Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

senja
24. sep 2009

alfomilka Nojo. Kdyz ten virus mutuje, ockovani cloveka nezachrani 😝

lucia123
25. sep 2009

Urcite nic neodkladajte, ziadne ockovanie, nevyhovarajte sa. Nie je to dobre pre Vas, lebo na to musi potom stale clovek mysliet a vyhovarat sa pritom obidve strany vedia o co ide. Sme dospely ludia, rodicia zodpovedny za svoje deti, nie je to lekar, kt. je zodpovedny ale my, tak sa postavte tvarou v tvar a povedzte do oci, ze nechcete svoje dieta dat ockovat tou ci onou vakcinou a nerozvijajte dalsiu debatu. Urcite sa nedajte "poucat" so sklopenymi ocami a usami od nejakej MUDr., diskusiu odmietnite, jednoducho nemate zaujem dalej o rozhovor danej temy a prejdite zlahka na inu temu.
Uvedomte si, ze lekar je obycajny clovek, co ma nejaku farmak. skolu, a robi svoju robotu tak ako hocikto iny. Tak sa normalne prestante bat a budte priebojne, potom ten dobry pocit a teplo pri srdci stoji za to! 😉

patrac
25. sep 2009

@alfomilka : no asi zalezi na zdroji informacii, ja som nasiel napriklad toto:

In 1975, when Japanese health authorities delayed DPT vaccination from two months to two years of age, two important changes were observed.
• First, babies' whooping cough mortality dropped sharply. The triple-antigen shot was supposed to prevent the disease, but had shifted it into their first year, when it is life threatening.
• Second, SIDS incidence in Japan, which had always been low, declined by 85 to 95 percent. As mentioned in Chapter 2, infant bedding used in Japan into the 1970s did not emit toxic gases. That fact explained Japan's previously low crib death rate.

zdroj: http://www.mercola.com/

Znizenie od 85 do 95% ! Niekde som nasiel aj cisla, ale nemam cas to hladat, bolo to znizenie z 37 pripadov na 3 pripady medzirocne, ak sa dobre papatam.

Tento pripad, ale aj dalsie ma privazdaju k otazke comu sa da vlastne verit, ked aj na oficialnych strankach "zdravotnickych profesionalov" sa casto pisu uplne odlisne data....

sisa.b: ale Rusko nie je Sovietsky Zvaz 😉 , bolo to asi myslene retrospektivne, ze sme zaspali dobu.

sisa.b
25. sep 2009

patrac, ja viem, len ma zarazilo, ze uz ani tam to ockovanie nemaju povinne 😠

alfomilka
25. sep 2009

patrac: no ved to, zdrojov je tolko, ze nikto nevie, comu verit.
😒
Alebo kazdy si vyberie podla svojho gusta.

😀
😀
uz nam ostava riadit sa len intuiciou.
🙂 😉

sisa.b
25. sep 2009

dnes doktorke volal moj drahy a zevraj si stale mlela dokola svoje o tom, ako by ona neriskovala neockovat ju 😅 suhlasila, ze nam termin ockovania posunie po prvom roku a da urobit imunologicke testy. tak aspon nieco sme vybojovali. vraj stale operovala s tym tetanom 😀

natashkaa
25. sep 2009

pocuvajte ja som tak nad tym vlastne uvazovala ze nas ockovali ked sme boli maly lenze ta vakcina ucinkuje len 15rokov tak aky to ma vyznam ved my vsetci dospely sme potencionalmy nosici a siritelia nakazy ved nikto sme preockovani neboli a neni tu ziadny mumps cholera zaskrt obrna osypky ziadna epidemia myslim ved nam uz to ockovanie v podstate neplati. My mame ist v pondelok tak pekne krasne jej toto vytmavym ono to je v podstate tym padom system "ockuj dieta nech to potom dostane ako dospely" no pekna kravina!!!!! 😠

sisa.b
25. sep 2009

natashkaa, a vacsina tych chorob ma horsi priebeh v dospelosti ako u deti. navyse ked take dieta prekona osypky, tak ziska celozivotnu imunitu, kdezto ockovanie ucinne nie je.

jarka007
25. sep 2009

natashkaa myslim, ze dospeli sa o seba musia postarat sami a u nich to stat nesankcionuje. Je na tebe, ci sa das alebo nedas ockovat. Ak vsak ide o dieta, je to povinne 😠 . Je to trochu divne.

