Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tean
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja73
13. dec 2010

@viera27 ja nepouživam recpty starych mam,praveže využivam nove poznatky o ktore doktori u nas ešte ani nezakopli.A s mojim synom,to bolo o nervy pretože, ako je možne že 5 lekari nevedia,že existuje aj non IGE alergia,ktora sa v krvi neukaže a povedia mi,že je všetko OK a až kočka na konikovi mi otvori oči.A ma pravdu.Po jej radach je ekzem fuč.Viem,že operovat ma bude doktor, ale moju doveru ma len par doktorov.A čo by si povedala na to keby ti infarkt liečili tak,že ani oni by nevedeli čo ti davaju,pretože by to bola študia pre firmu,dobre zapletena. 😒 To sa bežne žialbohu deje.A ani nevieme kedy,sme už boli takto zdrojom info,pre firmy.

manof
13. dec 2010

@viera27
Aha, takže Tvoj vlastný rozum siaha len po konštatovanie, že ten, čo niečo vyštudoval, má v danej oblasti vždy svätú nespochybniteľnú pravdu, a ten, čo to nevyštudoval, mu do toho nemá čo kecať. Tak pri tomto Tvojom poznaní mi ostáva len popriať Ti veľa šťastia, pretože ho budeš potrebovať ako soľ.

Okrem toho, tuto @denduska je MUDr. a tiež neočkuje - to len tak na okraj. A mohol by som menovať celý rad slovenských a zahraničných MUDr., ktorí sú viac či menej radikálne proti očkovaniu ako takému alebo aspoň proti podstatnej časti u nás povinných očkovaní. Ale bolo by to niečo platné?

viera27
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viera27
13. dec 2010

@manof No bolo. To by bol nazor ludi, ktori vedia o com hovoria. Urcite nestaviam vystudovanych na piedestal, ale jednoducho sa tomu venuju, je to napln ich prace a rozumeju tomu co robia v sirokosiahlych suvislostiach. Nielen vo veciach vytrhnutych z kontextu. Takze statisticky vzate maju vacsiu pravdepodobnost pravdy.
denduska tu niekde diskutovala? To by som si naozaj rada precitala jej nazor ako lekara. Hod cislo stranky ak je to tu niekde v diskusii. Lebo naozaj zatial to vnimam ako minoritnu cast lekarskej populacie, pricom tema je to zaujimava.

kaja73
13. dec 2010

@viera27 Ak ta to ozaj zaujima a nejde z tvojej strany len o provokaciu,tak si prečitaj napr.stranky slobodavočkovani,je tu na ne dost odkazov.Proste zisti si info aj z druhej strany,pretože je toho strašne vela,o čom sa bežne nehovori a ani tak skoro nebude,pretože ide o super biznis.ked budeš mat dost info aj z tejto strany potom sa rozhodni čomu uveriš.Kym tak nespraviš tak sa nemame o čo bavit-to nemyslim v zlom.

kaja73
13. dec 2010

@viera27 dendušku maš napr.na str.24

lucula73
13. dec 2010

@denduska.........ďakujem za informáciu ohľadne tých kvapiek 😉

petot
13. dec 2010

@viera27 Lekári sa očkovaniu nevenujú (možno až na pichnutie injekcie) a až na výnimky o ňom vedia žalostne málo, zvyčajne zhruba to čo laická verejnosť plus nejaké múdre rady zo seminárov, kde ich prednášajú zástupcovia farmaceutických firiem alebo autority očkovacie najviac pomazané z Úradu verejného zdravotníctva.

Množstvo lekárov dokonca nepozná ani zloženie vakcín, ktoré pacientom podávajú, a nepoznajú ani možné nežiaduce účinky, a to ani len tie z príbalového letáku. Môžeš sa o tom presvedčiť aj sama, schválne si zober príbalový leták niektorej vakcíny, ktorú daný lekár podáva, neukáž mu ho a skús sa ho opýtať na jej zložky a porovnaj s príbalovým letákom (dopredu si ho aspoň raz prečítaj, aby si sa vedela orientovať).

petot
13. dec 2010

@viera27 A asi ešte viac budeš prekvapená, keď lekár nebude vedieť menovať ani tretinu uvádzaných nežiaducich účinkov.

