Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sofhia
28. feb 2011

@shakti9 😉 klobuk dole pred vsetkymi bojovnikmi

maggie2
28. feb 2011

@shakti9 nechcem to opakovať, ale takisto nie je pravda to, že choroby tak obávané z minulosti potlačili očkovania. TBC bola na ústupe dávno predtým než sa začalo očkovať, takisto aj osýpky a iné choroby. Snáď väčšiu zásluhu než celé očkovanie na potieraní infekčných chorôb má zlepšenie životných podmienok ako bývanie, solídna práca, umývanie rúk, prístup k nezávadnej pitnej vode, kanalizácia, vynález chladničky na správne uchovávanie potravín, uvedomenie si hygieny pri príprave potravín a ustanovenie povinnosti, že výrobcovia musia udávať dátum výroby na tovare. Netreba zabúdať na to, že mnohé infekčné choroby by ani v minulosti nekončili smrťou, keby existovali infúzie na doplnenie tekutín, paracetamol na zníženie horúčky, resp. keby ľudia neboli tak fyzicky zanedbaní,zničení a podvyživení akože dnes v našich podmienkach takých niet.

jolinka
28. feb 2011

shakti9 plny suhlas
totalita zije len z lahostajnosti

shakti9
28. feb 2011

@maggie2 suhlasim, to len nam stale vtlkali do hlavy nejake dogmy, zmanipulovane tvrdenia a "vedecke" vysledky. A vsimli ste si v akej dobe zijeme? kde nieco jeden den plati, druhy den plati opak? a vsetko je zdovodnene nejakym vyskumom a statistikou... samozrejme, v mnohych veciach si treba vazit vedu a vyskumy, ale ako vidime, to nie je nieco, co je definitivne! definitivne su len zakony prirody, a ked ideme proti nim v akejkolvek podobe, vrati sa nam to - vid tema nasej debaty...

maggie2
28. feb 2011

@shakti9 krásne to povedal petot v tej relácii, že jednoducho on zo svojej pozície momentálne nič nemôže dokázať, lebo objektívne sú tu poškodenia detí, sú tu štúdie, ktoré to potvrdzujú, štúdie ktoré to popierajú /so zázemím farmafiriem/ a prebiehajúci výskum. To čo platilo včera, neplatí dnes a je možné že o 30 rokov sa budú presne poznať tie mechanizmy vakcín čo všetko spôsobujú, ale pre nás dnes to je neskoro. A práve preto je dôležitá ASPOŇ sloboda voľby. Nech máme možnosť o nás a svojich deťoch /ktoré už len inštinktívne najlepšie poznáme my a nie doktori/ rozhodnúť sa sami.

shakti9
28. feb 2011

@maggie2 ...cize, co nam z toho vychadza? preco sa tak niektori zadubenci brania slobode? bud z jesitnosti, alebo ovela pravdepodobnejsie, len a len kvoli prachom!
inak, toto forum ma velmi motivuje, myslim, ze aj mnohych dalsich, a to je dobre. dakujem 🙂

bambi2
28. feb 2011

@petot takychto komentarov je habadej na forach... 😖 a mamicky si ockuju "veselo" dalej... ☹ chudence deti...

tin007
28. feb 2011

Postupne si spominam, co ma este na Fokuse vytacalo: To, ze Dluholucky vytahoval cisla, ako sa jemu hodilo. Epidemia osypok v Kongu (ci kde), bubbubu! Pritom sa ho nik nespytal (teda "moderatorka"), ze preco porovnava Kongo a SR, vsak mame inu zivotnu uroven, zdravotnictvo, vyzivu, podnebie... vsetko. A neviem o ziadnych priamych letoch medzi Kongom a SR, aby sme sa bali navstevy infikovanych! 😠

shakti9
28. feb 2011

@tin007 🙂 no, to je urcene pre nekritickeho divaka. A vobec, to mas to iste ako dalsie "carovne slova" (teraz sice odbocim, ale pripomenulo mi to situacie z bezneho zivota) :"bifidus.." - ludia to pchaju bez rozmyslu do seba, najlepsie kazdy den, ved sak reklama,..... "interaktivna tabula" - jasne, decko bude pomocou nej genius, lebo uz v skolke ju maju..., apod.
Cize, ked dr. XY vytiahne "Kongo a epidemia", vsetci od strachu popadame...

shakti9
28. feb 2011

@bambi2 ano a veru bohuzial aj podla mna, ale nech nekomplikuju situaciu tym, co s vakcinaciou nesuhlasia.

martinba
28. feb 2011

@maggie2 tvrdenie pana doktora, ze 40-tky teploty viac ako 2 dni zanechavaju poskodenia a komplikacie by som neveril vo vseobecnosti, asi je to pravda u starsich osob ale u deti urcite nie, ja som toho priklad, ako dieta som mal horucka vzdy okolo 40 a vyzera ze som celkom OK, aspon dufam 🙂, ale aj Dr. Mendelsohn vo svojej knihe pise ze sa nemaju znizovat horucky do 40,5 u deti. Ja si myslim ze tie deticky neposkodzuje horucka ale tie tazke kovy, cudzie bielkoviny a atd...

