Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ani3012
27. aug 2010

@manof už mi baby povedali..uvidím,čo povie naša lekárka
A ďakujem

manof
27. aug 2010

@cert33
Ja Ťa pokojne zastúpim za náklady = cestovné zo/do Žiliny + niečo pod zub. A to bude určite pod 331 eur.
RÚVZ máš v Trnave?

manof
27. aug 2010

@roo
Ja by som nerozmýšľal, že treba "si začať šetriť na pokutu".
Zaplatením pokuty
1. sa priznáš k vine, aj keď si nič zlého nespáchala
2. finančne podporuješ tento prehnitý skorumpovaný totalitný diktátorský systém

Skôr by som rozmýšľal, ako urobiť všetko pre to, aby si žiadnu pokutu platiť nemusela.

manof
27. aug 2010

@klara_klara
Tá sterilita (iba u chlapcov!) po mumpse je s tak malou pravdepodobnosťou, že to vyšlo približne na jedného chlapca na Slovensku raz za najmenej 16 rokov (pri zachovaní súčasnej pôrodnosti a ďalších premenlivých parametrov, čo sa asi nestane, ale nie som prorok, tak počítam s údajmi, ktoré sú k dispozícii). Svojho času som to tu už vypočítaval. Je to na strane 427.

Čiže ide o pusté strašenie. Navyše tá očkovacia látka proti mumpsu má mizernú účinnosť. Viď:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/zlyhanie-...

manof
27. aug 2010

@klara_klara
Napr. MMR od Mercku:
http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/m...

Pekné počteníčko, prinajmenšom na pohľad sa mi to javí byť o poznanie dlhšie než SK verzia.

ADVERSE REACTIONS
The following adverse reactions are listed in decreasing order of severity, without regard to causality,
within each body system category and have been reported during clinical trials, with use of the marketed
vaccine, or with use of monovalent or bivalent vaccine containing measles, mumps, or rubella:
Body as a Whole
Panniculitis; atypical measles; fever; syncope; headache; dizziness; malaise; irritability.
Cardiovascular System
Vasculitis.
Digestive System
Pancreatitis; diarrhea; vomiting; parotitis; nausea.
Endocrine System
Diabetes mellitus.
Hemic and Lymphatic System
Thrombocytopenia (see WARNINGS, Thrombocytopenia); purpura; regional lymphadenopathy;
leukocytosis.
Immune System
Anaphylaxis and anaphylactoid reactions have been reported as well as related phenomena such as
angioneurotic edema (including peripheral or facial edema) and bronchial spasm in individuals with or
without an allergic history.
Musculoskeletal System
Arthritis; arthralgia; myalgia.
Arthralgia and/or arthritis (usually transient and rarely chronic), and polyneuritis are features of
infection with wild-type rubella and vary in frequency and severity with age and sex, being greatest in
adult females and least in prepubertal children. This type of involvement as well as myalgia and
paresthesia, have also been reported following administration of MERUVAX II.
Chronic arthritis has been associated with wild-type rubella infection and has been related to
persistent virus and/or viral antigen isolated from body tissues. Only rarely have vaccine recipients
developed chronic joint symptoms.
Following vaccination in children, reactions in joints are uncommon and generally of brief duration. In
women, incidence rates for arthritis and arthralgia are generally higher than those seen in children
(children: 0-3%; women: 12-26%),17,52,53 and the reactions tend to be more marked and of longer
duration. Symptoms may persist for a matter of months or on rare occasions for years. In adolescent
girls, the reactions appear to be intermediate in incidence between those seen in children and in adult
women. Even in women older than 35 years, these reactions are generally well tolerated and rarely
interfere with normal activities.
Nervous System
Encephalitis; encephalopathy; measles inclusion body encephalitis (MIBE) (see
CONTRAINDICATIONS); subacute sclerosing panencephalitis (SSPE); Guillain-Barré Syndrome (GBS);
febrile convulsions; afebrile convulsions or seizures; ataxia; polyneuritis; polyneuropathy; ocular palsies;
paresthesia.
Experience from more than 80 million doses of all live measles vaccines given in the U.S. through
1975 indicates that significant central nervous system reactions such as encephalitis and
encephalopathy, occurring within 30 days after vaccination, have been temporally associated with
measles vaccine very rarely.54 In no case has it been shown that reactions were actually caused by
vaccine. The Centers for Disease Control and Prevention has pointed out that "a certain number of cases
of encephalitis may be expected to occur in a large childhood population in a defined period of time even
when no vaccines are administered". However, the data suggest the possibility that some of these cases
M-M-R® II (Measles, Mumps, and Rubella Virus Vaccine Live) 9912201

