Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

strociatka
15. feb 2012

@prevenar nemyslim, ze paranoia, resp. kto si precita knihu: Johna Virapena: Neziaduci ucinok smrt, musi byt zdravo paranoidny 😉

peti19
15. feb 2012

@moniaak ahoj, ja v nitre uz dlho hladam a zatial som nenasla ☹ , teda nasla, ale ta ma plno a neberie, ze uz ma sotva rezervu na novorodencov z obvodu...

ameanda
15. feb 2012

na poste ma caka doporuceny list od R. uradu; nakolko som odcestovana, nestihnem "zasielku" vyzdvihnut
jedine, ze by som zmenila plany...
bude taketo neprebratie posty posudzovane ako priestupok, prip. inak? dakujem

hobit
15. feb 2012
sulky
15. feb 2012

ahojte, prosim vas, je tu niekto kto uz dostal pokutu 300 eur za neockovanie?

prevenar
15. feb 2012

@hobit jo, to je ono lol ..vidis aka si ty sikovna deva 🙂 musim si to zalozit aby som to mal vzdy po ruke 🙂 dik za info.

prevenar
15. feb 2012

@sulky ja teda mozem odpovedat cez moje male skusenosti s tymto .. ja som take nieco este nevidel . viem o zaplatenej pokute 50e . manof bude vediet urcite viac 🙂

manof
15. feb 2012

@sulky
Napr. ja. Ale nakoniec som to uhádal bez pokuty. Ale to bolo ešte za starej vyhlášky, keď nebol horný limit stanovený na MMR, Hexy a Prevenary. Po novom by to už neprešlo.

manof
15. feb 2012

@ameanda
Zavolaj na RÚVZ, že čo to ako je, že nestíhaš si to prevziať a že nech Ti to prípadne pošlú ešte raz, keď sa vrátiš.

prevenar
15. feb 2012

@strociatka 😀 nieco na tom bude.

strociatka
16. feb 2012

@manof nahliadla som do Vasej/tvojej web stranky a som plne rozhodnuta svoje deti - jedno nikdy neockovat a druhe viac uz nikdy neockovat. Setrim si financie (zial kto ich dnes ma dost a my uz vobec nie) na pripadnu pokutu a psychicky sa pripravujem na natlak a vojnu s nasou pediatrickou, ktora sama robila v televizi reklamu na Prevenar 😀 (neviem kolko jej zaplatili, ale asi dost). Som vsak zial clovek velmi jemny a nekonfliktny, takze toto budem psychicky niest velmi tazko. Uz 1. 3. 2012 mi budu chciet malicku prvy krat ockovat (uz som vyzsie pisala, ako sme sa vyhli BCG vakcine) a teraz mam dalsiu vyhovorku, zial realnu, ale sak vsetko zle je na nieco dobre. Sme komplet cela rodina chori a na ATB, starsia zo skolky doniesla silny zapal priedusiek, takze poprosim lekarku,ze ockovat rozhodne nie, ale ako postupovat dalej? Ako ju pripravit na to, ze nechcem ockovat vobec a nikdy?

veroveronika
16. feb 2012

🙂....dnes som bola s dcerou na imunologii a lekar sa mi pokusal vysvetlit, ze naozaj sa nemam coho bat, ze malej po ockovani absolutne nic nehrozi...v tom zazvonil telefon...volala mamicka, ktorej dietatko prestalo po hexe hybat nozickami....mnnnooo,,, 😒

kaciatko81
16. feb 2012

ahojte, manof-ovi som uz pisala aj na mail, ale tak aby ste vedeli aj tu. nasa pediatricka najprv vyzerala byt dost pristupna odkladu ockovania. bcg sme nemali, drobec sa narodil maly a mal zltacku, ale to uz som ja vedela, ze ju nechcem, tak mu to aj hned prvy den napisali do zaznamov. pediatricku sme upozornovali hned na zaciatku, ze minimalne do roka-dvoch ockovat nebudeme a potom sa uvidi. ked sme o tom hovorili, ked mal 2m, tak povedala, ze by sa malo ked tak ockovat v neskorsom termine nakolko ja som brala po porode 3druhy antb a maly bol kojeny. ked mal 10t vysla s tym, ze ockovat, tak som odmietla, s tym, ze mal sopliky, ale aj som jej pripomenula o com sme sa bavili. napisala mu to do karty, s tym, ze nabuduce jej to podpiseme. no a teraz sme boli znova, isiel so mnou aj manzel, v zakonoch je zbehlejsi. ukazala nam papier, kde bolo napisane, ze sme si vedomy, ze dieta nie je ockovane a sme pouceni o moznych nasledkoch. a ze v pripade ochorenia budeme znasat nasledky spojene s liecbou alebo nakazenim inych ludi. to bolo len ako ukazka, s tym, ze mi jej podpiseme papier 😀 cisty 😀 a ona to tam asi dopise (celkom mi to nie je jasne ako si to predstavovala). ja som na nu isla jemne, ze nic hlasit nemusi a vlastne ani nemoze, na co sa ona do mna pustila, ze musi, a ze dieta ma narok na vakcinu len podla kalendara, ale ona to nahlasi ked si to neskor rozmyslime, tak na zaklade toho nahlasenia ona poziada a tu vakcinu dostaneme (manzel jej povedal, ze ak k tomu pride, rad to cele zaplati)... manzel povedal, ze keby na mna nezacala zvysovat hlas bol by ticho, ale nakoniec sa do toho obul on, vychrlil zakony, mam pocit, ze jej to prislo vtipne, na co ona vytiahla zakon o umyselnom sireni nakazy... no nepodpisali sme nic, ale ked sme odchadzali tak nam povedala, ze teraz nam to podpisat neda lebo cisty papier jej nepodpiseme, ale nabuduce si to nachysta... takze to cele bude mat este pokracovanie 😖 dufam, ze som nic nedomotala a nezabudla, pisem rychlo, kym drobec spi... pekny den vsetkym

didulka85
16. feb 2012

@kaciatko81 nechces zmenit pediatricku?
Ze podpisat cisty papier... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Asi si myslela, ze ste nejaki menej inteligentni.

