Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
19. okt 2011

@halienka
Ono asi aj tak opustím túto modrú diktatúru, lebo sa to tu čoraz viac zvrháva. Ľudia, čo jednoznačne a neodškriepiteľne porušujú pravidlá, nie sú nijak obmedzovaní, a mne rušia správy, ktoré absolútne nijak pravidlá neporušujú. Nech idú do kelu s takým systémom...

halienka
19. okt 2011

@manof toto mrzí aj mňa, keď som sem pred 4-mi rokmi prišla bola tu akási lepšia atmosféra, ja neviem čo sa deje...či je len také prechodné obdobie, že sa tu zišlo veľa takých rypákov alebo čo, admini to nestíhajú sledovať a reagujú len na chronických sťažovateľov, ktorý sami častokrát konflikt vyprovokujú a potom sa chodia sťažovať alebo čo, neviem...mne modrý kôň prirástol k srdcu a nerada by som aby odtiaľto odišli ľudia, ktorí majú čo povedať. Ak sa rozhodneš ísť, daj vedieť kam, ja sa votriem aj tam 😀 😀 😀

wzorcek
19. okt 2011

Ahojte, predvolali nas na RUVZ KE... poradite prosim co/koho cakat? Je nejaka sanca vyjst odtial bez pokuty? Aj keby len docasne, teraz nie je na pokuty vhodna doba... 🙂

anicka1981
19. okt 2011

@manof sestricka je, a robila aj na krvnej banke, ma bakalara, teraz robi na koznom s primarkou,, no zacaciatku bola dost opatrna, ako aj s tbc ale neako mi do toho nevravela, ale ja som jej pustila neake videa, aj clanky som pocitala, tak bola zdesena,doslova, a teraz so mnou na 100% suhlasi, nakolko mi to odobrila aj nasa homeopatka, ktorej veri,, a zase aj v nasom okoli su ludia, ktore maju deti po ockovani, a zase robi aj v nemocnici, tak kopu exemov, a podobnych veci, a aj stretava ludi, co idu na detske plucne cistit ramienko, ona robi aj na detskej ambulanici,,, a jednoducho uznala, ze je to svinstvo, a ona sama vidi, ako lekarky predpisuju liecbu aj tym ludom, co ju vlastne nepotrebuju, alebo je len nizka sanca, ze im liecba pomoze, a aj napriek tomu, prespisuju, aby splnili limity,,, takze do toho troska vidi..

anicka1981
19. okt 2011

@manof no ja som zila asi 7 rokov, ale vtedy som sa tym neako nezaoberala, az teraz, a kamaratka mi pisala, ze maleho dala, lebo by ho nezobrali do skolky, tam maju kratsie materske, tak neviem ci po 6 alebo 9mesiaci
naspupila hned do roboty, tak maly musel do skolky,,,,

anicka1981
19. okt 2011

@manof a este okrem vit c a d, ake dalsie vitaminy by si odporucal tak na zimu, na imunitu, , ja mojemu davam c, a nevadi, ze sa mixuju, spolu vit c a d?, alebo, ako ich mam davat, kadzy extra po krmeni, asi,, vit, com davala 3x do dna, lebo drobec zacal kychat, preslo mu nastastie. 😅

manof
19. okt 2011

@anicka1981
To by možno @petot lepšie vedel, s čím sa môže a s čím nemôže kombinovať vitamín C.

sofhia
19. okt 2011

@jerryjanka
@manof
spominana osoba p... je znamy rypak, uz som si vsimla. domnievam sa,ze ma sama velke osobne problemy s otehotnenim, tak si ich vybija tu...to ju sice neospravedlnuje,ale..na niekt. ludi je ign. najlepsia.Manof, ty neodchadzaj ☹

petot
19. okt 2011

@anicka1981 VItamíny C a D sa navzájom podporujú v pozitívnych účinkoch, a vitamín C znižuje prípadné negatívne účinky vitamínu D (napr. v prípade predávkovania), čiže zvyšuje jeho (už i tak vysokú) bezpečnosť.

