Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jerrymona
14. feb 2011

@tin007 😀 😀 inak pravdupovediac, ked som prvykrat navstivila seminar o ockovani, tiez som prisla na takuto myslienku. 😅 sorry. 😒 ja uz som tam isla s takym ksichtom, ze no ktovie, co to bude... 🙄 mm sa prvy zacal o tuto temu zaujimat a uz ma dost stvalo, ked mi musel stale nieco hovorit, co prave cital. ale potom som sa o ockovanie zacala zaujimat aj ja a uz som taka aj ja. 😀

jerrymona
14. feb 2011

@tin007 ohladne toho povinneho ockovania. v rakusku je nepovinne, len ti to nikto nepovie. keby som nevedela, co viem, aj ja by som davala ockovat. 🙄 tu ked prides k lekarovi, sa ta nespyta, ci chces alebo nechces dat ockovat, ale kedy zaockujeme? 🙄 preto tu ani vela ludi nevie, ze je nepovinne. 😖

tin007
14. feb 2011

@jerrymona no, to je blbe, na druhej strane, nik sa ti nemoze vyhrazat, ze ti da pokutu, odoberie dieta, nevezme ho do skolky a pod. 😠
vsak som hovorila, ze ak sa tlaky budu stupnovat a niekto by si dovolil take nieco, ako odnatie dietata pre neockovanie, tak odchadzam zit do rakuska alebo nemecka

tean
14. feb 2011

@tin007
tiez nad tym tak premyslam, ze keby debilita naroda aj nadalej stupala a doslo by k pritvrdeniu v oblasti ockovania, asi by sme museli aj my emigrovat do Rakuska.

jonas17
14. feb 2011

@lubka3700 môj syn do skoro 15-tich rokov sa "tváril", že nemá žiadne následky, až nakoniec schytal cukrovku. tak na tvojom mieste by som si zahryzla do jazyka a ďakovala bohu za každý deň, ked sú tvoje deti zdravé. ešte nie si za vodou...

tin007
14. feb 2011

@tean ozaj, vidime sa 1.3. v lamaci?

jerrymona
14. feb 2011

@tin007 aj tu sa na teba pozeraju ako na obludu, asi ako "ved toto je to najlepsie pre tvoje dieta a ty rodic nezodpovedny odmietas". 🙄 a tiez tu strasia, ze to su choroby, na ktore sa umiera a "videli ste uz dieta umierat na tu a tu chorobu?" - taketo vydierania mam najradsej. 🙄 tiez si toho vypocujem dost a zajtra na poradni urcite zas 🙄 ale je mi to jedno. na slovensku je to ale podstatne horsie. ☹myslim, ze tu nejaki ludia robia seminare, ak som spravne citala. 😕 nech vedia vsetci o com ockovanie je. a ak sa dost ludi informuje, velmi dufam, ze sa situacia zmeni.
to som inak este nepocula, ze strasia aj odnatim dietata 😕to je chore. 🙄 😔

tin007
14. feb 2011

@jerrymona utesuj sa tym, ze cim bude mala starsia, tak tych povinnych poradni bude menej a menej.
moj maly je zdravy, nikdy nemal atb, naposledy som s nim bola u dr. v novembri, ked mu neprechadzal kasel (ale nic vazne, iba kaslal 2 tyzdne, asi som ho trochu nakazila bakterialnou infekciou, co som mala) a predtym som s nim bola vo februari na povinnej poradni. najblizsia povinna poradna nas caka v 3 rokoch, ale skocim za nou asi o tyzden, lebo potrebujem potvrdenie do skolky

tean
14. feb 2011

@tin007
ano, pridem 😉

tean
14. feb 2011

neviem, ci to tu bolo, ale je to fakt zaujimave
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/102528396...

tin007
14. feb 2011

@tean asi si urobim menovku (s prezivkou z mk) a budem si tukat na nu, nech sa prihlasia ti, ktori ma pod nou poznaju 😀

manof
15. feb 2011

@roo
Hocikto nie, ale RÚVZ za účelom kontroly očkovania môže nazerať do zdravotnej dokumentácie dieťaťa.

manof
15. feb 2011

@goga03
Keď chceš len tetanus, tak daj Tetavax a nie Hexu.
U tetanu by teoreticky malo byť postačujúce po dvoch dávkach dať tretiu trebárs aj o rok či rok a pol.

manof
15. feb 2011

@lubka3700
My sme to vyskúšali.
Najstaršie dieťa - plne očkované - max. zdravotné problémy
Prostredné dieťa - len BCG a dve Hexy - sem tam čosi chytí
Najmladšie dieťa - nijaké očkovanie - zatiaľ najzdravšie - len obúchané je, keď sa učí chodiť 🙂

Takže z nášho hľadiska je medzi zdravím a počtom očkovaní nepriama úmernosť - čím menej očkovaní, tým zdravšie dieťa.