8
may have been caused by measles vaccines. The risk of such serious neurological disorders following
live measles virus vaccine administration remains far less than that for encephalitis and encephalopathy
with wild-type measles (one per two thousand reported cases).
Post-marketing surveillance of the more than 200 million doses of M-M-R and M-M-R II that have
been distributed worldwide over 25 years (1971 to 1996) indicates that serious adverse events such as
encephalitis and encephalopathy continue to be rarely reported.17
There have been reports of subacute sclerosing panencephalitis (SSPE) in children who did not have
a history of infection with wild-type measles but did receive measles vaccine. Some of these cases may
have resulted from unrecognized measles in the first year of life or possibly from the measles vaccination.
Based on estimated nationwide measles vaccine distribution, the association of SSPE cases to measles
vaccination is about one case per million vaccine doses distributed. This is far less than the association
with infection with wild-type measles, 6-22 cases of SSPE per million cases of measles. The results of a
retrospective case-controlled study conducted by the Centers for Disease Control and Prevention
suggest that the overall effect of measles vaccine has been to protect against SSPE by preventing
measles with its inherent higher risk of SSPE.55
Cases of aseptic meningitis have been reported to VAERS following measles, mumps, and rubella
vaccination. Although a causal relationship between the Urabe strain of mumps vaccine and aseptic
meningitis has been shown, there is no evidence to link Jeryl Lynn™ mumps vaccine to aseptic
meningitis.
Respiratory System
Pneumonia; pneumonitis (see CONTRAINDICATIONS); sore throat; cough; rhinitis.
Skin
Stevens-Johnson syndrome; erythema multiforme; urticaria; rash; measles-like rash; pruritis.
Local reactions including burning/stinging at injection site; wheal and flare; redness (erythema);
swelling; induration; tenderness; vesiculation at injection site.
Special Senses — Ear
Nerve deafness; otitis media.
Special Senses — Eye
Retinitis; optic neuritis; papillitis; retrobulbar neuritis; conjunctivitis.
Urogenital System
Epididymitis; orchitis.
Other
Death from various, and in some cases unknown, causes has been reported rarely following
vaccination with measles, mumps, and rubella vaccines; however, a causal relationship has not been
established in healthy individuals (see CONTRAINDICATIONS). No deaths or permanent sequelae were
reported in a published post-marketing surveillance study in Finland involving 1.5 million children and
adults who were vaccinated with M-M-R II during 1982 to 1993.56
Under the National Childhood Vaccine Injury Act of 1986, health-care providers and manufacturers
are required to record and report certain suspected adverse events occurring within specific time periods
after vaccination. However, the U.S. Department of Health and Human Services (DHHS) has established
a Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) which will accept all reports of suspected events.47
A VAERS report form as well as information regarding reporting requirements can be obtained by calling
VAERS 1-800-822-7967.

miliharmi
27. aug 2010

@maggie2

Pretože stredoveká Cirkev si vynucovala dané na základe vtedajšej úrovne ľudských poznatkov a len skutočne pár jednotlivcov učencov bolo v hypotéze-domnienke vtedy nepotvrdenej, resp. ešte nedokázanej, (neskôr sa dokázalo a ukázalo že správnej) že napr. čarodejnice neexistujú a Zem sa točí okolo Slnka a je guľovitým a nie plochým telesom.

