Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
14. nov 2012

@zigzag no len neviem ci by niektory rodic ak by mu povedali vsetku pravdu o zlozeni, neziaducich ucinkoch a navyse aj nieco o ne/ucinnosti atd, ci by to vobec niekto dal ockovat 😅

balculienka
14. nov 2012

keby ludia vedeli ake humusi sú v tych vakcínach .. ťažké kovy atd nikdy by nedali svoje dieťa očkovať a očkovanie by bolo dobrovoľné tak ako v anglicku, my na slovensko nemáme moc na výber..

evicka_po
14. nov 2012

@hajanka ale nato sa nemozes pozerat tak, to by si potom nemohla zobrat ani jedinu tabletku, sirup, musela by si odmietnut akukolvek liecbu. Nehovoriac o tom, ze keby sme vedeli ake zlozenie maju povedzme cestoviny, maso, voda tak by sme vsetci museli zit iba z lasky...

zigzag
14. nov 2012

@evicka_po podla mna nema vyznam,lebo ked si pozries grafy, tak vsetky choroby zacali klesat davno pred tym ako sa zaviedlo ockovanie, a kym sa volakedy ockovalo serom z kravskych kiahni a destilovanou vodou, tak dnes je v tom hllinik a formaldehyd a geneticky modifikovane virusy, ktore kultivuju na rakovinovych bunkach, a ked sa nad tym zamyslim, tak ako moze tato "zmes "pomoct mojmu dietatu k zdraviu???? ako z negatavnych veci nikdy nebude vec pozitivna, to nie je matematika, a skusat to nebudem..... si myslim,ze bolo uz dost obetnych barankov, ktori to potvrdili....

zigzag
14. nov 2012

@hajanka ani jeden, preto nehovoria ved vieme,,,, 😉

hajanka
14. nov 2012

@evicka_po ale mozem, ja si totizto aj 20x premyslim (min.) ci nejaku tbl vobec vemem alebo nie (nebrala som ani nepamatam), na rozdiel od tych, ktori ich papaju ako cukriky (aaaach, pichlo ma v boku, dam si nurofen 😉 jaaaj diata place urcite ho nieco boli, dam mu panadol, oooh teplota 37,8 boze musim skantrit tu tepltou... a pod)
neporovnavaj cestoviny, maso a pod. s vakcinami a liekmi lebo tam je rozdiel obrovsky, do tejto temy zachadzat nechcem, nema to zmysel, kto nechce pochopit nepochopi

eaka
14. nov 2012

@evicka_po Chcela som kliknúť like až po poslednú vetu.. 🙂
Je veľmi nepríjemné, že povinnosť očkovať vlastne vyplýva asi z toho, že "keby to nebolo povinné, nikto by neprišiel", to sú proste také výmysly, ako keď tvrdili, že ak sa zakáže fajčenie v baroch, tak do nich prestanú ľudia chodiť, no na západe sme mali krásny príklad, že neprestali a samotní fajčiari tento krok v konečnom dôsledku uvítali...
Ako som už však raz písala, vlastne na tom nie sme tak zle, hoci zaplatíme pokutu, čo sa nám prieči, ale vezmú nám deti do škôlky, nezavrú nás do basy, neodoberú tie horobilné sumy v podobne rodičovských príspevkov a pod...

eaka
14. nov 2012

"horibilné", samozrejme.. 🙂

eaka
14. nov 2012

@evicka_po Podľa mňa je obrovský rozdiel podstupovať riziko NÚ pri akútnom ohrození nej.chorobou ako podstupovať toto riziko PREVENTÍVNE v akejsi pomyselnej, a pritom neúčinnej, ochrane proti akémusi zveličovanému nebezpečenstvu napríklad pred pár rokmi bežných detských chorôb (bežné, kým nebola vymyslená vakcína), ktorých prekonanie má pre človeka vyššie benefity, ako napchať sa ťažkými kovmi a inými gebuzinami (a nebodaj následne aj tak ochorieť)
😉

evicka_po
14. nov 2012

iste, je to rozdiel ked uz musis a ked "nemusis". myslim, ze sa ale nehodneme v zasadnej veci a to je ta, ze keby sme prestali vsetci ockovat, tak zrazu by tu bola realna hrozba zaskrtu, obrny atd.potom by sa trosku pohlad na vakcinu mozno zmenil. Co sa tyka tych cisel....neviem, pred 100 rokmi bol iny pohlad na diagnozu, ani neboli moznosti spravnej diagnostiky, plus charakteristika chorob bola ina. To co najdes dnes v kolonke povedzme cierneho kasla v roku 1920, vobec nemuselo byt realne cislo. To su take cisla, na ktorych sa podla mna neda zakladat cela teoria. A to podotykam ani za a ani proti očkovaniu. tie cisla sa daju chapat tak, ako to komu vyhovuje...

evicka_po
14. nov 2012

a osypky by som nevidela celkom ako neskodne ochorenie...ani zaskrt, ani obrnu, ani cierny kasel pre malicke babo, ani hep.B, aj ked by bolo lepsie ockovat to neskor, nie uz dojča...

