Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

mimi
8. júl 2012

@manof je mi to tiez cudne, ale ta doktorka povedala to iste kamaratke, ze ju tiez RUVZ pozve na ockovanie 😕 😕 😕

tean
8. júl 2012

@lejca13
hlavne nic neuponahlaj, lekarke povedz ze potrebujes 3-6 mesiacov na rozmyslenie a kludne citaj vsetky materialy. Lebo nie je nic horsie ako unahlene rozhodnutie.

bobocka
8. júl 2012

http://reflex.markiza.sk/clanok/cyntia-ma-metas... pondelkovy reflex . zas sa bude hovorit o osypkach,neodporucaju cestovat s nezaockovanym dietatom... 🤐

miliharmi
8. júl 2012

@petot Také děkuji za Tvůj článek, jako obvykle jsi odpověděl na moje problematické otázky a to velmi uspokojivě, původní adresáty možná odpovědi neuspokojí ale určitě ne z důvodu nedostatečnosti argumentů. 😉

tamix
8. júl 2012

@petot aj ja som si zo prečítala a je to super, len neviem nakoľko sú to ochotní prijať aj očkujúci rodičia. takým by asi ani všetky dôkazy sveta nestačili ☹

lejca13
8. júl 2012

@prevenar vies, o prachy nejde, dam im aj tych ich sprostych 331e co je to v porovnani , s dozivotne postihnutym dietatom ,,, este jedna vec , je to mozno hlupe , ale myslim ze tak funguje vacsina pediatrov ,,moja mi oznamila ze nabuducu poradnu budeme uz ockovat 2 vakciny naraz a este malej chce brat krv ci nie je anemicka, som laik ale hned som jej povedala ,ze 3 injekcie za jeden den na tak male dieta sa mi urcite nezda vhodne , ze sa mi ten napad vonkoncom nepaci ,,,az teraz si uvedomujem , ze ani makke f mi nepovedala o vakcine ktoru jej chce dat ,,preto neviem ktore vakciny mam vlastne odmietnut ... proste pridte a zaockujeme .. to je vsetko

petah82
8. júl 2012

@bobocka http://www.vaccinateyourbaby.org/why/victims.cfm som precitala len zbezne pribeh 1.2.a 4. a viac ma to ani nezaujima, 1.pribeh sak 5tydnove babo na cierny kasel, no zial, to by mozno zomrelo aj tu, lebo ockuju neskor, to by ani super vakcinovy rodicia nezachranili. sak aj u nas hovoria, ze cierny kasel je nebezpecny do pol roka zivota, ale z tunajsich vakcin treba dve davky, aby bola "akoze" imunita a to deti do pol roka ani nestihnu vybudovat... ano, choroby su zle, ale take male babo aj chripka, aj upal, aj zapal pluc moze zabit... a 2. pribeh o mesiac starom dievcatku, ktore sa narodilo 6tyzdnov skor a doslo tiez s ciernym kaslom, sak to bolo este pred terminom povodneho porodu... wtf? detto, sak malo byt povodne este 2tyzdne v bruchu, take skvrna, zial, malo velku smolu... 4. pribeh o meningitide, kde dieta sice ockovane, si nevytvorilo protilatky..., no a ta je tiez rozneho povodu a z roznych chorob, sak aj z vakcin, nie? ach boze, fakt super motivacia ockovat pre amikov, ktori nevedia fakty len FAQ. 😖 😢 😝

bobocka
8. júl 2012

@petah82 joooj,fakty ja viem. 😉 ked som napisala to,ze to mnou pohlo som myslela,ze vediet,ze ti ludia su uz mrtvi je strasne.a ked sa nejaky rodic rozhoduje ci ockovat a nadabi ako na prvu na tuto spominanu stranku,tak podla mna ani neriesi nic ine.toto mu staci a rozhodne sa ockovat. 😒

prevenar
8. júl 2012

@lejca13 mala by si si precitat ten rozsah tejto diskusie kt so ti doporucil ..zistis, ze musis bojovat na maximu ..lebo dnes ide o 330e a "zajtra" o to aby ti nezobrali dieta ..tito ludia sa neuspokoja s peniazmi ak budu dalej stupat pocty odmietnuti. ked to nebude stacit , pritvrdia , na to mozes zobrat jed ...