Naopak v súčasnosti je tých priekopníkov viacej, a ich domnienky-hypotézy sú dávno i dokázané a potvrdené (čo majú i mnohé štáty i zakotvené v právnom poriadku-zaviedli zákony o odškodňovaní obetí očkovania) a napriek tomu sú špeciálne i na SLOVENSKU títo odborníci, resp. výsledky ich zistení, neakceptovaní alebo ignorovaní.

Čiže rozdiel je ten, že stredovekú Cirkev nemožno v kontexte historického uhla pohľadu odsudzovať na základe dnešného stupňa poznania, ale v kontexte tej doby (čo samozrejme nijak neospravedlňuje otrasné zločiny proti ľudskosti atď.)

I v tomto s Tebou úplně souhlasím, jen už jsem to nechtěla rozepisovat, samozřejmě to bylo dáno současnou mírou poznání ve středověku, přesně jak jsi psala. Takže to dokonce vyznívá ještě spíš ve prospěch středověké církve.

manof
27. aug 2010

Pre porovnanie SK verzia info k tej istej vakcíne:

4.8 Nežiaduce účinky

Nežiaduce reakcie súvisiace s použitím M-M-R II sú tie isté, aké sa pozorovali po podaní monovalentných vakcín.

BEŽNÉ
Krátkotrvajúce pálenie a/alebo pichanie v mieste injekcie.

PRÍLEŽITOSTNÉ
Systémové: horúčka (38,3*C alebo vyššia).
Kožné: vyrážka, zvyčajne minimálna, ale môže byť generalizovaná. Najčastejšie sa horúčka, vyrážka alebo obidvoje objavia medzi 5. a 12. dňom.

ZRIEDKAVÉ
Systémové: mierne lokálne reakcie, ako erytém, indurácia a citlivosť; bolesti hrdla, nevoľnosť.
Tráviace: parotitída, nauzea, vracanie, hnačka.
Hematologické/lymfatické: regionálna lymfadenopatia, trombocytopénia, purpura.
Hypersenzitivita: alergické reakcie, ako opuch a začervenanie v mieste vpichu, anafylaxia a anafylaktoidné reakcie, urtikária.
Muskuloskeletálne: artralgia a/alebo artritída (zvyčajne prechodná, zriedkavo chronická - pozri nižšie), myalgia.
Nervové/psychiatrické: febrilné kŕče u detí, afebrilné kŕče alebo záchvaty, bolesti hlavy, závrat, parestézie, polyneuritída, Guillain-Barrého syndróm, ataxia. Encefalitída/encefalopatia sa vyskytla v jednom prípade na každé 3 milióny dávok. V žiadnom prípade sa nezistilo, že reakcie skutočne zapríčinila vakcína. Riziko takýchto závažných neurologických porúch po podaní živej vírusovej vakcíny proti osýpkam je oveľa menšie ako riziko encefalitídy a encefalopatie pri prirodzených osýpkach (jeden na dvetisíc hlásených prípadov).
Kožné: erythema multiforme.
Zmyslové: neuritída optického nervu vrátane retrobulbárnej neuritídy, papilitídy a retinitídy; obrny očných nervov, otitis media, neurogénna hluchota, konjunktivitída.
Urogenitálne: orchitída.

U detí, ktoré podľa anamnézy neprekonali prirodzené osýpky, ale boli očkované proti osýpkam, sa vyskytli prípady subakútnej sklerotizujúcej panencefalitídy (SSPE). Niektoré z týchto prípadov mohli byť dôsledkom nerozpoznaných osýpok v prvom roku života, niektoré možno z očkovania proti osýpkam. Na základe odhadnutej celosvetovej distribúcie vakcíny proti osýpkam je súvislosť prípadov SSPE s očkovaním proti osýpkam asi v jednom prípade na milión distribuovaných dávok vakcíny. To je oveľa menej, ako je súvislosť s prirodzenými osýpkami (6-22 prípadov SSPE na milión prípadov osýpok). Výsledky retrospektívnej kontrolovanej štúdie vedenej inštitúciou Center for Disease Control ukazujú, že výsledný efekt vakcíny proti osýpkam je ochrana pred SSPE prevenciou osýpok, pri ktorých je riziko SSPE podstatne vyššie.

