Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vefi89
30. júl 2011

znova máme 40-tky..je možné, že je to ešte stále z očkovania, keď min. štrvtok som sa tešila, že sme ich porazili?

manof
30. júl 2011

@vefi89
Prevenar sú tri funkčné vírusy, takže teoreticky prvé horúčky mohli byť z jedného, druhé z druhého.

Každopádne nedávaj na to bábätku paracetamol, nech už by bol v akejkoľvek podobe (Paralen, Panadol...). Ak by boli horúčky pridlho, tak radšej ibuprofen (napr. Nurofen), ale paracetamol určite nie - robí viac škody než úžitku.

Čo by tiež ešte mohol byť problém, je oslabenie imunity, tzn. bábo sa ešte nestihlo spamätať z Prevenaru a už chytilo niečo z okolia.

manof
30. júl 2011

Ak repcete kvôli pokute z RÚVZ, tak vedzte, že v Nigérii sa s odmietačmi očkovania vôbec nes...:

"Rodičia v Nigérii riskujú väzenie, ak nedajú svoje deti zaočkovať proti detskej obrne":
http://www.slobodavockovani.sk/news/rodicia-v-n...

prevenar
30. júl 2011

zdravicko, odporucam kazdemu, kto chce zistit kam vedie necinnost, primanie vsetkeho co sa "musi" a nezaujem o vlastne prava a slobody. ..verte ze to na co ste zvyknuti sa moze vyparit ako voda ak si to nestrazite. ..ci je to "povinne" ockovanie ci hocico ine co sa tyka vasho zivota a zivota vasich deti. ..za chvilku zistite,ze vlastne ani vas zivot nie je vlastne vas a ani vase deti uz nebudu tak uplne vase. ..povinne skolstvo, povinne ockovanie , povinne dane ktore koncia v rukach centralnych bank a su spatne pociavane za urok, povinne poistenie v sukromnych firmach, zakazy a prikazy ktore obmedzuju vas a preferuju nadnarodne siete ktore nicia nas pracovny trh, kvalitne potraviny z malo fariem.. atd. ako som uz pisal, ak si nenajdete cas na studium , cas na to byt "zobudeny" tak oni (ti co ziju z vasej celozivotnej prace) si ten cas najdu aby nas vsetkych obrali o vsetko . uz len to,ze tato diskusia o ockovani a problemoch okolo toho existuje je vlastne smutnym mementom. kto vie ako "daleko" je od nas ta Nigeria .. 3 roky, 5 , 10 ?

https://www.youtube.com/watch?v=4w-A54h_GQ8

dlzka 5 hodin, slusna znalost angliny nutna. enjoy 🙂

teri3
30. júl 2011

@manof chodím sem len občas, chcem sa spýtať, prečo nie paracetamol? Je o tom nejaký článok, alebo zdroj? A paracetamol všeobecne nie, alebo za akých okolností?

manof
30. júl 2011

"Na strach z MMR vakcín je čoraz viac dôvodov":
http://www.slobodavockovani.sk/news/na-strach-z...

veroveronika
30. júl 2011

@manof ja som velmi zvedava, ak sa potvrdi, ze mmr vakcina je nebezpecna (co nepochybne je) a bude zakazana, ci nase kapacity, ktore ju tak vrelo obranuju a nutia ju pchat do nasich deti, budu za to niest zodpovednost

manof
30. júl 2011

@veroveronika
Nikto nebude niesť za nič zodpovednosť, tým si môžeš byť istá.