petot
8. júl 2012

@miliharmi Nikto z nich sa uz neozval. Znamena to, ze ich odpoved uspokojila, alebo ze ich neuspokojila? 😀

lejca13
8. júl 2012

@tean ja uz rozhodnuta som , v mojom pripade nic nevyriesi odlozenie ockovania , samozrejme ,ze sa zacnem vzdelavat viac a, ako doteraz , ale raz vidiet ako sto krat pocut ,,,uz nikdy to nechcem zazit co som videla u priatelky , ako vyzeral maly po ockovani ,,,, zazitok , na ktory nezabudnem do konca zivota.. \ten odklad by ma znervoznoval , pravdu povediac , chcem to mat uz vybavene dam pediatricke na naznamost , ze do mojej dcery si nepichne co s tym spravi ona uvidime , podla toho sa zariadim

petah82
8. júl 2012

@lejca13 odmietni VSETKY vakciny na dane choroby, ktore najdes v tabulke http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock... = idete ockovat zaskrt, tetanus, cierny kasel, vírusová hepatitída B, hemofilové invazívne infekcie HiB, detská obrna, pneumokoky.

mikymiky
8. júl 2012

@petah82 Tiez som si precitala tie pribehy a hoci so mnou pohlo, ze niekomu na svete zomrelo to najdrahsie, co ma, nevyvolalo to vo mne ani len pochybnosti, ci som sa spravne rozhodla. Oni tam inac narazaju hlavne na to, ze ak by boli vsetci v okoli zaockovani, tak by tie deti nemuseli ochoriet, cize je to take trocha citove vydieranie, ze ockovanim chranime nielen svoje dieta a bla, bla. Ale, pokial viem, cierny kasel je v dospelosti casto takmer bezpriznakovy, takze niektore z tych babatiek by sa mohlo kludne nakazit aj od svojho stopercentne zaockovaneho rodica, ktoremu vakcina uz davno nefunguje, no a troska zacal pokasliavat, ale inac je uuuplne zdravy...a dalej, ani jedno z tych deti nebolo kojene, americka klasika, skratka zarobi sa "formula" a dovi, dopo...dalej, spomina sa tam, ze lekar dal na "influenzu" cize chripku antibiotika, akoze diky kamo, poprosim vratit lekarsky diplom, kedze chripka je virus, antibiotika pomozu akurat tak dokonat dielo skazy...a mnohe ine veci, ktore ma tam zarazili. a ktore si nepozorny a hlavne neinformovany citatel vobec nevsimne Mna to teda nepresvedcilo vobec, otvarala som to so srdcom bijucim ako zvon, reku, musim citat vsetko okolo ockovania, nielen anti clanky, musim sa postavit tomu, ze som mozno ohrozila svoje dieta, ale aj napriek tomu, ze sa snazim k teme ockovania pristupovat s maximalnou pokorou (drzim sa hesla "viem, ze nic neviem"), tak dnes v noci sa budem prehadzovat akurat od tohto nechutneho, lepkaveho tepla, ktore by uz sakra aj mohlo volakedy skoncit.

petah82
8. júl 2012

@mikymiky presne tak

hajanka
8. júl 2012

@lejca13 jedna je Infarix Hexa ( to je 6 valentna vakcina) ako som ti pisala v predchadzajucom prispevku, druhe ockovanie bude proti pneumokokom Prevenar 13 (alebo Synflorix)

hajanka
8. júl 2012

@petah82 hlavne jej NIC nepodpisuj, nevypisuj ziadne formulare a pod.

manof
8. júl 2012

Vysoko aktuálna kniha na pokračovanie v slovenskom preklade na www.slobodaVockovani.sk :

Dr. Tetyana Obukhanych:
„Ilúzia očkovania — O tom, ako očkovanie oslabuje prirodzenú imunitu a čo možno urobiť pre znovuzískanie zdravia“
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tetyana-...

