Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

renata5
17. júl 2012

@bobocka to som nepisala ja ale manzel prepacte

aduskatt
17. júl 2012

@bobocka co narobis...

sana15
17. júl 2012

v tejto teme je malokedy a maloco na pobavenie,ale ked uz...tak to stoji za to 😀 😀 😀 😀 😀

renata5
17. júl 2012

co vyfarbila to pise jej manzel a neviem co tu take riesite

aduskatt
17. júl 2012

@renata5 to pise JEJ manzel?..fiiiiha.......a toto co?...........

kaja73
17. júl 2012

@aduskatt asi aj to pisal JEJ manzel-sa striedaju za kompom

sana15
17. júl 2012

@miriem celkom dobre vam to dopadlo, aspon nejaka normalnejsia dr. sa nasla,co nebude robit bu-bu-bu a pekne na rovinu prizna,ze viac-menej nie vsetko je potrebne. Ak sa mozem opytat,v akom meste vas riesili? Kludne aj do IP.

aduskatt
17. júl 2012

@kaja73 zeby pod Nickom renata5 pisali aspon dve baby a zrovna jednej z nich manzel vletel do debaty?🙂.by som pochopila, napisat moj manzel, ale JEJ............tak bud som prepracovana ja, alebo je hacik niekde inde, ale to uz poriesia ini🙂

prevenar
17. júl 2012

@renata5 ..nie vsetky dostanu autizmus, mozno to bude ale zrovna to tvoje. ved uvidis, potom sa mozes prist pochvalit.

mimochodom, su tu aj byci, nie len kravy 😀

ajja21
17. júl 2012

@aduskatt A zaujímavé je, že obaja píšu s rovnakými chybami!!!

aduskatt
17. júl 2012

@ajja21 ja si skor myslim, ze je to multi a nevsimla si, ze sa zabudla prepnut na iny nick a preto je tam JEJ manzel a nie moj🙂

strociatka
17. júl 2012

ahojte, no vratim sa z dovolenky a hla, cela modra mrsina poprerabana, dalo mi to peknu namahu (prepacte, uz mi to moc nemysli), kym som sa zorientovala 😉

co nove? 😀

aduskatt
17. júl 2012

@strociatka nove? akurat sme predchvilou boli informovane o tom, ze sme kravy🙂) inak asi ani nic prevratne

strociatka
17. júl 2012

@aduskatt aha, hmm... nieco na tom pravdy bude, ked do nas budu nadalej pichat DNA zvierat

miriem
17. júl 2012

@sana15 V BA 😉

miriem
17. júl 2012

@keziah Pytala som sa, ci je monovakcina pre male deti, lebo viem, ze pre dospelych je. A ona, ze ano ano pre deti tiez je. Ale nazov mi nepovedala, tak teraz hladam a googlim, co najdem 🙂

brumka111
17. júl 2012

dali ste niekto svojmu babatku odobrat krv na zistenie stavu vytvorenia protilatok po prvom podani ockovacej latky - hexavkciny? Ak ano, ake vysledky ste mali?

tin007
17. júl 2012

@miriem co viem, tak na slovensku nema registraciu monovakcina proti tetanusu pre deti, bola jedna (ale uz sa neda zohnat) a ta bola pre deti od 10 rokov a dospelych (tusim sa vola Imovax / nechce sa mi hladat, ale pozri adcc.sk)

alenka600
17. júl 2012

@miriem u nas je povinna len ta 3kombinacia co Ti ponukli a tej sa budeme snazit nadalej vyhybat. Ona bola vlastne povinna v 2.mesiaci a J. uz ma 7, no ale uvidime ako dalej. Uvidime s akymi veternymi mlynmi budeme musiet bojovat, take ako napr. ze ju nezoberu do skolky a podobne.
A celkove je tu povinna prehliadka u lekara v 9tom mesiaci, ale velmi rozmyslam nad tym, ci tam vobec pojdem, resp. ako ma mozu postihnut, ked tam nepojdem. Pridavky na dieta od statu nedostavam, nemaju s nami vlastne vobec nic do cinenia, takze....?