U osôb, ktoré v minulosti dostali usmrtenú vakcínu proti osýpkam, sa vyskytli lokálne reakcie charakterizované výrazným opuchom, sčervenaním a vezikuláciou v mieste injekcie atenuovanej živej vírusovej vakcíny osýpok a systémové reakcie vrátane atypických osýpok. V klinických štúdiách sa v takýchto prípadoch M-M-R II nepodávala. Zriedkavo sa vyskytli ťažšie reakcie, ktoré si vyžadovali hospitalizáciu, vrátane dlhšie trvajúcich vysokých horúčok a rozsiahlych lokálnych reakcií. Po podaní vakcíny proti osýpkam sa zriedka vyskytla panikulitída.

Artralgia a/alebo artritída (zvyčajne prechodná, zriedka chronická) a polyneuritída sú sprievodné prejavy prirodzenej infekcie rubeoly. Ich frekvencia a závažnosť sa mení v závislosti od veku a pohlavia, pričom najťažšie sú u dospelých žien a najľahšie u detí pred pubertou.

Chronická artritída súvisí s prirodzenou infekciou rubeoly a s perzistenciou vírusu a /alebo vírusového antigénu izolovaného z telesných tkanív. U príjemcov vakcíny sa chronické kĺbové symptómy vyvinuli iba zriedka.

U detí sú reakcie v kĺboch po očkovaní zriedkavé a spravidla trvajú krátko. U žien je incidencia artritídy a artralgie zvyčajne vyššia ako u detí (deti: 0-3%; ženy: 12-20%), reakcie zvyknú byť výraznejšie a trvajú dlhšie. Niekedy môžu príznaky pretrvávať mesiace a v ojedinelých prípadoch i roky. Incidencia kĺbových reakcií u dospievajúcich dievčat je vyššia ako u detí a nižšia ako u dospelých žien. Aj u starších žien (35-45 rokov) sa kĺbové reakcie spravidla dobre tolerujú a iba zriedka ovplyvňujú normálnu aktivitu. Po preočkovaní sa takéto reakcie vyskytujú oveľa zriedkavejšie ako po primárnom očkovaní.

klara_klara
27. aug 2010

@manof dakujem pekne manof chcem byt pripravena, musim najst co najviac argumentov proti. Dufam ze to zvladnem, lebo kvoli nedostatku casu je to dost problematicke a tieto veci si fakt vyzaduju poriadne dlhe hodiny studia. Ale do konfrontacie s dokinou mam este par desiatok dni tak idem na to a idem studovat...ak by ste vedeli este nieco dolezite k obhajobe preco NIE A NIE A NIE tak mi napiste. Citam Vas pravidelne a myslim ze nas je velmi vela aj takychto co len citaju, vnimaju, ucia sa a snazia sa o veciach pozerat NIE CEZ RUZOVE OKULIARE ako nam to mnohi diktuju 😝

manof
27. aug 2010

V slovenskej verzii napr. nevidím zmienku o diabetes mellitus.
To by bol asi hlavný hygienik SR Ivan Rovný veľmi prekvapený, že ním zanovito popieraná súvislosť detskej cukrovky s očkovaním je uvedená priamo v americkej verzii príbalového letáku k MMR-ke. Alebo o tom veľmi dobre vie a len zatĺka a zatĺka?

klara_klara
27. aug 2010

@manof aj tu mame problem lebo mnohi aj lekari trvrdia ze diabetes je jednoznacne dedicna choroba...

