Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

leonor1200
12. feb 2010

cerstva lekarska prednaska o naraste vyskytu pertussis, zaujimave a potvrdzujuce antiocko nazory a postrehy
http://www.mediforum.sk/pdf/ockovanie/2009_pati...

leonor1200
12. feb 2010

ina verzia tej istej prednasky
http://www.vpl.sk/zc/img/2_Avdicova_pertussis_p...

tak veru, planuju nas donekonecna preockovavat

petot
13. feb 2010

leonor1200: Veru, najmä tabuľka na str. 11 je zaujímavá, ako pertussis klesol o 80% už v 9-ročnom období pred zavedením plošného očkovania. A na str. 18, kde sa ukazuje, ako je pertussis rozšírený medzi malými deťmi.

denduska
13. feb 2010

z.vrablova - moze ist aj o ekzem, nam zacal vpredu na lytkach na co dokina povedala ze nie je v zahyboch, tak to nie je atopak...prd 🙄 najlepsie poradi asi kozna.

macka: to robia na imuno, len nerozumiem preco vam to neurobili uz naraz, lebo zakladne vysetrenie je hladina jednotliviych protilatok a az potom take veci ako specificke protilatky na alergeny a tak. Nasa mala ma deficit IgA, len cakame ci je to prechodne alebo je to ten geneticky podmieneny, len sa musia opakovat tie vysetrenia po case ci je to stale nizke. Ale prejavuje sa to presne tak Zapaly priedusiek, pluc, str.ucha, prinosovych dutin. My zatial chori nebyvame, co ale zatial nic neznamena, akurat som rada. U kazdeho sa to prejavi inak, ziju s tym aj dospeli ludia, co o tom vobec nevedia. Mali by vam to podla mna vysetrit.

halienka
14. feb 2010

Ahojte 🙂 prosím poraďte, dávnejšie som tu niečo zahliadla ohľadom vitamínu C podávanom ako prevencia pred negatívnými účnkami očkovania. Naša malá má za 2 týždne podstúpiť prvú Hexu a chcela by som niečo urobiť aby to zvládla čo najlepšie, dosť sa toho bojím. No neviem si predstaviť ako jej 3-mesačnému dieťaťu podvať vit. C a koľko? Môže to také malé dieťa? Ďakujem moc za radu 🙂

petot
14. feb 2010

halienka: Nie som lekár. Môjmu dieťaťu, keby muselo podstúpiť očkovanie (čo už dúfam nehrozí) by som v takomto veku dával týždeň 50mg 5x denne, ďalší týždeň 100mg 4x denne, napríklad vo forme práškovej kyseliny askorbovej rozpustenej v čaji. V deň očkovania by som dal aspoň 250mg ráno, 250mg krátko pred, a 250 po očkovaní. Ďalšie 2-3 týždne by som dával aspoň 150mg 4x denne.

Ak kojíš, má zmysel aj zvýšiť Tvoj príjem vitamínu C, aby dieťa dostalo viacej cez mliečko. Napríklad na 500mg 4x denne. Má tiež zmysel pre Teba užívať selén, aspoň 300ug denne.

Takéto dávky by mohli byť nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD.

vodicka75
14. feb 2010

Pre tych rodicov, ktori rozmyslaju ako ockovanie odmietnut alebo odlozit /rady ako na to/:
Odmietnutie / odklad očkovania 2010 - naše poznatky http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...

vodicka75
14. feb 2010

Ahojte, ak mate zaujem o bezplatne clenstvo v Iniciative pre uvedomenie si rizik ockovania, tu sa mozete prihlasit: http://rizikaockovania.sk/kontakt.html

vodicka75
14. feb 2010

A este do tretice, tu http://groups.google.sk/group/iuro-a/topics najdete zaujimave temy, linky a diskusie tykajuce sa ockovania

teri3
14. feb 2010

ahojte, kto ste už niečo objednávali od damiana?