jonas17
13. dec 2010

@petot môžem potvrdiť.moja nevedela ani to, že hnačka je vedľajší účinok a môjmu 5 mesačnému dieťaťu, ked dostalo po očkovaní hnačky, dovtedy kakala ako kojená raz za 4 dni, po očkovaní 3x-denne, dala biseptol, preventívne.lebo výter má výsledky po týždni, tak aby sme zbytočne nečakali, lebo určite je to bacil. sa mi rozum zastavuje. dnes , ked sa bojuje proti antib., kojené dieťa, dostane biseptol. tak ako má naštudované vedľajšie účinky? je lekárkou minimálne 20 rokov. a ked som jej povedala, či si neprečíta stránku rizikaočkovania, tak povedala, že on pozná, aké sú riziká očkovania. tak som bola ticho. šak nebudem múdrejšia.

manof
13. dec 2010

@viera27
Denduskine príspevky tu:
http://www.google.sk/search?q=denduska+site:mod...

Tak tí proti-očkovací lekári by na začiatok mohli stačiť títo:
MUDr. Lukáš Dostal, MUDr. Jiří Mařádek, Dr.med. Steffen Rabe, Dr.med. Karl-Reinhard Kummer, Dr.med. Gerhard Buchwald, Dr.med. Martin Hirte, Dr. Lawrence B. Palevsky, Dr. Andrew J. Wakefield, prof. Dr. John Walker-Smith, Dr. Sherri Tenpenny, Dr. Russell Blaylock, Dr. Joseph Mercola, Dr. Randall Neustaedter, Dr. Stephen Barrie, Dr. Mark Sircus, Dr. David Ayoub, Dr. Tinus Smits, Dr. Robert W. Sears, Dr. John Barthelow Classen, Dr. David C. Classen, Dr. Beatrice Golomb, PhD.

Keď naštuduješ, dodám ďalšie mená.

manof
14. dec 2010

Miliardy boli zbytočne vyplytvané na prasaciu chrípku, hovorí britský poslanec
http://www.slobodavockovani.sk/news/miliardy-bo...

10 úmrtí vzbudzuje strach z novej epidémie prasacej chrípky
http://www.slobodavockovani.sk/news/a10-umrti-v...

Ďalšie obchody so strachom z prasacej chrípky?
http://www.slobodavockovani.sk/news/dalsie-obch...

denduska
14. dec 2010

@viera27 ahoj, nemam cas tuna velmi teraz duskutovat, drobci ma zamestnavaju.... len ti chcem povedat - ja si nemyslim ze ockovanie nefunguje - ktore ako, ale myslim ze povacsine nejaky ochranny efekt ma.
Ale preco neockujeme my - starsiu dceru som doniesla po ocku v 3.mesiaci domov a prevrieskala mi 4 hodiny...to by este nic nebolo, "zakoncila to" modranim a dusenim sa, a kebyze spanikarim, uz tu medzi nami mozno nie je 😔 doktori by mi boli prd platni, kedze najblizsia nemocnica je 33 km a snezilo ako besne. A bola som sama doma.
Ale tak som tomu ockovaniu verila, ze som jej dala este druhu davku, z tej si odniesla len atopicky ekzem, ktory som myslela ze uz je za nami, ale nie...pred dvoma tyzdnami nas znova pozdravil a vyzeral tak ze nam chceli davat kortikoidy celkovo! Dakujem.
Mladsia dcerka nie je ockovana, a je zdrava. Mozno ekzem bude mat tiez, kedze atopia je vrodena, ale dakujem za kazdy mesiac bez neho, Ale ockovanie proti tetanu bude mat.