Tetanus ockujeme aj my. Pravdepodobne spolu s difteriou. Ja nebudem mat dieta v 3roch rokoch, ked je v skolke, stale na ociach a vecne sa strachovat o to, ci sa niekde nepichne, zle neporani mi nestoji za to. Patrac blbost je, ze je v tomto pripade ockovanie povinne, kedze sa nejedna o ziadnu infekcnu chorobu. O ucinku ockovania sa v tomto pripade da polemizovat. Co ked je menej pripadov prave vdaka ockovaniu ? Nieco na tom podla mna aj musi byt, neda sa to uplne vyvratit, kedze pripad tetanu sa skutocne vyskytuje len velmi zriedka. Je to ockovanim ? Alebo hygienou ? Mozno oboma, bohuzial ani ucinok ani neucinnost sa neda dokazat, aj ked lekari tvrdia ine, preto sa kazdy musi rozhodnut za svoje dieta.
Prave u nas je tato tema, lebo najmensi, ma 13 mesiacov a mali by sme ho dat uz zaockovat proti tetanu, ale dohodli sme sa s doktorkou, ze v zime je mala sanca, ze narazi na nejaky hrdzavy klinec a zrani sa a okrem toho zacina obdobie infektov, takze asi pockame do maja buduceho roku. Maj je podla doktorky najlepsi, pretoze napr. v marci je telo po celej zime slabe od prekonavania roznych infektov (aj skrytych) a kym sa telo z toho dostane je maj najidealnejsi.

miliharmi
25. sep 2009

Co je, prosím, mumps česky?

sisa.b
25. sep 2009

mili, podla mna priusnice

petot
25. sep 2009

alfomilka: Zaskrt je strasiak, to ano. Ale pozri si http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Zaskrt_a...
Je tam vykreslene, ako to v Rusku vyzeralo v rokoch epidemii zaskrtu (91-95) z pohladu zasobovania, hygieny a zdravotnej starostlivosti. Jednym slovom: prabiedne. Pre prevenciu zaskrtu je potrebna hygiena a pestra strava, a oboje tam vtedy katastrofalne chybalo.

Dalej je pozoruhodny clanok, ktory napisal Emil Ginter, zhodou okolnosti tiez pre Vesmir (79/2000), kde na priklade Ruska v tomto obdobi ukazuje vplyv psychiky a vitaminov na ochorenia. Je pozoruhodne, ze v pobaltskych krajinach a v Rusku panoval v tom case hlboky deficit vitaminu C u drvivej vacsiny populacie, co na pozadi velkeho stresu z politickej neistoty viedlo ku masivnemu narastu umrtnosti na siroku plejadu chorob, najma srdcovych (clanok sa vola Choroby srdca a politika), a na prudke skratenie ocakavanej dlzky zivota o niekolko rokov, za taky kratky cas!

Toto dokopy dava zmysel. Nedostatok vitaminu C je rizikovym faktorom pre mnozstvo ochoreni, aj pre zaskrt.

Okrem toho, pobaltske krajiny a Rusko patria medzi oblasti so slabym slnecnym svitom, co znamena velmi nizke hladiny dalsieho doleziteho imuno-vitaminu - D. Viacero studii potvrdzuje, ze nedostatok vitaminu D je dolezitym faktorom sezonnej chripky.

Je dokazane, ze deficit C a D vedie ku zvysenej nachylnosti voci ktorejkolvek infekcii a rakovine.

Takze ak Ta zaujal pripad Norska, tak myslim, ze uvedene informacie dobre vysvetluju, preco nielen Rusko, ale aj pobaltske krajiny, boli vtedy nachylnejsie na zaskrt (a zrejme aj ine ochorenia).

patrac
25. sep 2009

@jarka007 : je to asi na diskusiu, pretoze je neodskriepitelny fakt, ze prekonanie tetanu nezanechava ziadnu imunitu, cize toto ockovanie je v rozpore so vsetkymi ostatnymi. Ako je mozne, ze umele zavedenie endotoxinu tetanu (vakcinacia) vytvori imunitu a samotne prekonanie ochrenia nie ? Dodla mna je to poprenie samotneho principu ako ma vobec ockovanie fungovat.