klaudia74
14. feb 2010

Teri3, ja som už objednávala. 🙂

teri3
14. feb 2010

dobre, napíšem Ti IP 😉

susisus
14. feb 2010

Dnes som na exprese zachytila spravu, ze sa ma v parlamente prerokuvat nieco o ockovani a neziaducich ucinkoch... ale len jednym uchom som to zacula, neviem nic najst nikde nepocul to niekto z vas???

kacenqa
14. feb 2010

v suvislosti s halienkinou otazkou ma napada, petot: co ak je dieta vylucne kojene? ako donho potom napratat vit C? ci v tom pripade sa ma nadopovat mama?

petot
15. feb 2010

kacenqa: Ja som mu ho dával striekačkou do pusy, ale iste je vhodné, keď dostáva aj cez mliečko, je to prirodzenejšie. Ale dávky do 1g denne u matky sa len málo prejavujú v mliečku.

simlenka
15. feb 2010

Ahoj,chci se zeptat - je mozne ze ockovani narusi imunitu tak,ze dosud uplne zdrave dite je najednou temer nonstop nemocne? nase mala do 18mesicu nemela ani rymu,teplotu nic - pak jsme dostali prvni davku priorixu a od ty doby neni 14 dni v kuse zdrava,at je to kasel,ryma,horecky,prujem nebo zvraceni... uz fakt nevim co s tim ☹ mezi lidi temer nechodime,v dobe ockovani jsem hlidala dite,ktere bylo taky temer nonstop nemocne a od ty doby se to tahne...

miliharmi
15. feb 2010

Simlenka, možné to je, mojí holčičce se stalo to samé po 3. dávce hexy, do té doby byla zdravá a pak měla na tu 3. hexu silnou horečnatou reakci a po ní jakoby ztratila obrabyschopnost, každou chvli nějaká viroza, horečky, zánět uší atd. Mohu-li ti poradit, už jí dál očkovat nedávej nebo až s opravdu velkým odstupem v době, kdy už bude dlouhodobě zase zdravá. Mojí holčičku i přes tuto situaci s její častou nemocností a sníženou obranyschopností lékař naočkoval právě MMR vakcínou a ona pak dostala zánět mozku a umřela, takže bych byla fakt opatrná, takové věci se totiž dějí, jen se o nich moc nemluví, část lékařů je dokonce popírá.

samiana
15. feb 2010

simlenka: samozrejme nedať viac dieťa očkovať, a ešte je potrebné tento stav konzultovať s pediatrom , nenechať sa odbiť a sťažovať sa, sťažovať sa, sťažovať sa a trvať na vysvetlení, prečo sa to stalo po očkovaní. Za skutočne nebezpečné považujem tie hnačky a vracanie po Priorixe. Nechcem strašiť, ale takto sa u niektorých detí prejavuje kontaminácia tráviaceho traktu vakcínovým vírusom osýpok. Na toto tvrdenie asi nebude pediater reagovať s pochopením, pretože poukazuje na súvislosť očkovania MMR so vznikom enterokolítídy, ktorá môže vyústiť do rozvinutia prejavov autizmu alebo príbuzných druhov ochorenia. Takže tento stav treba jednoznačne liečiť, nenechajte sa odbiť a za seba môžem len doporučiť hľadať čím skôr homeopata.

petot
15. feb 2010

samiana: Ale ako sa dá enterokolitída liečiť? Probiotikami? Diétou?

