti, tak že mohou ohrozit plodnost, tak že v těch nemocech až takový problém nevidí. Dál že si myslí, že MMR nemá až tak hrozný vliv na imunitu jako spíš to, že bývá spouštěčem onemocnění typu epilepsie a - podržte se - autismu! Ví, že to není "oficiálně" ověřené, ale ona je o tom přesvědčená. Takže máme nejspíš celkem sofistikovanou lékařku, která jak vidno, nic nevnucuje a jsem za to ráda. Nicméně prý jsme asi tři zatím za její (zde pouze roční) praxi, kterým "odsunuje" očkování. Pár prý bere homeo kvůli zmírnění účinků a ostatní očkují až se hory zelenají...

erikasadek
14. jún 2010

@luthien.k mas super lekarku gratulujem;. 🙂

denduska
14. jún 2010

ahojte, takze co sa tyka tych vakcin Act-HIB, Engerix B, Infanrix, Inf-polio, tetavax - su. Akurat pozor - Inf-polio je az od 16. mesiacov.
Imovax polio je, len tam mam nejaku divnu poznamku ze 30.11..co nechapem co je, a moj muz uz nepamata 😠 ci bude az vtedy alebo ci bude len dovtedy..no musim ho vyslat znova 😀
No a DTvax sa uz nerobi ako som spominala.

luthien.k presne toto povedal nas doki - ze by sme sa cudovali kolko ludi ockuje co to da...co najviac a ak sa da tak naraz... 😖

blovitc120
14. jún 2010

Denduska, presne ako hovoríš, keď sme boli naposledy u našej dr. a čakali sme v čakárni, prišla tam jedna baba s dvojičkami, že ide okolo, tak nech ich zaočkujú už si nepamätám proti čomu. A sestrička jej hovorí, že však ešte neprešiel mesiac od poslednej dávky, len 22 dní a ona jej, že to nevadí, keď už sú tu, nech im to dá. Mala som dosť, ale nepichli im to samozrejme. A dr. potom poznamenala, že to je mamička, ktorá ju nahovára, aby odmalička dala deťom vakcíny proti všetkému, dokonca im ako 10-mesačným chcela pichnúť proti kliešťovej encefalitíde. Podotýkam, že keď som ich stretla u tej dr., jeden kašlal ako o život...

lucrezia
14. jún 2010

baby, nečudujte sa väčšina rodičov očkuje čo sa dá.....ved z každej strany su masírovaní reklamou na také a také očkovanie.....všade samá chvála a preferovanie očkovania, no a ked ešte sama doktorka ponúka všetko čo je na trhu - ako tá naša, prečo by rodič neočkoval? a ešte to robí v dobrej viere, že robí len to najlepšie pre svoje dieťa.
Človek nemá vela možností dostať sa k informáciám z druhej strany a nakoniec prečo by to aj robil, prečo by pochyboval, ved ked to odporúčaju samotní lekári, nie je dôvod sa nad tým ani len zamýšľať. 😒
Ja sama by som si myslela, že očkovanie je to najlepšie, čo môžem pre svoje deti urobiť, keby som NÁHODOU nenaďabila na tuto stránku.

tean
14. jún 2010

@luthien.k tak takuto lekarku ticho zavidim a gratulujem k nej 😉

luthien.k
14. jún 2010

tean, erikasadek, děkuju, jsem taky moc ráda, ona není takovej ten typ usedlé doktorky na malém městě, kromě praxe (na tom malém městě 🙂 ) navíc pracuje v krajském městě na nedonošeneckém oddělení, dělá převozy nedonošenců, na MD byl její muž, protože je prostě děsně akční 🙂 A naštěstí i se širším rozhledem...
lucrezia, já bych o tom zase nepřemýšlela nebýt toho, že jsem tu potkala erikasadek 🙂

mon25
15. jún 2010

Ahojte,

tu je material o regresivnom autizme a ockovani MMR

http://iuro.awardspace.com/dok/vran/MMR_regresi...

