Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
22. jan 2009

si zlata, kedykolvek.. dakujem..

erikasadek
22. jan 2009

barborka.. 😉 dakujem..

barborka08
22. jan 2009

erika, 😉

denduska
22. jan 2009

jarka,no tak to ma este viac prekvapilo, ze takemu doktorovi silou mocou islo o to ockovanie...neviem kde nabral ze pri lahkej viroze sa to lepsie znasa, ale to by ma ozaj zaujimalo 😕

erika neboj nic,maly bude v poriadku a nic si nevycitaj😉

misuge
22. jan 2009

Ahoj, jsem ráda,že jsem objevila tuto diskuzi, přečetla jsem si pár stránek na začátku, uprostřed ,,na konci...zaujalo mne shrnutí grenline...úplně jsem si oddechla, že nejsme s mužem sami.......kteří máme tento názor, ..samozřejmě že známe strányk Rozalio.... a párkrát jsem se v dobré víře chtěla, dle mého názoru důležité informace podělit a psleze jsem byla kamenována a označená za nezoodpovědnou...však to znáte.... 😅
Amálku jsme dali očkovat nejpozději jak to šlo Hexa vakcínou první dávku někdy v osmi měsících.....už máme za sebou i třetí a u prvních dvou jsme měli vedlejší účinky a doufám, že bez následků do budoucna ☹ ...........................v podstatě mi nejvíce vadí to, že je to ze zákona plošně povinné ☹
Každý rodič přece chce pro své dítě to nej, tak proč to zpochybňovat....??????????????

Dám Vám sem jeden článek, je trochu drsnější...ale chápu rozhořčení autora..pokud měl osobní zkušenost s následky neuváženého očkování 😕

Jsem zvědavá na Vaše názory

denduska
22. jan 2009

clanok sa mi paci...nie je podla mna drsny, je to tam napisane v podstate tak ako je.....aj ked ja si myslim ze urcite ockovanie vyznam ma a je aj prospesne. nepaci sa mi ze sa ockuju mimina a ze sa to pausalizuje..a ze sa ockuje uz vsetko akoby to bolo uplne bez akychkolvek nasledkov 😠

a paci sami aj ten citat na zaciatku,myslim ze nieco v tom zmysle povedal aj Alfred Nobel, ked videl co sa robi s dynamitom...

misuge
22. jan 2009

Jojo Denduska....řekl...no men namíchlo to, že už v porodnici mi malou naočkovali, aniž by mi něco řekli...teda štve mne to zpětně....bohužel k těmto informacím mne dokopal můj muž až teď nedávno..teda pořád o tom mluvil a já neposlouchala, měl se mnou dost velkou práci.....a teď mne to s...e, on je takový přírodní člověk, onby malou, kdyb to bylo na něm,nenechal očkovat vůbec.....já jsem pořád na vážkách,.......ale souhalsím plně v tom, že by se mělo diskutovat a že nejsme ovce..i když i ovce by měly mít nárok na individuální očkování, když už jsme u toho 😉 😉
každý je přece unikát a má jiné tělo, jinou imunitu a jiné dispozoice po předcích 😉
letím spinkat, ale zítra určitě kouknu....dobrou noc 😉

greenline
23. jan 2009

ahoj misuge.
presvedčení by mali byť obidvaja rodičia, pretože obidvaja nesú za dieťa rovnakú zodpovednosť. my sme sa našťastie s manželom tiež zhodli. nemala by som dobrý pocit, kebyže sa mi zdá že musím nejako proti nemu "bojovať" alebo na neho naliehať. my až tak prírodní niesme (podľa toho čo sa pod tým rozumie) 😀 ale snažíme sa v otázkach zdravia, stravy a starostlivosti o telo byť už obozretnejší. keď to porovnám s tým, ako som žila pred pár rokmi na výške, tak viem, že som dávala môjmu telu poriadne zabrať. vtedy mi to také ale neprišlo.
človek je z každej strany reklamou presviedčaní o tom, čo je pre neho najlepšie alebo dokonca nevyhnutné a nemá čas všetko si preverovať alebo sa všetkým dopodrobna zaujímať a keď nenastane v jeho živote nejaký zlom, kedy sa zastaví a začne všetko prehodnocovať, tak možno k tomu ani nepríde.