manof
15. feb 2011

@lubka3700
Zaujímavé, že práve Teba očkovanie proti chrípke chráni proti 100% chrípke podobných ochorení (CHPO), hoci samotné chrípkové vírusy tvoria reálne len okolo 10% všetkých CHPO. Za zvyšok môžu iné vírusy a baktérie, proti tým však nijaké očkovanie nejestvuje.

manof
15. feb 2011

@tean
Nemusíš emigrovať. Stačí si dať trvalý pobyt do Hainburgu, Bergu a pod., no a chodiť tam aj k pediatrovi.

manof
15. feb 2011

@tin007
Neblbnite, príďte všetci za mnou, urobíme hlúčik a sme jasní. 🙂

desszi
15. feb 2011

Ach zase sa mi len potvrdil nezodpovedni pristup lekarov - dieta po troch davkach antibiotik a prekonani respiracnej infekcie chlamydiami, ktora sa tahala 3 mesiace, je zaockovane fantastickym kokteilom. Samozrejme na druhy den po ockovani ma sople. Maju vobec predstavu, v akom stave bol organizmus dietata, kolko trva zotavenie po takej liecbe antibiotikami, ze crevna mikroflora skor nie je ako je a este riadnu chvilu potrva kym sa spamata!!!! 😠 Nie, mi dame dietatu dalsiu ranu, nech aj to malo co sa stihlo pozbierat, opat klesne na same dno a pre istotu na podporu imunity dame fantasticky liecik Ribomunyl!!!!! Takto sa to vazeny robi na Slovensku!!!! ☹ Totalne dose..me imunitu a potom ju umelo budeme podporovat!!! 😠 ☹

jerrymona
15. feb 2011

@desszi otvara sa mi nozik vo vrecku, ked toto citam. 😠 no nastastie si mozu lekari vydychnut, ze dietatko bolo zaockovane. 🙄 ved to uz zdravy rozum musi napovedat, ze tu nieco nesedi, ked su rodicia a deti do ockovania nuteni. toto nie je normalny svet. ☹
@manof ty si ten najlepsi priklad...resp.tvoje deti. normalne by muselo (podla lekarov) to najmensie uz chytit neviem kolko chorob, ked nie je zaockovane. 🙄 ako pisal loibner, zdravie neprichadza do tela ihlou.
inak to co si predtym pisal o tetane...das to najmensie dietatko proti tomu ockovat alebo nie? len ma to zaujima, lebo si myslim daval akysi vyznam ockovaniu proti tetanu monovakcinami.
@tin007 mne je to jedno, ako casto pojdem k lekarovi, zastrasovat sa nedam nikym. len je to dost neprijemne, ked sa ta stale vypytuju na argumenty a pozeraju ako na nezodpovedneho rodica. 😠 inak, pisem este do inej temy, kde vsetky deticky prisli v oktobri na svet. skoro kazda druha opisovala stav dietata po ockovani a niektore deti su velmi casto chore...horucky, prechladnutie, kasel, sople, zrazu vela placu, su nervozne, zle spia,...ale pre niektore mamy je to bezny jav po ockovani. 🙄 snazila som sa im to trosku vysvetlit, dala som aj tip na tuto stranku, ale nemyslim si, ze sa o to ktosi zaujimal. ☹ mozno az na par vynimiek.
carolinka bola zatial iba raz prechladnuta a mala sople, ktore po dvoch-troch dnoch zmizli (urcite aj vdaka castemu kojeniu) a raz mala trosku cervene ocko (to som sa vtedy s nou bola prechadzat a asi jej tam vietor nieco nafukal), inak sa ma k svetu a je chvalabohu velmi cula a hlavne zdrava. jasne, aj ja sa o nu bojim, ake to bude v buducnosti, ked uz bude lozit, ked pojde do skolky...ale zaockovat nedam ani keby co bolo.

myslim, ze ty si tu spominala, ze sa vyhrazaju, ze deti nevezmu do skolky, ked nie su zaockovane. v rakusku minule spominala jedna kamoska, ze ked prihlasovala malu do skolky, ziadali, aby dieta bolo zaockovane proti hepatitide A (ak som cosi nepoplietla). ze inak nezoberu. 🙄 tak toto nechapem, to tu nemoze nikto od nikoho ziadat, lebo ockovanie nie je povinne. 😠
my s mm sme uvazovali, lebo mala je uz prihlasena do skolky od jula 2012, ze hoci cosi podpiseme, keby sa nieco stalo a museli by zo skolky s nou do nemocnice, ze nechceme, aby jej dali dodatocne ockovanie proti tetanu. len sa obavam reakcii na to. 😒

manof
15. feb 2011

Vylepšená verzia odmietnutia očkovania je už na webe:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

desszi
15. feb 2011

@jerrymona to mi hovor, hned rano, ked som si precitala tuto spravu od mojej kamaratky, som mala adrenalin nad hranicou normy a riadne som sa napalila. To uz fakt nemaju svedomie!!! 😠 Moj nazor na ockovanie kamoska pozna, ale je na zvazeni kazdeho, aky zvoli postup. Mimochodom, ani nas krpec nemal a zatial chvala Bohu nema ziadny iny problem ako spominany ekzem a potravinovu alergiu. Je to asi aj preto, ze skutocne musime velmi zvazit co mu dame papat, takze ma super kvalitku 😉 a vsetky tradicne lieky sme vysadili (pretoze boli bez efektu, dokonca ekzem zhorsovali), liecime len bylinkami.

