Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eaka
19. máj 2012

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/mali-ste-taketo-reakcie-na-ockovanie-mumps-rubeola-a-osypky/

môžte jej tam niekto napísať info ohľadom zrážania teploty pri osýpkach? ja som to do svojho príspevku nedala.. alebo to platí len pri osýpkach získaných normálne...nie pri tých, z očkovania? to asi nie, že?

prevenar
19. máj 2012

@halienka
je to zlozitejsie na vysvetlenie , ale skusim v kratkosti nacrtnut com je problem.

-staty dlhuju "bankam" ..cize stat moze anulovat dlh banke a zacat tlacit vlastnu menu - kedze snat ma armadu a "banka" mu deacto nic nemoze , co spravia poslu proti statu uradnikov s ceruzkami ?

LENZE - problem je v tom ze "banka" a "stat" ( politici ) je to iste .. politici pracuju pre "banku" a nie pre ludi (stat) cize z toho vyplyva, ze to nikdy nespravia a ani o skutocny slobodu nemaju zaujem , lebo to by nemohli zit luxusne zivoty z nasej celozivotnej prace 😕

ono , cele to zacalo tym ,ze bankam sa podarilo cez skorumpovanych politikov obrat stat o schopnost tlacit si svoje peniaze BEZ TVORBY STATNEHO DLHU . momentalne vsetky peniaze co mame su produkovane centralnou bankou ktora je ale v podstate sukromna akciova spolocnost a vsetky peniaze v state su vlastne dlhom - kedze neexistuje iny sposob ziskania penazi ako centralna banka, z toho vyplyva ,ze neexistuje ani sposob ako tento dlh vratit .

jednalo by sa vlastne o zanik penazi lebo by sme proste museli vratit 100% vsetkych penazi kt. su v state ..ale to by nestacilo , kedze tam narastol brutalny urok . toto je nasa situacia. na vracanie aspon urokov si kazdy rok poziciavame dalsie uroky. - na tomto participuju banky a politici , z tohto su lietadla, lode, ostrovy , vily , sluzobnictvo . 2-3% ludi ziju v nekonecnom blahobyte z prace 97% obyvatelstva ktore ledva preziva. +/- samozrejme . niekto viac , niekto menej ..ale situacia sa bude automaticky len zhorsovat, kedze takomto systeme neexistuje priestor na zlepsovanie.

preto to treba cele "zrusit" a anulovat a zacat tlacit vlastne peniaze bez torby statneho dlhu - ale nema to "kto" zrusit , kedze vlada pracuje pre nich ..ostavaju jedine ludia, ze zrusia tento politicky system aj financny. LENZE to sa im urcite nebude pacit ..a skonci to armada/policia vs ludia 😕 ..to ale zahrna straty na ludskych zivotoch, co by chcel malo kto dnes podstupit a preto sa nic nedeje a dlho ani nebude.

-je to bez titulkov a v angline 🙂

linky > YOUTUBE 🙂 + schopnost vyhladavat
a tu o tom urcite nieco najdes - http://www.voxvictims.com/

-jednoduche riesenie ako polozit tento system je zacat si vyberat ucty z bank , vsetko zrusit a platit len hotovosti. ak by to spravila vacsina do 3 dni by to padlo na hubu. vyberte si vsetky peniaze a majte ich doma, alebo niekde zakopane. toto by bolo uplne idealne a nikto by nezomrel.

prevenar
19. máj 2012

@alikaa

-no, vlada samozrejme stale existuje , ale nema uz take pravomoci ako volakedy ..hlavne v oblasti tvorby statneho dlhu.

heh "dochodky" to je najvacsi tunel sveta - ziadne "dochodky" nemaju existovat ..NIKTO ti nemoze brat TVOJE peniaze ktore ty zarobis. je to ako mafianske vypalne. tie peniaze su tvoje a ty sama sa musis rozhodnut co s nimi urobis, ako si sporit, ci budes sporit atd .. nikoho do toho nic nie je ! teraz to funguje tak ,ze zoberu ti 100 , 80 preondia na svoje platy , odmeny , zabavky a luxus - potom ti 20 "daju" spat a na zvysok si pozicaju a dalej vsetkych zadlzia . jednoduche a ucinne - hlavne ked si na "druhej strane" ..co ale nie sme 😕

