Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zigzag
28. jún 2012

@manof no dufajma, ale aj tak mam pocit,ze som prenasledovana 🤐

sirael
28. jún 2012

@alikaa @hajanka Dakujem baby, ja uz to mam riadne nastudovane, aj odmietnute ockovania, len kamoska potrebovala pre svoju lekarku tuto vyhlasku, lebo ta ju stale presviedca, ze ju nahlasit musi a ja som to nevedela narychlo nikde najst 🙂
Inak uz si aj ja odkladam podobne linky, aj si poznamkujem (len toto mi dako chybalo) ...uz som povedala, ze mozem si spravit o chvilu aj maturitu z ocko/neocko 🙂

jonas17
28. jún 2012

@gubcikova mne na to dala dr. Višňovského masť? či tak dajak sa to volalo, dala mi to ona v dajakom papieriku a malo to pomúcť...a tiež sme mali hnačky, týždeň až dva...

strociatka
28. jún 2012

ahojte, prosim ak je tu niekto hore, kto este nespi, ake je davkovanie C vit resp. kys. askorbovej u maleho dietata cca 2 rocneho? mala ma 40 horucky, anginu, uz mala aj febrilne krce, prosiiiim....

halienka
28. jún 2012

@strociatka tuším je to 40 mg na 1 kg hmotnosti, skús sa spýtať tuto https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/ snáď je Petot ešte hore, má v tom super prehľad 😉

strociatka
28. jún 2012

@halienka aj mne sa mari, ale som si nebola ista

strociatka
28. jún 2012

@halienka a spomenies si ako casto?

lyongirl
28. jún 2012

@strociatka Petot odporúčal tuším aj 50mg/kg, pri chorobe môže byť dávkovanie vyššie, lebo aj spotreba je vyššia 🙂

lyongirl
28. jún 2012

@strociatka http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
pozri obsah - všeobecne o dávkovaní, snáď to tam Petot napísal 🙂

halienka
28. jún 2012

@strociatka no to je myslím dávka na deň, čiže keď moja malá mala 11 kg v tých 2 rokoch, tak denne by to malo byť 440 mg rozložených do viacerých denných dávok. Ja som to robila tak, že som jej dávala to c-éčko z DM-ka a dala som do každého čaju celú zarovnanú tu maličkú lyžičôčku, čo je vlastne 120mg, no a tých čajov vypila za deň cca 5 šálok. čiže som tú dávku aj trochu prekročila, ale pri chorobe niektorí dávajú aj ešte vyššie dávky ako ja, ide sa do tolerancie a tá sa prejaví redšou stolicou, vtedy by sa už vyššie dávky nemali dávať. A tiež pozor ak má malý nejaké problémy s obličkami.

strociatka
28. jún 2012

dakujem vsetkym, kamosikna mala takto priserne horuckuje a ja nemam doma ani omrvinku Cvit, vobec jej nemam ako pomoct, strasna bezmocnost...

strociatka
28. jún 2012

@halienka moja starsia ked je chora, ja jej davam ovela vyssie davky, davam jej 500mg C kazde 2-3 hodky a ma cca 20 kil, potom to znizujem a davam jej 750mg 3x denne

halienka
28. jún 2012

@strociatka no vidíš 😀 my sme ale našťastie ešte nejakú takú ozaj silnú chorobu nemali, možno by som vtedy aj ja švihla ešte viac. Ale tak malá stále užíva vit.C preventívne a možno aj to nám pomáha, že sa tak dobre drží bez nejakých ťažších chorôb, aj keď má mandle všetky riadne zväčšené, aj tak sa drží. No predpokladám že nástup do škôlky v septembri to už rozbehne 😝

strociatka
28. jún 2012

@halienka hmm.... individualne 😒

petot
29. jún 2012

@strociatka Angina je bakterialne ochorenie, tam su davky velmi vysoke, kvoli praci imunitneho systemu a bakterialnym toxinom. U dospeleho to moze byt aj 250g denne. Ked mne zacala angina, tak som sa dostal na 10g kazdu hodinu, kedy mi uz zacinalo by lepsie. Akurat potom som to vtedy pokaslal acylpyrinom...

