Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lucrezia
24. feb 2012

@monuska342 ja mam skusenost s odložením očko. mmr mame odložené, napísala som tam že dam očkovat az pred nastupom do predskols. zariadenia, no a prave na buduci tyzden idem dat potvrdit papier do skolky, tak sama mam trochu obavy co bude. Boli sme aj nahlasení, ale prisiel len taky bu-bu-bu papier , ze sme povinní dat podla to a toho zakona ockavat a pod.
Ale vtedy sa este nahlasovalo komplet vsetko a teraz od noveho roku sa vraj uz nenahlasuju osobne udaje, len pocet odmietnutých ocko, takze keby sme aj odmietli, podla noveho by nam nemalo nic hrozit, ved ak nebudu vediet meno a adresu, komu poslu predvolanie?

coraggiosa
24. feb 2012

@tin007 ja som im to už napísala, a oni nič, vidíš

alexis617
24. feb 2012

@pd900bo páči sa mi tvoj názor môj drobec po povinnom očkovaní ktoré bolo do nožičiek 3 dni s nimi nepohol hneť po očkovaní som mu dala octanové obklady doktorka mi povedala ,že preočkovanie nesmiem odmietnuť podala nám ho na dva krát viem ,že si dieťa buduje obranischopnosť organizmu ,ktoré ho má chrániť po celý život ,ale nepáči sa mi v pichnutie do tela výrusmi 😒

coraggiosa
24. feb 2012

ludia nikdy nezabudnem na ten výraz tváre keď mi moja 3ročná dcéra povedala, sediac ako 5 peňazí na gauči v bolestiach, večer po očkovaní" mámi, čo si im to dovolila aby mi to urobili?" slzi sa mi tisnú do očí pri spomienke na moju bezodnú hlúposť očkovať moje dieťatko..

monuska342
24. feb 2012

@lucrezia to je zaujimave lebo ja som odmietala ockovanie pred mesiacom a dnes mi prisel tiez taky bububu papier tak cakam co bude dalej a lekar im poslal aj moje osobne udaje este aj oni ho nabonzovali ze konaju na jeho podnet

monuska342
24. feb 2012

@coraggiosa aj mne prislo presne to iste da sa s tym nieco robit?

monuska342
24. feb 2012

@abbey1 nepodpisem im nic ja nesuhlasim s tymi hovadinami co tam popisali zevraj na osypky zomrie 1 z 20 deti to co su za nezmysli?

monuska342
24. feb 2012

@tin007 zevraj nas nahlasil pediater to ich mozem vyzvat aby to skartovali?pokuty uz sa nedavaju?alebo ako to je

lucrezia
24. feb 2012

@monuska342 ja som to čítala vo februarovom ZDRAVI, ze od januara je to tak. A vedia o tom vobec lekari, že sa to uz tak nerobi?? Ja by som povedala, že o tom nevedia a ak aj niektorí možno ano, tak sa spoliehaju na nevedomost rodicov. A tak isto aj hygiena.
Zislo by sa na to spytat nejakeho pravnika. Pred vyse rokom sem chodila jedna pravnicka, ale asi uz nechodi, bola zastancom ockovania a dost na nu utocili, ale kto sa spraval slusne, tomu poradila. Ja som napriklad na jej radu dala odlozit ockovanie, lebo len tak som mala od nich pokoj a vlastne mi ani nemohli dat pokutu, lebo odlozenie nie je priestupok.

monuska342
24. feb 2012

@lucrezia tak to je teda zaujimave....tak co by som mala teda urobit?mam im napisat ze zneuzili moje osobne udaje?ma to vyznam?

chryse
24. feb 2012

ked chcem dam odlozit ockovanie, musim mat na to padny dovod??? a na ako dlho sa da mmr ockovanie odlozit?

lucrezia
24. feb 2012

@monuska342 ja by som sa cim skor snazila na toto opytat pravnika lebo neviem, ci je to skutocne tak, aj ked si myslim, že v ZDRAVI by asi nepisali hovadiny, co by si to len tak vytiahli z rukava?

@chryse odlozit mozes teoreticky na ako dlho chces a ci musi byt padny dovod? co je to padny dovod? myslim, ze zdravie tvojho dietata je dostatocne padny dovod a okrem toho, ja som tam ziadny dovod neuvadzala- odkladam a hotovo!

abbey1
24. feb 2012

@chryse
@lucrezia Konkrétne TT funguje tak, že na odloženie je mäkkšia. Chvíľu počkajú, potom ťa vyzvú očkovať do určitého dátumu, alebo doložiť lekárske ppotvrdenie, že sa očkovať momentálne neodporúča a až potom konajú.

olivia6
24. feb 2012

@chryse padne dovody najdes v pribalaku vakciny pod hlavickou Neziaduce ucinky. Ak chces pedine vysvetlovat, mozes, je ich tam dost na strach. Lebo ty sa nerozhodujes medzi liekom ktory by mohol zachranit zivot tvojmu choremu dietatu a zivotom, ale zdravemu babu by si dala nieco, co ho moze zabit (anafylakticky sok napriklad).