manof
8. júl 2012

@petot
Ani jedno ani druhé.
Znamená to, že nie sú schopní zostaviť nijaký solídny protiargument, ktorý by nebol postavený prakticky výlučne na osobných útokoch (alias argumentum ad hominem).

tean
9. júl 2012

@manof
clovece, to sa ti podaril pekny kusok s tou knihou. Je super, ze ti dovolili to zverejnit.
Zase bude co citat.
dakujem

manof
9. júl 2012

@tean
No tak vybavil to niekto iný, i keď je tiež pravda, že tomu niekomu inému som ja prekladal jeho maily do angličtiny.
🙂

tamix
9. júl 2012

@lejca13 "proste pridte a zaockujeme .. to je vsetko" - ani nám nedala Dr. žiadne info, iba po zaočkovaní mi strčila leták do ruky, aby som sledovala, či nemá nejaké vedľajšie účinky. Ale tá ľahostajnosť zo strany lekárov pramení z ľahostajnosti väčšiny rodičov. Keby boli naučené, že sa rodičia informujú, tak by sa tak nesprávali. Z vlastnej skúsenosti viem, že rodičia sa vôbec neinformujú o tom, akú vakcínu práve ich dieťa dostane, na aké choroby, a čo to všetko obnáša. Dr. sú naučené, že pichnú dieťa a rodič už potom sám rieši problémy, ak nejaké nastanú. A keď sa objaví jeden rodič, čo sa pýta, tak to považujú za obrovskú príťaž.

manof
9. júl 2012

Vykonštruovaný podvod —
10. časť, v ktorej BMJ poprie pravdu o liečbe a zotavení sa z autizmu u istého dieťaťa
http://www.slobodavockovani.sk/news/vykonstruov...

manof
9. júl 2012

@tamix
Ľahostajnosť rodičov však nič nemení na tom, že lekárky sú POVINNÉ informovať o pozitívach i negatívach očkovania.

Keby informovali o negatívach očkovania prinajmenšom v rozsahu kapitoly o nežiaducich účinkoch, uvedenej v príbalovom letáku vakcíny, ver tomu, že by tých neľahostajných rodičov bolo razom oveľa viac.

tamix
9. júl 2012

@manof no neviem, neviem. Stačí ale poznámka, že pozitíva očkovania prevyšujú nad nežiadúcimi účinkami a očkuje sa ďalej. Koľko známych, kamošiek som sa snažila informovať a presvedčiť a výsledok bol vždy zaočkované dieťa. A to vidím aj u kamošky, ktroú som presviedčala, informovala a nakoniec aj tak dala očkovať, lebo dr. povedala, že.... Tá viera v pozitíva očkovania je tak hlboko zakorenená, že by to by museli sami lekári začať presviedčať o ich negatívách, negatívach a negatívach , aby ľudia začali premýšľať, ale to sa nestane

eaka
9. júl 2012

@tin007 Podľa mňa jej odpísal úplne dokonale.. A vrámci všetkej slušnosti.. 🙂

zigzag
9. júl 2012

@tamix mam uplne rovnaku skusenost, ludia maju respekt pred uradmi, lekarmi a natahovackami s hygienou, radsej zaockuju a trpnu, ze co bude---- 😒

hajanka
9. júl 2012

@tamix presne takto to je! ako si to opisala
a to ste este ten lepsi pripad, ktory dostal letak do ruky, lebo min. 90% predpokladam, ze nedostane nic ani bu ani mu 😉
zaroven suhlasim s @manof je to ich povinnost informovat
inak, o aku knihu ide?

manof
9. júl 2012

@hajanka
Máš to tam predsa napísané.

janynkaaa
9. júl 2012

Ahojte maminky ,zachvilu nas caka ockovanie MMR ale ja stale neviem ci dat ci nedat zaockovat da sa dat zatial odklad ked sa neviem rozhodnut este?...... ake su potom nasledky ked nedam????pokuta???alebo nieco ine ?

evca35
9. júl 2012

dnes v Reflexe budú dávať príspevok o osýpkach 😉