maggie2
28. feb 2011

@shakti9 choroby, ktoré v minulosti naháňali strach, v podstate už okolo roku 1700 sa akoby "domestikovali" t. j. vírusy chorôb mutovali do miernejších foriem na ktoré sa už nutne neumieralo. Takisto koncentrácia ľudí v mestách spôsobovala skorý a hromadný styk ľudí s vírusmi čím sa posilňovala prirodzená imunita. A ďalej neskôr výdobytky ako už spomenutá kanalizácia, chladenie potravín, vynález pasterizácie mlieka atď atď., to všetko prispelo k znižovaniu chorobnosti. V podstate keď sa nabehlo s očkovaním všetky tieto infekčné choroby boli na ústupe. Takisto "verejné zdravie" - to nie je ako pred 50-imi, pred 100, pred 150 rokmi. Dnes je verejné zdravie a jeho ochrana úplne na inej úrovni než vtedy a nemožno ho hodnotiť rovnakými kritériami, resp. jeho ochrana musí spočívať v aktuálnych nebezpečenstvách / bezpečnosť na cestách, úrazy v domácnosti, ochrana pred exhalátmi, hlukom a pod./ a nie neaktuálnych / choroby, ktoré sú nepravdepodobné, alebo s minimálnym výskytom/.

maggie2
28. feb 2011

@martinba nechcem sa hádať ale svojmu dieťaťu určite nedoprajem horúčku väčšiu ako 38,5 potom nastupuje paracetamol. Neblázni.

tobinko10
28. feb 2011

@bambi2 prajem ti, aby ti to vydržalo čo najdlhšie, aby si si nemusela dať žiadnu tabletku, ja som asi tak pred 10 rokmi mala rovnaký názor, ale čím človek stárne, tým ho všetko viac a častejši bolí, ale to pochopíš neskôr, a byť taká hrdinka? no divné.....
A dieťaťu nič nedať, žiadnu tabletku? to je super, počkaj, až dostane nejakú laringitídu, tak s ním poletíš k lekárovi, ani nebudeš vedieť ako a , aby sa ti nezadusil, dostane takú dávku kortikoidov, že nebudeš vládať, a budeš šťastná, že žije.....ale tebe sa to určite nikdy nestane...... prajem veľa šťastia. 😉 no možno tebe na to pomôžu homeopatiká.....
A čo konkrétne bola somarina, čo som trepla? - ako si ty napísala? 😝

martinba
28. feb 2011

@maggie2 ja neblaznim, nemam to z vlasnej hlavy ale z knihy ktoru napisal pediater s 30 rocnou praxou. Moja dcerka ma 20 mesiacov a prvy krat bola chora tento vikend. V sobotu bola velmi apaticka, vodave oci a horucku mala 39,2 aj nam grckala. Tak sme nasadili vit C ale vela ho nepopila, najviac jej chutila obycajna cista voda, tak dostavala tu, boli sme radi ze aspon nieco pije. Na vecer horucka gradovala, mal som co robit aby som manzelku udrzal, aby jej nic nedala paracetamol. Vydrzali sme a na druhy den uz bolo ovela lepsie, teplota okolo 38 ale nalada neporovnanejsia. Dnes? vyzera uplne zdrava, blazniva ako vzdy, isli sme aj von. Ja Mendelsohnovi verim a zatial sa nam to oplatilo, mnoho deti z nasho okolia je stale chorych a drzi ich to vzdy aspon 5-7 dni.
maggie mam jednu otazku, odkial mas info ze od 38,5 treba znizovat teplotu? Nemas to nahodou z TV reklamy, z letaku v cakarni alebo od pediatra? Nepripomina ti to nieco?

petot
28. feb 2011

@maggie2 Paracetamol ale oslabuje imunitný systém, pretože vyčerpáva prirodzené antioxidanty. Napríklad pri osýpkach spôsobuje mnohonásobné zvýšenie výskytu komplikácií.

bambi2
28. feb 2011

@tobinko10 a tabi10 nie si nahodou ta ista osoba?? prisli sme na to... 🙂

bambi2
28. feb 2011

@tobinko10 budes sa divit ale nedam jej ziadnu chemiu do ust... 🙂 aj ked je neviem co bude... existuje aj priroda a ja sa nebojim ziadnych chorob 😉 s tym strasiakom na mna nechod... 🙂 nepomoze to...

martinba
28. feb 2011

@tobinko10 ale ziadny extrem nie je dobry. Myslim ze nikto z nas nepochybuje, ze urgentna medicina skutocne zachranuje zivoty a ked moje dieta bude v akutnom ohorzeni zivota tak mu urcite dam kortikoidy a podobne. Ja si myslim , ze medicina dost zlyhava v chronickych ochoreniach a uplne v "prevencii" kde patri aj ockovanie, len jeden priklad "prevencie" - Mamografia, vsetky zeny po 40tke su dnes bombarodvane, aby chodili na "preventivnu" mamografiu ale uz im nikto nepovie, ze toto vysetrenie ich oziari 1000 krat viac ako rontgen chrbtice a ako vsetci vieme xray sposobuje rakovinu. Pride to divne aj vam? referencia: http://www.preventcancer.com/patients/mammograp...