nae
16. feb 2012

@kaciatko81 To je riadna teroristka 😠

tamix
16. feb 2012

@kaciatko81 A nepýtala si sa jej náhodou, či neočkovanú populáciu v rómskych osadách považuje za neúmyselné šírenie nákazy? Ja už sa bránim len týmto argumentom, lebo keby to očkovanie bolo ozaj také super, tak by naši neočkovaní rómsky spoluobčania asi neprežili v takom hojnom počte. A nikdy nepočuť o masových úmrtiach na mumps, osýpky, či tetanus v osadách našich spoluobčanov.

luba41
16. feb 2012

@kaciatko81 ja si v poslednom čase čítam epidemiologické správy z RUVZ / trebars z nášho kraja/. A podľa toho si robím obraz. Pozri napríklad východ Slovenska / kde je väčšia populácia oných občanov/, pozri, aké infekčné choroby sa tam vyskytujú.
@tamix 😉

lemge
16. feb 2012

@kaciatko81 nemame nahodou tu istu doktorku? 😕 😀
tato nasa tvrdosijne trvala na tom aby som jej do karty podpisal,ze odmietam ockovanie...samozrejme som nepodpisala. dala som jej na papieri moje vyhlasenie o odmietnuti ock.latok s mojim podpisom,a ona ze potrebuje este aj manzelov 😀 ....tssss ,to kde sme???
a samozrejme nezabudla dodat,ze ona to musi nahlasit.a menovite.... 🙄

a zabudla som dodat:strasila ma ,ze ked jej dojdem do ambulancie so zaskrtom,posle ma osetrit do nemocnice,ze sa nebude s nami pyplat...ze jej nakazim pacientov....
...no nedalo mi dodat:
ˇˇale ved,co sa bojite,ved pacientov mate zaockovanychˇˇ

lemge
16. feb 2012

@kaciatko81 zmenila by som doktorku...ja som tiez tak spravila...ona sa mi sice omluvila na dalsej navsteve,ale jej ospravedlnenie mi nestacilo... 😉

manof
16. feb 2012

@strociatka
Ja myslím, že najlepšie, čo môžeš v BA urobiť, je zmeniť detského lekára na nejakého nenátlakového.
A pre zaujímavosť, ktorá Dr. to robí v TV reklamu na Prevenar 13?

manof
16. feb 2012

@veroveronika
To nemá chybu. Aspoň vidíš, ako tí vakcinacisti bezočivo klamú do xichtu.

kaciatko81
16. feb 2012

@didulka85 @lemge ano, mam to v plane, ale myslim, ze mozem az po 6m, tak to mam este 3 pred sebou 😒 a to na zaciatku vyzerala v pohode, dokonca utrusila, ze ved sa nema ani kde nakazit
@tamix priznam sa, ze potom uz sa s nou vadil manzel a bolo to dost huste, takze nie nepytala som sa. ale asi sa jej spytam, ze ked ja mam znasat nasledky ked maly ochorie a niekoho nakazi, tak kto ich znasa, ked ma dieta nasledky po ockovani... vlastne pardon, nasledky po ockovani mat nemoze 😔
@lemge ja som to do karty podpisala... ale ked manzel argumetoval zakonom o ochrane osobnych udajov, tak mu povedala, ze ved ona nase udaje nikam nechce poslat, a ze ved aj na obcianskom je uvedene meno a priezvisko.

strociatka
16. feb 2012

@lemge viete mi niekto poradit, kde si mozem pozriet nejaky vzor vyhlasenia o odmietnuti ockovania?

strociatka
16. feb 2012

@manof napisem do IP

lemge
16. feb 2012

@kaciatko81 mne povedala,ze musi napisat aj udaje 😖 viem ze nemusi...ale na tom vyhlaseni,co som jej dala,jej aj upozornenie co sa tyka vyjadrenia uradu na ochranu os.udajov 😉

kaciatko81
16. feb 2012

@lemge ale ved ona by ich tam tiez dala, co to napise anonymne a bude tam moj podpis? hlupost... my ideme davat to vyjadrenie dokopy, nemas niekde to svoje? dakujem

lemge
16. feb 2012

@kaciatko81 ja som si to nastudovala na tejto stranke.napr.pozri tu stranu 1006,tam su vzory ako napisat odmietnutie 😉
aj na slobodavockovani je vzor...niekto urcite hodi link...

kaciatko81
16. feb 2012

@lemge ja viem, mam to tu nastudovane, dakujem. chcela som vidiet dalsie uz pokope

petot
16. feb 2012

@strociatka Ak sa bojíš, že to nezvládneš, tak tam choď radšej bez dieťaťa, alebo s manželom (ak ste zladení). Pamätaj, najhoršie, čo sa Ti môže stať, je že ťa zlomia a zaočkuješ 😉 A súhlasím, že nie je dobré chodiť k pediatričke, ktorej sa bojíš.

strociatka
16. feb 2012

@petot asi s manzelom, sme zladeni, ale obaja taki nekonfliktni 😒