Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sirinka
29. sep 2011

@vavrenka takze pri bcg ked som povedala dr. ze nechcem ockovanie, povedala iba, v poriadku a dalej zatial neriesila...a tym padom ani urady....

martinba
29. sep 2011

@vavrenka tu je kopec rodicov, co nemaju vobec ockovane deti a kopec takych co maju ciastocne, kedze sa popalili az na vlastnej kozi :(. Ako bojujeme s uradmi? Kto ma na to energiu a cas , tak podava odvolania a je ochotny ist az na sud, ale tych by si asi zratala na jednej ruke. Vacsina ludi si vypocuje par teplych slov na RUVZ a nebojuje s nimi. Co sa tyka lekarov, tam je to rozne, niektorí to pochopia hned a daju pokoj, niektori ockovanie spominaju pri kazdej navsteve a snazia sa presvadcovat a niektorí povedia rodicom nech si hladaju ineho pediatra ked nechcu ockovat... Mozno ta to prekvapi, ale najhorsie to je s najblizsimi pribuznymi a este ak su pediatri s 35 rocnou praxou ako mam ja v rodine, tak u nich si uplna cierna ovca :(

anicka1981
29. sep 2011

@eaka
@eaka hej, vela rodicov to riesi homeopatikami, ale neviem o co blizsie ide, asi dostat z tela ortud a hlinik, ja sao ockovanie tak intenzovne zaoberam od porodu 3 a pol mesiaca, moj nema ziadne ockovanie, a tuto temu ockovania som uzatvorila tym, ze neockujeme asi pred mesiacom a pol, a teraz som sa k tomu dostala zase, lebo nas pediater od nas chce pospisat neockovanie, tak to chcem urobit spravne aby so sa vyhla zbytocnym opletackam,,,,, a este cim viac o tom ockovani viem, tym som spokojnejsia, ze sme neockovali, a aj "strach z neockovania " sa uz stratil,,,,,;)

manof
29. sep 2011

@anicka1981
To, že očkovanie nechráni pred ochorením, je faktom o BCG vakcíne proti tuberkulóze.
Ostatné vakcíny údajne chránia pred samotnou chorobou, ale je tak-trochu vedecký podvod, pretože v skutočnosti sa za potvrdenie úspešnosti očkovania považuje vytvorenie dostatku protilátok a nie to, že človek na danú chorobu neochorie. V praxi sa totiž stáva, že podstatná časť ľudí, čo na danú chorobu ochorejú, sú očkovaní ľudia (u čierneho kašľa to je za rok 2010 tuším 80%).

@sylvia11
ak máš pocit, že sme v pohode, lebo tvoje deti a väčšina iných detí je očkovaných proti čiernemu kašľu, tak sa mýliš, pretože podľa údajov pro-očkovacích epidemiológov je trvanie ochranného účinku očkovania proti čiernemu kašľu 5-7 rokov a (ak sa nemýlim) s rastúcim vekom klesá. Len tak mimochodom: kedy si Ty bola naposledy preočkovaná proti čiernemu kašľu? Ak je to viac než 7 rokov, tak je prakticky isté, že by si mohla na čierny kašeľ ochorieť. Jedine vtedy nie, ak si ho prekonala prirodzeným spôsobom, ale to by znamenalo, že si ho dostala napriek očkovaniu, lebo proti čiernemu kašľu očkovaná určite si.

Takže ak nás chceš poučovať o zodpovednosti, tak by si sa v prvom rade Ty sama mala ponáhľať (spěchat) dať sa preočkovať.

Ale aby to nebolo málo, žiadne očkovanie nedokáže zabrániť prenosu baktérie či vírusu prichyteného na odeve alebo na pokožke. Takže aj keby si bola super-špičkovo zaočkovaná, stále si potenciálnym prenášačom choroby.

