Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kristulatko
15. jan 2009

a kdyz uz jsem v tom kopirovani, tak dalsi statistika, sice pouze jeden mesic, ale tech tabulek je tam vic.
zajimavy je obrovsky narust daviveho kasle a hepatitidy A, naopak uz dlouho zadny zaskrt ani tetanus...

http://www.szu.cz/data/infekce-v-cr-2007-aktual...

elfa
15. jan 2009

treba si uvedomit, ze vsetko je iba november a ochorenia maju svoju sezonalitu (napr. salmonelozy su najma v lete, ovcie kiahne v chladnejsich mesiacoch a pod.), takze treba porovnavat udaje za roky, resp. mat komplexnejsie tabulky pred sebou.

preco zaskrt a tetanus nie je? ockuje sa. davivy/cierny kasel - teraz doslo k zmenam v ockovani, zistilo sa, ze starsi uz vo vyssom veku nemaju dostatocne mnozstvo protilatok, tak sa ockovanie presuva do vyssieho veku (tieto udalosti sa nedaju predpokladat dopredu, preto sa robia imunologicke prehlady a tvoria sa ockovacie kalendare na kazdy rok, nie na 10 rokov dopredu). takze chraneny budu uz aj starsi.
VHA - uz to presne v cechach nesledujem ,ale je mozne, ze je to doznievanie epidemie, co ste tam nedavno mali. A VHA pokial viem, nie je v povinnom ockovani, ale len v dobrovolnom.aspon na slovensku

kristulatko
15. jan 2009

sak pisu, ze je na tom webu vice tabulek, tedy i s nekolitaletym prehledem. kdo hlrda, najde...

VHA neni povinna ani v CR a ten udaj bude souviset s epidemii.

a ted dotaz, bcg vakcina pry nechrani proti onemocneni, jen zmirni prubeh. to mi tvrdila znama dr. pracujici na plicni ambulanci. je to pravda?

denduska
15. jan 2009

elfa: My sme sa dnes s muzom paradne nasmiali na tom clanku. Viac zaujaty clanok som este v zivote nevidela. Tento pan podnikatel pseudodoktor asi bude dozivotne otrcat svoj pupok na Kajmanoch lebo za taketo vyjadrovanie mu nejaka firma musela zaplatit melon. Co akoze cakas od cloveka ktory predava vakciny? opakujem predava!!!! ze bude hovorit ze maju neziaduce ucinky? ved by siel sam proti sebe.... mame straaasne vela znamych vo farma priemysle a velmi dobre vieme ako to chodi. Teraz nejde o to ci su vakciny dobre zle, ale o princip. a nehanbim sa ti povedat ze mame obaja vzdelanie na to aby sme sa v tom vedeli orientovat aj dost dobre kontakty na to aby nam povedali co vlastne je pravda.

A ak si si precitala diskusiu, aj ludia ktori priznali ze nikdy v zivote nemali s ocko problem ani oni ani ich deti pisali ze clanok je priserne zaujaty a pan vseved sa nic len chvali.

Najspickovejsia veta bola odpoved na to ze co vravi na to ze uz 4 dnovym detom pichame toxicke latky ako hlinik - A viete ako potom dobre znasaju dalsie toxicke latky?
Aj keby vsetko co povedal bola pravda, tato veta to zabila a len svedci o tom ze nemas ani sajnu o com vlastne hovori. a ze ho totalne zaslepil biznis.

a len sa ockujte ockujte ockujte,. a ak nie tak platte platte platte!!! a peniazky pojdu MNE MNE MNE. bodaj ho slak trafil tam kde je aj s jeho vakcinami 🙄

johanda
15. jan 2009

víte, jak snadno zjistíte věhlas osoby? zadáte její jméno do google. Zadajte si jméno páně doktora Bakoše (doporučuji Bakos pro vyhledávání i v angličtině). Kromě n odkazů na zmiňovaný článek je tam jedna citovaná publikace, 1 spoluúčast na nějaké studii, a pak nějaké kontaktní údaje a informace o jeho podniku. Můj PhD. školitel, který se neprezentuje v mainstreemovém tisku má tenhle "google citation index" mnohem vyšší. Možná by stálo za to kouknout se na Web of Science 🙂

Jinak nechápu, jak můžou dělat rozhovor s osobou, která je na problematice finančně angažovaná, proč nevybrali někoho z vědeckých kruhů 😨

jarka007
15. jan 2009

elfa: k tomu ockovaniu TBC si precitaj
http://www.rki.de/cln_048/nn_199630/DE/Content/...