-detaili vsak neviem , az tak podrobne sa s tym nezapodievam 🙂 v zasade, vsetko najdes na internete (zatial 😕 )

prevenar
19. máj 2012

@bobocka heh "Podľa iniciatívy stále narastá počet rodičov, ktorí očkovanie odmietajú." - podla iniciativy ^^ - ako keby nenarastal pocet odmietacov naozaj ..ale len podla nejakej "iniciativy"

krasne smerovanie toho ako to treba cele "pochopit"

-"V apríli úrad vydal nové stanovisko, ktorým poprel svoje decembrové." nic nepoprel , len nazval inymi slovami to iste ^^ , resp. pomenovali stav, ktory tu bol aj doteraz.

odkaz: netreba tomu venovat pozornost, to len nejaka iniciativa ma nejaky problem . nie je to nas problem , je to problem iniciativy 🙄 statny urad prijal protizakonnu upravu ? NEVADI a co , nie je problem ..

..ale aspon nieco sa niekde objavilo ^^

prevenar
19. máj 2012

@bobocka heh "Podľa iniciatívy stále narastá počet rodičov, ktorí očkovanie odmietajú." - podla iniciativy ^^ - ako keby nenarastal pocet odmietacov naozaj ..ale len podla nejakej "iniciativy"

krasne smerovanie toho ako to treba cele "pochopit"

-"V apríli úrad vydal nové stanovisko, ktorým poprel svoje decembrové." nic nepoprel , len nazval inymi slovami to iste ^^ , resp. pomenovali stav, ktory tu bol aj doteraz.

odkaz: netreba tomu venovat pozornost, to len nejaka iniciativa ma nejaky problem . nie je to nas problem , je to problem iniciativy 🙄 statny urad prijal protizakonnu upravu ? NEVADI a co , nie je problem ..

..ale aspon nieco sa niekde objavilo ^^

bobocka
19. máj 2012

@prevenar ja len uznavam markize,ze sa neboja otvarat temu ockovanie.ci uz v clanku,ci uz v reflexe,ci uz v modrom z neba.

prevenar
20. máj 2012

@bobocka ale urcite , Markiza je tusim v tejto oblasti este priekopnik v ramci Slovenska 🙂

halienka
20. máj 2012

@prevenar Dík za vy svetlenie 🙂 mňa to fakt zaujíma preto sa ťa to furt vypytujem, bo vidím, že máš v tom celkom dobrý prehľad 😉 🙂 Takže ako celkom dobré riešenie by bolo šíriť medzi ľudí myšlienku neh si vyberajú svoje úspory a rušia kontá v bankách, tak vidíš, že toto ešte nikoho nenapadlo, žiadne protesty pred parlamentom s transparentmi ale urobiť protest formou, že k určitému dátumu si vyberieme všetci peniaze z bánk 😅 len to by sa museli asi zapojiť aj firmy a obch. spoločnosti, bo tie tam majú asi omnoho väčšie obnosy ako obyč. ľudia...Čo by vlastne potom politici voči nám mohli robiť? 😅 Presne o toto mi ide, lebo dokumentov a článkov, kde je pes zakopaný so videla už spústu, ale nikde nie je poriadne vysvetlené riešenie, ako z toho všetkého von....

prevenar
20. máj 2012

@halienka 🙂

idealny postup
1) anulovanie dlhov
2) vyroba vlastnych penazi
3) ustavna nemoznost tvorit statny dlh
(z tychto opatreni vyplyva ,ze by si ostal temer cely prijem ktory zarobis, lebo dane by nesli na splacanie uroku ako teraz, stat by proste nepotreboval tolko dani)
4) skutocna sloboda a ludske prava - ziadne povinne sporenie, ziadne povinne poistenie, ziadne povinne skolstvo, proste nic . to vsetko musi byt dobrovolne, clovek musi sam rozhodovat ako kde , kedy a co . nikoho do toho proste nic nie je. clovek by mal byt zodpovedny sam za seba a nespoliehat sa na bandu prizivovacnych "uradnikov" .

