Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

miriem
17. júl 2012

@alenka600 A nemozete si dat "akoze" trvaly pobyt v Svajci a vo FR len prechodny? Tym padom by sa na Vas vztahovali svajciarske zakony a francuzi by na vas nic nemohli, nie?
Inak to som netusila, ze vo FR su taki benevolentni k evidencii u lekara...

mimi
17. júl 2012
miriem
17. júl 2012

@mimi Idem na to 😉

alenka600
17. júl 2012

@miriem Teoreticky si bydlisko prelozit vieme, ale je to financne velmi nevyhodne, ina kapitola.
Dalsia moznost je to potvrdenie, ze zo zdrav.hladiska nemoze byt ockovana. A dalsia moznost, ze ju budeme vozit do skolky do Svajcu...
neviem, uvidi sa.
Este som chcela k tomu tetanu - aj mne sa to zdala taka najrealnejsia moznost, vsade naokolo su kone, ale ked som si precitala ake musia nastat okolnosti, aby sa to rozvinulo, tak myslim, ze tomu sa predist da

mikymiky
17. júl 2012

@miriem ten tetanus som zvazovala aj ja, ale ked si zoberies, ze vacsina dospelej populacie na SK nie je preockovana a tym padom de facto ani chranena a nic dramaticke sa nedeje, myslim, ze sa niet velmi coho bat.

miriem
17. júl 2012

@alenka600 A myslis, ze ti nejaky lekar len tak vystavi potvrdenie, ze dieta nemozete ockovat? Keby sa aj u nas dalo take potvrdenie "kupit" 😝
To by ste museli najst nejakeho imunologa, co je proti ockovaniu a kto vie, ci by bol ochotny zfalsovat vysledky... Teraz sa preluskavam nejakymi clankami o tetane. Ako sa da tomu predist? Myslis, vycistenie rany peroxidom?

radkatom
17. júl 2012

Ahojte, chcela by som sa s Vami poradit. Mojmu otcovi diagnostikovali rakovinu a tym to cele zacalo. Studovala som cele tyzdne, mesiace o vsetkych moznostiach ako mu pomoct a ked clovek zacne citat a hladat informacie, zacne aj plakat. Rakovinovy biznis, vlastne cely farmaceuticky biznis... Naozaj strasne... Pre peniaze vsetko. Velmi si vycitam, ze som nezacala skor hladat informacie o ockovani, zlozeni vakcin a dosledkoch a vlastne o celom medicinskom biznise. Moj syn ma teraz skoro 3 roky a chyba nam MMR ockovanie, ktore samozrejme omietnem (v podstate sa mu vyhybam uz 1,5roka...). Minuly tyzden mi prisiel listok do schranky od nasej Dr., aby sme sa dostavili na ockovanie PRIORIX. Na ockovanie sme sa proste nedostavili. Nemate niekto skusenost ako to prebieha ked odmietnem svoje dieta ockovat? Dakujem pekne za odpoved Radka

syla
17. júl 2012

@hajanka ako posilňujete imunitu u synčeka?

gabrielkaa
17. júl 2012

@radkatom Drzim ti palce. Nemam s tym osobnu skusenost. Vraj sa ale moze stat, ze ti dieta odmietnu vziat do skolky...ked nema kompletny ockovaci kalendar. Tiez nie som zastanca povinneho ockovania. Ono mozno v prvopociatku to malo pozitivny a cieleny umysel, ale rokmi sa z toho stal business a my si myslime, ze priroda nam dala taky hrozny imunitny system,ze potrebujeme kvanta ockavacich latok. Tiez som o tom vela citala, aj za aj proti...nikdy som vsak voci tomu nezaujala definitivne stanovisko. Dcerku som dala zaockovat ...bohuzial vsetkym. aj MMR... Neviem ako bojovat proti tomuto, snad keby nas bolo viac...a za podpory lekarov, ktori maju dostatok vedomosti a dokazov o skodlivosti by sa dalo zamedzit aspon tomu, aby sa neockovali deti mladsie ako dva roky...vobec... Drzim ti palce. Pravdepodobne ak sa nedostavis na povinne ockovanie ozvu sa ti "dajake" urady 🙂.

prevenar
17. júl 2012

@miriem podla statistiky ktoru som videl , boli od roku 2000 do roku 2010 tri pripady v ramci slovenska . takze mozme, povedat, ze mate pomerne "malu" sancu. zrejme mas 10x vacsiu ,ze vyhras 1cenu v lotte. 🙂

prevenar
17. júl 2012

@radkatom na toto si davaj pozor ! ..ty sa MUSIS dostavit . je obrovsky rozdiel ...

1) DOSTAVIT SA - a odmietnut ockovanie.
2) ignorovat predvolanie a NEDOSTAVIT SA .

vysledok je sice ten isty ,, ale to druhe spada pod zanedbavania zdravotnej starostlivosti dietata .. mame skusenosti, ktore su miestami velmi podrobne opisane v tejto diskusii. zhruba poslednych 200 stranach najdes informacie na nezaplatenie.