manof
19. okt 2011

@sofhia
Prejdeme asi sem:
http://forum.dojcenie.eu/viewforum.php?f=32

Tak si tam už môžeš zriadiť účet. Platí aj pre ostatných, samozrejme.

kryska5
19. okt 2011

@petot petot prosím ťa keď už sa bavíte o tom D-čku, v prípade choroby môžem zvýšiť klasické 2kvapky Vigantolu? (15mes.-cca 9kg)

kryska5
19. okt 2011

@manof ja som na MK v podstate nová a veru, aj budem rada keď bude debata inde. Celkovo nechápem čo sa to tu deje? Prečo niekto upravuje zadané otázky, či názvy tém? Keby som sa chcela niečo opýtať tak mňa by napr. celkom naštvalo, keby mi niekto upravoval text zadanej otázky, či diskusie .... Ako argument .. aby to bolo zrozumiteľnejšie ... no čo ja viem, niečo hľadám, zadám text - nenájdem skúsim znovu inak .... 😝

jolinka
19. okt 2011

ahojte, dlho som uz neprispela len citam vas.
ja uz ked vidim na displeji ze mi vola pediatricka hned sa mi stupa tlak. Dnes volala ze mam dojst s mladsou dcerou {cerstvych 5} na ockovanie, ja jej na to, mame cas do 6 rokov, ona opat Ale uz jej minulo 5. 😒 a tam je ten cierny kasel. Ja na to, ze cierneho kasla sa nebojim. Doktorka, Tak dojdite na to ockovanie dobre? 😒 😒 \

proste rozhovor jak s hotentotom, vobec nepocuva co jej hovorim 😠 ... a pri kazdej prilezitosti sa ma pyta, ci som si nerozmyslela to ockovanie u Miska {odmietla som MMR} ... stale hovorim ze nerozmyslela a furt s tym otravuje 😖 , od strasenia chorobami prejde na strasenie pokutami [vie ze na tom nie sme najlepsie ☹

uz normalne rozmyslam, ze jej donesiem vyhlasenie ze odmietam VSETKY ockovania u VSETKYCH deti a nech mi da svaty pokoj...

zaujimave , ze ked ju stretnem na ihrisku s vnukom a zhovarame sa sukromne tak pohoda, uzna negaivne dosledky, povie ze by to malo byt nepovinne a v ordinacii ina pesnicka... 😝

halienka
19. okt 2011

@manof tak už som tam aj ja 😀 len si budem musieť zvyknúť, človek keď je niekde 4 roky...tak to na ňom zanechá stopy 😀 😀

jerryjanka
19. okt 2011

tak to je stranka na ktorej by som moc toho nenahovorila nekojila som vôbec hned po pôrode mi bola laktacia zastavena 😢

anicka1981
19. okt 2011

@petot dakujem, mozem to podavat, vlastne podla odporucaneho mnozstva, na tych ktorych, a da sa v pohode dlhodobo uzivat, cez celu zimu , dajme tomu? ja davam cebion (5 kvapiek, ale ked som videla, ze ma sopliky, tak som davala 3xdenne, a malemu to preslo), a mam aj vigantol(1kvapka na den), a este nieco ten vigantol, nevadi, ze ho mam uz 4 mesiace-odkedy sa maly narodil, ako zarucna doba, na letaku som nevedela najst, do kedy sa maju spotrebovat) a este ja uz dokrmujem umelym nutrilonom, je nutne, aj v takom pripade davat D, lebo v lekarni mi povedala, ze mozem vysadit aj vit d aj k, ze v umelom mieku to uz vsetko je.....co si myslis,,, ?

petot
19. okt 2011

@anicka1981 Davku vitaminu D v umelom mlieku si polahky overis na jeho obale. Podla toho mozes usudit, ci je ta davka dostatocna, alebo treba doplnat Vigantolom. Celkovo by dieta malo dostat cca 1000IU denne (najma v zime, ked nemoze vytvorit vitamin D pomocou slnecneho svetla).

