Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
29. jan 2011

@kubaka no predpokladam ze s tym pojdu k doktorke..ale neviem ci nie az v pondelok. Pokial viem, malicka je zdrava, jedine co ju trapi, je reflux. Z horucky to nebude, horuckuje od ockovania ale to mykanie zacalo az dnes - ak som dobre pochopila. Ale ona to nerobi stale a ak to prave u dr.neurobi, tak na nej nic neuvidi 😒
No uvidime, dufam ze to ostane bez nasledkov, teda pevne verim.

@petot dakujem, budem tlmocit. Ach joj, stale mi je tak smutno ked nieco take pocujem, preco sa to musi diat ☹

miliharmi
29. jan 2011

@denduska Bohužel tak nějak to bude, pokud holčička nepředvede záchvat přímo před lékařkou, je velmi pravděpodobné, že žádná urgentní pomoc se konat nebude. S tím mám bohaté zkušenosti, velká část lékařů se domnívá, že oni během 5 minutové prohlídky umí lépe posoudit stav dítěte než rodič, který tvrdí, že stav jeho dítěte není dobrý. Dokonce se mi několikrát stalo, že mnou hlášené epilept. záchvaty a paralýzy na půlku těla nebyly brány vážně, protože lékařka neuroložka, která přišla dvě hodiny po skončení stavu, při prohlídce nic nezjistila, dokonce mi tvrdila, jak se stav Milenky zlepšil. 4 dny jsem denně při vizitě hlásila zhoršování stavu po vysazení léku, upozorňovala na záchvaty, jedinou reakcí byla pokrčená ramena, že to asi nebude tak zlé, jak to říkám, oni přece nic nevidí, až ten čtvrtý den se konečně povedlo, že byli i lékaři svědky záchvatu, protože jich značně přibylo a hlavně paralýza už byla jasně patrná, protože už maličká nedokázala ani sedět a pak teprve nastalo zděšení, pak se tam najednou střídal jeden odborník za druhým a stejně nakonec rozhodli, že to hodí na krk pracovišti vyššího řádu, ačkoliv se do té doby tomu silně bránili, když jsme to navrhovali my rodiče. Teprve nyní přeci jen zjistili, že bude i pro ně lepší, když to dítě umře jinde. Já v tomhle už prostě na lékaře nedokážu vůbec spoléhat, že zasáhnou včas jen tak sami od sebe, stačí, když k nim včas přijdu dítě ukázat.
Kamarádce bych rozhodně radila, aby pořádně trvala na svém a nenechala se od lékařky odbýt, byť se domnívám, že stejně jí nebude umět pomoci.

susisus
29. jan 2011

Treba natocit na video, kazdy mobil uz dnes ma video a potom ukazat.

nattou
29. jan 2011

@denduska aj keď je evidentné, že to z očkovania má, neverím, že to nejaký neurológ uzná...bol by to precedens...napíšem IP.

vodicka75
29. jan 2011

@eridani, natrafila som na tu stranku nahodou, ani som ju nehladala,...dala som ju pre istotu sem, lebo som si nebola ista, ci tu uz link bol/nebol a uprimne, este som to poriadne necitala (ulozim si to a ked budem mat na to cas, pozriem),...sympaticke je, ze pripadne pripomienky a podnety ludia mozu aj adresovat na konkretny email 🙂

kaja73
29. jan 2011

@denduska
@nattou Aj my sme to mali po druhej hexe.To ma ani nenapadlo,že je z toho.Bola som z toho na nervy.Denne aj 30 krat vrtel hlavu,vždy 10-30 sekund,akoby chcel povedat nie-nie.Trvalo to asi 2m,akutne asi mesiac.Začalo to pozvolna asi tyžden po očkovani,postupne sa to stupnovalo a potom sa to postupne vytratilo.Až teraz ako vas čitam si to davam do spojitosti.

jonas17
29. jan 2011

@manof tak máme v KE jednu čajovňu na 23. a 24.2., ako si hovoril, ale majú voľno len dve hodiny, od 14. -16. To bude asi málo, že?