Aj keby to fungkovalo, tak dat ockovat, ked ide dieta do skolky, OK, ale v 3 mesiacoch? Co sa moze stat 3 mesacnemu babetku? Je to na hlavu...

kristulatko
25. sep 2009

patrac, souhlasim, ockovani proti tetanu je opavdu nejake divne. ja jsem se ptala doktorky, zda neni toho ockovani najednou trochu moc (Hexa) a ona na to, ze napr. takovy tetanus nevadi, ze ten se da preockovat i po tydnu, kdyby se treba nekdo spletl (????) a bylo nutne ockovat proti tetanu opetovne. proste ze to jde v tak kratke dobe. pak pridala priklad, ze i v nemocnici se picha protitetanovka pri vaznych urazech, tak jsem se ji hned zeptala, jaky smysl ma tedy povinne ockovani miminka, kdyz v pripade urazu a hrozby infekce by ji stejne pri hospitalizaci "preventivne pichli"? a bylo po diskuzi....... 😉 , neockujeme.
lucia 123, zatim mame odlozeno tak trochu "na neurcito", protoze v dobe prvni a druhe navstevy pediatra (3. a 6. mesic) jsem toho moc nevedela, jista jsem si byla jen faktem, ze kdyz pockam a nepichnu ji hexu, nic hrozneho se nestane...proto my jsme ted ve fazi vyckavani, vice se priklanim k neockovani vubec, nebot se neplni zadny hororovy scenar, co mi doktorka nacrtla, a ani neprobihaji v CR nebo SR nejake silene epidemie kterekoli z hexa nemoci. vyjma teda cerneho kasle (ktery se k nam vratil NAVZDORY proockovanosti obyvtel.) mnohem vice me ted zacina zajimat, jak budu klickovat a prochazet v pripade nastupu mladsi dcery do skolky a podobnych "instituci"... 😖

jinak piste piste dal, ctu vas poctive.

jarka007
25. sep 2009

patrac je to na diskusiu 😉 , tento fakt som spomenula uz daavno, niekedy na zaciatku tejto celej diskusie Viem o tom, tak ako nezanechava imunitu ani zaskrt, ani tetanus, tam je princip trosku iny. S tym tetanom je to tazke, ale do tych 3 rokov je dieta vacsinou u rodicov a chranene, takze si tiez myslim, ze je velmi mala pravdepodobnost, ze ho dostane. Ak rodic vie, ako spravne osetrovat ranu (nie ako moja svokra, ktora dcere "vytrela" ranu vreckovkou 😲 , az sa mi vlasy jezili), tak sa dietatu nemoze nic stat. Ak je ale v skolke, zrani sa nejako velmi, ucitelky nemaju pravo s diatatom nic robit a nechaju dieta tak, alebo ho nebodaj poslu do nemocnice, tak vtedy by som uz len z "psychologickeho" hladiska bola rada, ze je zaockovane. Neviem, ako je to v nemocniciach na SR, ale ked MM mal nehodu v Nemecku, tak mu ranu vobec neumyli a keby som mu ju nevymyla ja, tak lezi spinavy 3 dni v posteli 😝 .

A mimochodom k tomu Japonsku. Ockuje sa tam napr. tiez TBC v 4.dni po narodeni. Maju ale vlastnu vakcinu a povazuje sa za "najbezpecnejsiu" vakcinu zo vsetkych podavanych. Myslim, ze prave ty si pisal, ze sa ockuje az od 24 mes. To nie je pravda, pokial sa dobre pamatam, od 24 mes. sa posunul len cierny kasel. Tak ci tak, tento posun uz nie je a ockuje sa normalne. Ale povinne nie je. Niekedy sa fakty prekrucuju, co je skoda ☹ .

Tu som napr. citala o zaskrte pri jednej pani, ktora ma prasaciu farmu. Dostavala ho pravidelne kazdy mesiac (ATB liecba), kym sa prislo na to, ze ho dostava od prasiat. Co vsetko sa od tych prasiat da dostat, nie ? 😉

vanish1
25. sep 2009

Ten tetanus sme aj my najviac zvažovali... ale nakoniec sme nedali, som rada, že moja dcéra už nemá poruchu imunity a ekzém, zaujímavé je, že v tej prednáške A. Petek bolo spomínané, že v Nemecku (alebo vo Švajčiarsku?) 7 ľudí z 10, ktorí dostanú tetanus, sú plne očkovaní.

petot
25. sep 2009

jarka007: Znovu sa potvrdzuje dôležitosť hygieny v prevencii záškrtu...