Keď naveľa naveľa aj proočkovači uznajú, že MMR bol blbý nápad a MMRV ešte blbší, tak povedia, že podľa stavu vtedajšieho poznania ani nemohli rozhodovať inak. A je to vybavené. Potom im bude treba pripomenúť Dr. Wakefielda, Dr. Krigsmana a ďalších, čo na to upozorňovali už od r. 1998 alebo krátko po tomto roku, a všetky tie monster-procesy, čo proti týmto pravdu hľadajúcim lekárom zosnovali.

teri3
30. júl 2011

@manof ďakovala 😉

prevenar
30. júl 2011

@veroveronika haha, ano urcite budu :D ..chvilu bude "ticho" a potom pridu s novou "uplne bezpecnou" vakcinou ,,az potom spomenu,ze ano ta "stara" mala chybycky ..ale tato nova je uplne "bezpecna" a vsetko sa zacne od zaciatku.

moira19
30. júl 2011

@veroveronika My sme boli s dcerkami u Urbancikovej. Jej odpovede: ekzem po hexa, ona:"vy ste nejak zamerana na tu hexu".... po bcg sa im parkrat ozval alarm dychu, ona: "preco ste ich davali na apnoe monitor? ci to len tak, z vlastnej iniciativy?.... neutisitelny 4 hodinovy plac po hexa, ona: "mozno ju mali setrnejsie ockovat"... pripady kt. sme hovorili po ockovani, ze zle dopadli, ona: " neverim, neboli u mna, ja uz som tu 10 rokov a ako to, ze som ho nevidela, vakciny su uplne bezpecne"... nasa starsia dcera po jednej jedinej davke Prevenaru prestala rast a za rok nepribrala ani gram, ona: "ved obaja ste chudi, aj moja rocna dcera mala 8kg" (dcera ma 3,5 roka a vazila 11kg). Na neockovanie mensej (chodime s nou na neurologiu, lebo otacala hlavicku len na jednu stranu, po bcg prestala dychat 4krat, ma 18 hemangiomov po celom telicku, zla reakcia starsej po hexa) povedala: "do 5 rokov urcite dostane osypky, tak sa tu znova stretneme". Nastastie uz viac z jej "mudrych" slov nepamatam.

veroveronika
30. júl 2011

@moira19 po tomto tvojom prispevku neverim, ze ta pani vystudovala medicinu 😖
vsak to co veta, to perla
kriste na nebi, toto je odbornicka 😕

moira19
30. júl 2011

@veroveronika Po tejto navsteve som hovorila, ze ona by mala vratit diplom a zvysok zivota by mala robit verejnoprospesne prace. Doma ju volame len "krava" a to sme este velmi mierni k nej.

moira19
30. júl 2011

@veroveronika Spomenula som si na este jednu perlu: "vakcina funguje, ved nedostala zapal pluc, ani zapal stredneho ucha" .... po Prevenari je v jednom kuse chora, ockovali ju minuly rok v juli, tento rok bola 6 dni v skolke (3dni v jan., 3 vo febr.), pri nej sme boli v juni tohto roku... ona: "to je kolonizacia, to trva niekedy aj 4 mesiace, vakcina predsa funguje". Takze okrem toho, ze klame, trepe sprostosti, nevie ani pocitat!!!!!!!!!!

vefi89
30. júl 2011

@moira19 a ja som si myslela, že náš Dr. je dement, ale očividne sú aj väčší experti 😖

moira19
30. júl 2011

@vefi89 Su ☹ , ti co pisu sprievodcu ockovanim!

jerryjanka
30. júl 2011

určite ste to tu už mali ale pre osvieženie
Otázka pre MUDr. Jitku Škovránkovú z ambulancie očkovania Fakultnej nemocnice v Prahe-Motole

Je očkovanie záťažou pre nervový systém dieťaťa?
Očkovanie nezaťažuje centrálny nervový systém zdravých detí. U jedincov s poškodeným nervovým systémom alebo s neliečiteľným neurologickým ochorením sa niektoré očkovania odložia, kým sa choroba nestabilizuje, alebo sa nepodajú vôbec

musim povedať že sa mi dviha žaludok...

jerryjanka
30. júl 2011

môžem otázku vám vzdelanejším v problematike? nebojíte sa že vaše detičky dostanú čierny kašel? ja viem asi som smiešna ale to je asi jedina choroba ktorej sa obavam ked nedam malu zaočkovať. ale na druhej strane viem že môžu nou ochorieť aj deti očkované s needostatočnou imunologickou odpovedou.