No a na záver - účinnosť očkovania proti čiernemu kašľu je nanajvýš 85%, tzn. každý 7. (reálne skôr každý 5.) zaočkovaný nemá po očkovaní dostatok protilátok. Pritom mať protilátky ešte neznamená byť imúnny. Vo výsledku si teda očkovaním proti čiernemu kašľu človek veľmi nepomôže, obzvlášť keď zváži možné nežiaduce účinky, oproti ktorým je samotný čierny kašeľ "selanka".

anicka1981
29. sep 2011

@sirinka mne sa zda, ze hlasit to musi az ked odietnes aj dalsie ockovanie,,,, aj ked musi asi nie je spravne slovo, lebo nemusi,,, je ti vsetko o ludoch
@martinba moja mamka pracuje v nemocnici, a zhodou okolnosti vsetky 3 sestricky sa stali babickami skoro v rovnakom case, a tak sa pravdepodobne chvalia 😀 , no a dosla rec na ockovanie,,, a moja mamka, ze my nedavame a tak, no a primarka ju zacala presviedcat, ze to musim, ze len prasive ciganky z osady nedavaju, a ci chcem , aby mi zomrelo dieta na obrnu, alebo cierny kasel,,,,a este sa spytala, ci som krestanka, ako moja mamka, a ona, ze hej,,, a promarka, tak, ze co spekulujem, ze v zahranici sa plati a tu to je zadarmo, ze nema spekulovat................ tak to ma prinutilo prejst moje rozhodnutie neockovat este raz a z oboch stran,,, a zase som dospela k nazoru neockovat, s tym rozdielom, ze teraz viem uz aj argumentovat, a pustila som neake videa aj mamke,. tak teraz uz aj ona je za neockovanie,, a navyse moje rozhodnutie neockovat schvalila aj jedna homeopaticka pani doktorka, ktorea je normalna lekarka s diplomom, ale robi homeopatiu.. takze ja som si neocovanim 100% ista,aj ked nekedy niekto stale do toho rype v snahe zastrasovat 😝

manof
29. sep 2011

@sylvia11
Teší ma Tvoja úprimnosť "žiju prostě v přesvědčení, že neočkované děti mohou ohrozit ty ostatní (očkované i neočkované)". Skutočne totiž nejde o fakt, ale len o Tvoje presvedčenie. A to - mimochodom - dokladuje, že o očkovaní toho veľa nevieš.

Otázka č. 1: ak sú očkované deti očkovaním chránené, tak ako ich môžu neočkované deti ohroziť?
Otázka č. 2: ak očkované deti očkovaním chránené nie sú, načo sú potom vôbec očkované?

Mne to logicky vychádza len tak, že ak vôbec niekoho neočkované dieťa môže ohroziť, tak len iné neočkované dieťa. Ale to predsa vám očkovaným môže byť jedno. Ledaže by vás to očkovanie zas tak dobre nechránilo, lenže keď nechráni vás tak potom by nechránilo ani naše (zatiaľ) neočkované deti.

Nech si to zoberiem z toho či oného uhlu, stále to Tvoje konštatovanie postráda logiku.

manof
29. sep 2011

@prevenar
No však niekedy tie úrady aj robia vlastné štúdie, ale
1. dajú si ich zaplatiť výrobcami vakcín, ktorých sa tie štúdie týkajú (konflikt záujmov jaxwiňa).
2. totálne prekrútia zistené skutočnosti štatistickým "čarovaním" s číslami, aby to vypálilo v prospech očkovania, hoci skutočné namerané údaje hovoria presný opak.
3. to, že tie štúdie vypracúvajú úrady, ktoré odporúčajú očkovania a vypracúvajú očkovacie kalendáre, je ako urobiť capa záhradníkom. Oni predsa nebudú kritizovať svoje minulé odporúčania, nebudú si sypať popol na hlavu. Naopak - budú sa všetko snažiť podať tak, že očkovanie je úplne v poriadku, vždy bolo a netreba na tom nič meniť. Čiže opäť konflikt záujmov.

Viď: http://www.slobodavockovani.sk/news/triky-rki-a...

martinba
29. sep 2011

@anicka1981 mama asi nie je pediatricka, pre starsiu generaciu pediatrov (cest vynimkam) je velmi tazke prijat, ze ich cele tie roky klamali o ucinosti a efektivnosti vakcin a tak ani nemaju zaujem si nieco precitat z opacneho tabora.