5) jedine co by som dal za povinnost je povinnost drzat v byte strelnu zbran a vediet s nou zaobchadzat. 🙂 kazdy by mal byt ozbrojeny aspon v ramci svojho obydlia a mal samozrejme pravo eliminovat kazdeho kto je tam "nepozvany" 😕 ..ale to je uz o inom a na dlhsie 😝

- to s tym vyberom penazi by bolo tiez super, prvych par tisic ludi by sa dostalo k peniazom zvysok nie, lebo by sa ukazalo ,ze banky proste nemaju tolko penazi kolko zobrali od ludi . cize uplna sranda by to nebola. ..ale to je fakt . peniaze ktore mate v banke nemate ! ma ich ten kto ich drzi v ruke a to proste nie ste vy. v situacii ked statna moc = bankove korporacie je to velmi nebezpecna situacia , kt. si ludia neuvedomuju. ak by si par tisic ludi vybralo peniaze, do par hodin by banku zavreli a obkolesila by ich policia aby to ludia nepodpalili . vyhlasili by "bankrot" kazdemu sa vysmiali a 90% ludi by svoje peniaze uz nikdy neuvidelo. tie peniaze co ste tam dali su uz minute. je to taka vacsia pyramidova hra . prvym co by vyberali by dali peniaze ludi ktori vlozili nedavno a na ostatnych by sa neuslo nic. za to dam roku do ohna.

-mozno by v zufalstve zacali tlacit peniaze zo vzduchu co radi robia , co by rozbehlo maga-uber inflaciu ^^

- upne najlepsi system je "anarchia" nieco si o tom pozri . minimalna vlada s minimalnymi kompetenciami , zabezpecuje len zakladnu koordinaciu a chod statu. vsetko ostatne je na ludoch co spravia so svojimi peniazmi.

strociatka
20. máj 2012

@prevenar suhlasim s vacsou castou bodov, ale nesuhlasim so zbranami a aj anarchiu by som viac okresala. Nechcem byt hnusna, ale to co nas ucili na skole o "gaussovej krivke inteligencie" neplati a vacsina populacie je podpriemerna, len male percento populacie je priemer a este menej nadpriemer. Vobec nie je pravda, ze vacsina je stred, zial, tak to je a teraz si predstav, ze ta podpriemerne inteligentna vacsina bude drzat strelnu zbran?! To by sme sa vlastne vratili k Darwinovi a prezil by zial nie najchytrejsi, ale najustrielanejsi 😠 (cim aj "najsilnejsi"). Nemozem teda s tymto celkom suhlasit. Dovodov je viac, toto je len jeden na ukazku.

denduska
20. máj 2012

@prevenar prepááááč ale anarchia v kombinácii s povinným ozbrojovaním na Slovensku..no to už by len dopadlo...banda povinne ozbrojených cigánov na Luníku IX..a zachráň sa kto môžeš 😀 😨 🤐

halienka
20. máj 2012

@prevenar
@strociatka
No presne to som chcela napísať, @strociatka si to super vystihla, presne aj ja by som sa bála tých zbraní a anarchie...tiež mám ten pocit, že väčšina ľudí je bohužial s IQ na tom dosť biedne, mnohí ak nemajú aspoň aké také usmernenie, tak sú proste teľce a nikto nevie čo od takých očakávať, povväčšine proste sami hľadajú nejakého "vodcu", lebo nie sú schopní nájsť sever bez neho, nuž a ak sa im za vodcu prihlási dajaký debil, tak čo z toho vzínde ani pánboh nevie...takže ozajstnú anarchiu by som si ani ja nepriala. Ale inak súhlasím, pretože ľudské práva sú čím ďalej tým viac okliešťované za rúškom akejsi pofidérnej ochrany, a už len na tom vidíš, aké stádo sú väčšina ľudí, keď im to ani tak nedochádza, ba čo, aj keď im to priamo ukážeš, tak ťa pošlú niekam a idú si v kľude pozerať Farmu 😖 poprípade na FB skúšať, aké je ich indiánske meno a na akú filmovú hviezdu sa podobajú 🙄 ja fakt niekedy normálne žasnem, že sú to dospelí ľudia 😖

