Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
28. feb 2012

@alikaa K čiernemu kašľu pozri aj príslušnú kapitolu tu: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
V skratke, dávať vyššie dávky vitamínu C pri každom ochorení je veľmi výhodné, lebo v prípade, že to ochorenie sa ukáže byť čiernym kašľom, ušetríme dieťa od nepríjemného dlhého ochorenia.
Ale viac rozoberajme v téme https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

petot
28. feb 2012

@miriem Oficiálne štatistiky ochorení: http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...
Ak chceš len aktuálne za ostatné roky, tak www.epis.sk

petot
28. feb 2012

@jezibosorka Kapucinka je bylinka, prírodné antivirotikum, dá sa nasadiť napr. keď nezaberá samotné Cčko, alebo keď niečo bráni nasadeniu tolerančných dávok. Dá sa kúpiť tinktúra, ale skôr v nejakom bio obchode. Dobre sa kombinuje s grepovým jadierkom. A alkohol treba nechať odpariť, aby sa nedostal dieťaťu (aj keď to sa užíva po kvapkách). Hylak je sirup proti hnačke.

A skoro som zabudol na cibuľu a med, na výrobu sirupu proti kašľu 🙂

prevenar
28. feb 2012

@filmuska_01 @verinka100

ja som tu cital pripad, ze lekarka (ktorej mas "doverovat" ) chcela dat niekomu podpisat CISTY papier s tym,ze ved ona tam potom vsetko potrebne dopise lol .

jezibosorka
28. feb 2012

@petot dakujem 😉

ariela22
28. feb 2012

@petot @prevenar Naozaj veľmi pekne Ďakujem...Dufam,že som vás velmi neokrátila o čas keď som len tak kládla otázky,bolo to asi hlúpe 😒 Dr. ma skoro presvedčila,až slzy mala v očiach.... hee no ja som taky blazon že citam radsej vsetko,len som asi zacala zo zleho konca 😀 ale aspoň viem o dosť viac.... Veľmi ste mi pomohli 🙂 už mam asi objasnene vsetko co som chcela vedieť 😉 aj keď mám toho ešte dosť preštudovať..... http://rizikaockovania.sk/dok/Kolektivna_imunit... - nemam slov ☹ tak ešte raz ďakujem

algida
28. feb 2012

@jezibosorka ahoj,mne malinka ochorela prvy raz v 11-tich mesiacoch-len 48 hodin trvajuca teplota okolo 39,5,ked mala rok a pol,chytila odo mna nejaky virus(ja som mala zapal priedusiek)ale jej sa prejavili len nejake sopliky asi 6 dni,no a este dva krat dvojdnova vysoka teplota,inak nic! Pri teplote som prvy krat davala zabaly,skor len pre vlastny dobry pocit,teraz nechavam tak,nech si spusti liecebny proces, mala bola kojena(vlastne je dodnes 😉tak ja som si davala megadavky cecka, zazvorovy caj a chrumala som cesnak a dufala som,ze to vsetko dostava cez mlieko.Lebo vlastne malicka vzdy ochorela odo mna,ked ja som sa trapila dva tyzdne,ona bola za dva dni v pohode. Myslim,ze mozem byt vdacna zdravemu nicim nezatazenemu imunitnemu systemu,pravda,okrem genetiky...

jezibosorka
28. feb 2012

@algida no moj tiez len sopliky mal par x, a to som ja bola chora ako pes asi tyzden a pol,, malinky to prezil lepsie ako ja, ale horucky nemal este,, tiez mu davam cecko do caju kazdy den, a on aj kysle lubi, ked mu nedam, tak caj ani nechce 😅 ,, ja uz nekojim, ale maly mi pije mlieko z flase uz iba nad ranom, inac sme na tuhej strave, snazim sa mu domace davat, a kvalitne, vzdy cerstvo varene,,, no snazim sa, aby bol zdravy,,, pridavam aj Decko,,, lebo uz nepije tolko mlieka ako pred tym,, juj, no tak drzim nam obom palce, snad budem moct neskor napisat to iste co ty teraz , ako ked budem moj maly, taky velky ako tvoja mala-velka 😉

petot
28. feb 2012

@ariela22 Vôbec žiadny problém 🙂 Ja som sa len zasmial, že si dala dobré a vecné otázky, ale odpovede nie sú také ľahké...