Pochybujem, že konvenčná medicína to vie liečiť. Tá nevie liečiť prakticky žiadne chronické ochorenie. (A akútne tiež len obmedzene.)

vodicka75
16. feb 2010

samiana, petot a ini: prosim vas, je ta enterokolitida liecitelna a ako? tak trochu ste ma vystrasili, ze moze vyustit do rozvinutia prejavov autizmu, dcerka ma teraz dg. celiakiu /zapal tenkeho creva/, parcialna atrofia klkov, variabilna az signifikantna intraepitelova lymfocytoza a prva navsteva v nemocnici bola prave po ockovani MMR /velmi zhorseny ekzem/ a po V. davke povinneho ockovania v 5. rokoch sme skoncili tiez u Dr. az dg. celiakia /aj ked v podstate z vysledkov IgA 0,33 a transglutaminaza 10,8 - len velmi mierne zvysenie transglut. pri znizenom IgA/, chcela by som urobit vsetko pre to, aby sa dostala do normalu /ak je to vobec mozne/, drzi bezlepkovu dietu /zevraj to odporucaju aj autistom/,...co ovplyvnuje to rozvinutie k autizmu? Teraz je prvacka a niekedy mam pocit akoby bola mimo a niekedy nechape co jej x-krat opakujem /aj ked to maju asi vsetci prvaci, ale aj tak/...staci aj link, kde sa dozviem viac, vdaka.

vodicka75
16. feb 2010

Este mam otazku, moze virus osypok pretrvat a robit skodu aj po dlhsom case, alebo k tomu pridali polena tie dalsie ockovania? Co mam robit? Detoxikovat ju od ortute, co bola vo vakcinach?
Petot, kupila som Jamieson Vit.C 500mg, ale az doma som zistila, ze je pre deti od 12 r. a dospelych, myslel si tento /davas ho detom/ alebo nejaky iny? Tiez je tam spomenute, ze je sladeny komplexom z fenylalaninu, glukozy a celulozy, je to vhodne pre deti, ktore maju problem s crevami? Inak su velmi chutne 🙂

vodicka75
16. feb 2010

miliharmi: to je smutne, co sa stalo tvojej dcerke,...aj to, ze nemozeme Dr. verit, myslim si, ze oni povazuju za kontraindikacie ovela tazsie pripady, ale fakt je ten, ze aj mierne vychylenie od normy je nebezpecne pri ockovani /a uplne zdrave "tabulkove" deti ho zasa nepotrebuju/,...ja som zalovila v zdrav. karte dcerky a zistila som, ze aj napriek vysledkom z imuno., ktore ukazovali nejake deficity, jej detska Dr. mesiac na to podala oralnu polio vakcinu, aj ked je priamo v letaku uvedene, ze imunodeficiencia je kontraindikacia /mala sa pouzit injekcna/, nemam slov, bohuzial, obvodaci su administratori zdrav. kariet /cest vynimkam/ a co si my rodicia sami nezistime, od nich sa nedozvieme a este ich "musime" presviedcat, ze preco mame taketo obavy,...zaujimalo by ma, ake vakciny podavaju svojim detom a znamym a ci vobec?

Posledna kvapka, ktora ma presvedcila, ze uz ziadne vakciny, su videa /link tu pridala kedysu vanish1/ http://www.auria.sk/blog/nie-sme-chori-sme-traveni

Vplyv ortute na nase zdravie, vztah medzi ortutou a autizmom /a i. ochoreniami, napr. ADHD, ADD,.../...sme zamoreni a ortut vo vakcine /tiomersal/ moze byt posledna kvapka k nenapravitelnej /al. napravitelnej ?/ skode.

vodicka75
16. feb 2010

Aspergerov syndróm, Tourettov syndróm, Angelmanov syndróm, Guillan-Barrého syndróm,...vsetko neurologicke "geneticky podmienene" ochorenia, ktorych pocet sa zvysuje, ako aj dalsie....astma, metabolicke poruchy,...

"Toxicita ortuti sa spája s jej reakciou s tiolovými skupinami. Elementárna forma ortuti alebo jej anorganické a organické metabolity vykazujú toxické účinky vrátane neurotoxicity, nefrotoxicity /pozn. obličky/, toxicity na gastrointestinálny trakt /Foyer, 1991/. V dôsledku reakcií zlúčenín ortuti s tiolami sa rýchlo vyčerpávajú voľné skupiny -SH, čo vedie k oxidačnému stresu a následnému poškodeniu tkanív. Ortuť vyčerpáva glutatión z renálnych tubulov a zároveň inhibuje /pozn. potláča/ aktivitu superoxiddizmutázy, katalázy a glutatiónperoxidázy, enzýmov, zodpovedných za ochranu buniek pred oxidačným poškodením superoxidom a hyperoxidmi /Juračková, 1998/." citovany text z Prítomnosť ortuti v rybách - vhodná potravina pre deti? /MVDr. Kimáková, MUDr. Bernasovská, 2006/.

