Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

silvia.t
12. okt 2009

Ahojte mamicky 🙂

Len tak nahodou som zahliadla tuto temu,a precitala som si aj par stran...no musim uznat ze som ostala v soku...
normalne si zacinam vycitat moju nezodpovednost,ze som maleho dala ockovat bez toho aby som sa o tom nieco dozvedela,nikdy som po tom nepatrala,lebo mi to prislo ako normalna spravna vec,dat dieta zaockovat...teraz ma Tamer 4mesiace a 2tyzdne a uz ma za sebou 3ockovania ☹ aj ked ich zvladol fajn,nemal ani teploty,aj tak nikto nevie ake nasledky to este moze zanechat.
Ale chcem sa spytat par veci,mozno mi niekto bude vediet odpovedat,cca na 11mesiac ma dostat tu 3davku,a potom nasleduju tie dalsie ockovanie ktore sa davaju medzi13-24mesiacom proti mumpsu,osypkam a rubeole...aky mate na to nazor?ockovat alebo nie?

Velmi pekne dakujem za vase odpovede Silvia 😉

ewelyne
12. okt 2009

ahoj silvie, no nas maly dostat reakciu az po tretej davke a zaujimat o to som sa zacala az potom, dovtedy mi to prislo "normalne" ale dnes uz viem, ze ho lekarka nebude ockovat a druhe nedam zaockovat vobec... poznam uz kopec ludi, kt. neockuju a ja poniektore pediatricky maju svoje deti neockovane....

ewelyne
12. okt 2009

na strane 126. v tejto teme, je co sa stalo nam po tretej davke, tak si precitaj.

agatkag
12. okt 2009

Ahojte, mám dvojmesačnú dcérku a mám strach zo všetkého, čo nás a hlavne ju čaká. Bohužiaľ, prvé očkovanie už absolvovala v nemocnici, ale som rozhodnutá v tom nepokračovať. Keď som to raz spomenula na detskom ihrisku medzi kámoškami, tie na mňa len pozerali v zmysle aká som nezodpovedná, či mi preskočilo a pod. Aj z mojej rodiny niektorí krútia hlavou. No je to sila....ľudia vôbec nie sú informovaní /veď vieme aj prečo/.
Zajtra ideme do poradne a ak na očkovanie padne reč, určite ho odmietneme. Radšej zaplatíme pokutu, je mi to jedno.
Neviete mi niekto poradiť, kde zoženiem tie nálepky www.rizikaočkovania.sk? Chcela by som si to dať na auto, aj manželovi, aspoň takýmto spôsobom ukázať ľuďom, že niečo také aj existuje....

ruza10
12. okt 2009

ginepra nerozmyšľaj toľko a nestracaj nadej.aj ja som sa veľmi bala ale ked som prečítala celú túto diskusiu+všetky članky o očkovaní...teraz už mam tolko informácií,že sa vôbec nebojím,viem čo povedať ked ma pozvú z hygieny a ked mi dajú pokutu je mi to jedno peniaze boli aj budú zdravie dieťaťa je prednejšie.už mam jedno postihnuté dieťaDMO/nesúvisí s očko ale tiež vdaka lekarom/Neboj sa .strach nas len obmedzuje
Ježiš povedal.."Netrápte sa čo bude zajtra,zajtrajšok má svoje trápenia.Hľadajte kráľovstvo božie a OSTATNÉ vám bude PRIDANÉ."
Dufam,že vám to pomôže

vanish1
12. okt 2009

silvia, my nedávame

ruza10
12. okt 2009

agatkag moj manžel dal urobiť tieto nalepky normalne v o firme kde robia reklamy a pečiatky,jedna asi 3 eura ,aj nám ich prišli nalepiť domov na obidve auta.dal ich spraviť viac aj pre kolegov v robote.daj si do googla nalepky na auta v tvojom meste

agatkag
12. okt 2009

Ďakujem ruza

tana74
12. okt 2009

Ahojte, tak vo štvrtok idem odmietnuť ďalšie očkovanie tentokrát 12 ročnej dcéry. Ona má traumu z lekárov, neznáša injekcie, keď si to prečítala, ostala v šoku, hoci vie, že ju určite zaočkovať nedám. S ňou sa to už dá rozumne prebrať, už jej to postupne vysvetľujem.

lucrezia
12. okt 2009

Silvia nič si nevyčítaj, my všetci sme si tiež niekedy mysleli, že konáme správne a očkovanie sme považovali za úžasný výdobytok medicíny. Teda aspoň ja. Prvé dieťa mám očkované všetkým povinným a nikdy ma nenapadlo o tom zapochybovať. A vieš kto mi dal chrobáka do hlavy? Paradoxne - LEKÁR 😕 Mali sme raz prednášku, kde sa jeden docent velmi nelichotivo vyjadril o očkovaní, no to mu asi len vyletelo medzi rečou a ked sme sa začali vypytovať podrobnejšie, tak velmi o tom rozprávať nechcel a zakončil to tým, že je to len jeho súkromný názor.
ale mne to stačilo a začala som sa o to trošku viacej zaujímať....a poznatky ma doslova šokovali.
Ono, aj na Slovensku sú lekári, ktorí majú na očkovanie svoj názor, ale nevykrikujú ho na verejnosti, aby si zbytočne nerobili problémy.