viera27
14. dec 2010

@denduska Dakujem, to je pre mna relevantny nazor odbornika. To ma zaujimalo, lebo tu je to skor obcas prezentovane ako ze ockovanie je ciste zlo vzdy a vsade. A z ust laikov. Lenze nikdy to nie je cierno biele. Kazdy clovek je iny. Niektori maju taku reakciu na ockovanie, ze riziko prevysuje prinos samotnej vakcinacie (co je zrejme aj pripad tvojej rodiny). Ale na to aby sa toto vedelo posudit je potrebny posudok cloveka, ktory v tom robi. A nie ze si teraz zmyslim, ze nedam svoje dieta zaockovat, lebo sa mi to tak od pocitaca zda ako blbost. A to ma zarazilo, ze sama si nechala svoje deti zaockovat, akurat tusim si pisala ze rubeolu chces posunut. Konkretne ktoru vakcinaciu si vynechala a preco? A ktore ockovania maju tvoje vlastne deti? To by ma zaujimalo, ak budes mat niekedy cas tak popis. Lebo sa snazim riadit heslom, ze ked lekari svoje vlastne deticky, svoje poklady ockuju, tak hadam im nechcu zle. A ako vravim, medzi veeelmi dobrymi kamaratmi mam lekarov (patolog, anesteziolog, prakticky a neurologicka) a vsetci svoje deticky ockuju bez vahania.
A dakujem aj Kaja73 za stranku. Pozeram ju akurat, urcite chcem vediet aj druhy nazor bez srandy. Vzdy je dobre rozsirit si obzory bez predsudkov. Za ockovanie prikladam napriklad aj tuto stranku http://www.sprievodcaockovanim.sk/caste-otazky-...

denduska
14. dec 2010

@viera27 no aj ja by som ockovala, nebyt tej reakcie. Nezamyslala by som sa nad tym, naco? Ved zovsadial pocuvam ake je ockovanie super. Problem je v tom, ze nase pediatricke kapacity su velmi ovplyvnene "kymsi", coho dokazom je aj vyplod prof.Dluholuckeho, najdes ho tuna par stranok dozadu...no hroza. Takze radovi pediatri vacsinou im bud veria, alebo ak aj nie, tak sa ich boja a mozu len v tichosti suhlasit s rodicom.

Inac starsia dcera ma ockovanie BCG z porodnice, a potom 2x kombinacia hexa+prevenar. Mladsia zatial nema nic, po 1.roku jej dame tetanus, chcela by som aj zaskrt ale k tomu sa nedostanem. Cierny kasel ani za svet, jednak uz by ho prezili a druha vec ze prave on je zodpovedny za ten neutisitelny krik. Rubeolu im dam zaockovat ak ju povedzme do 10.roku neprekonaju, snad dovtedy budu aj tu monovakciny...a kedze predpokladam ze ani mumps ani osypky neprekonaju, tak mozno aj tie 😒 Je mi jedno ak kvoli monovakcine odcestujem do FR, ale nebudem sa tu natahovat aby som sa dozvedela len ako sa to neda...tu uz niektori nie su ochotni rozdelit ani hexu od prevenaru..tak uz kde sme.

blovitc120
14. dec 2010

@denduska keby tu bolo "I like", tak ti ho davam za posledny prispevok (a nielen ten 🙂)

viera27
14. dec 2010

@denduska priznam sa ze mam v tom trosku chaos, len si to chcem usporiadat. Takze vlastne z toho co si napisala chces dat zaockovat MMR (podla moznosti samostatne, pokial sa nebude dat samostatne tak nezaockujes vobec?).
Z hexy by si chcela 2 - difteriu a tetanus. Cierny kasel nie kvoli velmi neziaducim ucinkom na tvoje deticky. A co dalsie zlozky hexy - hepB, invazivne hemofilove infekcie, obrna?
Takze celkovo vlastne chces vynechat pertussis a TBC?

Mne to pripada (oprav ma ak sa mylim), ze ty nespochybnujes potrebu a opodstatnenost povinnych ockovani vzhladom na choroby proti ktorym su zamerane. Skor nesuhlasis s pristupom, ze vakciny neexistuju v "mono" verzii, ale podavaju sa ako akciove vyrobky "X v jednom" 😀. A teda je tazsie oddelitelna vakcina ktora robi problem od tych ostatnych (u teba cierny kasel v hexe).
Toto by urcite bolo riesenie, ktore by sa osobne pacilo aj mne.

