Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
22. sep 2011

Štúdia: Deti očkované proti chrípke majú 3x vyššie riziko hospitalizácie kvôli chrípke:
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-deti...

Tajné sterilizačné prísady v očkovacích látkach:
http://www.slobodavockovani.sk/news/tajne-steri...

denduska
23. sep 2011

@majulienka27 podla toho co viem o inych liekoch, a vsimla som si ze to pisala aj Dr. Elekova v diskusii na slobodavockovani.sk, tak staci ak je vakcina registrovana v EU, potom moze lekar poziadat o dovoz a nemal by byt problem. Ja si to aj zaplatim, uz keby len na tom stalo. Takze je to legalne, ostava uz len otazka ci sa mu bude do toho chciet, ale tak to uz zalezi od neho ako osoby.

svetielkoand
23. sep 2011

vcera hlasili v mestskom rozhlase ze koli vyskytu zltacky na skole sa maju vsetky deti dostavit dnes k svojim lekarom na zaockovanie a teraz zase hlasili, ze deti ktore sa dnes neboli zaockovat, maju prist v pondelok do ambulancie doktora Vr... do 14 hodiny 😠 to uz kde sme? 😕

martinba
23. sep 2011

@manof dnes sme si kupili casak Rodina a Zdravie kde mas ten 3 dielny serial o potrebe slobody v ockovani. Neviem ci si to videl, ale je tam uvedena webka www.slobodne ockovanie.sk to asi nejako poplietli nie?

martinba
23. sep 2011

@svetielkoand ako v roku 1968 🙂, co sa tyka ockovania, tak sa vela od tych cias nezmenilo...

svetielkoand
23. sep 2011

@martinba ako strasne by ma zaujimalo, co s rodicmi, ktori sa nedostavia, ja nastastie mam este deti male a ani do skoly ich tu nedam, lebo sa nenaucia slovensky ale romsky (plna dedina vykvetu), ale toto ma teda dozralo

manof
23. sep 2011

@martinba
Jeminenko. To sú dementi. 2x to uviedli dobre, a na tretí krát to takto domrvia?

Síce keď dáš do Googlu "slobodne ockovanie", tak to zobrazí našu stránku ako prvú, no ale takáto haluz, hmmm...

A to ten článok kopírovali zo stránky. Ja teda ozaj neviem, kam dali oči...

manof
23. sep 2011

@svetielkoand
Sa na to vybodni a hotovo.

manof
23. sep 2011

@svetielkoand
To v škôlke v Tvojej dedine hovoria rómsky? Aj učiteľky?

svetielkoand
23. sep 2011

@manof neviem ako hovoria ucitelky ale deti ktore tu chodia do skoly nevedia po slovensky - teda len velmi slabo, v skole je 90% romskych deti, inak rodicia davaju deti do mesta do skoly. Ale to neznamena, ze to maju takto riesit, vyhlasim v rozhalse bububu a vsetci vyplaseni nabehnu deticky naplnit sajrajtom. Co tak naucit deti si casto umyvat ruky a pripadne dezinfikovat priestory?

saminomimino
23. sep 2011

@miliharmi můžu se zeptat jakým tipem vakcíny byla syno čkovaný??Já chtěla dceři dát záškrt tetanus a černý kašel a dr po dlouhém zjišťování řekl že v této kombinaci není možné očkovat,takže nedáváme níc,ale já bych ráda ten černý kašel,děkuji za odpověď 😉

saminomimino
23. sep 2011

@miliharmi děkuji 😵

manof
23. sep 2011

@bug_tom
Dajak Ti zamkli tému, heh.

Ale drzubok celkom dostal na frak.
A zaslúžene.
😉

manof
23. sep 2011

Ako vyhrať ľubovoľnú hádku o očkovaní:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-vyhrat-...

kaciiatko
24. sep 2011

Ahojte!
chcela by som sa spýtať, či aj vy ste mali niečo podpisovať u pediatra ohľadne nesúhlasu s očkovaním. Našej pediatričke prišlo niečo z RÚVZ, no ešte to nevypĺňala a vraj máme prísť do karty podpísať obaja, že teda odmietame očkovanie. Tak že či je to v poriadku.

kaciiatko
24. sep 2011

A ešte jedna vec...viem že niekde vzadu v diskusii jedna pani poslala odkaz na nejaký prípravok/liek/homeopatikum ktoré slúži na vyplavenie škodlivín po očkovaní.Nemáte niekto v pamäti,čo to bolo? Potrebovala by som zistiť pre známych. Ďakujem

blovitc120
24. sep 2011

@kaciiatko Joalis Deimun Activ asi myslíš

hajanka
24. sep 2011

@diid to vazne sa toto deje v USA co si opisala v teme https://www.modrykonik.sk/forum/tema/vaccinatio... ????????????????????? paaaani!
Včera o 05:06

manof
24. sep 2011

@kaciiatko
V očkovacej vyhláške o podpisovaní rodičmi nie je vôbec reč, a už vôbec nie o podpisovaní obomi rodičmi.
Detskej lekárke môžeš povedať, že pre pokoj jej duše jej to podpíšeš Ty (aj to len možno - podľa toho, čo to bude), ale manžela nech do toho nezaťahuje. V prípade, že to bude čokoľvek iné, než jednoduché prehlásenie typu:
"Odmietam očkovanie svojho dieťaťa .... .... očkovacími látkami Infanrix Hexa, Prevenar 13 a Synflorix."
radím nepodpisovať, ale radšej si to zobrať domov a potom to tu prekonzultovať s nami.

manof
24. sep 2011

Český očkovací kalendář by mohl být v budoucnu zcela dobrovolný, tvrdí odborník:
http://www.mediafax.cz/domaci/3288144-Cesky-ock...