A v mojom povzdychu bola taká maličká závisť, a na druhú stranu veľká radosť, že je tu obrovský posun v dostupnosti informácií, pretože keď som začal hľadať odpovede ja pred cca 5 rokmi, tak som to musel po kúskoch zbierať v zahraničnej literatúre 🙂 Na niektoré otázky som nepoznal odpoveď ešte možno pred rokom.

Takže odpovede, ktoré tu dostávaš, sú "starou generáciou" odmietačov namáhavo vybojované, ale o to viac síl ostáva pre vás, "novú generáciu", aby ste tie informácie šírili ďalej. 😉

algida
28. feb 2012

@jezibosorka inak ja budem malinku v buducnosti v pripade potreby liecit bylinami z tradicnej cinskej mediciny, ked nezaberu tie "domace" recepty.Ja mam s tymto sposobom liecby dobre skusenosti, ked som bola chora a nechcela som brat ziadne atb koli kojeniu(napriek tomu,ze ma dr.presviedcala,ze su "neskodne"...) a potrebovala som sa postavit na nohy skor ako za dva tyzdne. Tieto byliny ( fytoterapia) maju takmer 3000 rocnu historiu,oproti asi 100 rocnej historii chemickeho svinstva,uz si nepamatam presny datum,kedy Fleming objavil penicilin.

petot
28. feb 2012

@verinka100 Pre dojčiacu by tie dávky mohli nasledovať v opačnom garde, podľa "trimestra po pôrode". Tesne po je totiž náročné hojenie, ale potom môžu nároky klesnúť, ale zase dieťa menej spí, takže nočné vstávanie atď... Treba sa riadiť dopytom svojho tela, a rozdeliť dávku na aspoň 3x denne, s jedlom, a veľa piť. Ak je dávka príliš vysoká, spôsobí miernu hnačku alebo plynatosť. Ak nespôsobí, tak je dávka buď akurát, alebo nízka. Treba skúšať a nájsť si tú svoju. A keď si telo pýta (máš na Cčko veľkú chuť), tak dať aj viac než zvyčajne.

algida
28. feb 2012

@jezibosorka Jasne,strava je podla mna zaklad, mne mala papa vela surovej zeleniny a ovocia,orechy, strukoviny,kozie mlieko a jogurty,a vodu- no a som okolim nepochopena matka,rodina sa ma pyta,kedy uz bude papat "normalnu" stravu,t.j. rezne a zemiakove salaty a malinovky....no a mne je to fuk, lebo je zdrava ako repa

elannor
28. feb 2012

@manof to som si myslela, praca praca praca, vsetka ucta a cest tvojej cinnosti, aktivitam, pomoci... som zvedava, co bude dalej s RUVZ Trnava...

jezibosorka
28. feb 2012

@algida no my este nie sme tak daleko a je zima, tak mam obmadzeny vyber, zase nechcem za kazdu cenu kupovat neaku zeleninu a ovocie co v zime nerastie, my papame jablcka, hrusky a banan a korenovu zeleniny, cuketty, spenat, zemiaky, brokolicu,, pomaly pridam struky a aj sosovcku pomalicky, od 9 mesiaca, maly mal silne koliky, aj karfiol pomalicky davam,,, s brokolicou je ok,,,, no ja tiez nic nepricukrujem a neprisolujem, aspon nie zatial, a babetko, ani nepotebuje poznat pribinaciky a podobne jupiky a sirupy, pochutky, ktore mu vlastne nic nedaju,,,,, moj lubi aj ovocie a zeleninu, nemam problem,