-ale v kratkosti, nedostavit sa po predvolani na ockovanie, je skutocne velmi zly zaciatok neockovania.

-co sa tyka rakoviny pozri sa na clanky o nasledovnych temach ..
-vitamin B17
-DMSO
-MMS
-mega askorbaticka liecba (vitC) - intravenozne podavanie vitC

nieco urcite najdes na www.badatel.sk .. ostatne vygooglis inde ,, ked vies po anglicky tak najdes tony materialov, ked nie je to horsie ...ale dost toho najdes aj po slovensky/cesky.

prevenar
17. júl 2012

@gabrielkaa
- "nevziatie" dietata do skolku koli neockovaniu je absolutne protizakonne.
- ked nevies ako bojovat, skus si to jednoducho precitat ? najdes to tu velmi dobre vysvetlene.

prevenar
17. júl 2012

skolky * 😕

ajja21
18. júl 2012

@prevenar Ahoj, poslala som Ti mail, môžeš mi preposlať ten papier pre RUVZ, kde podľa zákona môžme zmeniť naše rozhodnutie? Čo sa týka odmietnutia vakcín, nie očkovanie....Dakujem 🙂

junkfoood
18. júl 2012

pre zaujimavost..urcite to tu uz bolo, ale aj tak...

https://vimeo.com/40119480
radkatom
18. júl 2012

@prevenar Dakujem za info. Vsetky moznosti ktore si spomenul aplikujeme a zatial sa nam dari. Badatel je vyborna stranka a pan Damian Kuzmovic nam velmi pomaha. A nielen on. Nejdeme cestou ani operacie ani chemo ani oziare chvalabohu som rodicom otvorila oci. Je to strasne, ked istis, ze vlastne jedine, co ti chce medicina ponuknut ti viac ublizi ako pomoze. Dnes zavolam doktorke a nejako to este posuniem a posnazim sa ihned zmenit Dr. Nasla som jednu, ktora ma podobne nazory ako ja, tak to dnes skusim poriesit.
@gabrielkaa dufam, ze toto neurobia, i ked na SR je mozne vsetko

sorciera24
18. júl 2012

@radkatom ale ak ti prislo predvolanie na ockovanie len tak do schranky, ze nebolo doporucene...mozes sa tvarit, ze sa jednoducho stratilo.....nasa posta straca akdeco....co nie je doporucene , nepride 😉

radkatom
18. júl 2012

@sorciera24 presne to mam aj v plane 🙂 Susnik ma hnacky a od vcera aj teplotuje, takze poobede zavolam a uvidim, ci nieco spomenie alebo nie.

luna13
18. júl 2012

@miriem obvinim?no z nicoho som ta prvom rade neobvinila a iba som ti napisala svoj nazor nikoho nenutim aby daaval ockoval je to na kazdom z vas z mojej strany je to trosku nezodpovedne od rodica ale je to moj nazor a netreba sa hned rozculovat behla som sem citat co sa pise tu a kolko sa cita pise a tak dalej to je presne take ako ked mamicky svojim detom nedavaju papat este v siestom mesiaci stravu lebo tak to pisu a to sa cita a nooooo vsetko si citajme vy ste rodicia a vy sa rozhodnite ale dokazet prijat aj nazor inych tymto som k teme skoncila vela zdravia 🙂

luna13
18. júl 2012

@prevenar toto ma nezaujima ale vobec co je v pakistane a neviem kde pretoze tam su ludia tak zaostali ze doteraz si myslia ze ked ma ich dieta teplotu tak zomiera takze zbytocne mi posielate taketo clanky necitam riadim sa rozumom )nedavajte ockovat nikoho nenutim ja som napisala len tolko ze moje deti su ockovane a sme v poriadku netreba vsetkym mamickam robit bubububu 🙂to mas ako u zvierat preco sa psikovia ockuju ?skus odpovedat a ja ti poviem potom pravdu som chovatel psikov a krasne i napisem rozdiel takze to je tisic ludi tisic nazorov to je aj s liekmi nikdy nejete ziadne lieky ?lebo kazde maju neziaduce ucinky 🙂moje deti nastastie nepoznaju lekarov vobec 🙂takze mne zbytocne budete posielat taketo clanky 🙂

luna13
18. júl 2012

@renata5 urcite ano a dakujem🙂

sorciera24
18. júl 2012

@luna13 ja len tolko, ze kzdy jeden z nas, co je tu a neockuje bol ekdysi na tvojej strane...vsetci sme verili ockvoaniu, kym sme nezazili neg. ucinky a dosledky na nas ci nasich detoch.....aj ja som bola kedysi velky proockovac a vsetko sa zmenilo behom par mesiacov......tiez mozem povedat to, ze ako ty beries ans za nezodpovednych, my mozeme brat teba za nezodpovednu, ze davas ockovat...ale ako si povedala, je to kazdeho volba , coho sa boji viac, ty sa bojis chorob, ja viac neziaducich ucinkov....(na zaklade toho sa rozhodujeme...)....btw. liekov jeme naozaj minimum...taky ialgin, ci paralen som v ustach nemala uz ani nepamatam kedy.....liek podam, ak ide fakt do tuheho a po dokaldom precitani prib. letaku....(asi tolko)