asimon
24. sep 2011

Ahojte...pred troma dnami sa mi narodila dcerka...obe sme este v nemocnici...urcite nedavam ockovat BCG vakcinou a neskor nic ine...ked som to tu povedala,pozeraju na mna ako na blazna...ked sa ma jedna stara pediatricka spytala,ze preco,tak som to po inych skusenostiach zahrala do autu,ze mala ma este slabu imunitu...a ona,ze teraz ma najlepsiu imunitu na ockovanie,dalsia sestra,ze musim ockovat,lebo teraz babo najmenej mykne plecom,dalsia sestra,ze teraz je vsade kopec tubery,ci to viem a ze vraj chcu zrusit toto ockovanie,comu ona nechape a uz roky sa dava ockovat proti chripke a aj deti svoje...ze na vsetko,na co je vakcina,treba ockovat...
Ludia je mi z tychto nazorov zle...musim si malu uchranit za kazdu cenu...

jonas17
24. sep 2011

@asimon držím ti palce, prajem pevné nervy, veľa síl na odolávanie a vytrvaj vo svojom odhodlaní, len si stoj za svojim!a gratulujem v bábätku 😵

sirinka
24. sep 2011

@asimon ooo ja viem ake je tazke v tomto obdobi, ked sa clovek taaak tesi s babatka a zaroven nim lomcuju hormony, vzdorovat takemu natlaku, ale drzim palce a najlepsie je hned v uvode utnut akekolvek debaty o ockovani, proste je to tvoje rozhodnutie a hotovo....
ja som asi fakt mala stastie na personal, nikto to neriesil, navyse malinka mala aj nejake predbezne diagnozy, tak asi ani nechceli hned do toho sturat....

asimon
24. sep 2011

@sirinka presne hormony a citlivost a velke bolesti po sekcii...urcite si malu z ruk nedam...ale citim sa ako kriminalnik...urcite vas budem informovat ako sme dopadli...

manof
24. sep 2011

@asimon
srdečne blahoželám k prírastku do rodiny.

Mala si sa tej MÚDr.ej ťavy spýtať, že či je očkovaná proti
a) žltej zimnici
b) cholere
c) brušnému týfusu
d) malárii
e) rotavírusom
f) moru
g) antraxu (sneti slezinovej)
h) meningokokom
i) pneumokokom
j) hemofilom
k) mumpsu
l) respiračnému syncyciálnemu vírusu
m) ovčím kiahňam

Dám ruku do ohňa za to, že ani jedno z vyššie vymenovaných 13 očkovaní nemá.

Ďalej: TBC je u nás už dlhý čas na ústupe o rádovo desiatky percent ročne. Tá baba očividne nie je v obraze.

Pokiaľ sa domnieva, že teraz má bábo tú najlepšiu imunitu na očkovanie, tak ju požiadaj o to, aby to exaktne dokázala - nie nejakými všeobecnými frázami a štatistikami, ale konkrétne v prípade Tvojej dcérky tu a teraz. Stavím sa, že po tejto požiadavke bude v koncoch.

Držím palce, aby ste odišli z nemocnice živé, zdravé a bez očkovania.

diid
25. sep 2011

@hajanka Myslim, ze to neni len v usa ale vo vacsine krajin kde je ockovanie povinne, vsetko je biznis. Poznam ludi co pracuju vo firmach ktore vyrabaju lieky na rakovinu, infarkt atd. maju sa tam ako prasata v zite od upratovaciek po manazerov, vseliake bonusy, extra platene nadcasy, zadarmo skolka pre deti, kupony v hodnote par stovak dollarov na zakupenie liekov, akcie kazdy mesiac, tam sa robi na 3 smeny cize vkuse, ale raz do mesiaca tusim zatvarju tovaren na udrzbu, vtedy maju vsetci prist namiesto prace na nejaky piknik alebo si pozicaju velku lod a idu na par hodin sa plavit po oceane za to maju zaplatene ako pracovny den.

diid
25. sep 2011

@manof pravda, ked podla nej ma najlepsi imunitu dieta hned po narodeni, preco kazu zenam nevychadzat s dietatom von par tyzdnov aby neochorelo, a treba umyvat ruky za kazdym co sa ho dotkne?

asimon
25. sep 2011

@manof dakujem za blahozelanie aj rady...
Ja mam pocit, ze s niektorymi ludmi sa hadat neoplati...maju svoje utkvele predstavy a nazory,ktore zmenit by bolo asi pod ich uroven...a presne jeden ich nazor,zaroven vyvracia ich druhy...a to svedci o vsetkom...
Urcite odideme bez TBC,inac to ani nemoze byt... 😉

dankakk
25. sep 2011

@asimon blahozelame k bábätku🙂 ja som každej smene sestriciek dookola opakovala, nech nezabudnú, že malého dávam ockovat neskôr (nikdy), a kazdy den detskej lekárke, nech na to nezabudne. A ked som bola na prime, tiež som im vravela, že chcem odklad- vraj na čo je to dobre? ... Tak som im vysvetlila, že je podla mna skoro pichat do 4dnoveho baba... nechapali... No a odišli sme neocko, s tým že zapísali do správy, že som žiadala odklad ockovania. Hlavna vec že mi dr.pri prepustani vravela, že by mi ho aj tak nezaockovala, lebo bol vyhadzany okolo pusinky-mal to dost silne. Inak vtedy ma dost nahnevali, ale nemala som silu to riešiť, lebo mu pichli nejake kortikoidy na to a vobec ma o tom dopredu neinformovali, neviem, asi mali, nie?