Inak, ja mám telefonát za sebou, oznámila som, že odkladáme a doktorka, že ona ma teda MUSÍ 😨 nahlásiť na hygienu. A ževraj tam so už so mnou nejaká doktorka porozpráva.... 😀 A asi ma presvedčí, lebo zatial vraj všetkých presvedčila 😕
Čo z toho vyplýva? Že nie som prvá a informovanosť ľudí zrejme stúpa, čo je dobre. Aj keď neviem prečo by ma musela hlásiť, keď zatiaľ len odkladáme....no asi chce 😒

ewelyne
12. okt 2009

lucrezia, iba strasia, nic ti nemozu...

je to fajn, ze ludia sa zacinaju zaujimat o tieto veci ja stale hovorim, ale...precitaj si aj pre ale aj PROTI...
no skoda, ze vacsina sa necha zastrasit "autoritami" . Inak lekarom trebba narovinu povedat, ze nedate, ockovat, tym odkladanim, ich len vytacate a znervoznujete . a ak sa neda, najst si "benevolentnejsiu" lekarku.
Inak poznam uz asi 2 pediatricky, co prestali vykonavat prax, lebo im to svedomie nedovolilo... a oni nemozu svoj nazor takto prezentovat... a je pravda, ze vela lekarov ma na to svoj nazor ... ale nemozu...
no nam tiez prednasali v skole lekari v kupeloch a mali tiez na to svoj nazor, ale to bolo potom, co mal maly uz problemy...

silvia.t
12. okt 2009

no tak baby presla som si vsetky clanky videa a podobne infosky....a musim povedat ze ta 3davka sa konat nebude ja ju odmietnem...normalne som soknuta 😨 a strasne sa na seba zlostim ze om to nevedela...ale radsej neskor ako nikdy ...inac pozrala som jedno video tu na bolo niekde zverejnene a to ma presvedcilo.....

tana74
12. okt 2009

Keď som si začala dávať do súvislosti očkovanie s "problémami" mojich detí, aj zdravotnými... + deti mojich kámošiek..... sú to 3 kategórie detí, každé očkované inými očkovacími látkami .... každá kategória so svojimi špecifickými "problémami".... bolo by to na riadne dlho...

No aspoň jedno - "Hyperaktivita" - staršia dcérka chodila žiaľ aj do jasličiek, tam ešte nemali žiadne dieťa s "hyperaktivitou". V škôlke za 3 roky jedného chlapčeka. Ja som pracovala chvíľu v jasličkách, pred 11 rokmi - vtedy sme v triede mali pár takých detí. Preberali sme to so sestričkami, staršími, ktoré tam pracovali viac rokov a na tú tému povedali, že hyperakt. dieťa sa tam predtým "vyskytlo" výnimočne. V tom období toho nebolo veľa, ale pár ich už v jednej triede bolo. U mladšej dcérky v škôlke bola väčšina takých detí, jasné, že naša medzi nimi a teraz v škole tiež skoro všetky. Čo počúvam matky prváčikov, v každej triede sa uč. sťažujú, že majú "zlé" deti, ktoré sa nevedia sústrediť, neposedia..... Naša mladšia neposedela na mieste ani 5 sekúnd (a to nepreháňam), prebaľovanie, potom kŕmenie, no hrôza..... kreslenie, hranie - nehrozilo.... pieskovisko - vošla a vyšla.... priberanie - 0 bodov, kým sa trocha neukľudnila, no aj teraz má problém vydržať na mieste, dlhšie sa na niečo sústrediť, .... Neverím, že to s tým nesúvisí.... dlho by ma museli presviedčať, aby ma "nalákali" na nejaké očkovanie.... no viac im ich organizmy ťažkými kovmi a iným svinstvom nezaťažím....