sl. preklad

Tuberkulóza

Môže sa dať človek v Nemecku proti TBC zaočkovať a aké možnosti existujú, keď sa očkovanie pre pobyt v krajine vyžaduje ?
BCG- čkovanie proti tuberkulóze nie je Stálou komisiou pre očkovanie pri Inštitúte R. Kocha odporúčané od r. 1998. Dôvody: priaznivá epidemiologická situácia v Nemecku, neplne podložená účinnosť očkovania-ochrana očkovania v metaanalýzach sa vzťahuje len na 50 % pľúcnych ochorení a nie práve zriedkavé nežiadúce účinky tejto očkovacej látky. Toto zodpovedá odporúčaniam organizácie WHO, ktorá navrhuje, v populáciách, kde riziko infekcie tuberkulózy leží pod hranicou 0,1 %, neuskutočnovať žiadne plošné očkovanie. Očkovacia látka nie je v Nemecku pre tieto účely povolená, medzinárodne je látka k dispozícii. Z dôvodu rozdielnych epidemiologických daností krajiny je situácia v ostatných štátoch hodnotená odlišne a pri dlhodobom pobyte (napr. v školách, univerzitách) sa toto očkovanie vyžaduje. Pretože toto očkovanie nie je v Nemecku odporúčané, nevzniká pri škodách spôsobených očkovaním ani žiaden nárok na zaopatrenie, ak sa toto očkovanie v Nemecku vykoná.

RKI- Robert Koch Institut v Nemecku. Ziadne zaujate stanovisko. Tento institut ma renome, nie je nijaky odporca ockovania.

jarka007
15. jan 2009

johanda tak teraz som si ho "vygooglila", to akoze ten p. Dr. je vlastnikom Inštitútu očkovania a cestovnej medicíny ? Cize kupuje vakciny a picha ich zaneprazdnenym ludom, ked som dobre pochopila. To som zvedava, kto bude ten ohlasovany odporca.

denduska
15. jan 2009

elfa: este sorry, nechcela som tam napisat "nemas ani sajnu" ale nema..pardon 😅 😅 ja inak nie som fanaticky odporca ani nahodou, mala je zaockovana primerane veku, ale to ze sa dnes ockuje povinne aj proti zlej nalade, dokonca pod hrozbami sa mi nepaci 😒

a tento by aj vlastnu matku predal kvoli vakcine 🙄

jarka007
15. jan 2009

A vies denduska este proti comu ? Najprv som tomu nechcela verit, ale skutocne sa pracuje na vakcine proti tehotenstvu 😨 .

denduska
15. jan 2009

coooooooo? to snad nemyslis vazne...dufam ze sa toho nedozijem.
nam netreba ziaden asteroid, ved my sa vykynozime sami...

bubba
15. jan 2009

jarka to fakt?ved to by sa dalo zneuzit takisto ako nejaka eutanazia a pod...podla mna to neuzakonia

denduska
15. jan 2009

toto nemoze prejst.......ale uz vidim ze prejde.. ☹

jarka007
15. jan 2009

Povinna asi tak skoro nebude 🙂 . Ale uz je tusim na svete, takze je otazkou casu kedy nas caka.
Inak podla toho trendu nas buduci rok caka povinne ockovanie proti kiahnam a HPV.

johanda
16. jan 2009

co se rýká TBC, v ČR se uvažuje o zrušení přeočkování v 11 letech, zachovává se očkování novorozenců, ačkoli prof. Prymula (Česká vakcinologická společnost) považuje plošné očkování BCG vakcínou za diskutabilní.

S tím očkováním proti těhotenství - nějak nechápu mechanismus. Těhotenství přece nené infekce, která může přerůst do epidemie, ne-li pandemie 🙂). Asi půjde o nějakou formu antikoncepce v injekci, ne?

denduska
16. jan 2009

podla mna vacsine ludi zacne dochadzat ze to nie je len o tom, ze stat ma zaujem o nase zdravie...a bude coraz viac nespokojnejsich....

no - tak som si to nasla - vakcina proti tehotenstvu - nie je vakcinou v pravom slova zmysle - obasahuje molekulu HCG naviazanu na diftericky/tetanovy nosic. Ak dojde k oplodneniu vajicka a naslednemu tehotenstvu, dochoadza k vytvaraniu protilatok proti HCG a vajicku podobne ako pri vytvarani protilatok proti difterii/tetanu.
Teda to nie je antikoncepcia, ale nieco ako Postinor s ucinkom 1 rok... 😝
Po anglicky tu je cely clanok http://www.fwhc.org/health/vaccine.htm

vroni
16. jan 2009

Toto je teda iny kaliber!!! Ja som z tych, ktori prevracaju oci, ked pocuju o vrazde antikoncepciou ale toto je silne aj na mna!!!!
Inak ockovanie proti TBC neoporuca ani WHO, to je iny spolok fanatikov (proti ockovaniu), vsakano?! 😀 😀 😀