ja uvediem taký jednoduchý príklad (možno sa niekomu bude zdať, že som humusáčka ale nemám s tým problém). od určitého veku som mávala dosť problémy s pliesňami na nohách aj s kandiozou. takmer po každej návšteve plavárne sa mi objavila kandióza, čo sa dalo už označiť za chronický stav. dodržiavala som prísne hygienu, používala špeciálne, dosť drahé mydlá na intímnu hygienu a samozrejme mastičky od doktora. počas tehotenstva, kedy sa tieto problémy ešte zhoršujú, som kandiózu nemala jediný krát! na začiatku som totiž úplne vysadila akékoľvek mydlo a jediné, čo som si do kúpeľa pridávala boli (a stále sú) oleje do kúpeľa. umývam sa naďalej, nesmrdím ani na mne nie sú nánosy špiny 😀 akurát nepoužívam mydlo ani toľko vychvaľované sprchové gély. pre niekoho niečo tak nepredstaviteľné. okrem iného odvtedy nemávam suchú pokožku. reklamy ma presviedčajú o opaku - presviedčajú ma o tom, že moje telo nemôže byť bez použitia toho či ohoho mydla vláčne alebo chránené pred nežiadúcimi mikroorganizmami. to čo ale už nehovoria, že spolu s tými nečistotami odstraňujú z pokožky aj jej ochranné vrstvy, ktoré sa nestihnú každý deň po sprchovaní obnovovať a preto tie pliesne, suchá pokožka a pod.samozrejme toto nie je z mojej strany presviedčanie niekoho, aby prestal používať mydlo. ale keby mi niekto na to napísal, že keď nepoužívam mydlo tak musím zákonite smrdieť, tak ho vysmejem a s očkovaním a tou nezodpovednosťou je to veľmi podobné.

mywiel
23. jan 2009

Tie kvapky funguju aj na staré ockovania a aj po niekolkych rokoch, este vzdy z tela vie ta informacia co je v tych kvapkach tie negativa vakcin dostat... 😉

mywiel
23. jan 2009

greenline ja nepouzivam doedoranty ako som sa dozvedela, ze je v nich hlinik, ktory sposobuje rakovinu prsnika, vobec neznesiem parfémy asi aj pretoze kojim a malej by to vadilo. Kupila som si prirodny kamen, ktory posobi ako deodorant a nezanechava ziadnu vonu ale dezinfikuje, je to mineral, podoba sa na sol, alebo kristal ak to mam k niecomu prirovnat. V Arabskej kulture je pouzivany od veky vekov uz 100ta rocia... 😉 A nema ziadne parabeny a chemické stabilizatory, kedze je to prirodny mineral. 😀

mywiel
23. jan 2009

Co sa tyka homeopatie cim su riedenia vyssie tym neskor zaberaju, ale dlhodobejsie vydrzia ucinky co sa tyka dlzky casu ta informacia je v tele dlhsie ulozena. Cim su riedenia nizsie tym rychlejsie zaberu ale ucinok nie je az taky dlhodoby, napr. ked vas pichne vcela date si Apis napr. 5CH to rychlo zaberie ale nebude v tele posobit ta homeo celé tyzdne ved ani netreba pri pichnuti ide o urgentné riesenie (je to homeo vyrabané z vcelieho jedu, vlastne to je princip homeo choroba sa lieci tym istym, cize na baze rovnakych symtomov). 🙂

sammy19
23. jan 2009

ahojte maminky.