V chorobe je davkovanie vzdy na urovni tolerancie. Tj kolko sa da, tesne pod hranicou hnacky, v castych davkach (kazde 2h napr.). Pozri poslednu kap. Rychlokurz http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

gubcikova
29. jún 2012

@hajanka ano prečítala som si.pri dcérke som sa bála toho 3ročného očkovania to som chcela vynechať no vtedy to už chvalabohu zrušili,no a pri malom 15mes.a to máš presne pravdu čo si tu popísala čo som písala.ja som ako mladá sa dala očkovať proti chrípke.a 3týždne som liečila z teplôt a nehoráznej chripky.odvtedy som povedala že nikdy.uprednostňujem homeo a som rada,že mám aj takú doktorku.no pri dcérke sme už museli 4x brať atb a to 1,mala dlhodobý zápal dolných dýchacích ciest 2,prekonali sme ecoli 3,pleseň v črevách 4,helicobakter.presne ako som jej napísala asi si zmýlila to že som písala že som za povinné,ale nie za ďalšie ako sú ovčie kiahne,rotavírus a tak.a som rada,že som k tomu rozhodnutiu nedávať doviedla aj 2 kamarátky.neter má doteraz imunitu v keli a to pripisujem starej doktorke,ktorú som mala ja a pri každom sople dala atb.dakujem

reni93
29. jún 2012

@manof ahoj manof, tak na poradni kde som odmietla druhu davku hexa plus prevenar ( mimochodom pediatricka tu v ba, ktora je zaroven primarka novorodeneckeho a mnou az doteraz uznavana odbornicka ): "to, ze o nu nemate strach pokial ide o choroby, ktore ockujeme to je na Vas, ale to, ze Vase dieta bude ohrozovat vsetky ostatne deti, nad tym by ste sa mali zamysliet". moje dieta ako zbran hromadneho nicenia, som z jej reakcie smutna☹

strociatka
29. jún 2012

@petot dakujem velmi pekne

strociatka
29. jún 2012

zaregistrovali ste niekto? vraj, upozornujem a chcem overit, vraj sa k nam blizi epidemia osypok, huraaaa podme preockovavat preventivne

prevenar
29. jún 2012

@reni93 tu mi napadne vzdy zakladna otazka "ako moze vobec niekto ohrozovat OCKOVANE dieta ? " ..ved neockovane dieta moze jedine ohrozit ine neockovane dieta a toto riziko zrejme prial kazdy neockujuci rodic dobrovolne, tak v com je problem ? 😀

hehe .. samozrejme chapeme to velmi dobre, ked bude vela neockovanych deti ludia si rychlo vsimnu, ze sa chorobnost nijako nezvysila (tak ako to bude pri TBC kt zrusili) a ,ze cele ockovanie je uplne totalne zbytocne a ,ze islo len o tunelovanie statneho rozpoctu - nasich penazi farmaceutiockou loby. :-A

reni93
29. jún 2012

@prevenar hovoris mi z duse. ked som ju dala zaockovat v tretom mesiaci a popritom som podotkla, ze ma stve, ze je to povinne, vtedy mi hovorila, ze tiez s ockovanim nie je stotoznena, ze za svoju dlhorocnu karieru videla len raz autosticke dieta a odrazu je ich tolko...takze predpokladam, ze aspon raz sa nad tym, ze nie je vsetko koser zamyslela, ked som ale odmietla, uz obhajovala s defin.platnostou....najhorsie je, ze aj vo svojom okoli to musim tajit, inak by snad moje kamaratky svoje deti k mojej dcere ani nepustili. opakujem, smutne...co mozem ale cakat od matiek, ktore ked sa ich 5 mesacne dietatko zobudi 2 krat za noc ( co je uz podla nich vela ),mu daju fenistil kvapky - vraj mozno ju nieco svrbelo a preto nemohla spat....

hajanka
29. jún 2012

@strociatka ano ano, uz to registrujeme par dni 😀

strociatka
29. jún 2012

@reni93 mas zaujimave kamaratky 😀
to doda sebavedomie fakt...

strociatka
29. jún 2012

@hajanka a okdial sa to siri? nemas link?

reni93
29. jún 2012

@strociatka maju iny pohlad na medicinu ako taku. rovnako neprestavaju byt mojimi kamaratmi len preto, lebo volia niekoho ineho..inak su v pohode🙂

strociatka
29. jún 2012

@reni93 dufam, ze su to dobre kamaratky, lebo mne sa ich uz par vyhyba a len na okraj taky pripad z rodiny: manzelova sesternica je lekarka a ma rovnako stare dieta ako ja a ked sme jej oznamili, ze my ockovat nebudeme - ich reakcia - vybavime si sudny zakaz priblizenia sa 😀 😀 😀

reni93
29. jún 2012

@strociatka o mna nejde, aspon sa to pekne vyselektuje, kto je pravy kamarat a kto nie je, len by mi bolo luto malej.....nikdy som sa nad nikoho nepovysovala, ale su to blazni, co ine povedat....🙂

strociatka
29. jún 2012

@reni93 neviem, ani nie blazni, skor je tento postoj velmi pohodlny a alibisticky

tin007
29. jún 2012

@strociatka tak ta pribuzna mozno potrebuje najskor nejake vysetrenie ona sama a mozno potom ona dostane sudny zakaz sa k inym ludom priblizovat ;)

strociatka
29. jún 2012

@tin007 to len tak na pobavenie, nemyslela to celkom vazne, ale vyjadrili svoj postoj 😕