Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
11. dec 2011

@vavrenka Pochybujem, že by sa 3-ročné dieťa udusilo kvôli čiernemu kašľu. Jednak v tomto veku sú ťažké priebehy zriedkavé, jednak o takomto úmrtí by určite bolo niečo v správach. V rokoch 2008 a 2009 nikto na čierny kašeľ v SR nezomrel, takže by to muselo byť tohto roku alebo vlani.

Ovčie kiahne ako každé vírusové ochorenie môžu prerásť do zápalu mozgu, ale je to veľmi zriedkavé a zvyčajne v súvislosti s nejakým vážnym oslabením imunity (napr. aj očkovaním) alebo deficitom dôležitých vitamínov.

Hlavným je v oboch prípadoch vitamín C, viac v knihe http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

saska.t
11. dec 2011

@samiana ja som velky zastanca byliniek a aj salvie, ale tehotnym a kojacim by som ju asi neodporucila, echinaceu mame doma vo velkej zasobe, kedze mala navstevuje skolku a bojujeme neustale s nadchami, neviem si ju vynachvalit a momentalne najlepsie co som objavila je rakytnik a musim teda povedat, ze ani echinacea sa nan nechyta 😉

anicka1981
11. dec 2011

@saska.t a na co konkretne je echinacea, ja som o nej pocula v suvislosti so stresom a nervami,,,,

saska.t
11. dec 2011

@anicka1981 v zasade hlavne na podporu imunity, odburavanie stresu a aj na energiu u malej zabera uplne fantasticky!!!! U mna tiez, ale ako som pisala rakytnik je u mna 100% a obsahuje velku davku prirodneho vit.C, 2 mes. som od malej nic nechytila, co je zazrak 😀
Skusali sme aj hlivu ustricovu, ale ta zabera po dlhodobom uzivani, na akutny stav nachladenia nic moc 😉
www.rakytnicek.cz

anicka1981
11. dec 2011

@saska.t ale na pol rocne babo je este s rakytnikom asi skoro zacinat,, a co vrba biela?

eviku78
11. dec 2011

ma pravo dr pichnut mono vakcinu,ktrou by som si popripade zohnala zo zahranicia? ciste teoreticky sa pytam. 😉

saska.t
11. dec 2011

@anicka1981 kedze v tomto veku si dieta buduje imunitu je jednoducho na vsetko skoro, su pripravky pre rocne deti, takze budes musiet este trosku pockat 😉 Ale pre deti do 2 rokov je celkovo tazke nieco zohnat, aby to bolo na prirodnej baze a este to aj fungovalo, tiez som s tym bojovala, ale je to jednoduchsie, kedze maloktore deti v tomto veku navstevuju jasle-skolku.... 😎
s bielou vrbou nemam ziadne skusenosti 😉

anicka1981
11. dec 2011

@saska.t a o kvapkach decepin si nahodou nieco nepocula?

saska.t
11. dec 2011

@anicka1981 nie nepocula 😕 ani google mi nic nevyhodil... 😠

prevenar
11. dec 2011

@eviku78 bohuzial , neviem ti odpovedat presne, lebo odpoved proste nepoznam ..ale tusim tu takato otazka uz bola a ja si nejak hmlisto pamatam,ze na slovensku sa smu pouzivat iba tie vakciny ,ktore su odobrene nasimi organmi. ..zaroven, by si asi tazko nasla lekara ktory by si to "zobral na seba" ,lebo lekar dobre vie o vaznych vedlajsich ucinkoch a vedel by ,ze nie je kryty legislativou..

je ale , mozne,ze si to pamatam zle.. snad sa najde niekto kto to bude vediet presne. 🙂

vavrenka
11. dec 2011

@petot dakujem

gabika783
11. dec 2011

@moira19 a nezaťažuje jej tak vysoká dávka obličky?

moira19
12. dec 2011

@gabika783 K c-cku treba vela pit. Uz zo berie od juna, zatial je vsetko v poriadku. Chodime do skolky. Aj v skolke jej davaju na obed jednu davku. Ucitelka videla, ze to funguje, tak zacalo to davat aj vlastnemu synovi 🙂

jerryjanka
12. dec 2011

čaute - dnes sme boli na poradni, malá ma soplíky, ale dýchanie čisté, teploty nemá, kašle len ako ju draždi ked jej to steká. Doktorka chcela dať pamycon , odmietla som že jej davam C-čko a ona vravela že z veľa cčka sa jej môžu narobiť kamene na obličkách a v močových cestách je to pravda?? 😅

blovitc120
12. dec 2011

@jerryjanka ak prijíma dostatok tekutín, nemáš sa čoho obávať.