Ten Joalis Deimun Aktiv vyzera byt dobra vec. Som o tom este nepocula. Ale tu u nas je jedna pani, co sa tym zaobera a ja som k nej kedysi aj chodila kvoli istym zdravotnym problemom a aj som uzivala nejake preparaty z toho Joalisu, no a dost to pomohlo. Takze to nie je zly napad. Skusim sa s nou skontaktovat a spytam sa jej na to.

zatial sa majte krasne!

denduska
23. jan 2009

mywiel ty mas same dobre napady, dokelu, aj ked je to mimo temy ale odkial mas ten kamen? ja som o nom pocula uz davnejsie ale nevedela som ho zohnat, mne od tehu smrdia strasne vsetky vonavky, aj take ktore som mala strasne rada, este stale mi je z nich na grc....

mywiel
23. jan 2009

Tu to dostanes vo Svajciarsku v drogérii ale mozno tiez nie v kazdej... 😉

lubii
23. jan 2009

vonavky smrdia aj mne a to už dlho. Jediné čo občas použijem je pár kvapiek levanduľovej esencie rozmiešanej vo vode a mám to v rozprašovači od vonavky. A ten kamen by zaujímal aj mna 😉
Greenline, ja mydlo používam len na dve veci. Na nohy a na tú druhú 😉 Malého tiež neumývame mydlom, ani ho ničím nekrémujem, iba ked bol malý tak občas olivovým olejom.

barborka08
23. jan 2009

no s tymi vonavkami je to aj u mna rovnako, o tom krystale som pocula aj ja. Zatial sa mi nepodarilo najst kde by ho na Slovensku predavali. Skuste kuknut na cesku stranku. Staci dat do gugla Přírodní krystal deodorant
😉

barborka08
23. jan 2009

samozrejme nechcem odbocovat od temy 😉

dakujem za tip na Joalis Deimun Aktiv 😉
Dnes som bola za detskou, uz tam sice nebola 😝 ale padla mi do oka tabulka na vedlajsich dverach (inej pediatrickej ambulancie) citujem: "Tu sa ockuje proti rakovine krcka maternice a genitalnym bradaviciam. Blizsie informacie priamo v ambulancii." Desim sa toho ze to daju do povinneho ockovania a budu tym ockovat male deti 😒

barborka08
23. jan 2009

este k tomu krystalu 😉 na stranke loccitane.sk ho najdete, staci dat do vyhladavaca deodoranty 😉

sammy19
23. jan 2009

ahojte, tiez trosku mimo od temy, ale ked sa tu o tom bavite. Nebude toto tiez nieco podobne?
http://www.bio-obchod.sk/produkt-3463/gemma---m...

barborka08
23. jan 2009

sammy, myslim si, ze by to mohlo byt ono, uvidime co na to povie myviel 😉

denduska
23. jan 2009

barborka, tak ak budu povinne ockovat proti rakovine krcka maternice male deti, tak to uz bude totalna sila...

ten krystal je fajn, som zvedava ci je to take ako vo svajciarsku 😀

barborka08
23. jan 2009

denduska, ved prave 😒 obavam sa, ze to tak nakoniec bude 😕

denduska
23. jan 2009

inac babule, hladala som co vlastne povedala ta poslankyna Muskova, ked ju nas skvely Dr. Liptak nazval vrahynou deti...nuz a tu je to - prvy prispevok: http://www.nrsr.sk/appbin/net/nrozprava/Downloa...

ak mate chut tak citajte, podla mna nevravela tak celkom odveci....

sammy19
23. jan 2009

ahoj denduska, mrkla som na to. A tiez si myslim, ze hovorila rozumne. Je ale skoda, ze tu takmer kazdy, kto sa opovazi co len trosku spochybnit "absolutnu bezpecnost a nevyhnutnost" ockovania, je doslova kamenovay...

misuge
23. jan 2009

jen jsem toproletěla, Greenline, ne každá je je tak otevřená novým věcěm a hned odmítne věc, která tady vždycky byla a za komančů se drsně propagovala jako skvělá.....je to zabudované hluboko uvnitř ,nejen u mne tobylo, ale obecně v naší společnosti....neznamená to snad, že necítím zoodpovědost za své dítě......snažím se přijít věcen na kloub, nic není ani černé ani bílé a nejsem se vším tak rychle hotova.