manof
19. okt 2011

@jerryjanka
Ale však nikto Ťa nenúti zapájať sa do dojčiacich tém. Kľudne môžeš len do očkovacej písať.
Napr. ja som tiež nedojčil. 😀 😀 😀
To len manželka. 😀
A ani nemienim snoriť po tom fóre mimo očkovaciu tému.

pran
19. okt 2011

@manof Aha. Ja prave stale spekulujem co s tetanom. O ostatnom som presvedcena, ze ockovanie nechceme, ale ten tetanus vaham. Byvame v dome a aj babka ma chalupu na vidieku. Netusim ake je vysoke riziko nakazy. A babca bude sa bat maleho aj vypustit pred dom, ked jej poviem ze nema tetanovku.Pytala som sa dr. na to ockovanie pri urazoch (co spominas manof) a vraj to je len pasivna ochrana. To teda takto nestaci? Aky priebeh ma vlastne tetanus?

anicka1981
19. okt 2011

@petot no pise 1,2qu na 100ml, ked si zoberiem, ze na den vypije cca 1000 ml, taze to je 1200qu, takze to by mal byt v pohode,,, alebo si myslis, zeby bolo dobre aspon par x do tyzna preventivne dat aj ten vigantol, len koli tomu, ze je zima,,,,?alebo ako, zase predavkovat ho nechcem,

anicka1981
19. okt 2011

@pran na to som aj zvadava, stahujeme sa na dedinu, ale z toho co som citala, som postrehla, ze tetanus su spory, a maju len kratku zivotnost, a vyvolaju otravu krvy, a nasledne sepsu,rozvrat vnutorneho prostredia, ale to je len to co viem uz davno, takze to nemusi, byt presne, a zase pri uraze dostens tetanovku, a preco by mala byt pasivna, neviem....... som tiez zvadava, co odpise manof, viem, ze brat raz stupil na hrdzavy klinec na stavbe , ked sme ste byvali na dedine, a az tak, ze mi prebil cele chodidlo, to mal vtedy asi 8 rokov, nastasite to preslo iba kozou, a nic neostalo poskodene, ako slachy a cievy,,, a dostal tetanovku na pohotovosti,,, neviem ci sa vtedy plosne ockovalo proti tetanu,,, ale bratovi nic nebolo, ani niake nasledky nemal, ani nema 😉

petot
19. okt 2011

@anicka1981 Kde si taketo veci citala o tetane? Ja som cital nieco celkom odlisne - ze len vegetuju na mieste vpichu a produkuju toxiny.

manof
19. okt 2011

@pran
Tetanus nechci zažiť. @petot síce píše, že sa dá zvládnuť injekčným vitamínom C, ale to by si musela mať
a) vitamín C vo forme pre injekčné podanie
b) lekára ochotného Ti ho pichnúť (resp. dieťaťu).
Ak nemáš, tak úmrtnosť je 50%.

Dobrá správa je, že deti takmer nikdy tetanus nemávajú (nehovorím o novorodeneckom, ktorý je spôsobený nedostatkom hygieny pri pôrode, ale ten v civilizovaných krajinách prakticky nejestvuje) a tiež, že drvivej väčšine nákaz sa dá predísť dôkladnou dezinfekciou rany peroxidom vodíka.

Aké je reálne riziko, asi nezistíš inak než tým, že si odoberieš vzorky pôdy, prachu a pod. a dáš ich do vhodného labáku (napr. na RÚVZ 🙂) preskúmať, že či obsahujú tetanové spóry.

