Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

konja
20. máj 2009

lucia123: to co jsi napsala myslíš fakt vážně? No to snad nejde ani komentovat. Když svoje děti očkuju tak žiju nezdravě, nestarám se o ně ani o sebe a blablabla.... A pokud je nenechám očkovat tak žiju zdravě, záleží mě na jejich zdraví, zdravě se stravuju, zajímám se o svůj život. Lucia123 jak víš jak se stravuju ? A o svoje děti se starám podle mě velice kvalitně! Život se netočí kolem očkování a neočkování. Važ prosím svá slova.

PS: máš pravdu, venku je krásně a já si to užívám plnýmy doušky. I bez tvé rady. Ikdyž jsem očkovaná a své děti očkuju, tak toto si ještě uvědomuju, mozek mě to ještě nesežralo 😉 Jdu ven, mějte se tu krásně 🙂

roasha
20. máj 2009

lucia,tak najmudrejsia veta z tvojho prejavu je citujem"nastastie sa ale lisime"! 😉 😝 😀

erikasadek
20. máj 2009

teda tu to rozbehlo nemam pc tak len cez mobil vam tu prihodim konja jed ta citam tak som to skoro cista ja exte pred rokom nie v takej sile ale nikto by ma nepresvedcil ako teba o opaku a hlavne o dilezitosti ockovania ti starsi pochopia hned o com tu pisem clovek mieni a boh meni v mojom zivote sa stala velka zme a teda u lojho syna po ockovani a mija znama mala zdrave dieta18mesacne po ockovani hned na druhy den bola viduet zmena a ani nie do tyzdna uz to bolo uolne ine dueta stalo sa autistom ked toto clovek neuvidi tak neuveri stalo sa to mne este hirsie mojej znamej nepotrebujem ziadnu sektu nato aby som si spocitala 1+1=2 co sa tyka kiahni nie su mylis si ich ovcimi kiahnami tie su slabe ale cierne kiahne ak by sa vratili tak je take halo co sa karanteny takze niekedy treba zvazit slova ako oisala jarka len v labaku a ako biologicka zbran bambulka blahozelam k chapevej lekarke

leishmania
20. máj 2009

lucia ty si dobre mimo 😀

vanish1
20. máj 2009

určite si prečítajte o tbc http://www.tribune.cz/archiv/mtr/164/4560

erikasadek
20. máj 2009

ahoj vanish ............ prepacte mi chyby ale pisem cez mobil

petot
20. máj 2009

vanish: Ten článok je niečo ohromujúce. Nie žeby tie veci neboli známe, ale je ohromné, že český pán profesor nabral guráž a "polopate" to všetko verejne napísal!

Napríklad stanovisko austrálskeho DoH: "Revakcinaci praktikují některé rozvojové země a PPD jako test imunity je pouze vědecky nepodložená tradice." Dokonca už aj WHO od roku 1995 vyhlasuje, že tuberkulínové testy a preočkovanie BCG sú nezmysel.

Takže už 14 rokov aj poslední opozdilci vedia, že sa to robiť nemá, a čo naše úrady? OČKOVAŤ, OČKOVAŤ, OČKOVAŤ! 😠

martina46
20. máj 2009

prave sme si s manzelom pozreli uz starsiu palbu z toho linku na youtube a trochu nam stupol tlak z vyjadreni niektorych ucinkujucich 😖

zitaje
20. máj 2009

V pondelok sme boli u lekarky lebo sa mi mala vysypala - myslela som si, ze alergia na jahody, ale kozna si mysli, ze je to kontaktne - no to je jedno. A nasa pediatricka sa ma pytala, kedy prideme na 15 mes. prehliadku (koncom maja ma 15 mes.) Tak som jej popisala nasu situaciu, ze koncom juna odchadzame na mesiac do zahr. a ze nechcem ockovat tak, aby jej pripadne neziaduce ucinky vysli tesne pred odchodom - na co ona - ved mozeme zaockovat aj skor, ked sa nebojite! 😠 Skoda ze som sa jej neopytala, coho sa mam podla nej bat - ja viem coho, ale co si mysli ona... Potom som jej teda vysvetlila, ze ja chcem ockovanie praveze posunut az na august, na co mi povie: Ved ako chcete, ale ja by som dala radsej este pred cestou, aby ste mali potom pokoj...
Nejak som to nepochopila... Velmi by ma zaujimal jej skutocny nazor... Je to totalna pakaren.😠

melany_s
20. máj 2009

neviem, ako vás, ale mňa zaujímajú názory LEKÁROV a nie laikov

petot
21. máj 2009

melany_s: Potom Ti odporúčam články na www.rizikaockovania.sk, písali ich totiž väčšinou lekári. 😉

Aj vyššieuvedený článok v Medical Tribune o nezmyselnosti BCG preočkovania napísal doktor: Prof. MUDr. Vítězslava Kolka, DrSc. Ďalší lékári v českej komore ftizeológov a pneumológov už roky márne bojujú o aspoň posun primárneho očkovania, ak už nie jeho úplného zrušenia.

erikasadek
21. máj 2009

petot vsade boli prve lastovicky a neskor sa to urcite chyti asoon dufajme........ tak ako tu v zahranici predsa nelizu nase krajiny stale a do nekonecna tvrdit ze v nasich zemepusnych sirkach tieto vakciny su ucinne na 100%a bez vedlajsich ucinkov melani tu kde ja zijem samotny lekari ti povedia aby si neockovala teraz alebo vobec pri urcitych diagnozach

martina46
21. máj 2009

kde by som nasla info o ockovaniach v jednotlivych krajinach? nie len europe. kde sa co ockuje, kedy sa ockuje a ak je niekde nieco povinne atd...

zitaje
21. máj 2009

Ano, aj mna by to zaujimalo!