titkovamiriam
16. jan 2009

ja teda proti tbc ockovaniu niesom,pred par rokmi kolega mal suseda co mal tuberu a ani o tom nevedel ,cela firma sme sa museli dat preockovat a cele jeho oklie a ked vidim niektorych tych robotnikov z vychodneho slovenska alebo emigrantov ktori tuberu maju skoro kazdy druhy tak neviem. 😠

denduska
16. jan 2009

miriam ja som z vychodu!!! 😠 😠 😀 😀 😀 😀

titkovamiriam
16. jan 2009

tak sorry to nebolo mierene na teba ale na priciernych spoluobcanov,ktory k lekarom nechodia ☹

erikasadek
16. jan 2009

DENDUSKA, sila.....

titkovamiriam, no ked oni chcu zit len na vychode, zberba jedna.... 😒 😠

denduska
16. jan 2009

ockovanie proti TBC nechrani pred nakazenim, len znizuje jeho pravdepodobnost...TBC je totiz vysoko infekcne ochorenie, k nakaze staci vdychnut len 1! mycobacterium tuberculosis.... takze vyznam ockovania zavisi na pravdepodobnosti vystavenia nakaze...ej ale sa vyjadrujem 😀

inak keby to ockovanie bolo ozaj ucinne, nebol by ani u nas v robote poplach ked pride nahodou pacient s TBC, vsetci musime napochodovat, stitkovanie, Mantoux testy, papalasi z hygieny a bla bla....

k tym pocernejsim, no smola ze ich na vychode mame tolko....ale mozem povedat ze ich je ovela menej nez kedysi, u nas na ulici boli normalne gangy, ked sme boli deti, bezne na nas pluli, bili sme sa, ukradli mi bicykel 😠 aj teraz ma vytaca v meste ked som v KE, tetaaa, nemate korunku...nosovym hlasom 😠 😠 a poviem ze nemam a on na to - zeby si zdochla, ty pi... no co na to povedat?? a ziju z nasich dani, to je smutne...ale uz som mimo nasej temy 😒

titkovamiriam
16. jan 2009

poplachy su aj preto ze malokto sa po 10r. dava preockovavat ☹ ja som tiez medzi nimi

barborka08
16. jan 2009

takze, ak tomu dobre rozumiem, povinne ockovanie proti TBC nejako zlyhalo? Ockuju a ockuju a potom uz neockuju, lebo zabudli ze maju preockovat? 😨 😠

titkovamiriam
16. jan 2009

co ja viem asi dospaly si to maju strazit sami,ja som zabudla aj na preockovanie tetanom az ked isiel kolega tak som isla aj ja a uz som tam mala byt pre 8 rokmi 😅

vanish1
16. jan 2009

denduska, s tou vakcínou proti tehu to je otrasné, silne mi to pripomína túto vakcínu na reguláciu plodnosti
http://ockovanie.org/tetanus-kontrola-porodnost...

denduska
16. jan 2009

precitala som to...je to velmi podobne 😕 ...cize to bol akoze pokus a teraz to chcu verejne zlegalizovat.... ?predpokladam ze kampan bude stavat na niecom akoze to ma vyssiu spolahlivost nez tabletkova antikoncp a ostatne zname formy a ze to staci len raz do roka aplikovat.... 😝
dnes v spravach stv ma byt tusim nieco o pneumokok ockovani...neviem ci som dobre pocula ci dnes a ci v spravach 😅 ale zda sa mi...na stv1 isto..ak by ste vedeli, dajte vediet, zaujima ma to....

denduska
16. jan 2009

este ma dnes napadla jedna vec...ked som bola este na vyske davnejsie citala som v Quarku jeden clanok - teraz sa mi ho podarilo najst http://beo.sk/veda-a-technika/392-je-to-mozne-a...
viem ze vtedy ma to uplne odrovnalo ze to nemoze byt pravda.... povedzte co si o tom myslite vy. Prave to ze Quark je dost "technicky" casopis, myslim ze na jeho tvorbe spolupracuju ludia co su zvacsa RNDr..... zeby uverejnili blbost......?

sammy19
16. jan 2009

denduska, tak to je ina sila 😕 😕 😕

kristulatko
16. jan 2009

denduska, dik za osvetleni tbc. z toho mi vyplyva, ze tvrzeni ze "nizky vyskyt tbc je u nas diky proockovanosti obyvatel" nemuze byt pravdivy...

kristulatko
16. jan 2009

denduska, o HIV-AIDS je zminka i v tom videu Hidden Truth. videly jste? jiste stoji za zhlednuti, zase jsem si udelala lepsi obrazek a dostala odpovedi na nektere otazky. a vsechny hraji proti ockovani... 😖