teri3
15. jún 2010

ahojte, už Vás ani nečítam 😕 , chrlíte tu množstvo informácií a ja som za ne vďačná, len nemám veľmi kedy... Ale stihla som si prečítať celkom príjemnú skúsenosť luthien.k a mám za sebou dnes čosi podobné 🙂 s tým rozdielom, že už je to oficiálne aj na papieri 😕 . Boli sme dnes s drobcom u dr. kvôli takému slabému výsypu, čo sa mu stále robí na pokožke a doktorka sa ma teda pýtala, že čo s tým očkovaním - už asi tri krát sa ma to predtým pýtala, aj na ulici, keď sme sa stretli, ja som to akože stále odsúvala na "predškôlkarsky vek". Nikdy nerobila nijaký nátlak, akurát poznamenala, že by z toho mohli byť komplikácie, ale dnes vôbec nič nehovorila, len sa teda spýtala, že čo s tým a ja že som už definitívne rozhodnutá, že nedám očkovať. Tak v karte vlastne rodič aj tak má zakaždým podpisovať, že súhlasí s liečbou, tak tam bolo napísané, aké problémy má drobec, aj ďalšie, čo má so správaním a pod tým napísané "nesúhlasí s očkovaním", alebo také čosi. Som sa pýtala, že čo teraz a ona niečo spomenula s hygienou...však teda uvidíme, čo sa teraz bude diať 😉 (dúfam, že nič 😀 😀 😀 )

teodorka
15. jún 2010

baby my sme vcera boli pri homeo v KE s Teom takze tiez mi povedala ze uz ziadne ockovania pre Tea urcite lebo ma autisticke rysy a kazde ockovanie by mohlo byt spustacom k roznym nervovym porucham ....aj inym ...takze Vam velmi pekne dakujem ze ste a ze na zaklade tejto stranky som mala aj ja moznost sa rozhodnut ci ockovat alebo nie 🙂

sisi08
15. jún 2010

ahojte, kamoška pred týždňom dala zaočkovať dieťa prvou hexavakcínou+prevenar, malý začal na druhý deň kašľať, teraz sú hospitalizovaní so zápalom pľúc. 😢 😢 Jasné, že doktorka súvislosť s očkovaním poprela 😠 😠 .

blovitc120
16. jún 2010

sisi, presne toto sa stalo kamaratke ale myslim 3 dni po ockovani a jej dr. suvis priznala a prevenar uz nedali (vtedy este nebol povinny), aj v nemocnici ho neodporucili. ja tiez nevidim moznost, kde by take male dieta v 3 mesiacoch mohlo dostat zapal pluc, ked s nim nikde nechodili, myslim nakupne centra a podobne

blovitc120
16. jún 2010

sisi, presne toto sa stalo kamaratke ale myslim 3 dni po ockovani a jej dr. suvis priznala a prevenar uz nedali (vtedy este nebol povinny), aj v nemocnici ho neodporucili. ja tiez nevidim moznost, kde by take male dieta v 3 mesiacoch mohlo dostat zapal pluc, ked s nim nikde nechodili, myslim nakupne centra a podobne

jana1710
16. jún 2010

Ahojte, mam 7 tyzdnoveho syna v porodnici som poziadala o odklad ockovania na Tbc aj z dovodu ze maly chrcal a nemal ciste dychanie, ale dr aj napriek tomu chcela ockovat vraj to nic nie....ale na to som jej povedala, ze kto zoberie zodpovednost ak bude zla reakcia. Dr. ma poziadala o ockovanie v 5 tyzdni, ale v tom case maly uz mal take sopliky ze zasa sme nemohli ockovat aj nasa pediatricka to zatrhla, teraz uz je to skoro mesiac co nemozeme vyliecit sopliky nasĺi mu tam streptokoka pneumonia a stafilokoka... nato ma zas upozornila dr. ze som ho mala dat ockovat a bol by chraneny pred podobnymi bakteriami no a teraz mam vycitky svedomia ze co ak keby bol ockovany mozno by teraz nebol takto chory a nebral by antibiotika ☹ ako sa zbavit soplikov 😠

denduska
16. jún 2010

jana, keby si ho dala ockovat proti tbc, tak by nebol chraneny proti streptokokovi ani stafylokokovi, neboj sa. To su uplne odlisne veci. ako ti mohla taku somarinu povedat?? 😲
Dobre si urobila a ockovanie proti tbc sa potom dava po ukonceni zakladneho ocka cca v 2.roku zivota, tak nestresuj 😉 Taketo male dieta ma riziko nakazy uplne minimalne, nehovoriac o tom ze pred samotnou tbc ocko nechrani, ma len zabranit jej sireniu a komplikaciam. A uz vobec nechrani pred inymi bakteriami, boze moj....