sisi08
29. jan 2011

kaja 73, to vrtenie hlavičkou, ako by chcel povedať nie, mal aj môj malý. Ozaj sa nepmätám presne, v ktorom mesiaci to bolo, no určite až po očkovaniach ale znepokojovalo to mňa, aj svokru. Nebolo to výrazné mykanie, ale presne ako píšeš, také vrtenie hlávkou. Vedela som, že to môže byť napr. zo zápalu ucha,ale to bolo vylúčené. Toto ma ani nenapadlo dávať do súvisu s očkovaním. Doktorka povedala, že to je spôsob komunikácie. Malý vakcíny znášal dobre, mal len mierne zvýšenú teplotu do 37,5. Dostal dve hexy, nemá nič viac a ani ničím už očkovaný nebude. Napriek tomu, že očkovanie znášal dobre.

manof
29. jan 2011

@jonas17
No, nie je to práve veľa, ale ak nebude nič iné, tak je to určite lepšie ako nič.

maja22
29. jan 2011

Aj náš Tomi tak vrtel hlavičkou, akoby chcel povedať nie-nie. Všimla som si to možno 4x. Ale vôbec si nepamätám, v akom období to bolo 😅 No horúčky po tretej hexe išli k 40-tke 😖

jonas17
29. jan 2011

@manof tak teraz čo? máme to "zabeštelovať"?v piatok majú voľno celý deň, tak smola.tak daj vedieť.

eridani
29. jan 2011

To vrtenie hlavickou robi aj nas maly. Posledne cca 2 tydne, robi to ked je unaveny. Ockovany nie je, tak to mozno naozaj s ockovanim nesuvisi.

boddez
30. jan 2011

@eridani velmi zaujimave čitanie..ale napriklad bod 4/4 je tam podavat až po dôkladnom prešetrení anamnézy a vylučeni reakcie ...hmm jasne pride hned prask ...tu mááš dieťa ...sami sebe kadia do huby..

maroli
30. jan 2011

Moj maly nieje ockovany,ale ma teraz take obdobie,ze tiez tak vrti hlavou.Takze nie vsetko je z ockovania.Tym ale nechcem povedat,ze s ockovanim suhlasim. ...a inac,kde ste vsetci?

petot
30. jan 2011

@miliharmi Veľmi presne si to pomenovala. Tá ignorancia, pripomína mi to príbehy z knihy DPT: A shot in the dark. Dieťa malo napr. záchvaty infantilného spazmu, čo je asi najzávažnejší druh kŕčov s poškodením mozgu, a lekárovi to rodičia nevedeli vysvetliť, a tak rodičia s dieťaťom behali do ambulancie pri každom záchvate, a keď sa im nakoniec podarilo záchvat ukázať doktorovi, tak ten sa len zasmial, že to je predsa roztomilé (tento druh kŕčov vyzerá ako klaňanie sa). Rodičia sa nevzdali, išli za neurológom a dieťa bolo ihneď hospitalizované, zistili odchýlky v EEG, dieťa dostalo psycholieky atď atď. Celkový výsledok - ťažká mentálna retardácia. 🙄

nattou
30. jan 2011

@maroli to máš pravdu, ale mňa zatiaľ nikto nepresvedčil, že to moje dieťa z očkovania nemá...po podaní hexy sme sa "vrteli" až temer do 2,5roka a rozvinul sa u neho atopický exzém, dovtedy mal kožu ako alabaster. V rodine nikto alergiou netrpí...a čo naša kožná, alergologička, neurologička, pediatrička?...nikto nie je ani len ochotný rozmýšľať, či to náhodou nesúvisí s očkovaním. Politika...straty povolené...ale moje deti tam už patriť nebudú, budem sa snažiť...a RUVZ tiež 😀

maroli
30. jan 2011

@nattou to mi je luto,ze je tvoje dieta poznacene ockovanim....ale ano mas pravdu dieta najlepsie pozna jeho rodic.

petot
30. jan 2011

@maroli Ale ľudia toto nechápu. Čo povie lekár, to platí. Čo na tom, že aj s vyzliekaním vidí dieťa 5 minút za mesiac, ako 1 z 1000 detí, kým rodičia ho vidia deň po dni a vnímajú aj najmenšie odchýlky v správaní. Keď prídu k lekárovi, zahodia svoju cennú intuíciu, svoj rozum, svoju opatrnosť a urobia všetko, čo im lekár povie.