strociatka
20. máj 2012

@halienka co sa tyka stadovitosti (co my ludia zial sme tiez) sme na tom dost zle, tento vyskum na to pekne poukazuje:
http://www.voxvictims.com/2012/01/31/95-percent...

tamix
20. máj 2012

@prevenar ako poľovníčka mám možnosť držať zbraň v ruke a robím aj športovú streľbu. Nie som si celkom istá, že zbraň patrí do rúk väčšiny ľuďom. Jeden skrat v myslení, cítení a stáva sa človek vrahom "bez ušľachtilého cieľa".
Mala som na výške spolužiaka, študoval dejepis a bol to strašne militantný typ človeka. Všetko by riešil zbraňami a vojnou!!! ALE to len do času, kým sa ako dobrovoľník nezúčastnil vojny v Juhoslávii. Po návrate to bol vymenený, zlomený a pokorený človek ☹ . Jedna vec je o zbraniach hovoriť a iná je stáť pred hlavňou pušky a čakať, kedy vystrelí - čo v Juhoslávii bolo bežnou praxou zabávať sa na pocikaných dobrovoľníkoch, ktorí čakali, či "zábavku" prežijú alebo nie.

netrep21
20. máj 2012

Ahojte, nepoznate nejakeho dobreho homeopata v okoli Popradu alebo Brezna?

strociatka
20. máj 2012

@tamix hrozne ☹

strociatka
20. máj 2012

@tamix upresnim, hrozne, co sa tam dialo a co sa deje a tiez nechapem, co cakal??? Nepotrebujem predsa letiet na mesiac, aby som vedela, ze tam je?!

vefi89
20. máj 2012

@prevenar tak tá vendeta je silná káva 😕

halienka
20. máj 2012

@tamix bože ☹ ☹ a je mi hrozne ke´d si predstavím, že toto sa deje hockde kde je nejaký vojnový konflikt a že som tam mohla byť ja s mojou rodinou a že všetci tí ľudia sú niekoho rodina, a že ako sa dokáže človek tiež z nejakej rodiny - ten vojak - premeniť na takú "beštiu"... 😔
@strociatka bohužiaľ, sú ľudia ktorých presvedčí len vlastná skúsenosť...silné reči a činy sú sakra rozdiel 😖 ďakujem za link, presne ten pocit mám z ľudí...a mám dosť obavu, že zvýšiť IQ sa ľudstvu v najbližšej dobe ani nepodarí, hlavne keď mocnosti zámerne pracujú na tom, aby to IQ radšej klesalo, im to predsa vyhovuje, stačí predlžovať životnosť, aby sme čo najdlhšie na nich dreli a čo najdlhšie boli "spotrebiteľmi" čohokoľvek a nerozmýšľali prečo. 😖

eaka
20. máj 2012

@halienka nedávno bol v TV dokument o vojne v Iraku, tí amer.vojaci boli teda riadne prasce.. normálne si pri prehliadkach všimli dievča a večer sa ožrali, postrieľali jej celú rodinu, ju znásilnili a zastrelili tiež...

tamix
20. máj 2012

@eaka ani sa nečudujem, som presvedčená, že americký vojak je kusovka=fyzická sila bez mozgu. (samozrejme nehovorím o velení) Na začiatku výcviku ich vraj totálne zmagoria a do vojnovej oblasti príde už len výkonný, bezcitný, nerozmýšľajúci stroj. Človek, čo má citové zázemia by také zverstvá nedokázal.