Ja to inak celkom chapem, predstav si, ze by im docvaklo, ze mnohe pripady ktore riesili pocas svojej celozivotnej praxe (alergie, autizmus, cukrovky, rakoviny, astmy, SIDS atd...) nahodne casovo nadvazuju na rozne ockovania. Co keby si na sklonku ich praxe uvedomili, ze to nebola vola Bozia, ale sa to stalo ich pricinenim...

manof
29. sep 2011

@prevenar
@sylvia11
V Česku i na Slovensku sú takmer tie isté vakcíny. Je pár výnimiek, že nejaká vakcína sa dováža do CZ a nie na SK, alebo na SK a nie do CZ, ale väčšinou sú to rovnaké vakcíny v CZ i na SK - prinajmenšom v povinnom očkovaní sa používajú úplne tie isté. No a sú to všetko vakcíny od veľkých firiem:
1. GlaxoSmithKline (Infanrix, Priorix, Boostrix, Synflorix, Cervarix, Engerix, Fendrix, Fluarix, Havrix, Twinrix ...)
2. Sanofi Pasteur (Imovax, Dultavax, Tetavax, Pneumovax 23, Vaxigrip, IDflu, Act-HiB, HBVaxPro, MMRvaxPro ...)
3. Merck, Sharp & Dohme = MSD (Silgard/Gardasil, Varivax, Zostavax, Vaqta, M-M-R II ...)
4. Baxter (NeisVac-C, FSME-Immun)
5. Novartis (Menveo, RabiPur, EncePur)

Pritom Sanofi a Merck sú veľkí kamaráti.

Zvyšné vakcíny dodáva pár menších firiem, zväčša jedna firma jednu vakcínu, ale to je len pár malých výnimiek.

V celosvetovom meradle však vyrábajú vakcíny aj pomerne veľké firmy v Indii, Číne, Japonci majú tiež svoje, ale nič z toho sa nedováža do EÚ.

Graf rakovina vs. očkovanie si asi myslel ten, čo je v tomto článku, nie?
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-precoock...

manof
29. sep 2011

@vavrenka
OK, keď chceš fakty, argumenty a dôvody, môžeš začať tu:
http://www.slobodavockovani.sk/zdravie/

A 21 dôvodov prečo neočkovať nájdeš tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/a21-duvodu-...

Prípadne niečo do ruky (knihu) ak sa Ti nechce celý čas len za počítačom vysedávať:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...

manof
29. sep 2011

@sirinka
Tak to máš vážne dobrú lekárku. Napíš mi, prosím, na sloboda.v.ockovani@gmail.com, ku komu chodíš.

manof
29. sep 2011

@martinba
To rodičov či svokrovcov máš pediatrov?
Tož veľa zdaru, to sa máš čo obracať... 😉

prevenar
29. sep 2011

@manof heh, mas nejaky podozrivo velky prehlad, nie si nahodou extremista ? :P nebol to tento konkretny graf, ale idea o ktorej som hovoril je celkom dobre viditelna aj v tomto 🙂

martinba
29. sep 2011

@manof nie az taku blizku rodinu, je to maminina sestra s manzelom, kedysi sme sa celkom casto navstevovali ale od istej doby sa mi tam vobec nechce 🙂

anicka1981
29. sep 2011

@martinba no moja mamka, moj rozhodnutie neockovat zobrala dobre, vobec ma neprehovarala ani nic, zato jej v robote dali aj za mna 😅 , a nakoniec obe sestricky-babicky sa priznali, ako hrozne boli obe ich vnucata vyhadazane po prvej davke hexi, a mamka robi s primarkou na ambulancii, a viem o com to je, predpisuje sa biologicka licba vsetkym psopriatokom bez ohladu, len aby sa splnil predpisany plan, a mudra pani primarka mohla ist po splneni"planu" na vylet do karibiku, takze pravdepodobne vieme ako to funguje aj v tich velkych farmaceutickych firmach,, maju podhytenych ludi, co nadalej schvaluju nezmyselne povinne ockovania pre 16 rocne dievcata prroti papiloma virusu(to vsak nepreslo vo zdr.poistovni),,, vsetko je to o peniazoch.. 🤐