jerrymona
28. feb 2011

@petot tak, uz som si "ulavila" aj ja a pridala svojou troskou do mlyna. 🙂 Dufam, ze sa pripoja este dalsi a budu reagovat na diskusiu vo fokuse.
teba obdivujem, ze si ostal taky pokojny, ja by som panovi doktorovi uz skocila po krku. 😠

tobinko10
28. feb 2011

@bambi2 o holms, toho nepoznám...... ty kúzelník jeden.... 😉

jerrymona
28. feb 2011

@tobinko10 aj ked to nepatrilo mne, tvoj prispevok som vobec nepochopila. 😅

samiana
1. mar 2011

ahojte
Ktorá mamka (ocko) máte záujem, napíšte mi do IP, prepošlem homeopatický postup pri zvládaní laryngitídy 🙂
Jedná sa o tzv. boironský predpis, teda kombináciu 4 liečiv podávaných v niekoľkominútových intervaloch.

Stručne pohľad na laryngitídu - je to ochorenie na alergologickom podklade, niekedy to ochorenie naozaj nič nezastaví iba kortikoidy. K tomu by som pvedala asi toľko, že medicína si najprv vypestuje alergikov neprirodzenou stimuláciou inumit. systému - očkovaním. Očkovanie alergickú odpoveď organizmu priamo vyvoláva a provokuje. A potom , samozrejme s veľkou slávou, ponúka zázračný liek svojej vlastnej produkcie - kortikoidy.
Aj po prípadnom zásahu kortikoidmi je možnosť doliečiť toto ochorenie pomocou homeopatík z predpisu vyššie spomenutého, pretože antibiotiká aj tak v prípade tohto ochorenia nejdú k podstate veci.

Vy, čo tu riešite teplotu a jej znižovanie: no mňa moja najmladšia pekne poučila o kvalite antipyretík- na parcetamol je alergická a na brufen a spol. reagovala neurologickými príznakmi. Kým som neobjavila homeopatiká (teda ako pre seba 🙂 ), tak som najčastejšie na znižovanie extrémnej horúčky používala omývanie tela bylinným odvarom z čistca lesného. Super bylinka.
Teploty u malého dieťaťa sa netreba báť, schopnosť mať aj vysokú horúčku je veľmi dôležitá a jedinečne aktivizuje imunitu. A pri takých osýpkach bez tej horúčky "choroba nemôže vyraziť von" , na pokožku, a jej zníženie vedie ku komplikáciám až smrti. Podstatou osýpok je práve extrémne vybudenie látkovej výmeny a teda istým spôsobom aj prestavba organizmu - imunity.

roo
1. mar 2011

@samiana to je skvele, ze sa v tomto fore objavuju aj info, ako choroby zvladat. Myslim, ze to uzko suvisi s neockovanim, pre mna bola info o neznizovani horucky pri osypkach nova. @petot raz spominal aj C-cko, ze skracuje chorobu, ale mala som pocit, ze je to kontraproduktivne (?)
Akurat je teda velka skoda, ze sa liecba C-ckom neuznava... Petot mnohokrat uviedol, ze treba vnutrozilove podavie vit. C. Ale kde ho daju?

tamix
1. mar 2011

@maggie2 , @martinba
Aj naša Dr. tvrdí, že 40tky pre detičky nie je problém, ale my nesmieme pustiť malej teplotu nad 38,5 - bola operovaná na srdiečko a také teploty jej môžu uškodiť. Keď hovoríte, že paracetamol škodí, tak čo by ste dávali - keďže musíme

sofhia
1. mar 2011

Prosim Vas, ma tu niekto skusenosti s aplikovanim Jonasovych kvpaiek joalis deimun na eliminaciu ucinkov ockovania babetkam - dojcatam ? dakujem..chcem ich objednat, ale chcem si byt ista, ze to nie su ani vyhodene peniaze, ani neublizia malej. dakujem velmi pekne

maggie2
1. mar 2011

@tamix tomu verím, veď možno u zdravých jedincov to je OK, len my starší, a deti so srdcovými problémami a pod. je na pováženie - si musíme zrážať teplotu skôr

martinba
1. mar 2011

@tamix samozrejme to plati iba pre inak zdrave deticky, ak je problem so srdieckom, tak tam to netreba riskovat. Mozno existuju aj ine postupy ako bez liekov znizit teplotu, ale nemam vyskusane, ani nastudovane, takze neviem poradit.

bambi2
1. mar 2011

@tobinko10 nerob sa... mala si duplu, vieme to 🙂

blovitc120
1. mar 2011

@sofhia ja som ich dávala. Preto nie sú vhodné pre deti, lebo obsahujú alkohol. Treba nakvapkať na umelú lyžičku a na teplom mieste nechať odpariť cca pol hodinu-hodinu. Ja som verila, že pomáhajú, malá napriek tomu mala otrasnú reakciu. Vždy si ale poviem, že ktovie, ako by to dopadlo, keby nemala ani kvapky... Isto nimi nič nepokazíš