juliakocka
27. aug 2010

....to čo tu píšete je zaujimave, ale my vysvetlite, prečo potom ked je to taky humus a vie sa o tom, tak je to u nas povinne a nutia ockovat deti........a tvrdia nam, ze to je nevyhnutne a ze ockovanie neskodi.....to akoze ti ludia môžu spávať, ktorí vedia, že je to zlé a napriek tomu sa to deje 😒

klara_klara
27. aug 2010

@klara_klara podla americanov to vsak tak nie je...preco na Slovensku je vsetko inak nez vsade inde...niekedy mi to tu pripada fakt jak v KRAJINE ZAZRAKOV

klara_klara
27. aug 2010

@juliakocka tak to nepochopim ani ja...chapem len jedno...kvoli peniazom maju ludia casto zatvorene oci aj usi...

klara_klara
27. aug 2010

@manof podla americanov to vsak tak nie je...preco na Slovensku je vsetko inak nez vsade inde...niekedy mi to tu pripada fakt jak v KRAJINE ZAZRAKOV...

manof
27. aug 2010

@ewellina
Omyl, tie vakcíny obsahujú ľudskú DNA a považujem za vysoko pravdepodobné, že aj celé ľudské bunky, nielen DNA z nich. Ale tá ľudská DNA je tam na betón.

manof
27. aug 2010

@juliakocka
Ja by som rozlišoval medzi ľuďmi s vymytým mozgom, ktorí v "svätom" ošiali páchajú nevedomé zlo, a ľuďmi, ktorí veľmi dobre vedia, o aké svinstvo ide, a páchajú vedomé zlo. Tých druhých bude asi o poznanie menej.

Tým ale nechcem povedať, že by tí prví boli menej nebezpeční, len z hľadiska kresťanskej morálky nesú menší podiel viny. I keď reálnych škôd možno napáchajú viac.

manof
27. aug 2010

@klara_klara
Lekári si môžu tvrdiť čo chcú, ale keď sú o tom tak veľmi presvedčení, nech to vysvetlia kompetentným pracovníkom divízie očkovacích látok firmy Merck. By sa asi v USA veľmi divili, čo za tupci, nevzdelanci a vypatlanci to u nás pracujú ako lekári (mám na mysli tých, čo navzdory všetkým faktom popierajú súvislosť očkovania s detskou cukrovkou).

nellina
27. aug 2010

Ked sme pri tej cukrovke, neviete mi niekto povedat aka je mozna casova suvislost medzi spustenim cukrovky od podania vakciny (konkretne ide o MMR) dcerka mojej mojej znamej dostala detsku diabetes 9 mes.od podania vakciny, no matka samozrejme nepripusta ze to suvisi s vakcinou, nakolko velmi doveruje doktorom...ked sme boli s mladsou na kramaroch na alergologii, tak sme sli okolo detskej diab. ambulancie no to ste mali vidiet ten natresk..plna cakaren deticiek ☹

klara_klara
27. aug 2010

@nellina ved to...ja som sa tiez bavila s jednou diabetologickou, ktora sa vyjadrila ,ze je to coraz horsie a hlavne zvysuje sa vyskyt hlavne u malych deti...lenze nikto nehlada suvislosti 😝 na Slovesku sa totiz aj cukrovka asi siri bud genami alebo vzduchom

klara_klara
27. aug 2010

mna by teda zaujimali aj rozne studie okolo toho vsetkeho, lebo si myslim ze ak uz niekto publikuje v nejakom vychytenom vedeckom casaku tak sa tam kvoli nejakej doveryhodnosti ta jeho studia musela dostat...vsetko neprejde

manof
27. aug 2010

@maggie2
Však ja s Tebou súhlasím a tvrdím, že keď zaplatíš pokutu, tak sa priznávaš k spáchaniu priestupku. Ale keďže si žiadny priestupok nespáchala, je blbosť akúkoľvek pokutu platiť.