erikasadek
16. jún 2010

@denduska presne to som chcela povedat, ale slovo lekarky denduska;. 🙂
naozaj ako ti mozu takuto somarinu povedat??? naozaj uz nevedia ako nicit psychicky rodicov za vsetko moze neockovat//!!!!!!!!
aj co sa neockuje tak za vsetko moze neockovanie rodica, uzasny sposob natlaku a viny 😠

cora73
16. jún 2010

mna by zaujimalo,odkial ma take male babatko streptokoka a stafylokoka..nech si miesto bezhlaveho ockovania radsej poriadne umyju nemocnicu... 😠 😠

blovitc120
16. jún 2010

tak to je fakt sila, ze sopliky sposobene preto, lebo nema BCG, to ako moze jeden dr. vyslovit? podla tohto chrani BCG aj proti poliomyelitide.... nemam slov

divoska
16. jún 2010

velice trefne postrehy zeny.
@jana1710 nerob si vycitky, nezijeme v sterilnom svete. z tych antibiotik by som nebola nadsena ani ja ale uz sa stalo. ty hlavne papaj vitaminy nech si podporis aj tie bezne uzitocne latky v mlieku.

tean
16. jún 2010

tak toto je fakt vrchol. Ako mohol takyto dementny lekar/ka dostat diplom.
Niektori maju uplne vymyte mozgy s tym ich ockovanim.
U nas jednu maminu tiez ukecali na ockovanie v 2. rokoch dietata, pretoze bolo casto chore.
Dovtedy odmietali vsetky ockovania.
Tak potom dobehli vsetky ockovania. Nemam informacie, ci sa to zlepsilo (o com pochybujem, uz len z principu fungovania vakcin), ale je neuveritelne ako z pozicie "odbornika" dokazu presviedcat ludi.

tean
16. jún 2010

a mimochodom, nasa lekarka ma pred par tyzdnami presviedcala, ze za celu jej 35 rocnu prax nemala autisticke dieta po ockovani.
O par tyzdnov neskor som zistil, ze takato rodina zije v mojom okoli. Vo veku 3. rokov dietata nechali zaockovat syna, vzapati na to sa z neho stal autista. Prisli teda za lekarkou a povedali, ze syn zostal autisticky po ockovani.
Nasa lekarka to s prehladom odbornika zmietla zo stola, ze to urcite nie je po ockovani.
O par rokov neskor (v tychto dnoch) mne tvrdila, ze nikdy sa jej nestalo, aby dieta po ockovani zostalo autisticke alebo s inou ujmou na zdravi.
Tazko poto verit lekarom, ked oni proste nepripustaju spojitost medzi ockovanim a napr. autizmom.

daducha
16. jún 2010

@teodorka ,prosim ta u koho ste boli.Poprosim radsej do IP.
Dakujem

jana1710
16. jún 2010

vdaka Vam vsetkym za odpovede mne je to jasne, ze by nebol chraneny na druhej strane som rada, ze sme sa vyhli tejto vakcine a dufam ze do dvoch rokov uz bude zrusena 🙂 alebo dobrovolna 😝 dalsia dobra hlaska je ze moj syn je sterilnou podou pre vsetky podobne bakterie a.....koky a neviem co este by sa donho a nanho mohlo nalepit prave, pretoze nie je ockovany a nema teda podla dr. ani ochranu. 😲 ..ale jednym uchom dnu druhym von 😉 a tiez mi tvrdi ze za 30rocnu prax nema ziadne dieta autisticke v regione a tiez nikdy take dieta neliecila teda ziadne nasledky po MMR vakcine 😝 tu mame odlozenu tiez do dvoch rokov u prveho syna 😉 no ako sa tejto vyhneme 😝 😀

sisi08
16. jún 2010

blovitc120, veď som jej hovorila, nech trvá na tom, aby to doktorka hlásila ako nežiadúci vedľajší účinok očkovania. To by potom mohla odmietnuť minimálne ten prevenar(ďalšie dve dávky)

erikasadek
16. jún 2010

@denduska ahoj dne ssom si bola po vakcinu pamats co sme debatovali ,
REVAXIS konecne aby josha preockovali.. uz rok tahame.. 😀
stoji 10,26 € cisto tetanus polio, dipteria.. nic viac.. tak som rada.... 🙂

petot
16. jún 2010

tean: Je to presne tak. Lekár žiadne nežiaduce účinky "nikdy nevidel" (lebo to, čo videl, automaticky berie ako udalosť vonkoncom nesúvisiacu s očkovaním). Preto samozrejme ani nikdy nič neohlásil. Úrad verejného zdravotníctva potom pretŕča sťaby dôkaz tie svoje prabiedne štatistiky, kde je ohlásené +- nula celá nič.

