Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jitinka1
9. mar 2011

prosim vas, som z Nr a napada ma este jedna otazka,..mate skusenosti s tym, ze nezaockovanme deti neprijimaju do skolok??? To snad nie,..ale doktorka ma o tom vcera presviedcala,....

leelo
9. mar 2011

@tean re: vcerajsia jojka - na plucne sa posielaju aj take pripady ako napr. podozrenie na cysticku fibrozu a pod. nas tam poslala pediatricka, ked sme boli na sk z dovodu, ze maly bol zahlieneny a menej priberal. hned to bolo podozrenie na CF a cakaren praskala vo svikoch. nikdy by som na to vysetrenie nesla, keby som poriadne vedela o co ide a hlavne nie na slovensku! mudr. orosova, ktora vcera recnila na jojke nam vtedy na nasu otazku, keby budu vysledky povedala, ze ked sa naplni stojan so vzoirkami, posielaju to do labaku. to sme sa zhrozili, ze to snad potrva aj mesiacie, nie?! a ona vraj nie, oni to naplnia hned, lebo dnes maju pediatri velmi dobru "informovanost " o CF a posielaju hned na vysetrenie 😅 (ved poistovna zaplati)
poznamka: CF sa robi na slovensku v ramci novorodeneckeho skriningu, takze uplne nezmyselne vysetrenia sa zase robia. mala by sa pani primarka na plucnom v podunajskych biskupiciach radsej zamysliet, ci toto nie je dovod plnych cakarni.

som sa rozpisala. to len na ilustraciu. a uprimne - neverim tymto lekarom ani slovicko!!!

bambi2
9. mar 2011

@jitinka1 najdu sa aj take skolky co beru neockovane deti... to je take "strasidlo", lekari si myslia, ze na to nachytaju rodicov a ti daju ockovat... 😉

adikab
9. mar 2011

@jitinka1 to nie je pravda, take nic nie je ani v ziadosti o prijatie dietata do skolky, ale toto tu uz bolo tiez rozobrane.

bambi2
9. mar 2011

to len lekari maju sprosty zvyk na prihlasku do skolky kde maju iba podciarknut alebo napisat ci je dieta sposobile navstevovat kolektiv, si pisu ci je dieta komplet ockovane... aj ked to nikto od nich neziada... podla mna to je drzost co robia... 😖

tean
9. mar 2011

@olifcek
ani neviem. Volal mi brat, ze nech si pustim radio. Hned potom som mal 10 minutovy telefonat.
Teraz tam sice je nejaka lekarska tema, ale uz sa zmenil host

tean
9. mar 2011

@leelo
lenze vcerajsia reportaz sa tykala deti poskodenych ockovanim. A lekarka povedala, ze negativa prevysili prinos.
Tak urcite sa nejadnalo o 50 deti.
Kedze rocne je zaockovanych cca 60.000 deti a negativa prevysuju, tak to asi nebudu male cisla.

leelo
9. mar 2011

@bambi2 tak ale musis pochopit, ze do urcitej miery to zmysel ma. ked dieta absolvuje vsetky ockovania a nijako sa to na nom nepodpisalo, tak je to skutocne silny jedinec, ktory je sposobily navstevovat akekolvek zariadenie 😉
prepac za ironiu, ale od vcerajsich sprav na jojke mam zase prevrateny zaludok zo sk zdravotnictva. hoci by mi to mohlo byt fuk...

@tean ja som to sledovala. a chapem, co hovorila. ale neverim jej ani slovo. kedze jej neverim ani ako odbornikovi. asi ma svoje pohnutky, preco hovorila o ockovani. a ja by som bola rada, ak by sa aspon bcg vakcina zrusila, ALE mam pocit, ze je v tom iny kalkul.
je fajn, ze sa o ockovani stale viac hovori aj v takych "jednoduchych" mediach ako mrkz a joj. ale jednoducho neverim, ze tito lekari v ockovani nieco posunu dalej. pri prvom no-no-no zhora sa zase stiahnu. a tie vystupy v mediach su len nejaka reklama pre nich a komercny zisk pre televizie, kedze spochybnovanie ockovania je teraz "in"

maggie2
9. mar 2011

@leelo to je dobrý vtip 😀

zuzana26
9. mar 2011

@bambi2 fakt je, ze vela lekarov sa boji, preto to robi - chcu byt kryti a mat pokoj 🙄 cudujem sa, ako mozu robit nieco, s cim mozno vnutorne nesuhlasia, urcite je vela takych

maggie2
9. mar 2011

@bambi2 je to drzosť, to by sme potom mali právo žiadať od učiteliek, či majú negatívne testy na HIV, nakoľko prenos HIV je rovnakou cestou ako prenos hepatitídy proti ktorej nútia očkovať. Takisto by potom rodič mal právo žiadať potvrdenie od učitelky, či si ráno po orálnom sexe s partnerom vypláchla aspoň ústa, či umyla ruky. Sorry za prirovnanie, ale bohužiaľ je to namieste.