Pri škaredých úrazoch sa dávajú dve veci: hotové protitetanové imunoglobulíny (pasívna imunizácia) a vakcína proti tetanu (aktívna imunizácia). Doktorka zjavne nie je poriadne informovaná, čo je v tomto prípade faux pas jaxwiňa.

anicka1981
19. okt 2011

@petot, a tie toxiny co robia?, neviem ja mam neako zakodovany tetanus, ako otravu krvi,,,, neviem preco, asi este zo zdravovedy zo strednej, 😀 , rada sa necham opravit 😉

manof
19. okt 2011

@anicka1981
No tak v 8 rokoch tetanovku ozaj nemal dostať, lebo to popiera celú logiku povinného očkovania proti tetanu, ktoré určite absolvoval. Predsa keď v 6. roku života bol preočkovaný, tak musel mať protilátky nielen v 8. roku života, ale aj v 20. roku života - ešte z toho preočkovania v 6. roku života, a to aj keby v 13. roku života preočkovaný nebol.

Clostridium tetani, že by spôsobili sepsu? To sotva. Sepsa je totiž otrava krvi spôsobená premnožením baktérií. Oni sa ale nemôžu premnožiť v krvi, lebo v krvi je hafo kyslíka a kyslík ich zabíja. Takže toto nemá vôbec logiku. Baktérie Clostridium tetani práveže samé o sebe nie sú nebezpečné, nebezpečný je len toxín, ktorý produkujú za určitých podmienok.

A spóry Clostridium tetani sú práveže super odolné. Dokážu v neaktívnom stave prežiť aj tisíce rokov. Až keď sa aktivujú (prebudia k životu pri rozumnej teplote a za neprítomnosti kyslíka), tak sa stávajú krehkými - háklivými na kyslík, ktorý ich spoľahlivo ničí. Dokonca ani vysoká teplota so spórami veľmi nezahýbe (ledaže by si ich úplne spálila).

miliharmi
19. okt 2011

Očkování proti tetanu nyní musím také řešit, protože se obávám, že už je to 15 let, co jsem byla naposled přeočkována. Kdybych nebyla zahrádkářka, tak to snad ani neřeším, ale přeci jen se hrabu v hlíně, někdy i pohnojené kravským hnojem, dost často se mi stane, že při stříhání a ošetřování třeba růží a jiných pichlavých keřů se mi zapíchne trn, často dost hluboko a bez krve a mám přitom ruce špinavé od hlíny, tak přeci jen uvažuji o přeočkování. Na druhé straně občas čtu, že vakcína proti tetanu taky není žádný med a lidé to také mohou odnést na zdraví, tak nevím.

manof
19. okt 2011

@miliharmi
Ako žiadna vakcína, ani tetanovka nie je bez nežiaducich účinkov.
Ale oproti Hexe či MMR je to prechádzka ružovou záhradou.

Samozrejme, výnimočne môžu nastať aj vážne komplikácie. Treba zvážiť pomer rizík. Za predpokladu, že k zraneniam nedochádza veľmi často a že máš vždy po ruke neexpirovaný peroxid vodíka a nejakú gazu či podobný materiál na dezinfekciu, by pri nízkej frekvencii hĺbkových zranení mohlo mať očkovanie vyššie riziko než neočkovanie.

manof
19. okt 2011

@anicka1981
tetanus nie je otrava krvi ale otrava nervovej sústavy

anicka1981
19. okt 2011

@manof no s tymi sporami som si uvedomila, az ked uz nesli opravit preklepy,,,,,,

A s bratom, viem ze ho brali na pohotovost, a viem, ze dostal injiekciu, to si pamatam na 100%, ja som mala vtedy o rok viac, ale je to akoby som to videla dnes,,, na pohotovost sme isli vsetci s nim, lebo nas mamka nemala kde nechat,,, a ci to malo logiku neviem,,, 😒

a este ten toxin, co moze sposobit, alebo ako sa prejavuje?, zasahuje asi nervovy system....alebo ako to je

miliharmi
19. okt 2011

@manof A jak dlouho přetrvávají protilátky, je těch 15 let už krajní mez nebo vydrží i déle?