simmi80
30. júl 2011

@manof
rada by som prispela s nasimi problemamy a ak mate prosim nejaky nazor na to, prip. odporucanie, budem sa tesit na reakcie.
Dcera sa narodila koncom januara 2011. Mne dcerku zaockovali ako tyzdnovu. Mala dost silnu novorod. zltacku (mozno aj ta mala vplyv na reakciu TBC, lebo kamaratke pri vysokom bilirubine nechceli ockovat TBC), ze sme museli ist (ako 14dnove babo) do nemocnice. TBC nema do dnes zahojene, a to uz ma 6m.
4.7. objednavam sa na plucne do biskupic, pediatricka nam kazala., mame prist 8.7.
6.7. volam na plucne, ze ci mozeme prist skor, lebo to ma 3x3cm - vid foto v ruzovom bodycku. nam len povedali ak praskne, tak potriet liehom, ze ved termin mame, tak mame pockat do 8.7.
7.7. - prasklo jej to, potreli sme liehom ako kazali, hucala o zivot. tak nas to dohnalo na pohotovost, kedze mala tam velku otvorenu ranu (vid foto v zltom pyzamku, trcalo jej z toho nieco). Na pohotovosti sa chytali za hlavu ze preco liehom, ze to ju muselo boliet, ze kto nam to poradil.
8.7. prva kontorla v biskupiciach, Dr len skonstatoval ze to je na fotku, ake to ma. Vytlacili jej to-mala lapala po dychu od bolesti, tak hadam este nikdy neplakala.
19.7. Druhy krat na kontrole jej to opat vytlacali. Dieru mala este vacsiu a tiekla jej z toho krvicka.
29.7. tretia kontrola, opat vytlacili, rana velka, cele jej to opat rozbrblali (neviem, asi to tak ma byt) , vid foto nahe telicko. To cervene, to ma otvorenu ranu, bez chrasticky.
Dalsia kontrola 15.8.
Len sa chcem opytat, ci mal niekto takuto hnusnu reakciu a ci je to normalne. Kedze mala takuto reakciu na BCG, co bude ak by ju ockovali dalej??? ak uz ockovat, tak kedy? o rok? dva? vobec?
dakujem za akukolvek reakciu.

jerryjanka
30. júl 2011

@prsky dakujem 🙂

tean
30. júl 2011

@simmi80
Mna najviac sokuju rozne reakcie lekarov na ten isty problem.
Jeden povie, ze treba urobit toto. Druhy povie, ze to nie je spravne, pretoze sa ma urobit toto.
Vsetci vsak maju spolocne jedno a tym je ich sebaistota. Skutocnych odbornikov lekarov je vsak velmi malo a ti ostatni len tipuju. A rodic trpne ako to dopadne. Nechutne divadlo, pre nas pacientov.

Kamos ma 5 mesacneho syna, ktory ma miesto vpichu zapalene po BCG vakcine. Ich pediatricka nastastie vyhodnotila stav tak, ze nebudu vobec nic ockovat, dokial sa to uplne nezahoji.

Dufam, ze sa z toho co najskor dostanete, lebo toto je stres pre celu rodinu.

manof
30. júl 2011

@jerryjanka
Keďže už máte vyše 6 mesiacov, z najhoršieho ste vonku.
Ešte tak pol roka prežiť bez schytania čierneho kašľa a ste v podstate úplne v suchu. Nad 1 rok sa už na čierny kašeľ v zásade nezomiera, nad pol roka len veľmi veľmi zriedkavo.

Preventívne opatrenia plus/mínus ako pri chrípke. Šíri sa to v zásade rovnako. Kašlajúce osoby nepúšťať do blízkosti bábätka a už vôbec im nedovoliť bozkávať ho a pod. Ak ešte dojčíš, tak má zmysel napchávať sa vitamínom C. Nieže by to inak zmysel nemalo, ale v takomto prípade ešte viac.