A žiaľ, takých detí ako naša mladšia poznám v okolí strašne veľa, niektorí chlapčekovia sú na tom ešte horšie a ich maminám fakt nezávidím.... :(

jarka007
12. okt 2009

Chcem len podat info, ktore som citala. Prave sa na sude v Stajersku prejednava uplne vyhodenie Dr. Loibnera, znameho rakuskeho odporcu ockovania, z lekarskej komory, teda uplne zakazanie jeho lekarskej praxe. Robi sa preto podpisova akcia na jeho podporu ( http://www.aerzte-ueber-impfen.org/ pod sekciou Petition).
Bude to mat dost vyrazny vplyv na dalsie slobodne vyjadrovania lekarov, ktory o ockovani zmyslaju inak ako vacsina. Tak som zvedava, ako rozhodnu. Zatial maju nejakych 6082 podpisov a vyzera to slubne.
To aby ste si nemysleli, ze v zahranici to maju lekari lahke. Je takze bojovat s niecim, co je v ludoch zakorenene niekolko desiatok rokov :(.

sisa.b
12. okt 2009

ahojte.
chcem sa spytat, aku vakcinu na MMR pouzivaju pediatri na slovensku. moja doktorka mi totizto na vsetko tvrdi, ze my mame na rozdiel od ostatnych krajin citujem - superluxusne vakcinky, z ktorych sa zatial ziadnemu dietatu nic nestalo 🙄
viem, ze su nejake tri druhy, neviete, ktora sa pouziva u nas?

sisa.b
12. okt 2009

tana, ja mam tiez doma hyperaktivneho syna, ktory uz ma diagnozu adhd potvrdenu ☹ na to ma nasa mudra taky nazor, ze to maju teraz vsetky deti z mihavych obrazov z televizora a pocitaca 🙄 on bol nekludny, odkedy sa zacal hybat a teda prve dva roky tv nevidel, takze to asi "chytil" z mojho pozerania tv pocas tehu 🙄
a bohuzial musim skonstatovat, ze najmladsia je to iste, co on v jej veku 😔

draga
12. okt 2009

holky jdu na radu...co očkování na žloutenku A? díky za názory 😉

petot
12. okt 2009

sisa.b: MMR na Slovensku = Priorix.

To s tými "luxusnými" vakcínami ma zaujalo. Tak to preto sa u nás ešte v 2008 používali pre deti vakcíny s celobunkovou zložkou čierneho kašľa, aké sa v Švédsku alebo Japonsku nepoužívajú už cez 30 rokov? To preto sa u nás používali aj pre deti vakcíny s ortuťou, ktoré v USA stiahli už rokom 2000? To preto sa u nás používala kórejská vakcína Euvax-B? To preto ešte v roku 2005 dávali deťom živú polio vakcínu, aká sa snáď nepoužíva ani v rozvojových krajinách?

Máme také luxusné vakcíny, aké si nemôžu dovoliť ani Nemci, ktorí každoročne odškodnia niekoľko stoviek detí za ťažké poškodenie zdravia vakcínami?

sammy19
12. okt 2009

ahojte baby (a chlap🙂)

v poradni pediatra na Babetko.sk sa mi "paci" jedna odpoved Dr. Mraza, tuto je link.
Ze dnesna pediatria je len "naoko podlozena dokazmi" (pri ockovani to je fakt "zaujimave", ak nic nie je podlozene a ockujeme teda len s dufanim, ze ked to dospelemu neublizilo, tak to neublizi ani niekolkomesacnemu ci niekolkodnovemu babatku?...)

A to fakt sa netestuje na detoch? Vsak byvaju take skusky, ze rodicia, ktori su ochotni ist do testovania, tak daju svoje dieta zaockovat nejakou testovanou vakcinou, ci sa mylim?

http://poradnapediatra.rodinka.sk/viewtopic.php...

petot
12. okt 2009

draga: Ochrana neistá, prinajlepšom krátkodobá (5 rokov?). Možné vedľajšie účinky, aj vážne.

Ochorenie pomerne ľahké, prenáša sa nedostatkom hygieny (či už osobnej, alebo v stravovacom zariadení). Experimentálne žltačku už pred 60 rokmi úspešne liečili za niekoľko dní vysokými dávkami vitamínu C (aspoň 10 gramov denne), napríklad počas veľkej epidémie v Nemecku, ale medicína sa stále tvári, že je to beznádejné dlhotrvajúce ochorenie, a okrem diéty, izolácie a riskantných umelých interferónov neponúka žiadnu hodnotnú liečbu.