Mimochodom, keď ona dostala každý mesiac záškrt, hoci ho prekonala, znamená to, že nezískala z ochorenia imunitu. To je vlastne v poriadku, lebo ako vieme, záškrt imunitu nezanecháva.

Tak ako môže vakcína???

Už som z viacerých zdrojov počul, že "chemici vedia, že voči jedu sa imunita nevytvorí". Asi na tom niečo bude.

deborah1
25. sep 2009

Ahojte.pozrela som si časť prednášky tej A.Petek..niečo som sa nové dozvedela,len celkom nechápem niektoré veci,čo by ma zaujímalo.Napr. čo to vlastne znamená,že tie očkovacie látky sa pestujú na rakovinových bunkách,ľudských embryách a pod./neviem teraz,či sa dobre vyjadrujem/,čo to znamená v praxi?Že sa to dostane pri očkovaní do ľudského tela?Alebo čo vlastne sa všetko dostane do tela okrem tej samotnej očkovacej látky?A čo sa s tým potom v tele deje?Sa to vyplaví von alebo to tam ostane? 😕 Neviem,či to píšem dosť zrozumiteľne,ale sama by som to rada pochopila. 🙄

patrac
26. sep 2009

jarka tak podme, ako funguje ockovanie "standartne" viem, ako teda funguje toto (tetanus a difteria), ked nevieme zmerat titre protilatok po vakcinacii?

jarka007
26. sep 2009

patrac "tak podme" to je akoze co 😕 ? Mam s tebou diskutovat na akom principe funguju vakciny 😕 ? Prepac, ale nie, nie som totiz 100% biolog.
Okrem toho
Titer na tetanus (aj na difteriu) sa da zmerat, takze znova omyl 😉 . Najmladsiemu ho budu merat pred skolou. Mame dohodnutu kombinaciu Tetanus, difteria, tusim Tdpur, alebo Tdrix ? picha sa 2krat a potom sa zmeria titter pred skolou, ci je potrebne este raz. Ak by som si vybrala kombinaciu s pertusis, tak sa pichne 3krat a merat nemusime. Vakcina nie je urcena pre deti do 6 rokov, ale POZOR, aby sme zase nezavadzali. Dovod je ten, ze v tejto ockovacej latke je ovela mensie mnozstvo "entgifteten gift" (jedu zbaveneho jedovatych latok difterie) ako v detskej ockovacej latke. Z tohto dovodu nie je oficialne odporucany detom do 6 rokov 😕 . Dobra haluz, uz to spominala aj vanish, ale je to fakt.
Uz davnejsie som to to tiz tiez spominala. Existuje taky maly testik, ktory sa odporuca pred kazdou "tetanovkou", aby sa predislo komplikaciam ako napr. napuchnuta ruka. Dokazalo sa totiz, ze ten titer drzi viac ako sa v minulosti predpokladalo. Momentalne je to tusim preockovanie po 15 rokoch ?

vanish1
26. sep 2009

jarka, máš pravdu, vo vakcíne pre malé detičky je toho viac ako vo vakcíne pre starších, ja som doteraz neprišla na to, prečo 😒

vanish1
26. sep 2009

K dispozícii je viacero možností: tetanový toxoid (TT); toxoid záškrtu pre dospelých plus toxoid tetanu (dT); toxoid záškrtu pre deti plus tetanový toxoid (DT) a tetanový imunoglobulín
(TIG). Vakcína záškrtu sa nedá získať samostatne.
Tak ako tetanová vakcína, aj záškrtová vakcína sa vyrába z toxínu C.diphtheriae. Baktéria sa „pestuje“ na kazeínovom médiu a výsledný produkt
obsahuje amónny sulfát, reziduálny formaldehyd, sodný bikarbonát, 0,3mg aluminium fosfátu a 25μg thimerosalu.
Existujú dve formy vakcíny záškrtu, detská (D) a dospelácka (d) a podáva sa zvyčajne v kombinácii s tetanovým toxoidom. Preto sa detská volá DT a dospelácka dT. Rozdiel spočíva v tom, že DT forma obsahuje 8× viac toxoidu záškrtu než forma dT.
Je kontraindikované, dávať detskú vakcínu DT, dospelým alebo deťom starším ako 7 rokov, pretože to predstavuje vyššiu pravdepodobnosť vedľajších účinkov. Dojčatám sa dávajú 4 dávky DT formy (ako DTP alebo DtaP) počas prvých 12 mesiacov života. Výsledkom je, že deti dostanú 32× väčšiu dávku toxínu záškrtu z formy DT, než by dostali z formy dT. Dôvod, prečo je vyššia koncentrácia „bezpečná“ pre menšie, mladšie deti, je neznámy. (Pozn.prekl: Alebo sa poškodenie prejavuje u detí inak, len to nie je také zjavné.)