O tom svědčí snad odkaz, který jsem tu dala.....no a stím mýdlem souhlas....Ami koupeme jen v čisté vodě a olivovém oleji a jednou týdně myjeme dětským šamponem vlásky....ten kámen by mne zajímal, můžeš dát odkaz?
l

vanish1
23. jan 2009

ahojte dievčatá, ja nestíham, lebo malá je chorá, denduska, ten príspevok od posl. Muškovej je dobrý, poznám ho, je to rokovanie NRSR, ale nie je to to, na čo reagoval Lipták, pretože to je už staršieho dáta

pozrite toto

http://www.sme.sk/c/3556006/Lekar-Liptak-nazval...
http://dnes.atlas.sk/slovensko/140577/

vyberiem dôvod, komu sa nechce čítať
"Nikdy som nenapísal, že Mušková tieto názory povedala. Napísal som, že ich podporila tým, že sa na tlačovej konferencii posadila vedľa austrálskej doktorky Viery Scheiberovej, ktorá uvedené myšlienky nahlas vyslovila. Pani poslankyňa mala okamžite zareagovať a Scheiberovej tvrdenia vyvrátiť. Ak to neurobila, jej bludy podporila," uviedol Lipták pre agentúru SITA

denduska
23. jan 2009

jaj aha, no nevedela som totiz presne najst co to je.... aj tak si myslim ze mu preskocilo 😅 najvacsia kreatura je asi on sam pri vsetkej ucte....a s bakosom si dohadzuju pacosov 😝

vanish1
23. jan 2009

tak tu je odpoveď pre bakosa, čítajte, zaujímavé
http://ockovanie.org/reakcia-na-rozhovor-bakos....

jarka007
23. jan 2009

misuge s tou zakorenostou v spolocnosti suhlasim. Niekto mi uz davno davno povedal, ze tato starsia generacia musi proste umriet, inak to nejde. Ja si to zas nemyslim, je to predsa len prilis drasticke 🙂 . Mozno je to aj v tom, ze za komancov sa o narod staral stat a pracujuci narod si na to akosi zvykol. Neklast odpor, nepytat sa, robit to co ostatni, nevybocovat ... A takto sa potom vychova dalsia a dalsia generacia, takze vymretie by tak ci tak nic neprinieslo. Skus povedat mame, svokre a pod. ze nechces ockovat. Jezisi, co si ...?
Uplne inak sa k tomu stavaju v zahranici. V Nemecku sa tiez urcite zaujmove skupiny zasadzovali o povinne ockovanie, moja doktorka mi ale povedala, ze to proste nikdy neprejde. Ide o zasah do ludskeho tela a slobody cloveka a to si oni strazia. Na rozdiel od nasich post-komunist. krajin, kde este niektori (teda je ich doost) nepochopili co to slovo "sloboda" znamena.
A super je tiez internet, najdes si tu kopec veci. Problem maju ale naozaj ti starsi, velmi s internetom nevedia a cudzie jazyky sa tiez velmi neucili (ak nepocitam rusky). Mame sa to snazim vzdy vysvetlit 🙂.

denduska uz ked pocujem meno Liptak mi je 😝. Verim tomu, ze keby on mal tu moc, tak by nevahal na HPV povinne ockovat aj chlapcov, aby nahodou nenakazili dievcata.

kristal mi drzi uz asi 5 rokov, teda aj viac, ked tak pocitam 🙂 a kupila som ho este na SR niekde v drogerii, dm ? http://www.murnauers.de/kristall_deo.html Ale musim povedat, ze asi aj vdaka tomu, ze kojim momentalne velmi nepomaha.