prevenar
29. sep 2011

@martinba tak ci onak uprimnu sustrast, musi to byt peklo :D nasa pediatricka je nam len znama a uz to nie je bohvie co 🙂

sirinka
29. sep 2011

@manof no az taku uplne dobru asi nie, lebo toto sa tykalo iba bcg vakciny...ale ked som spatkovala a rozmyslala ohladne prevenaru, tak nemala problem, ockovanie odlozit, ale nebola ochotna rozdelit hexu s prevenarom, ze jedine, ked to oficialne odmietnem a ona to "bohuzial" bude musiet nahlasit a ockovanie proti pneumokokom povazuju aj so sestrickou za uuuzasne.... 😒

manof
29. sep 2011

@prevenar
Zatiaľ nie som extrémista, ale len externista. Ale ak by si vedel o niekom, kto by ma zaplatil na plný úväzok, tak určite daj vedieť. Rád budem aj plateným "agentom" na HPP.
😉 😉 😉

manof
29. sep 2011

@sirinka
Aha. No tak potom v Tvojom pomerne blízkom okolí o jednej dobrej lekárke viem. Ak máš záujem, môžem Ti poslať na mail kontakt.

sirinka
29. sep 2011

@manof jasne, asi sa bude hodit sirinka@centrum.sk dakujem...

petot
29. sep 2011

@prevenar Si voči @vavrenka naozaj veľmi útočný. Ak bude tému študovať, možno si svoj omyl uvedomí a tretiu dávku (možno práve tú najhoršiu) vďaka tomu nedá. Netreba ju pérovať, pretože ak na to časom príde, tak si to bude dosť vyčítať aj sama. A aby problematiku pochopila, potrebuje skôr pomoc než odsudzovanie. Pretože odsudzovania si dosť užije od vakcinátorov keď odmietne očkovať...

Súhlasím, že niektorí ľudia potrebujú aj "ráznejšie zatriasť" aby precitli, ale aj to sa dá urobiť trochu taktnejšie 😉

flossie
29. sep 2011

niekde tu bolo pisane, ze sa da urobit nejaky detox organizmu - nejake homeopatika...viete mi napisat nazov tych liekov? kto s nimi mate skusenosti? pretoze nanestastie mame ockovanie BCG vakcinou...vdaka

inak, dr. mi kladla na srdce, ze mam predsa zvazit zaockovat hexu a prevenar, pretoze zijeme v prostredi s velkym poctom romov a cudzincov, ktori nie su vsetci ockovani...a ze v poslednej dobe sa znovu zacinaju objavovat choroby, proti ktorym sa ockuje (uz si nespominam, ktore presne vravela)...

martinba
29. sep 2011

prave som si vsimol podobnu diskusiu tu na koni https://www.modrykonik.sk/forum/tema/dilema-ock... , trosku ma to zarazilo, pretoze miestny admini taketo zdvojovanie tem nepodporuju, ale ine som chcel, pise tam nejaka mamina s nikom sofia2008 o velmi nepeknej reakcii po vakcine Prevenar, ze podozrenie na Epilepsiu... ☹

sirinka
29. sep 2011

@flossie no ja neviem ako sa tie gulicky volali priznam sa, v tom kvante informacii, co som od homeopatky dostala som na to zabudla...ale ona mi ich podala priamo u nej, plus mi pribalila gulicky pre deti domov a ze janulka to dostane cez moje mliecko...bola to jednorazovka a potom nam dala odporucanie na domov, pre kazdeho podla potrieb...

