Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
3. dec 2008

no neako tak som nad tym aj aj rozmyslala, ze dam potom zaockovat kombinovanou ked bude mat 11....
aspon tam bude aj mumps...

lubii
3. dec 2008

Nás Dr.pozvala písomne na tretiu hexu, ale ja by som už najradšejnedala ani tú. Myslíte, že nestačia 2 hexy???

lenki33
3. dec 2008

ja ked som uz zacala s hexou, tak si myslim ze to nema vyznam prestavat, len mi je jasne ze reakcia bude burlivejsia 😒 no co v satke a s kojenim to dufam nejako prezijeme

marika80
3. dec 2008

Inac baby a ked su deti v poriadku po ockovani, davate ich preockovat?

erikasadek
3. dec 2008

lenky tu sa ockuje, od 9 mesiaca potom po 3 roku, a na posledy je v 11 rokoch MMR. 😉
ale ako som ti pisala tu nie je povinna , ale velmi odporucana...

lenki33
3. dec 2008

erika tu to je asi casov podobne ale povinne, u nas je lobby farmaceutickych firiem holt silnejsie 🙄

lubii
3. dec 2008

Lenki a myslíš, že je dôležité,aby boli 3 hexy? V Čechách vraj majú povinné 4 tak ako je to?

junovka
3. dec 2008

chcela som sa vas opytat za moju kamosku, nakolko nema net.....dnes bola na ockovanie s malym na Osypky, mumps.....a platila okolo 2300 Sk za vakcinu 😲 .Vraj nejake speci vakcina a dokina jej vravela, ze teraz sa uz len tak pouziva 😕 ....a ze bude musiet prist este na druhu davku a taktiez zacvaka 2300 Sk 😖 😕 Tak, som z toho zhrozena spolu s nou.A vobec....mala na to dokina pravo, takto s nou vybabrat?????? 😠 😒

lenki33
3. dec 2008

lubii ja neviem, nie som lekarka
ale podla mna uz je to zbytocne riesit, ked uz 2 dostal, rozmyslala by som o odmietnuti len keby mal nejaku brutalnu reakciu 😔

junovka
3. dec 2008

tot som nasla 😖
Vek: 15. mesiac života: vakcína proti osýpkam, ružienke a mumpsu. Ako novinka prichádza očkovacia štvorvakcína, ktorou je možné nahradiť povinnú trojvakcínu proti osýpkam, mumpsu a rubeole. Obsahuje aj zložku proti ovčím kiahniam. Vakcína sa aplikuje podľa rozhodnutia rodiča, príp. zákonného zástupcu. Nie je hradená zo zdravotného poistenia. 😒

lubii
3. dec 2008

No po prvej teplotoval 1 deň, po druhej 2 dni.

Júnovka, MMR je povinná a za to by sa nemalo platiť. Ale bol by to celkom dobrý dôvod prečo ju odmietnuť 😉

lubii
3. dec 2008

Aha, štvorvakcína, no super 😕

erikasadek
3. dec 2008

no v nemecku v taiansku sa normalne uz s nou ockuje, francuzi sa brania, zatial, este nechcu... oni su taky zvlastny mozno robia dobre oni si vzdy kazdy liek overia, pokial ich testy ukazu , ze nie je vhodne, alebo ma taky a taky ucinok, tak ho zakazu....
no vela krat sa mozno aj mylili, ale vela krat nie, vo vsetkych krajinach pouzivali urcity liek, bol to boom, a nakoniec bola s toh len afera po rokoch, ake negativne ucinky mal na pacientoch...
mozno maju preco byt hrdy nie, ked sa neopakuju... 😉

kosicanka1
3. dec 2008

junovka, tak babo tvojej kamosky zaockovala lekarka miesto MMR este aj na kiahne, cize miesto 3 chorob je zaockovana na 4 choroby. za tie kiahne sa doplaca 2500, ale je to dobrovolne

vanish1
3. dec 2008

erika, dovolila som si tú stránku preložiť pomocou google, nie je to ukážkový preklad, ale dá sa
http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=f...