lucula73
14. dec 2010

@viera27 tento problém tu máme viacerí..keby existovali monovakcíny a nie "hexavakcíny" a možnosť si vybrať,proti čomu chceš dať svoje deti zaočkovať,tak by to bolo vcelku ok....nie tlačiť bez rozmyslu všetko a naraz 😉
Lebo niektoré choroby sa tu desiatky rokov nevyskytujú...obrna,záškrt..nemám to úplne presne v hlave,len v pc uloženú,skusim nájsť....a napr. taká hepB sa prenáša krvou a takému malému dieťaťu nehrozí

lucula73
14. dec 2010
prsky
14. dec 2010

@viera27 akurat, ze sprievodca ockovanim nie je velmi spolahlivy zdroj informacii, kedze ich podava spolocnost vyrabajuca vakciny 😉

viera27
14. dec 2010

@prsky je to nazor z druheho brehu pre mna, a kto iny moze povedat k pro vakcinacii viac ak nie prave vedci a lekari spolocnosti, ktora vakciny vyvija? Zaujimave su diskusie pod jednotlivymi clankami, kde oponuju proti ockovaniu zalozeni ludia a argumentuju s nimi prislusni lekari. To je pre mna zaujimave, reakcie na otazky ktore trapia ludi.

prsky
14. dec 2010

@viera27 no len praveze ta diskusia je tam dooost moderovana (upravovane a mazane prispevky proti ockovaniu a pod, lekari nepodavaju takmer ziadne argumenty k otazkam ludi a pod) - niektori diskutujuci odtialto by ti vedeli o tom povedat svoje

roo
14. dec 2010

ak mozem nieco ku hepB a pediatrom - bola to pediatricka, co v televiznej relacii povedala, ze sa male mimina ockuju aj proti hepB kvoli tomu, ze by mohli tuto chorobu dostat pocas hospitalizacie v nemocnici - to uz je co za argument?!!!!! a povedala to v televizii... uplne chore chore chore

manof
14. dec 2010

@roo
Ja myslím, že by sa malo povinne očkovať aj proti HIV, lebo človek nikdy nevie, čo v slovenskej nemocnici môže chytiť.

denduska
14. dec 2010

@viera27 no MMR ano, ale radsej by som tie mono (snad ich nezrusia) a az po tom 10.roku.....zasa tiez nechcem aby dostali tie choroby ked uz bude neskoro.
HepB tiez az vtedy uvidime co dovtedy bude nove, hemofilus po 2.roku staci 1 davka, tak to este zvazim a tu obrnu stale neviem....zatial je tu monovakcina, tak hm...no neviem 🙂
Pneumokoky nie, lebo uz nevedia co vymysliet, raz take, raz onake zlozenie, sami nevedia proti comu to ma byt, tak na svojich detoch testovat nebudem.

@blovitc120 😉

erikasadek
14. dec 2010

@prsky povezdme si to rovno ktory s tychto lekarov ktory je plateny farmaceutiockym priemyslom pojde proti prudu!!!!!

jedine par ktory ked uvidi co za tym je a ma svedomie tak sa otoci a ide proti prudu.. 😉
problem je ze na slovensku ich vel anie je , bud mala cast co povie otvorene.. aebo druha cast ze je verejne ticho takze sa o ich nevie a tretia cast pekne zaplatena poistovnami za kazde dieta co zaockuje.. a pekne podplatena farmaceutickou firmou ktora ich plati za mnozstvo receptov... 😉 😠
je to sveteva taktika a nie len na slovebnsku.. 😠
@viera27

ak ti mozem odporucit chod trochu na stranky zahranicne ktore nie su cenzurovane slovenskymi uradmi a popozeraj si vypovede nie len obycajnych lekarov ale vyskumnikov ktory pracuju na vyrobe vakcin, profesorov renomovanych ktori sa neboja povedat a ni napisat knihu o tomto vaznom probleme dnesnej doby..... 😠
kazdy s nich ti povie ze nie vakciny spochubnuju ale sposob kvantitu 😠 ktopra rokmi stupa.. problemy spojene s tymto javom a hlavne co vsetko je vo vakcine... ak by sa zvysili naklady na vyrobu tak by tam nemuselo byt toho cheickeho svinstva 😠
ale ktora psolocnost pozera co dava do vakcin liekov zaklad je aby naklady boli minimalne, a zisk obrovsky....