Thimerosal /pozn. v SR aj tiomersal/ alebo merthiolate je derivát thiolsalicylate kde je ethyl ortuť pripojená cez síru. Je definovaná ako konzervačná či antimikrobiálna látka v zdravotníctve.
Viac cez google prekladač: http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

vodicka75
16. feb 2010

"Ukazuje sa, že oxidačný stres a produkcia reaktívnych foriem kyslíka majú dôležitú úlohu v patogenéze astmy bronchiále /AB/."

Oxidačný stres a polymorfizmus glutatión-s-transferázy u astmy bronchiále /na s. 4/: http://www.chemicke-listy.cz/docs/full/2009_05_...

vodicka75
16. feb 2010

Nebezpečná ortuť

Až 95 percent žien v materskom veku, ktoré boli testované v 21 krajinách sveta, má v tele ortuť; vedecké štúdie ukazujú...

...že už jej malá prítomnosť môže u novorodencov spôsobiť poškodenie mozgu. Namerané hodnoty sú síce pod limitom, avšak sú nad prirodzenou mierou, ktorú by matky mali v tele, ak by žili v zdravom prostredí. Ortuť by sa totiž v ľudskom organizme nemala v merateľnom množstve nachádzať vôbec.

U 15-tich percent všetkých testovaných žien prekročilo namerané množstvo referenčnú mieru stanovenú Národnou výskumnou radou USA - 1 µg/g (1 mikrogram na gram). Ženy v plodnom veku by túto dávku nemali v žiadnom prípade prekročiť. Riziko negatívnych zdravotných následkov je v tomto období najväčšie. Závery viacerých vedeckých štúdií ukázali, že už pôsobenie malých dávok vysoko toxickej ortuti môže viesť k poškodeniu mozgu dieťaťa. „Už dlho vieme, že ortuť u detí spôsobuje zhoršenie poznávacích schopností vrátane zníženia inteligencie. Až teraz však zisťujeme, že aj jej veľmi malé množstvo môže poškodiť vyvíjajúci sa mozog plodu a novorodenca,“ hovorí holandský pediater Gavin ten Tusscher.

Na Slovensku poskytlo vzorky vlasov pre analýzu 9 žien v materskom veku, medzi ktorými bola aj známa herečka Bibiana Ondrejková: „Dala som sa testovať náhodne a zo zvedavosti, keďže dojčím svoje bábätko. Moje výsledky sú našťastie v poriadku. Zaujala ma tabuľka rýb, ktoré sú vhodné na konzumáciu a ktoré sú menej vhodné. Odporúčam ženám, ktoré čakajú dieťa, prípadne majú malé deti, aby sa dali otestovať a vedeli tak, na čom sú.“

Podľa Tatiany Kimákovej z Ústavu hygieny Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ktorá sa dlhodobo odborne venuje problematike ortuti v SR, sa ortuť do tela človeka môže dostať viacerými spôsobmi: „V prvom rade je to pôda, z ktorej sa toxická látka dostane do organizmu prostredníctvom potravinového reťazca.
Medzi najviac kontaminované oblasti patrí stredný Spiš a okolie Banskej Bystrice, kde sme namerali niekoľkonásobné prekročenie povolených limitov,“ uvádza. Jedovatú ortuť vdychujeme, aj keď bývame blízko skládok a spaľovní. Okrem toho sa táto toxická látka nachádza v zdravotníckych pomôckach, zubných plombách, vakcínach a niektorých kozmetických prípravkoch. Opatrní by mali byť najmä ľudia, ktorí prichádzajú do styku s ortuťou pravidelne: zubní laboranti, zamestnanci v chemickom a farmaceutickom priemysle, ako aj vedecko-výskumní pracovníci.