a ináč, presne aj ja si nad tým lámem hlavu, dám zaočkovať, bojím sa než. účinkov, nedám, bojím sa chorôb, preto si myslím, že je dobré o tých chorobách niečo vedieť, ide ešte o to, že viaceré štatistiky dokazujú, že vakcíny nespôsobili ústup chorob

lenki , myslím, že zarděnky

junovka
3. dec 2008

kosicanka, iste, ze je to dobrovolne, ale ked jej dokina na vyber nedala 😒 proste, priamo povedala, ze teraz sa ockuje len takou vakcinou 😕

vanish1
3. dec 2008

tiež si myslím, že je to blbý postup lekárky, asi bude mať z toho viac "úžitku"

kosicanka1
3. dec 2008

este k tym lekarom: ja som sa pred par mesiacmi pytala mudr, ze je nova vakcina na kiahne, ze co a ake je to. vraj je to blbost, ze za 25 rokov svojej praxe nemala zly priebeh kiahni, ze vsetky deticky mali slaby, resp. stredny priebeh. ze je to len o pohodlnosti. ale ze o tyzden budu mat o tom skolenie, tak pride mudrejsia, ale bola dost skepticka.
no prisla som tam o par tyzdnov, mala uz po skoleni a po seminaroch (sak farmaceutologicke firmy zacvakali, mozno aj dovolenku...), po ordinacii kopec letacikov, plagatov na novu super vakcinu proti kiahnam. a zacala nam to hned odporucat.
TAK SOM SA MUSELA Z TOHO VYVRACAT ☹

erikasadek
3. dec 2008

vanish tak to si urobila super, dakujem , mozno tam bude vela novych informacii... 😉
musim sa v tom popozerat..
vies ja nemam program na prelozenie, vo slovencine,.. bohuzila, tak aspon viem ze vy ho mate ak nieco najdem , tak vam to hodim a prelozte si.. 😉

kosicanka1
3. dec 2008

vanish - lekarke z toho idu body z poistovne a este ma premie od farmaceutologickej spolocnosti, ze vlastne predala ich vakcinu
sa mi dviha zaludok z toho

erikasadek
3. dec 2008

kosicanka, no hroza naozaj...
aspon keby si stal aza nazorom..

teda ja som dal asvojho syna ockovat na kiahne pred rokom, ano s pohodlnosti, nechcela som ho vidiet , zohaveneho, a bala som sa jaziev...
no teraz neviem ci som dobre spravila na 2% lutujem....

junovka
3. dec 2008

ja osobne tiez by som deti si nedla zaockovat proti ovc.kiahniam 🙄 Ja som ich mala v 13, manzel v 10 a sme tu 😉 Samozrejme kazdeho vec 😉 Inak, kamoska ani sama nevie, ze ma zaockovaneho syna proti ovc.kiahniam 😖 Nist, zajtra jej podam info 🙂 😉

vanish1
3. dec 2008

erika, ja nemám žiadny program na prekladanie, to som preložila pomocou google, je to trochu skomolené, ale podstata je myslím zrozumiteľná

kosicanka, z toho sa dvíha žalúdok aj mne
junovka, kamoska sa asi nepoteší

jarka007
3. dec 2008

junovka, to je fakt sila, ze este ani neinformuju, na co ockuju. Co keby mala prekonal kiahne a ona ju na ne zaockuje a ani sa nepyta ? Radsej nechcem na to ani mysliet. A este si musi priplatit ?
Ked som citala co napisala kosicanka, tak mi prisiel na um taky stary horor, kde si mimozemstania vymienali tela ludi za svoje. Tak toto mi tiez pride ako nejaky horor, akurat tento je o vymyvani mozgov na tzv. seminaroch. Stavim sa, ze ich bezplatne poskytuju vyrobcovia vakcin. A mozno ich fakt vymienaju 😀 .

lenki33
4. dec 2008

velakrat som rozmyslala nad tym kolko% lekarov je skutocne presvedcenych o bezpecnosti vakcin a uzasnosti a kolko % to robi len kvoli zisku. Neviem myslim ze je to kombinacia oboch. Problem je v tom ze vacsina vyskumov ci uz biologickych testovani alebo statistickych zistovani je financovana farmaceutickymi spolocnostami. Je pochopitelne ze to budu robit tak aby sa ich produkty predavali. To znamena ze uz aj na lekarskych fakultach a v odbornych casopisoch sa uvadzaju cisla a udaje u vyskumov financovanych farmaceutickymi spolocnostami. Kto ini by tie vyskumy zaplatil??? Okrem toho su to vacsinou spolocnosti nadnarodne, takze sa da hovorit aj o lobbingu na statnej urovni. Co bol podla mna aj pripad preplacania Prevenaru, ktory sa podla mna onedlho dostane medzi povinne vakciny. A ked pan MUDr. Liptak uvazuje o zavedeni povinneho ockovania proti chripke pre seniorov, tak to na Sk fakt nezostanem 😒