chryse
24. feb 2012

@olivia6 jasne nevravim, ze to nie je padny dovod, a ani sa nechystam dceru ockovat. ja som sa len pytala ako to je. lebo argumentacia, ze to ma straaaaasne vela neziaduchych ucinkov, je take.... to potom by som nemohla dat dietatu ani antibiotika..... ani podstupit vysetrenie gamagrafiu alebo cystografiu,,(kde ti daju do tela radioaktivnu latku),,, vsetko to ma neziaduce ucinky....

lucrezia
24. feb 2012

@chryse ty nemusis udavat ziadny dovod. Dovody ich aj tak nezaujimaju, kedze ty si laik a nerozumies sa tomu, tak nech by si uviedla akykolvek dovod, aj tak by ho zmietli zo stola. Mne pravnicka poradila neudavat dovod.
A co sa tyka rozhovoru s doktorkou, zalezi na tom aky ma k tomu postoj , ak je miernejsia, mozes vyjadrit pred nou obavy, ak je nekompromisna, tak nemusis, aj tak je to zbytocne.

chryse
24. feb 2012

@lucrezia noooo u nas skor to duhe,,,, je schopna nas vysmiat,,,, ☹ ,,,,, ale tak berieme dlhodobo antibiotika, tak dufam ze jej to bude stacit a nebude pindat

olivia6
24. feb 2012

@chryse ved ja ta chapem, ono vlastne, pokial by dietatu nic vazne nebolo a ja si precitam na pribalaku k ATB napr. "smrt pecenovych buniek", tak mu to atb nedam. vzdy sa rozhodujeme my ako rodicia. Ja som uz tak velakrat urobila, ze som recept na atb nevybrala a posilnila som si imunitu prekonanim choroby a nevychovavala rezistentne kmene bakterii nekonecnym pojedanim tabletiek. A cuduj sa svete, prepracovala som sa k jednemu banalnemu prechladnutiu za rok a to mam chronicku chorobu dychadiel 🙂




@lucrezia
@lucrezia

kbeata
24. feb 2012

@vefi89 kratko,par dni

anicka1981
24. feb 2012

ja som odmietla ockovanie, maly ma osem a pol mesiaca, zatial mi nic neprislo.... no coho sa trocha bojim, ze som s malym bola posledny x na poradni na mikulasa,, ten sneh a mraz dosiel, a teraz chripky,, no som zvadava co povedia,ked ma uvidia..... 😝 a ked vyrukujem na sestricku,ze nenecham kocik na chodbe tak ju drbne vo dverach,,, a to ju bude cakat aj to,ze odmietnem vyzliect donaha maleho na vazenie.....no fakt som zvadava....

juliam
25. feb 2012

manžel by potreboval nejaké konkrétne číselné údaj, že koľko neočkovaných detí ochorelo na danú chorobu. on je totižto za očkovanie, a ja stále uvažujem. zatiaľ máme len TBC - to som bohužiaľ nepostrehla, keď sa mal malý narodiť, že sa to bude rušiť. ďakujem

ninan2
25. feb 2012

@olivia6 Ahoj, ja podobne ako ty, u praktickej som nebola asi 5 rokov uz 😀 a tak dlho nevidela teda ani ATB. Naposledy mi aj tak predpisala presne to iste co uz som mala doma z lekarne, takze zabity cas. Akurat v zime sa mi podari kazdy mesiac prechladnut, ale to za par dni prejde. Zaujimave je, ze tuto zimu som zatial bola prechladnuta len raz, a to mam pritom male babo a dojcim, takze nevyspatost a mozno aj znizena imunita. Do toho aj dost chudnem. Zato som ale casto vonku a ovela menej v obchodakoch, ako dovtedy 😀 Obchodakov sa teraz kvoli dcerke bojim, kedze nie je ockovana, a v BA je relativne dost pripadov cierneho kasla. No a samozrejme aj chripka atd. Inak doteraz nebola ani raz chora, ani len sopliky nemala 🙂

anicka1981
25. feb 2012

@ramzesa no to si myslis ty, smrt po ockovani nie je naozaj zanedbatelny vedlajsi ucinok, aspon podla mna, neviem ako podla teba,,,

kde je nasa stara partia???????? @ prevenar @ manof a spol ?????

kilecko
25. feb 2012

@monuska342 ahoj, stale nic, zatial sa neozvali...odpoviete im nejako?

ramzesa
25. feb 2012

@anicka1981 mozes mi napisat stranu, na ktory prispevok si reagovala? Akosi si uz nepamatam. Nemyslim si, ze smrt je zanedbatelny vedlajsi ucinok 😕 . Tiez nemam dobry pocit z ockovania a som rada, ze sa uz TBC v porodnici zrusilo... aspon dufam, ze je to tak.

kilecko
25. feb 2012

@monuska342 ako som ti uz pisala, my sme to odignorovali a cakame ci sa este ozvu. Ak hej, teda nas predvolaju, potom ich napadneme, ze odkial maju nase udaje a nech ich skartuju a posleme staznost aj na lekarku - tu sme uz samozrejme stihli vymenit.

petot
25. feb 2012

@juliam Koľko bolo neočkovaných sa ťažko zisťuje. Pri čiernom kašli max 20%. Pozri http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...

prevenar
25. feb 2012

@anicka1981 ahojky ..tu 🙂 v podstate 😀 ..len musim riesit teraz nieco ine, realita je svina 😀

verinka100
25. feb 2012

@ninan2 V BA je vela pripadov cierneho kasla? to vies odkial? teraz si ma vystrasila 😒