miriem
17. júl 2012

@alenka600 Jee Alenka, ani vy neockujete? 🙂 Ja tiez tu 3-vakcinu nechcem dat. Vas tam lekar nenahana? Ake ockovanie su vo FR povinne?
A s tou skolkou...u nas nie je zakon na to, ze by neockovane dieta nemohli zobrat do skolky, ale riaditelka ho moze nevziat kvoli tomu, "ze maju plno" a vzdy ked sa budem pytat, tak pre moje dieta budu mat plno... Uvidime, co nas caka.

miriem
17. júl 2012

@tin007 A ten tetavax? Ci ani to nie je pre deti? Lebo inak som nic nenasla... Normalne si asi dam tu namahu a zavolam tej doktorke na RUVZ, ze aku vakcinu to spominala, ze k tomu pristupujem zodpovedne a chcem si to nastudovat 😝

luna13
17. júl 2012

Ahojte my sme dnes boli na tretie preockovanie a vzdy to dopadlo super hned po ockovani davam studene obklady zarobena voda s troskou octu dana do chladnicky a hned po pichnuti necham prilozene a ked treba namocim a zase dam hned podam panadol alebo brufen proste necakam na bolest a vsetko je ok vzdy nevravim ze je to spravne ale su tam obsiahnute decka obrna zaskrt a tak dalej a neviem si predstavit ze by som si to vyhovarala cely zivot keby sa mi to stane to nevravim ze sa nemoze stat ale som spokojnejsia takto viete necitajte tolko net nie vsetko je pravdou ale je na kazdom rozhodnutie ci da alebo nie my ano aj syna som dala aj dcerku jedine co sa mi nepaci ze je to do noziciek ale urcite by som ockovat dala uz len kvoli obrne 🙂

miriem
17. júl 2012

@luna13 Kvoli tej obrne, ktora sa v Europe nevyskytuje od roku 1960??? Chodievate na prazdniny do Pakistanu, Konga alebo Cadu? 😕

luna13
17. júl 2012

prosim decka obrna viete co to je?asi nie ked pisete taketo debiliny ze sa nevyskytuje no neviem ale teraz som ostala v uzase aby jedna zena nevedela co je decka obrna smutne

luna13
17. júl 2012

Detská obrna je vírusové infekčné ochorenie, porucha hybnosti a vývoja hybnosti vyvolávané poliovírusom, ktorý u nezaočkovaného jedinca napáda predné rohy miechy, kontrolujúce pohyb svalov. Postihuje najmä deti. Skutočnou príčinou mozgovej obrny je abnormálny vývoj alebo nejaké poškodenie určitej časti mozgu, ktoré regulujú pohyb tela a svalový tonus. Môže viesť k trvalým ochrnutiam až k smrti. Po prekonaní ochorenia vzniká špecifická celoživotná imunita.Tak len aby ste boli v obraze co to je ta obrna ano v skratke a vyskytuje sa stale bohuzial

renata5
17. júl 2012

@luna13 ahoj aj my sme dneska boli a zatial je to v pohode mam taky isty nazor ako ty som rada ze aj take su tu a budeme dalej pokracovat

jandl
17. júl 2012

@luna13dnes jsem byla u dětské lékařky na preventivní prohlídku,již definit.rozhodnuta nepokračovat v očkování.Zatím se MUDr.tváří,že moje rozhodnutí bere na vědomí.Zrovna o obrně prohlásila,že v tom problém nevidí,ale kdybych chtěla cestovat na východ,tak ať to zvážím.

renata5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajja21
17. júl 2012

@luna13 @renata5 Počúvajte baby, nechcete si založiť svoju vlastnú tému na diskutovanie "Súhlasím s povinným očkovaním" Určite budete mať viac priaznivcov ako tu a budete spokojné aj vy aj my!!!

renata5
17. júl 2012

@ajja21 mne sa paci tu