denduska
4. dec 2008

caute baby, prebooooha, vy ste tu toho popisali az hroza 😵

na margo vyskumov farmaceutickych spolocnosti...mozem vam povedat jedno velke HAHAHA...totiz az prilis dobre viem ako sa tie studie robia, takych ozaj serioznych je ako safranu, manzelovi furt donesu nejake papiere ktore ma vyplnit, je to velmi pekne urobene, kolonky na pacientov a vselijake udaje okolo nich..az na to ze vysledky su uz davno publikovane a oni to musia mat vyplnene len aby bolo......a povedia mu ze ma vyjst toto a toto a nech to tak vyplni...a on samozrejme cas nema, tak to hodi mne, sak som doma a deniska si vymysla hovadiny a fiktivnych pacientov....mala by som sa hanbit!!!!!! nastastie to su len take lokalky, a nikto mu dovolenku za to neda, nanajvys kopu zapisnikov, pier a idiotin co potom rozdavame po rodine, ale ked si predstavim ze aj velke studie sa tak robia, tak mi je na GRC.

Z nasej doktorky je mi tiez na grc, lebo z takou komerciou ako u pediatrov som sa prisamvacku nikde nestretla ☹ a o tom poplatku co ste tu pisali...no horor..nemam slov.

a tiez som rozmyslala ze v pribalovych letakoch vakcin su udaje ze 99,9% ockovancov ma dostatocne protilatky a bla bla.....lenze nikdy neuverim ze su to studie NA DETOCH..neexistuje....a v dospelosti si myslim ze 99,9% to naozaj zvladne kazdy v poho.

inak neviem kto sa tu pytal - RUBEOLA = ZARDĚNKY, OSYPKY = SPALNICKY, a na okraj šarlach je spála po česky. My sme mali same ceske knihy takze ja som mala problem tiez najprv.

lalitagopi
4. dec 2008

Lenki...ja mam obvodneho lekara, mimochodom je to aj homeopat a je zasadne proti očkvaniu. že to je len magorina a biznis, zasah do organizmu, navyše to úplne rozhodi celu immunitu toho dieťaťa...
ale žial väčšina lekarov to vôbec nerieši, alebo sú radšej ticho...

lenki33
4. dec 2008

lalita poviem ti uprimne ze mne je jedno aky nazor maju lekari na ockovanie a z akych dovodov ho odporucaju alebo nie. Jedine co ma stve ze nemam moznost slobodnej volby. A v podstate ani nemam dost informacii z oboch stran, ale to nemam v nicom, ale v inych oblastiach sa clovek moze rozhodnut slobodne.
Aj ked mi tu budu tvrdit ze ockovanie nie je na sk povinne, ale to je len kvoli medzeram a chybam v zakone a spoliehat sa na to ze niekto s tym vyhral sud??? Ja na to nemam nervy a velmi nerada by som sa dostala do situacie ze mi socialka odoberie dieta a necha ho proti mojej voli zaockovat 😔 Ak si dobre pamatam tak, takto sa to stalo tym manzelom v cz ktori chceli pomenovat dceru Polnocni boure, co im nakoniec nepreslo. Ja viem ze tam bolo viacej velmi "dolezitych" dovodov na odobratie plne kojenoho dietata, ale aj tak je to pre mna ako zly sen, ked si predstavim ze take nieco sa v dnesnej dobe kde sa kazdy ohana ludskymi pravami deje.

lalita ako riesis ocko u dcerky???

erikasadek
4. dec 2008

ahojte, kocky, tak cinili ste sa dobre... 😀

musim vam povedat je super , ze sa tu nehadame...... 😉
nech to vydrzi.....

jarka, ten clanok, je vlastne normalna stranka, co sa tyka informacii, o kazdej chorobe teda uplne normalna, tranka, len tam napisu aj percentaz a vsetko okolo....
to mi chyba, ked kliknem , na slovenske, tam je to vzdy vsetko v skratke, a neuplne... 😒

vanish, ja ani cez google nemozem, neponuka mi slovencinu max len polscinu, a rusky jazyk, takze radsej nie...
ale budem rada ak to vy prelozite....ak sa nie co znova najde... 😉

erikasadek
4. dec 2008

s tymi lekarmi je to hroza je to tak trochu hanba, je to ako uplatkarstvo, len este horsie

lekarska etika sa vytrca, cest vynimkam...