Pokiaľ sa nevyrieši problém znečisťovania, môžeme znižovať príjem ortuti aj tým, že vylúčime z nášho jedálnička veľké ryby ako napríklad šťuka alebo žralok, ktoré sú na vrchnejších priečkach potravinového reťazca. Ortuť má totiž schopnosť hromadiť sa cez potravinový reťazec.

„Riešením tohoto problému nie je nútiť nevinných spotrebiteľov nejesť tie či oné potraviny, riešením je prestať znečisťovať prostredie toxickými látkami,“ uvádza Katarína Vrábľová z Priateľov Zeme - SPZ. „Pracujeme na tom, aby Slovensko spolu s európskymi inštitúciami prijalo zákaz používania ortuti v meracích pomôckach a prístrojoch, vrátane zdravotníckych. Ide najmä o ortuťové teplomery a tlakomery ,“ hovorí K. Vrábľová. Výnimku by tvorili iba prístroje, ku ktorým neexistujú alternatívy. Okrem toho sa budú Priatelia Zeme SPZ spolu s partnerskými organizáciami v zahraničí snažiť, aby EÚ zakázala vývoz surovej ortuti do krajín tretieho sveta, ktoré nemajú na preventívne opatrenia prostriedky ani technológie.

http://www.femme.sk/index.php?option=com_conten...

petot
16. feb 2010

vodicka75: Áno, ten používam, ale len v prípadoch, že im nemôžem dať práškovú kyselinu askorbovú do čaju. Tých 12r je tam pravdepodobne kvôli dávke, výrobcovia nemôžu propagovať užívanie vyšších dávok, než sú minimum na prežitie (tzv. ODD). Viem, že to obsahuje aj umelé farbivá a príchute, čo výrobca na obale samozrejme nepropaguje a treba po týchto info pátrať, ale z dostupných možností v lekárni to stále považujem za najlepšiu. Najmenšiemu to dávam po polovičkách. V istom čase mal malý prejavy dermatitídy na hlave, tak mu radšej dávame iba hroznové, tie sa mi zdajú najmenej dráždivé. Chcel by som vyskúšať cmúľacie od Swansonu, tá firma sa mi zdá kvalitnejšia, ale český Swanson má obmedzený sortiment.

petot
16. feb 2010

vodicka75: Ten odkaz s oxidačným stresom v patogenéze astmy je zaujímavý. Znamená to, že efektívne dávky vitamínu C, možno aj ďalšie antioxidanty, napríklad vitamín E kvôli jeho funkcii v ochrane membrán, prípadne selén, môžu zohrávať významnú úlohu v prevencii vzniku astmy. Už len kvôli stabilizačnej funkcii v imunitnom systéme tú úlohu určite majú, takže ochrana pred oxidačným stresom je ďalším pádnym dôvodom.

didi35
16. feb 2010

pripajam prednasku jednej pediatricky, ktora ockovanie odporuca "dokladne zvazit":

http://www.zivica.sk/dieta/doc/Moj_pohlad_na_oc... 1

(zdroj: od eridani)

didi35
16. feb 2010

vodicka: pls, hod sem link na ten clanok Prítomnosť ortuti v rybách - vhodná potravina pre deti? /MVDr. Kimáková, MUDr. Bernasovská, 2006/

vdaka

atana
16. feb 2010

Didi35, tak teda, prvykrat som citala takuto prezentaciu pediatricky. Na mna to posobilo odkazom nedajte sa ockovat. Zeby prve nebojacne lastovicky v tejto teme? To by bolo super! Dufam, ze ich bude coraz viac a v co najkratsom case.
Tesim sa, ze tu vzdy najdem nieco nove, zaujimave.