Je tu bezpočet úplne rovnakých príbehov: "Ale pán doktor, po minulom očkovaní mala vysoké horúčky, strašne plakala, potom bola stále chorá..." - "To je normálne, asi mala koliku, podržte jej ruku nech ju zaočkujem"

... o 2 týždne ... "Úplne sa zmenila, takmer nelozí, ledva otáča hlavu, nerozpoznáva súrodencov. Čo ak jej vakcína ublížila?" - "To je vylúčené, to s tým nesúvisí. Má len také obdobie. Nič jej nie je, je úplne zdravá."

... o pol roka: "Dostavte sa na ročnú prehliadku spojenú s očkovaním..."

A rodičia stále ešte váhajú: "Dcéra je stále apatická, zaostáva za rovesníkmi, nerozpráva, bojíme sa, čo bude po ďalšej dávke vakcíny, ale keď pán doktor povedal, že je to povinné a že ak ju nezaočkujeme, zomrie na hroznú chorobu, a že pomalý vývoj má asi vrodený a určite ho doženie... Asi ju dáme zaočkovať... čo máme robiť?" ☹

tean
30. jan 2011

@petot
toto ani mne nedava logiku. Preco su ludia taki slepi. Ved to nie je take tazke vidiet a chapat suvislosti.

manof
30. jan 2011

@jonas17
Nejak nerozumiem tomu, že čajovňa nemá voľno. To tam bude nejaká iná verejná akcia od 16:00 či ako?
Teoreticky by sa dalo aj 14:00 až 16:00 s tým, že potom by sme sa buď presunuli, alebo keby ostalo len pár ľudí, tak zašili niekam do kúta, aby sme nerušili ostatných... Ale ešte čakám, čo iní napíšu. Snáď zajtra to teda dohodneme a dám Ti vedieť.

petot
30. jan 2011

Oplati sa sledovat aj oficialne materialy z RUVZ. Niekedy v nich najdete plno prekvapeni.

Napriklad tu Dr. Pertinacova, mimoriadne zapalena bojovnicka za ockovanie (niektori ju zrejme poznate aj z prejednavania priestupku) pripusta, ze ockovanie len chrani pred ochorenim na zaskrt, ale nechrani pred nosicstvom.
www.vpl.sk/files/file/XXXI_conf_w/ockovanie/Dif...

Ono kto pozna princip vakciny, tomu to musi byt jasne uz davno. Vakcina totiz obsahuje len adsorbovany toxin, takze ak vznikne nejaka protilatkova odozva, tak len proti toxinu, nie proti bakterii Corynebacterium diphtheriae. Inymi slovami, clovek sa moze nakazit a sirit infekciu bez ohladu na to, ci bol ockovany. Podla Dr. Pertinacovej je v populacii 3-5% nosicov ochorenia.

Okrem toho jej material pripusta znamy fakt, ze cierny kasel u dospelych byva mierny a atypicky, takze prenasaju ochorenie na deti. Lenze toto je zname aj o ucinku vakciny - nie je preukazane, ze by vakcina znizovala vyskyt nakaz, iba sa preukazalo kratkodobe (2-max 5r) znizenie vyskytu typickych priznakov.
Ludia s miernejsim a atypickym priebehom su vlastne lepsimi roznasacmi infekcie, lebo je to mylne povazovane za nachladnutie, astmu, chronicku bronchitidu apod a tak sa neliecia doma ale chodia medzi ludi. Tak ako v onej izraelskej studii, kde vacsina prenosu na male deti bola z ockovanych surodencov alebo ockovanych rodicov!

Z toho ale vyplyva, ze pri DTP vakcine sa neda argumentovat kolektivnou imunitou ("vseobecnym blahom)"!