goga03
15. feb 2011

ahojte,

@denduska a ta vakcina Tetavax je oproti hexa vakcine viac v pohode?

ja zdaleka nemam tolko precitane co vy, tak vas poprosim ci by ste mi nenapisali, podla coho ste sa rozhodovali ze nezaockujete dieta. Neberte to ako provokaciu, neprisla som sem provokovat ako niektori, proste za mesiac ma Tamarka dostat tretiu Hexu a neviem sa rozhodnut. cim viac citam, tak tym mam v tom vacsi gulas 😒

mne ide hlavne o ten tetanus a cierny kasel, ak neviem v akom pomere je riziko ze zaockujem a dostane nieco ine, alebo nezaockujem a dostane tetanus alebo cierny kasel.

starsi syn ten ma vsetky povinne,nastastie je ok, on aj tie ockovania zvladal uplne v pohode.
dcera ta plakala a fnukala zo spanku este tyzden o ockovani ☹ a ma atopicky ekzem. to som ani netusila ze to moze byt nasledok ockovania 😒

denduska
15. feb 2011

@goga03 tetavax je oproti hexe prechadzka ruzovym sadom, ako to trefne oznacil @manof Cierny kasel sa sam ockovat neda, v tom pripade najmenej co mozes ockovat je zaskrt-tetanus-cierny kasel vakcinou Infanrix.

A pomer je asi taky - pri ockovani proti tetanu mas vysoku pravdepodobnost ze naozaj nedostane tetanus. Pri ockovani proti ciernemu kaslu mas vysoku pravdepodobnost ze ten cierny kasel aj tak dostane, nehovoriac o neziaducich ucinkoch vakciny proti ciernemu kaslu 😒

goga03
15. feb 2011

@denduska vysoka pravdepodobnost ze ho dostane? na http://www.rizikaockovania.sk je pisane ze ucinost prevencie 85 % 😨 to sa mi zda dost

goga03
15. feb 2011

a tetavax sa dava v akom veku? a je potrebne aj preockovanie?

denduska
15. feb 2011

@goga03 podla toho co viem, tak 80% ochoreni na cierny kasel bolo u plne zaockovanych osob. Tetavax sa dava v 3 davkach, lenze vy uz mate dve hexy ktore obsahovali tetanus, teda staci uz len jedna davka tetavaxu. Ibaze potom si rozmysli dobre ci chces ockovat aj cierny kasel, lebo to bez tetanu nejde, teda keby ste dali tetavax a potom sa rozhodnete ze aj ten cierny kasel, moze byt z toho problem, pretozeby ste to museli pichnut zasa s tetanom a caste preockovavanie tetanu je dost nebezpecne. po troch davkach tetanu dalsia az o 10 rokov najskor.

kaja73
15. feb 2011

@goga03 asi myslela to, že jej učinost velmi rychlo klesa a po 5 rokoch je takmer na nule.To znamena, že do teraz deti od tych cca 11 rokov už imunitu nemali.teraz sa zaviedlo preočkovanie v 13 rokoch,takže od 18 je tu zas to iste.Inak ten kasel je nebezpečny hlavne pre deti do 6m a potom este do 1 roka.Staršie deti a hlavne dospely to prekonavaju v pohode-ani casto nevedia že to maju.Ak ho ma prekonany mama, ktora koji-jej dieta nan nemože ochoriet a to ani vo veku ,ked vakcina este vobec nezabera-čiže najkritickejsi prvy pol rok zivota.Proste očkovanie je kontraproduktivne-pretože sa praveže najviac ohozene deti do 6m vobec nechrania.Ciže denduška ma pravdu,že ho mnohy aj tak dostanu,pretože vakcina v dospelosti nezabera a ani v prvom pol roku babatka.No plny učinok je až po 3 preočkovani v roku,ked už rizika komplikacii ochorenia vyrazne klesaju.

desszi
15. feb 2011

prave som dostala do mailu toto, ako sa dalo ocakavat, ziadna pozitivna zmena ☹
http://www.zdravie.sk/sz/content/160-44457/ocko...

andreajakubska
15. feb 2011

Ako je to s neočkovaním a zápisom do škôlky? Mali ste niekto problém?

magdal1
15. feb 2011

@jerrymona tak na tetane sa s muzom @manof, neviem,ci zhodneme........mam to otvorene....kazdopadne male dieta ako mame by som ockovat nedala.

do buducna, nechavam si to ja osobne otvorene