lenki33
21. máj 2009

je tu vo volnej diskusii niekde cela tema, ockovanie v eu?? alebo tak nejak

mywiel
21. máj 2009

Prekonali vase deti osypky a v ktorom veku? Mozu byt nebezpecné pre 10 mesacné babo? Diky. 😉

karolinkar
21. máj 2009

http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont... skúste toto, je to celé diskusné forum,aj čo sa týka EU, len treba nájst. Možna sa dá niečo pohladat aj na portále EU,ale je to iba v angličtine 🙂

erikasadek
21. máj 2009

mywiel mozu byt nebezpecne ale pod dobrou lekarskou kontrolou to bude dobre a ktomu je to nizsky vek neboj to bude dobre ako kuahne len ovela viac silnejsie neboj my sme ich prekonalu nasa generacia a sme tu co sa tyka ockovania v unych krajinach uz sle to davnejsue riesili tu

mywiel
21. máj 2009

Erika dik tak teraz neviem ci je lepsie aby bola v kontakte s bratrancom ten ich ma, alebo nie...ale zas len pred tyzdnom prekonala rubeolu tak ju nechcem trapit, nemusi vsetko prekonat pred prvym rokom radsej sa mu budeme vyhybat. 😉

erikasadek
21. máj 2009

no radsej nie moja ma oslabeny organizmus tak to by malo pidla mna za nasledok len tazky priebeh neriskuj rougeola je len vysoke horucky a vysypanie ako u kiahni skoro lenze strasne daju k.o. Imunite radsej naozaj nie

mywiel
21. máj 2009

Dakujem veru a za dva tyzdne mame ist este na ockovanie tetanusu, inkubacna doba je dva tyzdne pri osypkach takze nejdem ju vystavovat zbytocne. 😉

martina46
21. máj 2009

vdaka, pozriem.

jarka007
21. máj 2009

martina46
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
mywiel a mali ste teda rubeolu alebo 6 chorobu ?

mywiel
21. máj 2009

Nevedia asi 6tu chorobu, ale priznaky podobné ako rubeola, keby sme chceli vediet tak by jej museli robit krvné testy a na co ju trapit ked uz je zdrava. 😉

valka
21. máj 2009

ja som raz narazila na who na jednotlive krajiny - minimalne tam bol harmonogram ockovania pre kazdu krajinu...len teraz to nikde neviem znova najst...☹

jarka007
21. máj 2009

mywiel mrkni na
http://www.paediatrie-in-bildern.de/modules.php...
ja sa tam vzdy pozriem, ked chcem vediet, co nasi maju. Mas tam obrazky vsetkych moznych chorob.
Osypky sa na inak neodporuca mat v prvych dvoch rokoch, kvoli SSPE, ako neskorsiemu nasledku. Ja viem, ze to este nie je vysvetlene, ako to vlastne vznika, ale preco by si mala riskovat. Spytaj sa na to svojho doktora.

valka ten harmonogram posielala erika, veeelmi davno. musim koncit, lebo ma moj syn spapa.

mywiel
21. máj 2009

Jarka co je SSPE? No ja nemecky neviem... ☹

petot
21. máj 2009

Inac, zaujimalo by ma, ci SSPE vznika aj po normalnych osypkach, alebo len vakcinacnych. Nevie niekto? Som si isty, ze tato informacia nepatri medzi tie "lahko dostupne" 😒

Mohlo by sa to zdat mimo temy, ale v otazke ockovania je hlavnou okolnostou strach z ochorenia, tak pridam niekolko informacii, ktore ho mozu "zmiernit" a "zracionalnit".

Budem sa opakovat, 😎 ale plati to pre vsetky VIRUSOVE ochorenia, a pre OSYPKY dvojnasobne: pacient potrebuje VELA VITAMINU C. Nedostatok vitaminu C v kombinacii s akymkolvek (aj lahkym) virusovym ochorenim moze mat vazne nasledky vo forme encefalitidy. To je mimochodom jedna z obavanych komplikacii osypok, ktore maju velku "spotrebu" vitaminu C.

Dalsou obavanou komplikaciou osypok je krvacanie, ohladom ktoreho sa lekari tvaria velmi bezradne. Krvacanie z nosa este nemusi byt vazne, hoci v poriadku to nie je, avsak v pripade krvacania do pluc mozu byt nasledky aj smrtelne. V skutocnosti, toto krvacanie je pravdepodobne jednoducho priznakom akutneho vyvolaneho skorbutu a dokaze ho zastavit jedina injekcia askorbatu sodneho v davke 2 gramy (pochopitelne, nikto nema zaujem ucit lekarov jednoduche, lacne a ucinne liecebne postupy). Ak nie je k dispozicii injekcia, treba podat adekvatnu davku vitaminu C aspon ustne.

Pravidelné dávky 1 gram vitamínu C 4-6x denne výraznie zmierňujú priebeh ochorenia.

Osýpky sa dajú vyliečiť aj rýchlo a rázne: ustnym vitaminom C, 1 gram kazde 2 hodiny (aj v noci). Priznaky zmiznu do 2dni, ale kvoli riziku relapsu sa odporuca pokracovat v davkach az 4 dni. Vela pit, aby oblicky fungovali optimalne. Nevhodny je vitamin s chemickymi farbivami a prichutami.
(Tato experimentalna liecba moze byt nevhodna pri poruchach metabolizmu zeleza a medi, poruchach obliciek, tazkom deficite G6PD. Pri onkologickych ochoreniach by sa davky museli dvihat velmi pomaly a postupne.)
Frederick R. Klenner, M.D. The Use of Vitamin C as an Antibiotic. The Journal of Applied Nutrition, Volume 6, 1953, pp. 274-278.