Aj keď už bolo na Slovensku za posledný rok vyše 1000 prípadov čierneho kašľa, v okrese Považská Bystrica to bola nula, takže pravdepodobnosť vážneho poškodenia zdravia očkovaním by som vo vašom prípade videl ako mnohonásobne vyššiu, než pravdepodobnosť poškodenia zdravia divokým ochorením.

A tie odkazy, čo Ti dala @prsky , sú ozaj dobré a hodné prečítania.

manof
30. júl 2011

@simmi80
Huh, to je sila... Tak toto je teda ozaj fest škaredé...

Nuž ja by som určite neočkoval po takejto reakcii už vôbec, ale zase nemôžem rozhodnúť za Teba. Každopádne, určite neočkovať skôr, než sa to poriadne zahojí. Ale ani to nestačí, pretože prvá Hexa by to mohla "reaktivovať". Rozumej: keď to je na povrchu zahojené, tak to ešte neznamená, že vnútri tela tie blbé mykobaktérie nevyčíňajú. Nedávno tu niekto spomínal, že rozumné minimum je neočkovať pol roka po zahojení rany z BCG vakcíny. Povedal by som, že to je naozaj opodstatnené odporúčanie.

Chcelo by sa Ti to spracovať do podoby príbehu, čo by bolo možné vystaviť tu:
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/
?

Myslím, že toto by mali vidieť aj ďalší rodičia, kebyže sa im náhodou veľmi žiada BCG vakcína, ktorej dodávky v poslednom čase vypadávajú, ako slýchavam z východu i západu.

Ak napíšeš, pošli, prosím, sem: sloboda.v.ockovani@gmail.com

jerryjanka
31. júl 2011

@manof dakujem no my mame dve hexy za sebou posledna bude okolo 11 mesiaca ale tu už dať nechcem, po prvej hexe sme mali len slabšie teploty, po druhej už vysoko nad 39 viac ako 3 dni, mala bola totalne mimo, hrče v nohách otrasné aj napriek ladovym obkladom, zhoršil sa jej stav kože na nôžkach , suche miesta uplne ako ekzémy, a čo som si teda nevšimla len ja ale aj dedko bolo že mala akoby stratila to čo vedela už robiť, teda sa posunula vo vyvoji vzad. neviem či to malo suvis s očkovanim ale dovtedy to bolo super a potom šlus, a naspať. dobehli sme to skoro, ale aj tak sa bojim čo by spravila tretia davka.

prevenar
31. júl 2011

@simmi80

1) pane boze na nebi !! 2) wow ! ..wow, ze este vobec zvazujes dalsie ockovania. rozmyslam, ze ci rodcia potrebuju ako dostatocny dokaz o "ucinkoch" ockovania az to ked im dieta skutocne zomrie na nasledky. ..ak hej, tak potom jednoznacne ockovat dalej ..a co najskor.

len moj osobny nazor na danu vec, rozhodnut sa musis samozrejme sama tak ako kazdy..

veroveronika
31. júl 2011

@simmi80 toto urcite nie je normalne 😲 ! ak ju uz chces dat ockovat, co ja by som v tvojom pripade urcite odmietla, tak trvaj na kompletnom imunologickom vysetreni, dcerka moze mat znizenu imunitu. Ak aj u imunologa neziskas kontraindikaciu na ockovanie a imunita bude v poriadku, tak aspon ziskas trochu casu, aby sa ti dietatko po tej hnusnej bcgecke dalo dokopy.

piacere
31. júl 2011

@simmi80 takáto reakcia určite nie je normálne.... pre Boha živého ťa prosím... fakt ťa PROSÍM... viac neočkujte 😔 Tieto fotky, ktoré si sem dala sú dostatočným "dôkazom" pre akéhokoľvek aspoň trošku ľudsky zmýšľajúceho lekára, aby toto dieťa viac nedostalo vakcínu....