Ja som tiez skor za bylinky, preto sa aj na to pytam, lebo nechcem byt zaskocena, ked nastane taka situacia a potom zmatkovat na poslednu chvilu a urobit mozno aj neaku hlupost, ktoru budem lutovat,,,, ako ked mal maly zapal uska ako 3mesacny 😒

evca35
28. feb 2012

ahojte, na FB prebehla informácia že vnúčatá dr. Dluh. nie sú očkované, viete niečo o tom?

poussin
28. feb 2012

@algida

my sme tam boli dnes a tie panie boli uplne v pohode. Da sa s nimi normalne komunikovat. Odporucam nevyhybat sa a rovno tam ist. My sme raz odlozili lebo som bola cerstvo po operacii a o 3 tyzdne nas predvolali opat.. takze nic v konecnom dosledku neusetris.

peliroja
28. feb 2012

@petot dakujem, pokukam 🙂

poussin
28. feb 2012

@ninan2 napis mi do posty

prevenar
28. feb 2012

@ariela22

heh, tvoje otazky su tazka pohoda , lebo sa na ne da +/- odpovedat 😀 . ani zdaleka sa nechytas na moju najoblubenejsiu .

" dobri den , chcem odmietnut ockovanie , co mam robit ? nemam cas na citanie. dakujem " 😀

zaockujte_aj_slnko
28. feb 2012

@algida
predvedenie si neviem realne predstavit 🙂 ........akoze policia ta bude mat za povinnost hladat po celej EU kde si, a potom ta predviest na nejaky stupidny pohovor k nejakym papuciam mudr. na RUVZ..........myslim ze kazdy policajt sa im vysmeje do xichtu a povie "mam inu pracu"...... to by nic ine neorobili vies kolko je takych "jednani" v zmysle spravneho konania?.........ved to je kazde konanie spravneho organu...... ak tam neprides, KONAJU BEZ TEBA...... a teda stracas pravo sa branit...... aj keby to tak k niecomu bolo, ze ano

alikaa
28. feb 2012

@petot o vysokych davkach C-cka pri ciernom kasli viem, uz som si o tom citala. Len ma zaujimalo aj to stou nadmorskou vyskou, co Erika spominala.

erikasadek
28. feb 2012

@alikaa teraz si ma dostal mam pocit viac ako 2000 m , nedokazem uz vsetky info spracovavat a nechavat v pamati ale inak vies co jedna znama tie z je na koniku ale ziju v svajciarsku , teraz maju vsetci cierny kasel no liecia sa pomaly al eisto.. a potom su nato aj homeopatika mimochodom prave homepatika preslavili sa v case cierneho kasla minuleho storocia, kedze boli velmi efektivne na liecbu... 😉

erikasadek
28. feb 2012

@alikaa tak som si pozrela moje stare poznamky a nasla som jednu stranku. preklad je cez google na rychlo.. 😉
Čierny kašeľ je infekčné ochorenie spôsobené baktériou a Bacillus z Bordet-geng ods Bordetella pertussis). Je to veľmi nákazlivé. V posledných rokoch došlo k zmene prenosu choroby. To už nie je dieťa, ale dieťa dospelé a dospievajúce neočkovaných dojčiat. Toto ochorenie môže byť fatálne u novorodenca do 3 mesiacov. To môže ovplyvniť každého človeka jeho veku a môžete získať čierny kašeľ viac ako raz v živote.
Kontaminácii vzduchom zo slín kvapiek.
Vývoj na čierny kašeľ je obyčajne priaznivá. Kašeľ trvá dva týždne, potom sa postupne stanú menej časté, než to zmizne v priebehu niekoľkých týždňov.
Čierny kašeľ je liek za 10 minút jednoduchú prvý let s výstupom do 3000 metrov.