anicka1981
12. dec 2011

@saska.t mne ich dala nasa homeopatka, ze vraj su dobre na imunitu a na cns, a obsahuje vrbu bielu, echinaceu, valerianu a eleuterokok, tak som si poprezistovala ze co ako o jednotlivych rastlinkach, davame 1 kvapku do prevarenej vody 1x za tyzden,,

saska.t
12. dec 2011

@anicka1981 je fakt, ze jedine co mozes dat tak malemu babatku je homeopatikum, tiez mam par zakladnych doma (na prechladnutie, kasel atd.) ale mam pocit, ze to zabralo len 1x a odvtedy nic, akurat viem, ze kamoska ma homeo gulicky z echinacei a velmi im celej rodine pomahaju, ja som trosku voci homeo skepticka 😅

blovitc120
12. dec 2011

@saska.t homeopatikum musi byt usite na mieru, co pomaha jednemu, nemusi druhemu, homeopatia lieci jedinca ako celok, preto lieciva typu Coryzalia a spol. nemaju efekt alebo len velmi maly.

saska.t
12. dec 2011

@blovitc120 ano viem, mam tu homeopaticku, ktora mi to vzdy urci podla typu cloveka, ale mne teda este ziadne nepomohli, ale mojej malej celkom ano, nemam nic proti, ale ja radsej bylinky 😉

kbeata
12. dec 2011

@saska.t aj mne hovorili ze homeo je placebo,ale mojmu malemu zmizli dva jacmene z viecka,nemusi ist na zakrok,a ocna na kramaroch hovorila,ze na take nieco je homeo dobre 😉 mohli mi to povedat skor,ja som sla k homeopaticke az ked nic z lekarne nezabralo

kbeata
12. dec 2011

aj ja na sebe chcem nieco vyskusat 😉 ,ale cela ta sranda je dost draha,no co uz,najprv maly,potom ja 😀

blovitc120
12. dec 2011

@saska.t aj mojej dcére výborne zaberá, ja som minule rozmýšľala, že či to nebude tým, že my sme už tak plní chémie za tie roky nášho života, že by sme sa najskôr museli pol roka detoxikovať 😒. Hoci ja odkedy som tehotná, inú možnosť ani nemám, tak mi celkom zaberá 😉

saska.t
12. dec 2011

@kbeata presne si to pomenovala, tak je to aj u nas 😀
@blovitc120 to mas pravdu, ked si predstavim kolko ATB mi dali ako decku, tak nam uz nemoze nic zaberat 😎

susisus
12. dec 2011

Postreh z nemocnice:
( niekde som citala ze neockovanym detom-rodicom by chirurg mohol robit problemy pri nutnej operacii )
Dostali sme sa s malou do nemocnice a aj ked sme sa nastastie zakroku vyhli, ked som chirurgovi oznamila ze mala nema zakladne ockovania, tak na mna len udivene pozrel s otazkou, ci som s tym nemala problemy od uradov, ked som povedala ze nie, len skonstatoval ze zaujimave a vobec ho to netrapilo.

prevenar
13. dec 2011

@susisus to je uplny nezmyslel. kde si to citala ? daj link.

manof
13. dec 2011

Odpoveď RÚVZ Nitra na niekoľko otázok k MMR vakcíne a očkovaniu všeobecne:
http://www.slobodavockovani.sk/news/odpoved-ruv...

Dievčence, čo ste si objednali VitD, žiaľ, až dnes bolo možné objednať ďalšiu várku, takže cca polovica z tých, čo ešte vitamíny nedostali by mohla v priebehu budúceho týždňa vitamíny dostať (ak mi zaplatíte včas). Zvyšok zrejme až po Vianociach. Trochu sa nám kazí kurz €, takže teraz to vychádza už na 11,18 € za kus bez poštovného v rámci SK. Tých 13 centov navyše snáď nebude tak hrozná prekážka.

Keby čosi, píšte mi na mfillo@gmail.com prípadne na túto diskusiu:
http://forum.dojcenie.eu/viewtopic.php?f=12&t=207

Na Modrú mrcinu už chodím len raz za niekoľko dní, a vybavujem len priame otázky, tzn. buď IP alebo príspevky obsahujúce @manof (pozor na medzery - musia byť pred aj za). Zvyšné nečítam - nestíham.

susisus
13. dec 2011

@prevenar uz nepamatam, bud tu, alebo neviem kde, kazdopadne mam overene ze to nieje pravda 😉

prevenar
13. dec 2011

@susisus tu asi tazko 🙂 ..ale asi si uz medzi casom sama zistila,ze je to uplna blbost. skor si viem predstavit,ze nieco take moze vypustit len lekar, to by sa celkom hodilo 🙂

lowike
13. dec 2011

ahojte, som krátko pred pôrodom a dozvedela som sa, že kojeným detičkám predpisujú pediatri Vigantol - o Vigantole som tu však dávnejšie v minulosti zazrela, že je škodlivý (rakovinotvorný? - neviem presne, vtedy som to nepotrebopvala a tak som tomu nevenovala veľkú pozornosť) a riešili ste tu, čo podávať namiesto neho. Môžem sa spýtať, k čomu ste dospeli? Je to ten vitD, ktorý objednáva @manof ? Vopred ďakujem za rady 🙂

majulienka27
13. dec 2011

@saska.t ahoj vedela by si mi poradiť nejaký produkt z rakytníka pre 3 ročné dieťa (najlepšie v sirupovej forme)
dakujem