Lekári sú týmto utvrdzovaní v tom, že nežiaduce účinky vlastne nejestvujú. Keď sa nabudúce niečo niektorému dieťaťu stane, bude to opäť len náhoda a nikto nič neohlási. A takto funguje cirkus pekne dokola v nekonečnej slučke.

cora73
16. jún 2010

petot,ved si to tu minule aj pisal-ze uz len podla pribaloveho letaku sa tu musi nachadzat urcite percento neziaducich ucinkov-akurat nie na SK.. 😠
nazor jedneho lekara: je presvedceny,ze vakciny su za autizmom,cukrovkou,rakovinou,alergiami,atd..a napriek masivnym ockovaniam deti v cakarni neubuda-prave naopak,a pritom by vlastne mali byt vsetky zdrave,kedze su uz ockovane voci vsetkemu moznemu...tak kde je chyba?
jaj,a ten cierny kasel,co tu momentalne strasi-tak VSETCI,co ochoreli,boli riadne ockovani,to len na verejnost sa vypustila info,ze len cca 60% ?,asi aby mali ludia strach a nadalej ockovali...

manof
17. jún 2010

@petot
"Na tie limity som sa pýtal cez infozákon na ŠÚKL. Podľa odpovede, NEEXISTUJÚ ŽIADNE LIMITY pre ortuť, hliník ani formaldehyd vo vakcínach. Takže mi potvrdili, že nikto neskúmal, ako tieto jedy vo vakcíne vplývajú na dieťa. Keby to totiž niekto skúmal, museli by z toho zákonite nejaké limity vzniknúť.
A ešte ma upozornili, že aby som sa nenechal pomýliť - že potravinové limity sa nedajú použiť (to asi preto, aby som nevytiahol limit EPA na ortuť 0,1ug/kg/deň). Pre zaujímavosť, v USA podľa smernice FDA musia prípravky obsahujúce hliník mať výrazné upozornenie, že pre ľudí s obličkovou nedostatočnosťou je dávka 4ug/kg/deň už jedovatá.
Okrem toho ma poučili, že tie látky sú úplne neškodné a vo vakcíne potrebné!
Takže keď dozor nad liekmi prebieha týmto spôsobom, to sa čudujem, že nám ešte nenarástli plutvy!"

Toto by si pýtalo nejaký poriadny článok... Nepodujmeš sa nejaký napísať? Potom nejaké e-mailové kolečko s propagáciou toho článku by nezaškodilo. Rád ho podporím.
Je to predsa vyslovene škandalózne, ako sa na ŠÚKL správajú - cap záhradníkom!

manof
17. jún 2010

@tygrous
Ak nechceš skončiť ako malá Simonka: http://simonka.webnode.sk
tak nech Ti ani nenapadne dať dieťa očkovať proti čomukoľvek, kým nebude úplne zdravé, a to vrátane spomínaných uzlín.

No a rozmýšľal by som o zmene doktorky, keď je Tá Tvoja súčasná taká tupá, že zväčšené uzliny nepovažuje za prekážku očkovania Hexou.

Chráň Pán Boh naše deti pred takto dementnými pediatrami!

manof
17. jún 2010

@tygrous
"Hledala jsem jeste na netu a nasla jsem, ze deti do 1 roku mivaji zvetsene uzliny casto, ze to souvisi se zoubkama, drobnym nachlazenim... a ze do velikosti 1,5cm se to nijak neresi..."

To je síce možné, ale očkovaním sa to určite nezlepší, naopak - môže sa to výrazne zhoršiť, v nejednom prípade dokonca až fatálne. Ak máš ozaj rada svoje dieťa, tak ho nedaj ničím očkovať, kým tie uzliny nevyriešite.