miriem
18. júl 2012

@luna13 "v pakistane a neviem kde pretoze tam su ludia tak zaostali ze doteraz si myslia ze ked ma ich dieta teplotu tak zomiera" zato osvietena slovenska mamicka si mysli, ze DMO je poliomyelitída a naozaj "rozumne" preventivne zatazuje dieta paracetamolom. LOL.Celkom som sa pobavila 😀

annieella
18. júl 2012

Chtela bych ze srdce podekovat vsem, kteri do teto diskuse prispivaji ve prospech neockovani. Obdivuji Vasi snahu, ochotu a zlatou trpelivost se delit o sve zkusenosti, sdelovat zde prospesne odkazy, rady. Podle me, jste tady nejuzitecnejsi diskuse na MK. Snazim se precist poslednich 200 stranek, ale nedari se mi 🙂 protoze mezitim procitam vsechny odkazy a hlavne clanky na badatel.sk. Drzim Vam vsem palecky!

luna13
18. júl 2012

@sorciera24 ja niesom zastancom nikoho a nikoho ani neztracujem chcem napisat len tolko ze strasne strasne zvelicujete a zbytocne strasite ja som nikdy nenapisala ani to ze ockovanie nema neziaduce ucinky ale urcite to nieje tak nebezpecne ako tu robite bubu prvom rade je to o dietati aka je imunita moze mat v sebe veci o com ani netusis a tymto sa to moze len prejavit pohnat to je ako ked niekto napise ze z ockovania autizmus prv nez sa ide ockovat musi byt dieta dokladne vysetrene a prvom rade uplne zdrave vies toto ked citam take clanky je ako ked sm pozerala relaciu o kojeni bol tam docent a jedna mlada pani dr.a ta zahlasila ze kojenie po siestom mesiaci dietata je uz nezdrave ten skoro spadol z noh a hned ju uviedol na spravnu mieru ja som ostala v nemom uzase ako propagovala umelu stravu pre deti mala super zapalatene takze a tak to funguje ak lekar nevysetri dokonale dieta pred ockovanim tak ho vymente len tolko aby ste sa vyhli mnohym veciam nie vzdy to tak bohuzial je moja lekarak mi odsunula ockovanie prve do noziciek az na sest mesiacov len preto lebo znamienko TBC nemala zahojene pretoze to nadviaze reakciu a tbc sa zapali musi byt uplne zhojene ked je potom sa vyhnete takym problemom a je to moc moc a neodhadzujet mamicky co daju ockovat svoje deti tak ako neodhadzuju vas 🙂

sorciera24
18. júl 2012

@sorciera24 ja ich nezhadzujem, nezahadzujem, ci co si chcela napisat...len ukazujem aj druhu stranu mince......my sme tu prave preto za slobodnu volbu v ockovani!!!! aby si ti, co cchu ockovat mohli, ale ti, co nechcu ockovat mohli tak slobodne urobit..... 😉

sorciera24
18. júl 2012

@luna13 to malo bty pre tebba...vyssie 😉

luna13
18. júl 2012

MIRIEM ja ti nedokazem na toto nic napisat lebo vidim ze stebou clovek nikam nedojde a nedoakzes prijat nazor inych doma sa asi musis moc hadat s manzelom ze?no ale o to nejde ja som hrda matka a prosim neporovnavajte krajiny co su naozaj zaostale najdite si inde nieco to je ako ked zena potrati a vini z toho lekara je vzdy vinny lekar?alebo ?skuste sa zamysliet D:D

mikymiky
18. júl 2012

@mikymiky ide o to, ze ty evidentne ani netusis, proti comu tvoje dieta ockovali. Na rozdiel od teba, ludia, ktori sa rozhodli neockovat, maju tieto veci pomerne slusne zmaknute. O com tu teda mame s tebou diskutovat? Co nam tvoja pritomnost da? Cim tvoj prispevok skvalitnil nas zivot? Ja si velmi rada podebatim aj s ludmi, ktori svoje dieta ockuju, koniec koncov aj taki v tejto diskusii su a nik ich za to neodsudzuje. Ale tvoje vedomosti su v tejto oblasti velmi chabe, bohuzial tak je na tom 90 % populacie na Slovensku. Tiez si myslia, ze obrna sa u nas stale hojne vyskytuje. To super vyhovuje farmaceutickym firmam, takyto strach z chorob, o ktorych na uzemi Europy desiatky rokov ani nechyruju. Len tak dalej, ty si presne to, co potrebuju. Mamicka, ktora iba hmlisto tusi (ak vobec) proti comu jej dieta ockuju,co mu to moze sposobit a ktora ho nasledne utlmi liekmi, aby uz ani panboh nezistil, ze pripadne problemy mu vlastne sposobilo ockovanie a ktora este navyse toto svoje bohorovne presvedcenie smelo siri dalej.

kvetinqa
18. júl 2012

@luna13 nepisala si,ze si v tejto teme uz skoncila??