bambi2
9. mar 2011

@leelo tak to ti musim dat za pravdu.... 😉

jitinka1
9. mar 2011

@adikab videla som vcera na vlastne oci papier u svojej dr, nemam dovod klamat

bambi2
9. mar 2011

@zuzana26 nikto im to nekaze tam pisat... nikto to od nich nepyta... kaleraby im urcite natlacili na tych sprostych kongresoch v tatrach!!! a ci to napisu na prihlasku alebo nie, nikto to nekontroluje... vedia to iba oni a sam rodic...

zuzana26
9. mar 2011

@bambi2 oni maju "seminare" aj pocas roka... nasa bola teraz na nejakom - vraj ich poucovali, ako maju hlasit take pripady ako my (ten grcajuci smajlik tu fakt chyba)

bambi2
9. mar 2011

@jitinka1 aky papier si videla??

bambi2
9. mar 2011

@zuzana26 tak seminare kde im "sracky" do hlav tlacia... sorry za vyraz...

dolynkaa
9. mar 2011

@manof super beseda....si velmi prijemny .no my sme vcera museli utekat za dcerkou, ale my sme ty manzelia co ti daval manzel tu vizitku

adikab
9. mar 2011

@jitinka1 ale na tom papiery nie je ziadna kolonka "ake ma dieta ockovania, ci je ockovane" ..je tam len kolonka zdravotna sposobilost dieta.. to viem urcite. Ale ako hore uz niekto napisal, lekari tam do tej kolonky radi vpisu aj to, ze si odmietla ockanie, ze dieta je neockovane. :(

zuzana26
9. mar 2011

kto je tu z ke? napiste mi ip

pifina
9. mar 2011

@sofhia toto bolo velmi vystizne - o stolicke na krmenie rozmyslaju niekolko dni 😝

sofhia
9. mar 2011

@pifina no sak to vidim u nas v minulorocn.novembrovkach, teraz je aktualna prva hexa...a pisem im, davam linky na videa, a spravy...a kazdy sa od toho distancuje, jedna mi napisala, ze nema rada urady, ze nech uz nic nepisem, ze ona sa uz teraz boji, druha takisto...ze fujj...radsej to ani citat nebudem, ale neviete ci sa moze ist do solarka, ked kojim??? hladam to na nete.....a...dalsia,z e spytam sa svojej lekarky...a kym sa jej pytala, malu jej sestricka zaockovala, ze co vymysla...
je mi z tych bab smutno...ale je to ich vyber.. moj muz na to hovori...teraz budem hlupa, kto je blby, nech na to zdochne

tean
9. mar 2011

@sofhia
je to naozaj zaujimave ako rodicia hladaju informacie o vsetkom moznom, ale teme ockovanie sa vedome vyhybaju.

manof
9. mar 2011

@sorciera24
Skvelé, konečne nejaká vcelku inteligentná reakcia od študovanej lekárky. 🙂 😎

manof
9. mar 2011

@zuzana26
Podľa vyhlášky MZ SR č. 585/2008 Z.z. to nemusia podpisovať obaja rodičia, dokonca ani jeden to nemusí podpísať. Lekárka má len zapísať do zdravotnej dokumentácie dôvod neočkovania a tým to hasne.

manof
9. mar 2011

@tean
Čo je na Rádiu Regina? Na bratislavskom resp. západoslovenskom? A aká relácia?

manof
9. mar 2011

@jitinka1
Úplne na začiatok odporúčam seriál článkov:
"Očkovanie – pomocné informácie pre Vaše slobodné rozhodnutie".

Má to 10 častí, všetky nájdeš tu:
http://www.slobodavockovani.sk/zdravie/newscbm_...
(od konca stránky).

Čítaj postupne od 1 po 10.

To je taký úplne najzákladnejší rýchlokurz.

manof
9. mar 2011

@adikab
Závisí od toho, pod ktorý RÚVZ spadáš. V BA toho je jednoznačne najviac, tak tam by som čakal najdlhšie prestávky. Ďalej ešte závisí od toho, aké úplné či neúplné informácie pošle lekárka na RÚVZ a či tam vôbec niečo pošle. Lebo ak pošle príliš málo, tak jej RÚVZ odpíše so žiadosťou o súčinnosť, aby doplnila ďalšie info, a to môže trvať aj mesiac, kým sa dozvedia všetko, čo chcú vedieť. No a potom ešte závisí od lenivosti či usilovnosti jednotlivých pracovníkov RÚVZ, čo na každom RÚVZ môže byť inak.

manof
9. mar 2011

@jitinka1
Lekári sú v drvivej väčšine prípadov (na vlastnú škodu) z právnického hľadiska analfabeti a dokážu len papagájovať bludy, čo im natlačí do hlavy RÚVZ/ÚVZ SR. A tie bludy majú vééééľmi ďaleko do skutočnosti. Toto je očividne jeden z tých prípadov.

Tak ak Ti lekárka bude chcieť opäť nakecať takýto nezmysel, tak sa spýtaj, ktorý presne zákon, paragraf, odsek a písmeno o tomto pojednáva. Zistíš, že nikto nikde o ničom takom nevie, takže je to vyslovene na vode postavený blaf.

manof
9. mar 2011

@dolynkaa
Jáááj, čo si hneď nepovedala, že si to Ty?