Tetanus - nie je prenosny z cloveka na cloveka a vakcina ma zabranit len ochoreniu (je proti toxinu, nie bakterii)
Zaskrt - vakcina nechrani pred nakazou, ma chranit len pred ochorenim (opat len proti toxinu)
Cierny kasel - ockovani dostavaju ochorenie s miernejsim priebehom a dalej siria nakazu.

Takze tieto 3 vakciny, ak vobec, maju chranit len zaockovanych a nie ludi okolo! Takze povinne ockovanie je absolutne nezdovodnitelne.

Dalsia zaujimavost: V roku 2009 bolo v SR 289 pripadov cierneho kasla, len u 131 pripadov bol znamy ockovaci status ale z nich 88,5% bolo plne ockovanych a 4,5% bolo ciastocne ockovanych!
www.sevs.sls.sk/VakKonPred/XII/XII_1_Avdicova.pdf

jonas17
30. jan 2011

@manof tak som to pochopila, že tam robia nejaké akcie. ak nebudeš mať nič iné, tak potom by to mohlo takto byť.

manof
30. jan 2011

O Prevenare vtipnejšie:

"V mene otca, i vakcínu, Amen"
http://www.mogonov.sk/clanky/v-mene-otca-i-vakc...

manof
30. jan 2011

@jonas17
Ak nebude nič iné, tak do KE nepôjdem, lebo v taký čas tam nepríde toľko ľudí aby sa mi vyzbierali aspoň na lístok na vlak (tam a späť spolu + MHD cca 25,- €)

manof
31. jan 2011

Otvorený list predsedníčke vlády SR Ivete Radičovej:
http://www.slobodavockovani.sk/news/otvoreny-li...

ŠÚKL, PSPI i ÚVZ SR zrejme veštia z krištáľovej gule:
http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-i-uvz-...

Chrípkové vakcíny spôsobujú u detí kŕče, FDA to vyšetruje:
http://www.slobodavockovani.sk/news/chripkove-v...

jolinka
31. jan 2011

a co odpovedala predsednicka vlady na ten otvoreny list?

erikasadek
31. jan 2011

@manof

ahojte vsetci dlho som tu uz nebola..; celkovo na nete som velmi malo nestiham...
pozdravujem vas..
len som vam chcela ukazat tento clanok tu sa o tom v poslednej dobe vela hovori.. po afere s mediatorom...
vcera dali list liekov ktore su povazovane za nebezpecne .... a budu sledovane ostro teraz ten list je este len zacinajuci uricte bud eich viaac......
ak by ste si chceli pozriet ake su to lieky davam link.. 😉

a vdaka tomu a celej afere sa meni sysstem. co sa ludi tyka v miestach kde je kontrola liekov uz nie ludia ktori maju svoje zaujmi farmaceutiockom priemysle..... 😉 uz nemozu pracovat v takychto komisiach a ale od teraz to bude stat co bude kontrolovat skoncila sa era... 🙂
beriem to ako velmi dobru spravu..... a dufam ze to dotiahnu az do konca;.
takze len ako mala pikoska s francuzska;. 🙂
tu je ten list.. 😉

http://www.leparisien.fr/societe/la-liste-des-5...

erikasadek
31. jan 2011

zabudla som ak si dobre pozriete v tom liste je aj PREVNAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

samiana
31. jan 2011

Ahojte

pozrite si, ak by vás zaujímalo, tento článok:
http://www.chelemendik.sk/Moderne_jedlo_stratil...

Nie je síce priamo o očkovaní, ale súvisí s milým zvykom očkovať, a to aj hospodárske zvieratá:
"V kvalite pliecko či krkovička nemôže, samozrejme, súperiť s bravčovým karé alebo stehnom. Je tu však ešte jeden hendikep, o ktorom väčšina slovenských spotrebiteľov nevie, a ktorý na Západe odrádza od kúpy práve týchto partií mäsa," prezrádza pozadie obchodu s mäsom slovenský veterinárny lekár Andrej Imrich. "Keď ošípané ochorejú, očkujú ich práve do krku či predného pleca. Aj preto tieto partie bravčového mäsa niektoré trhy jednoducho nechcú."