ewellina
27. aug 2010

@manof Ďakujem Ti veľmi pekne. Tá MMR vakcína je vlastne povinná? Teraz mám v tom trošku chaos.

klara_klara
27. aug 2010

@ewellina ano je povinna

cert33
27. aug 2010

@manof ok som za, RUVZ mam v Trnave, pocitam, ze do dvoch tyzdnov mi budu volat 😝

ivka144
27. aug 2010

@maggie2 - to je taka radost citat, fakt. Presne, jasne, a zrozumitelne. Vdaka.
@manof - tiez radost citat, ani neviem, ci sa smiat, ci plakat. Musis mat asi okrem lasky k detom aj isty kus nadhladu, aby Ta to "bavilo". Ked uz pride raz aj na mna, dojdes aj do KE? ;)
Aha a inak..., ak ma maly 3 roky a nema ziaden zaznam o ockovani, (teda ma BCG a prvu hexu ma, ale dalej nic, ani poznamky o kontraindikaciach alebo odmietnutiach), je to problem? Mam tam radsej napisat ten odmietaci list?
Nechcem zavarit doktorke. Ona mi nikdy termin nedala, skor to brala tak, ze sa mame dohodnut, co a jak, ona je taka protiockovacia, takze je milerada, ze ockovat nechcem, len nechcem sa ohanat tym, ze som na ockovanie ani predvolana nebola, lebo to by potom ona mala problem, nie? Keby teraz prisla kontrola, mozem mat ja alebo ona problem, ked tam nie je o ockovani dalej nic uvedene? Alebo sa da vyhovorit, ze ma nepozyvala na ockovanie, lebo stale bola kontraindikacia atd., resp. bol maly v sledovani a vysetrovani a liecbe na alergo?

klara_klara
27. aug 2010

zaujimave http://www.sprievodcaockovanim.sk/myty-a-famy-o... ze su bezbunkove...alebo tomu zle rozumiem

petot
28. aug 2010

@klara_klara: Z môjho pohľadu nie je morálny rozdiel, či bola vakcína "len" vyrobená na bunkách zabitého dieťaťa, alebo či obsahuje aj jeho bunky. Z bezpečnostného hľadiska by samozrejme prítomnosť buniek bola horšia, pretože prináša riziko rakoviny. Ale riskantná je aj prítomnosť samotnej DNA, a to z tých vakcín pokiaľ viem nie sú schopní odstrániť.

petot
28. aug 2010

@klara_klara: V štúdiách pravdu nehľadaj. V poslednom čase bolo viacero škandálov, dokonca takých, že štúdie boli postavené na fiktívnych (úplne vymyslených) pacientoch. A niekoľko prieskumov ukázalo, že publikované štúdie dopadajú v drvivej väčšine priaznivo pre zadávateľa, menšia časť dopadne neutrálne (asi kvôli dojmu objektívnosti) a skutočne málokedy je publikovaná štúdia, ktorá by bola vyslovene nepriaznivá pre svojho sponzora.

Lekárske časopisy sú zvyčajne totálne závislé na peniazoch farmaceutických firiem a sú preto pod menším či väčším vplyvom. Pozri, aké opletačky mal šéfredaktor prestížneho magazínu Lancet za to, že publikoval štúdiu Wakefielda, ktorá naznačila dôkazy o súvislosti MMR vakcíny s autizmom...

firstbaby
28. aug 2010

@klara_klara
ahojte maminy,som cerstva mamicka skoro 5-mesacnej princeznej....a som zhrozena z toho co tu citam...super tema....pokusim sa aj ja co to najst k teme...som velmi prirodny a naturalny clovek,ktory ma rad prirodu a nie chemikalie,ktorymi si ludia zneprijemnuju zivot....🙂 fu,toto je riadny hardcore co je tu pisane o tych neziaducich ucinkoch....budem vas sledovat....drzte sa,som sa vami... 😉