eaka
20. máj 2012

@tamix oni boli podľa mňa hovadá ešte predtým, ako do armády nastúpili, takí bullies.. bol tam aj chalanisko, ktorému to bolo proti srsti, ale dovolil si akurát vyjsť von, že "on s tým nechce mať nič spoločné", oni ich vôbec nepovažovali za ľudí.. ten to potom bonzol hore, ale všetko prekrútili a nakoniec bol pomaly on zločinec..

tamix
20. máj 2012

@eaka koho považujú Američania za ľudí? Okrem seba asi nikoho. A hneď by bolo krajšie na svete, keby neexistovali.

eaka
20. máj 2012

@tamix to je vlastne veľmi dobrý postreh..

halienka
20. máj 2012

@eaka hrozné 😢
@tamix no presne, stavajú sa tu do role policajtov sveta, pričom hladajú falošné zámienky koho za čo treba napadnúť a robiť tam akože "poriadok" a celý svet im to toleruje a ešte im pomáha svojimi vojakmi 😠 pričom poväčšine nejde zas o nič iné len o prachy 😠 bežný američan pritom horko ťažko nájde na mape európu, nie to ešte ostatné krajiny, pre nich sme všetci zaostalí 100 rokov za opicami, takže prečo by mal byť pre nich problém prísť kohokoľvek postrieľať, že áno 😖 Mám kamarátku čo sa vydala za angličana pred cca 10 rokmi a keď sme sa s ním pri prvom stretnutí rozprávali, tak vravel, že ich učili o východnom bloku, že sme tu strašne zaostalí, že nemáme ani chladničky a televízory, žijeme len v chatrčiach a naše ženy že sú zrobené a chlpaté ako chlapi 😀 😀 A to bolo len toť v anglicku, tak čo asi bulikali a možno ešte bulikajú do hlavy američanom, ktovie...

tamix
20. máj 2012

zlo je asi na infikované už do celého sveta. Práve som sa rozprávala s kamošmi, že čítali na FB ako nám Česi prajú to najhoršie a dúfajú, že sa zrúti lietadlo s hráčmi. To už čo za chorú hlavu musí byť, aby také niečo napísal. Presne takáto neznášanlivosť je medzi ľuďmi vo všeobecnosti a to nebude mať dobrý koniec.

janielka1
20. máj 2012

Dobrý deň, chcela by som niekoho poprosiť o radu. Táto diskusia je hrozne dlhá a nedá sa mi rýchlo nájsť čo potrebujem, Poradil by mi niekto ako mám postupovať ak chcem odmietnuť očkovanie MMR?Moja doktorka je veľmi za očkovanie a už som to posúvala na najneskorší možný termín,ale už sme aj ten prešvihli a neviem čo ďalej. Nechce dať malého očkovať, lebo on hrozne zle reaguje na očkovania a zároveň sa aj trocha bojím tých chorôb,ale už som sa rozhodla. Ďakujem.

prevenar
20. máj 2012

@strociatka medzi drzanim a nosenim strelnej zbrane je velky rozdiel rozdiel . drzanie zbrane (v ramci svojho bytu / domu) by mala byt (podla mna) uplna samozrejmost pre niekoho kto je mentalne svojpravny a nebol trestne stihany. to by si vyzadovalo opatovne zavedenie trestu smrti ..pre niektorych ktori by nechapali ,ze skutky maju aj nasledky.

-vysoke tresty za nosenie zbrane v pripade ,ze dana osoba by na to nebola opravnena .

napriklad v texase, kde ma doma zbran snad kazdy , temer neexistuje kriminalita v ramci vlamaciek do domov / bytov ..kedze 80% takych pokusov konci smrtou vlamaca +/- tym padom nikto nebude riskovat svoj zivot za videokameru alebo 200$ . ozbrojena spolocnost je slusna spolocnost . je to taky paradox, ale je to tak .. su o tom dokumenty, studie atd. kto chce najde.

prevenar
20. máj 2012

@tamix to je trosku o inom ako som myslel ja 🙂 vid prispevok pre @stronciatka (drzanie/nosenie)

denduska
20. máj 2012

@tamix kebyže to vymyslí len jeden chorý mozog....ale v tej FB skupine je už 900 fanúšikov 😨 🤐