http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Zaskrt_a...

vanish1
26. sep 2009

trošku som sliedila po iternete a našla som zaujímavé stránky, napr. poznáte túto? http://www.ferovanemocnice.cz/povinne-ockovani-...
je tam veľa dobrých rád

alebo pozrite, aké tlačivko má jedna nemocnica v ČR priamo na svojej internetovej stránke na stiahnutie http://novorozenci.fnb.cz/pdf/vyzadana_redukce_... tu sa mi však nepáči tá druhá strana

alebo toto http://www.ockovanideti.cz/aktuality/BCG_09.htm

tin007
26. sep 2009

ahojte, chcem sa spytat, ci existuje horna hranica na 3. davku hexy, ide mi o to, ze malemu bude davka vychadzat na zimu a rada by som (z dovodu posilnenia imunity) ockovala az najskor na jar (nie na zaciatku jari,ale najskor v aprili, alebo este radsej v maji), ked bude mat maly uz rok aj 4-5mesiacov.

vanish1
26. sep 2009

tin, myslíš horná hranica vo vyhláške, alebo horná hranica, ktorú určuje výrobca vakcíny? Lebo vo vyhláške horná hranica nie je, výrobca myslím udáva 6-10 mesiacov po druhej.

martina46
27. sep 2009

Mne sa zdá, ze na hexu horná hranica vo vyhláške je. Na MMR nie je.

vanish1
27. sep 2009

martina, teraz som pozerala, ale vo vyhláške to nie je 😒

tin007
27. sep 2009

vanish1 a martina46 v ockovacom kalendari je uvedene, ze sa dava 5-6 mesiacov po druhej davke, ale ako pisem, nechcela by som ockovat v zime. na odklad nemam ziadne racionalne dovody, na prve dve davky maly vobec nereagoval, iba mi vzdy dlhsie spal (v den ockovania, nie 2 hod. ale 3, ci 3 a pol). ak mam byt uprimna, velmi z ockovania nadsena nie som, mam take zmiesane pocity. mojho manzela brat zomrel tusim den alebo dva po ockovani, diagnoza nahle umrtie dojciat, ked mal 3 mesiace (to bolo pred 30 rokmi), ale zas moja mama nebola ockovana na ovcie kiahne a prekonala ich az v 23. rokoch a skoro zomrela na vysoke horucky (mala 41 stupnove). ja ani brat sme ovcie kiahne nemali (hoci nas davali do kontaktu s chorymi detmi, zjavne sme dostali od nej protilatky), nie je vsak vylucene, ze ich dostaneme a mohlo by to byt teraz, ci vo vyssom veku smrtelne ☹ takze na jednej strane sa mi nepaci to, z coho su vakciny vyrobene a mozne nasledky, na strane druhej rizika neockovania.

petot
27. sep 2009

tin007: O následkoch neočkovania by sa dalo hovoriť, keby vakcíny skutočne dlhodobo chránili voči ochoreniu. Ale toto nie je dokázané, a u BCG vakcíny je dokázaný opak - že očkovaní ochorejú častejšie.

Ohľadom SIDS a očkovania, ako aj liečbe niektorých obávaných detských chorôb v dospelosti, nájdeš "undergroundové" info napr. tu: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Mimochodom, Dr.Scheibnerová hovorila, že až 70% prípadov SIDS nastáva do 3 týždňov po očkovaní... Dokonca na základe stresových vzorcov dýchania (z dát získaných z monitorov dýchania) vypracovala grafy úmrtnosti po očkovaní podľa "kritických dní".