Fytoterapia

Niektoré rastliny mocne prispieť uzdravenie: o divozelu a na mak a najmä na rosička.

Divozel: infúzie sa pripraví s 20 g kvetov na jeden liter vody. Dbajte na to, prejsť strojom, aby sa chĺpky, ktoré sa vzťahuje kvetina nedráždi krk.
Mak a Drosera: tieto čaje sú získané so štipkou sušených kvetov, 1 šálka vriacej vody.
Infúzie rosička je obzvlášť aktívna: znižuje frekvenciu a trvanie pätiny a pôsobí priaznivo na zvracanie. To môže tiež byť pripravený v lekárni sirup s 2 g farbiva na 200 g sirupu rosička maku.
Cibuľa: cigáni pomocou efektívnej recept, ktorý je iný ako cibuľa sirup: 200 g nakrájanej cibule, namočené cez noc v 200 g trstinového cukru. Čajovú lyžičku každú hodinu.
Homeopatia

Homeopatická liečba dosiahnuť hmatateľné výsledky.

Najprv sa: Belladonna CH 4 a CH 4 a Ipecac
V zostave, použite:
- Drosera CH 4, ak kasel sú suché.
- Kok kaktusy CH 4, ak kasel sú sprevádzané tvorbou hlienu.
- Čína CH 4, ak sa objaviť kašeľ kŕče
V období úpadku: Pulsatilla CH 4
Homeopati tiež použiť vyliečenie isothérapique,

Pertussin v 15 CH, ktorá urýchľuje progresiu ochorenia a predísť komplikáciám. Vezmite jednu dávku.

ak som dobre pochopila ozon zabija..... ak mas znameho pilota tak nadmorska vysa lietadlom rychly vystup hore do 4 000 m a rychly zostup o 1 500 dolu a zotrvat aspon 10 az 20 minut vyjdes s lietadla bez kasla;. vraj zarucene..

moira19
28. feb 2012

@erikasadek Let sa da zaplatit. Pred par rokmi to stalo cca 10 tisic korun 🙂

jezibosorka
28. feb 2012

toto sa mi paci... 😵

Takže napokon, čo je skutočnou príčinou tetanu? Ako sa mu dá predchádzať, a ako sa pacient
uzdraví, keď už ochorel na tetanus? Skutočnou príčinou tetanu nie je mikrób, ale špina a kal.
Baktérie tetanu sú neškodné, keď sa umiestnia do chirurgicky čistej rany. Tetanus sa vyvinie
vtedy, keď sa drenáž zranenia upchá a špina sa drží v tkanivách. Baktérie tetanu necirkulujú v
krvi. Zotrvávajú na mieste vstupu a produkujú toxíny. Jeden z týchto jedov, tetanospazmín, je
jedným z najnebezpečnejších jedov, aké ľudstvo pozná, a vykazuje mohutnú aktivitu v nervových tkanivách. Iný toxín, tetanolycín, spôsobuje kolaps krvných doštičiek. Ak sa od začiatku
zabezpečí dobrá drenáž, tetanus sa zo zranenia nevyvinie. Ak sa tetanus už vyvinul, treba ranu
otvoriť kvôli zabezpečeniu drenáže, odstráneniu cudzích materiálov, a akonáhle je rana otvorená a vyčistená, baktérie už nie sú schopné vytvárať svoje mocné toxíny, ktoré sú pre telo
jedovaté. Akonáhle sa stratí otrava, pacient sa začne uzdravovať. Schopnosť bojovať, ničiť
a odstraňovať toxíny bude závisieť na zdraví a odhodlaní pacienta. Pacient chorý na tetanus sa
musí umiestniť na lôžko, odpočívať, udržiavať v teple a treba ihneď zabezpečiť pripútanie.
Treba mu zabezpečiť všetky priaznivé hygienické okolnosti a pripútanie musí pokračovať
až kým príznaky nevymiznú. Ranám sa nesmie nikdy dovoliť, aby sa zadržiavali. Musí sa
zabezpečiť drenáž, a keď je hotová, žiadne riziko nehrozí. Lieky, antitoxíny, predstavujú
hazard so zdravím. Choroba sa nedá otráviť k dobrému zdraviu.