problem je aj ten ze farmaceuticky priemysel je ako aj ine silnejsi ekao mafia , drzia politikov na celom svete na kratko.;
tento system sa tak lahko nezmeni.... co je skoda...
ale je dobre ze sa o tom apson verejne vela hovori skoda ze na slovensku len malo..
ale casom mozno viac. 😉
takze ak mozes popozeraj si niekoko dokumentov precitaj si spravy a studie lekarov vedcov ktori skumaju nasledky na ludskom tele.. a pribehy ludi ktorych s ato dotyka...
mozno ze za par tyzdnov tvoj pohlad na vec sa zmeni a budes dost na vazkach... budes sa citit oklamana a nebudes vediet komu verit.....
jedno viem pokial clovek o tom nic nevie tak ho to fakt netrap a slepo veri ... vsetkemu ine je ked uz zacnes sa o tuto problematiku zaujimat ver mi bude sprekvapena zhrozena,; nazlostena.......

ockovanie ano ale s mierou a nie hromadne!!!! a urcite individualny pristup.. a nie takto!! 😉

Povinne ockovanie na blbost by mali uricte vymysliet!!! potencionalnych pacientov by bolo naozaj vela!!!! hihihi

kaja73
14. dec 2010

@erikasadek Uplne s tebou suhlasim.JA SOM ešte pred 7m bola za očkovanie,aj ked som už vtedy mala podozrenie,že hexa sposobila u krpca potravinovu alergiu.Potom som sa o danu problematiku začala viac zaujimat,isla som doslova proti mojej rodine.Ale už aj oni pochopili,čo im vravim 🙂 A čim vic viem,tym ma to viac a viac desi a hneva.Ono je najlahšie,ked sa očkuješ ,nemaš problemy,slepo veriš a ideš s davom.Zmena smeru fakt boli. 😒

viera27
14. dec 2010

@erikasadek kazdy ma studie pre, studie proti, vedci pre, vedci proti, grafy pre, grafy proti. To je uplne jedno co citas, Nie je to tak ze u nas je cenzura a v zahranici "volna" diskusia. Aj tam sa nazory lisia. To je uplne normalne.
Ono je asi aj rozdiel, ked ani ja, ani moja rodina, ani moji znami, ani nik v mojej blizkosti, ani kolegovia nemali ziadne nasledky ani oni ani deti. A vdaka ockovaniu sme chraneni. Takze nestalo sa nam nic, len dobre veci, a preto nemusim zvazovat ci zaockovat, alebo nie. Jasne, je rozdiel ak tvoje dietatko vakcinu zle znasa (ako duduskyne cierny kasel). Ale to nie je nesuhlas s ockovanim. To je jednoducho smutok nad nepraktickostou multivakcin a nutenim balenia all in one.

Len prosim netreba tiez tvrdit, ze VSETCI lekari, ktori suhlasia s ockovanim su podplateni farmaceutickymi spolocnostami. Lebo to tak nie je a netreba zovseobecnovat. Mozno jednoducho s tym suhlasia 😉

V kazdom pripade dakujem vsetkym za prijemny pokec. Hlavne ludom, ktori vedia slusne diskutovat bez zbytocnych nervov a urazania. Odchadzam z rozprudenej debaty, ale len preto ze uz som ju celu precitala a nic nove mi uz nepovie. V kazdom pripade dik za nove pohlady na staru problematiku 🙂 .
Pa pa inde

lucula73
14. dec 2010

@viera27 ešte som ti chcela povedať,že si písala,že veríš doktorom..........opýtaj sa akehokolvek doktora,čo sa učili v škole o očkovaní......povedia ti,že takmer nič...........ja mám lekára brata,švagrinú,2 bratrancov a keď som im to položila,tak mi nevedeli povedať.Samozrejme že sa to spomína,ale žiaden lekár,ktorý si k tomu nesadne a nezačne pátrať po informáciácch ako my tu,tak sa nemože nič o nežiadúcich účinkoch dozvedieť.A tí,čo to vedia,čušia,lebo očkovanie na SK je povinné a moc nemožu rožky vytrčať...teda verejne nemožu priznať,"áno máte pravdu milá pani" 😉