kbeata
29. sep 2011

@flossie neviem odkial si,ale v Ba navstevujem lekarku Darinu Sturovu,ona je pedopsychiater,ale zaobera sa aj homeo,sice je to platene,ale vie co robi 😉

jerryjanka
29. sep 2011

ahojte
tak som vas konečne dočítala
tak bonbonik z dnešného dna
boli sme na neurologii
kedže od posledného očkovania je to už takmer 4 mesiace a malinká princezná už je prakticky na tom dobre doktorka povedala že na nej nič nevidí, že chodia k nej s rôznymi reakciami na vakciny, a vraj ona si myslí že to nie je dobre tolko vela do detí pichať a naraz, že je to viac na škodu ako na osoh a potom vzápätí dodala že ked budeme očkovať mame davať pozor a radšej ísť do nemocnice. Povie mi niekto akú logiku dáva jeden argument proti spolu stym že mame očkovať dalej????? 🙄
nekomentujem to sa asi ani nedá fakt tu chýba ten grcko smajlík

manof
29. sep 2011

@flossie
Rozhodne neodporúčam robiť homeopatický detox len tak na vlastnú päsť, ak sa v homeopatii poriadne nevyznáš. Radšej skoč za serióznym homeopatom. Ak žiadneho nepoznáš, tak daj vedieť, odkiaľ si, a poradíme.

manof
29. sep 2011

Príbeh zo života:
"Vysoké horúčky po očkovaní proti kliešťovej encefalitíde, ochrnutie po MMR vakcíne"
http://www.slobodavockovani.sk/news/vysoke-horu...

makovienka
30. sep 2011

@manof No, ale odpoved na to, co ak, teda, ci je poistovna zo zakona povinna nam to uhradit, ako kazdemu inemu, mi to nedalo. Akym sposobom si riesil odmietnutie Ty?

evkalacko
30. sep 2011

@makovienka
Podľa § 9 Úhrada zdravotnej starostlivosti ods. 1 zákona č. 580/2004 o zdravotnom poistení a o zmene a doplnení zákona č. 95/2002 Z. z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov poistenec má právo na úhradu zdravotnej starostlivosti v rozsahu ustanovenom osobitným predpisom,1) ak ďalej nie je ustanovené inak. Odvolávka 1) je: Zákon č. 577/2004 Z. z. o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. Tu sa však nič ohľadne odmietnutia očkovania nenachádza. Zaujímavý by mohol byť ešte ods. 2 § 9 zákona č. 580/2004: Poistenec, ktorý nezaplatil príslušnej zdravotnej poisťovni preddavok na poistné (§ 16) za tri mesiace v príslušnom kalendárnom roku, nedoplatok za poistné (ďalej len „nedoplatok“) alebo úhradu za zdravotnú starostlivosť, ak sa mu poskytla preukázateľne v dôsledku porušenia liečebného režimu14) alebo užitia návykovej látky, v rozsahu ustanovenom osobitným predpisom1) ani na výzvu príslušnej zdravotnej poisťovne, má právo len na úhradu neodkladnej zdravotnej starostlivosti15) (ďalej len „neodkladná starostlivosť“)... Skutočnosť, či ide o neodkladnú starostlivosť, potvrdzuje príslušná zdravotná poisťovňa poistenca. Pri odmietnutí očkovania nejde ani o porušenie liečebného režimu ani užitie návykovej látky. Ods. 2 písm. a) § 23 to potvrdzuje, lebo sa tam píše: Poistenec je povinný uhradiť príslušnej zdravotnej poisťovni zdravotnú starostlivosť, ak sa mu poskytla preukázateľne v dôsledku porušenia liečebného režimu14) alebo užitia návykovej látky. Odvolávka 14) je: § 2 ods. 11 zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Tam sa píše: Liečebný režim je životospráva osoby na podporu liečby, ktorú určuje ošetrujúci lekár. Z toho vyplýva, že pokiaľ je uhradené poistné (za deti platí štát), nebola použitá návyková látka alebo porušený liečebný režim - z toho nič nesúvisí s očkovaním, tak by to malo byť OK - nemal by byť rozdiel medzi úhradou zdravotnej starostlivosti medzi očkovanými a neočkovanými.