Na východe počas epidémií žltačky v cigánskych osadách očkovali zadarmo, a prekvapenie, nepomohlo, ochoreli aj očkovaní.

sammy19
12. okt 2009

A inak v tohtomesačnom Dieťati je pekný článok o imunite a všimla som si tam názor toho lekára (meno si nespomeniem) na očkovanie. Že sa deťom pichá príliš veľa vakcín a že sa tá prirodzená imunita nemôže vlastne normálnym spôsobom vyvíjať... a že je dobré sa nad tým zamyslieť... že isto sú vakcíny v tom smere prínosné, že pomohli v minulosti prekonať epidémie a tak, ale... Neviem teraz presne, ako to bolo, nemám pri sebe ten časopis, ale bolo to konečne aj trošku "vakcíny-kritické" vyjadrenie 😉

draga
12. okt 2009

petot díky...malý začal chodit do jeslí a doktorka doporučila očkovat žloutenku...se rozmýšlím 😝

erikasadek
12. okt 2009

petot aj ja som sa dobre zasmiala nad hlaskou tejto lekarky.. 😀

luxusne vakciny ja neviem kde Ty lekari na tieto hlasky chodia;

tin007
12. okt 2009

add luxusne vakciny: ked som minuly tyzden posunula 3. hexu (este uvidim ci dame,alebo nedame pichnut, skor nedame, ale to sa na dr. pripravim, vytlacim jej tu studiu od vyrobcu, kde je uvedene,ze vo vakcine je ortut a hlinik, vedlajsie ucinky apod. plus statistiky co sa tyka vyskytu tych 6 chorob) tak som o.i. spomenula tie kovy,na co dr. poznamenala: tato vakcina je uplne super oproti tej predchadzajucej. cize ani nechcem vediet aky humus to musel byt!

tin007
12. okt 2009

chcem sa spytat: aky je asi tak idealny vek na ochorenie na rubeolu, mumps a osypky? viem, ze to znie zvlastne, ale rada by som MMR ockovanie vyriesila tak, ze maly prirodzene prekona tieto ochorenia pred nastupom do skolky a ockovanie bude teda bezpredmetne.

petot
12. okt 2009

tin007: Predtým sa podával DTCOOQ, ActHib a EuvaxB, takže megadávka ortute a ďalších "radostí", a celobunková zložka čierneho kašľa. Bol to naozaj poriadny humus, v tom čase som ešte veril, aké je to dôkladne preskúšané a bezpečné 😔

Ináč, nenechajte sa zmiasť, nebezpečenstvo vakcín nie je len v tých prídavných chemikáliách, aj keď tie samozrejme tiež prinášajú určité riziká. Nebezpečné sú aj samotné aktívne zložky, pretože môžu spôsobiť opuch a poškodenie mozgu (nemusí byť hneď ľahko spozorovateľné!), iné neurologické poškodenia, autoimúnne poruchy, alergie. Tie chemikálie to len zhoršujú. Ani vakcína celkom bez tých chemikálií by zďaleka nebola bezpečná.

petot
12. okt 2009

Jednoducho a laicky povedané, kým sa umelo zahrávame s imunitným systémom, nikdy nevieme, či to dopadne dobre alebo nie. A tu sa zahrávame s nezrelým, nevyvinutým imunitným systémom, ktorý možno úplne dopletieme, takže nebude schopný boja proti bežným nepriateľom.

tynushqa
12. okt 2009

Ahojte,
dlho som tu nebola. Potrebovala by som trocha podporit. Dnes som bola s malou u Dr. mali sme mat ockovanie konkr. 3 davku hexavakciny. Povedala som doktorke ze nechcem ockovat a ona tak na mna pozrela a zacala mi hovorit ze keby sme nezacali s ockovanim resp. uz z tou 1 davkou tak by som to mohla podpisat a ze by ma ani nenutila ale ze uz musim dat malej tu poslednu davku vakciny, ze inak to nemalo ziaden vyznam a velmi ma presvedcovala. Tak som sa jej snazila aspon trocha odargumentovat preco nie a nakoniec sme to odlozili. Prosim poradte ako to vybojovat ☹
Keby to bola iba dr mojej dcerky a poznala by som ju iba ten rok tak by to bolo lahke, ale ona bola a aj je este aj moja lekarka a o to je to pre mna horsie... viem ze ju ockovat nedam, nechcem! ale ona je proste neoblomna, a dost na mna tlaci 😒

sammy19
12. okt 2009

tynushqa, poslala som ti ip 🙂

natashkaa
12. okt 2009

Ahojte ja viem ze sa Vam tu hovori ale su medzi Vami aj taki co odmietli uplne hexu? to znamena ani jednu s tych troch babo nedostalo a doteraz mate zdrave deti? Alebo su tu len ti ktori ju podstupili a odmietli pneumokoka a ine? Ka som minule odlozila hexu teraz nas to caka v stredu planujem znova odlozit este niesom rozhodnuta ale ak je tu niekto kto nedal ani jenu hexu a deti naozaj nic nedostali moc ma to povzbudi...Mimochodom v tej novej hexe "setrnej" na I sa vola tam je tiez ortut hlinnik a formaldehyd a este nieco na F? alebo uz nie prosim dajte vediet cim skor