algida
28. feb 2012

@jezibosorka no ja som pod pojmom ovocie a zelenina myslela presne to, co pises- jablka,hrusky atd., proste rastuce v nasom pasme,doplnene pazitkou a zeruchou z kvetinaca-tiez obsahuju vela cecka. Malej zatial chuti takmer vsetko,dolezite,ze aj mna vidi jest taketo veci, nie ze by som sa chcela az tak zdravo stravovat,ale som z tych blaznov, ktorym to chuti....Inak v dnesnej dobe co viac mozes spravit pre zdravie dietata,ako snazit sa poskytnut zdravu a kvalitnu stravu?Aj ked o tej kvalite sa da debatovat....
Co sa tyka liecby uz rozvinutej choroby,tak tie byliny TCM (tradicnej cinskej mediciny) sa pre deticky pomelu na prasok a zaleju vodou, vraj to deti bez problemu piju a potvrdzujem,bola som toho svedkom.Len treba prist aj s dietatom,robi sa diagnostika ako u klasickeho dr.,s tym rozdielom,ze sa ti venuju 30 minut a dokladne,a berie sa do uvahy aj dusevna stranka osoby( osobky 🙂 ,na zaklade toho sa konkretne namixuju potrebne bylinu ( proti zapalu,proti kaslu a pod.) a ty ich dostanes pekne nasackovane v jednotlivych davkach. snad som trochu inspirovala 🙂

jezibosorka
28. feb 2012

@algida hm, to hej, len u nas nic take nie je, aspon neviem o nicom takom, ked som zila v anglicku, tam to bolo na kazdom rohu,, vy ste asi v neakom vatsom meste,,, skusim sa popytat tu,,,, ale to by som o tom pocula, zato cinskych fast foodov je tu kopec,,, 😝 no ja si budem moct toto leto uz dopestovat vlastnu zeleninu, a aj neakje ovocie, tak sa tesim 😉

algida
28. feb 2012

@poussin @zaockujte_aj_slnko mate pravdu,asi sa tomu nevyhnem,pojdem tam do tretice....Ale co sa tyka tych osob,s ktorymi som tam komunikovala-nemala som pocit,ze by boli nejak prijemneaj ked aj ja mam kamosky,co mi vraveli,ake bolo ich jednanie v pohode.Bud mali pri mne vzdy horsiu naladu,alebo som vyzarovala hadavu karmu....Alebo to suviselo s tym,ze som tam isla odhodlana jak buldog a moc na mna nezaberali tie ich argumenty. Asi sa dam znovu na studovanie "jednania na RUVZ"....

jezibosorka
28. feb 2012

@petot vies v akej forme by sa malo ledum pouzit napr pri prevencii tetanu?, ako tinktura? lebo pitie caju moznemu tetanu nepomoze asi,,,, a zomlety na prasok tiez asi nezaberie.... maly nie je ockovany, ako viem, ze najlepsie dobre vyperoxidovat a vycistit ranu, ale nasla som dost vela odkazov na ten rozmarin, ale nedocitala som v akej forme sa da pouzit na tento ucel

ariela22
28. feb 2012

@petot Mali ste to tažké,neviem si predstaviť bojovať na začiatku... som rada že mi niekto dokaze odpovedat.... Zo zaciatku som mala len pocit neockovat a teraz som rada ze som zistila aj preco som taky pocit mala 😉 ...

@prevenar heheh 😀 ano aj také otázky som tu našla.... ja tiež veľa času nemám, ale snažím sa ....a tie vedomosti ktoré nadobudnem po prečítaní stoja za to 🙂