inguna
14. nov 2012

Ja som dala svoje deti zaočkovať. Nemyslím si však, že je správne, keď dávajú mamičkám na výber, či sa dá bábo zaočkovať proti TBC. Aspoň som počula, že je to dobrovoľné. Možno v Ba TBC nie je, ale tu na východe je v každej cigánskej osade. Aj moja kamarátka preto odišla zo školy ako učiteľka, pretože na škole mali TBC. Priebeh choroby potom určite nebude taký vážny.
Tiež poznám prípad mamičky, keď sa jej dievčatko narodilo pred 2,5 roka. Neviem či boli vtedy blbé vakcíny, alebo čo, ale decká mali pod pazuchami zdurené uzliny, a to malé dievčatko má nejaký syndróm periodickej horúčky, a asi to bolo vyvolané očkovaním.
Ja nemám negatívne skúsenosti z povinného očkovania.

eaka
14. nov 2012

@evicka_po Evička ako dlho sa tejto téme venuješ? Pretože keby si mala minimálne túto tému prelúskanú, tak toto by si nenapísala... napríklad takú obrnu vakcína skôr spôsobuje, ako jej predchádza... tým, že sa očkuješ proti obrne, tak si skôr jej riziko zvyšuješ, ako sa pred ňou chrániš...
záškrt, pokiaľ viem, klesol dávno pred zavedením očkovania, je to choroba chudoby...áno, sme chudobná krajina a prepadáme sa stále hlbšie a hlbšie.. možno potom očkovanie by malo nejaký zmysel, ale to by v prvom rade muselo byť účinné a v druhom, byť účinné aj pri tele bez adekvátnej výživy a životných podmienok, ktoré v chudobe asi nenájdeš..také telo skôr zvyšuje šancu, že sa prejavia tie nú vakcíny.. a neviem, kto si v takej chudobnej situácii bude mcôť dovoliť liečbu alergie (v tom najlepšom prípade) až cukrovky či rakoviny..

eaka
14. nov 2012

@evicka_po Keby si osýpky a čierny kašel prekonala ako dieťa, tak by si svoje dieťa proti nim ochránila v tej dobe, keď by preň boli rizikové, svojim materským mliekom...
a tú hepB prosím Ťa kde to dieťa dostane??

evicka_po
14. nov 2012

Ja mam kamaratku, detsku lekarku, mali sme neraz vymenu nazorov co sa ockovania tyka. Napriek tomu, sme stale v kontakte 🙂 no, teraz sa jej narodilo babo a bola som samozrejme zvedava, ci ju dala ockovat proti TBC. Cakala by som od nej, ze povie, ze samozrejme, ale nebolo to tak. povedala sice, ze da ockovat, lebo obaja su lekari, ale az neskor, po zakladnom ockovani. Tak sa pytam: preco ostatne mamicky este pred rokom a pol nemali taku moznost a zrazu je to prijatelne?? Este pred rokom a pol by urcite polozila zivot zato, ze je potrebne dieta ockovat take malicke. Dnes, ked to nieje povienne, zrazu staci po roku?

eaka
14. nov 2012

@inguna z vakcíny proti TBC končia deti na pľúcnom odd a berú silné antituberkulotiká, či ako sa tomu hovorí, a môžu byť len rady, keď im rana len dlhodobo mnoho mesiacov hnisá, v horšom prípade im to treba vyoperovať a v ešte horšom skončia na onkológii, tam by si sa asi so svojim dieťaťom nájsť nechcela.. ale dôležité je vedieť si porovnať reálne riziko... ak niekto po zvážení situácie príde k presvedčeniu, že hrozba tbc je vyššia ako hrozba nú vakcíny, nech očkuje.. avšak tuším pri TBC je rozdiel aj v inom, totiž že vakcína nie je proti p+úcnej forme tbc a to je tá, ktorej sa všetci boja, že dostanú, keď ich v mhd okašle cigán...

eaka
14. nov 2012

@evicka_po Áno, zrazu stačí po roku, lebo WHO povedali... aj vírusy sa riadia tým, čo povie WHO.. 😉

inguna
14. nov 2012

@eaka Ja neviem aké vakcíny dostanú deti. Ale ja mám dve deti, a očkovanie bolo v poriadku.

evicka_po
14. nov 2012

@eaka k hep.B som dala poznamku ze ockovat pubertaka...to uz dostat moze. a teoreticky aj z telesnych tekutin, ale to mi pride ako velmi mala sanca (nakroman+ infikovany hep. + Šmari striekacku do pieskoviska + do nasho pieskoviska...).

evicka_po
14. nov 2012

@inguna ja musim povedat, ze tiez som nemala nejak zle skusenosti s ockovanim, bala som sa velmi, ale bala som sa aj neockovat. Zatial sice stale nemam tretiu davku penumokokov a velmi zvazujem co dalej. MMR dostane az pred nastupom do kolektivu...

inguna
14. nov 2012

pneumokokovú vakcínu moje decká nemali.

kaja73
14. nov 2012

@evicka_po teraz je strasne IN hovorit o ihlach v pieskovisku. realita je vsak ze:
1-pokial viem minimalne na SK nebol zaznamenany ani jeden pripad takehoto prenosu infekcie.
Je to proste ozaj rarita takto sa nakazit. Ano deti sa uz pichli,ale prenos sa nekonal.
2-robila som s fetakmi a hep B mal maloktori z nich-oni maju vacsinou hep.C a na tu vakcina nie je.

lucy1311
14. nov 2012

ahojte baby, neviete mi nahodou poradit nejakeho pediatra v NR, ktory je proti povinnym ockovaniam? IP ... dikes!

hajanka
14. nov 2012

@lucy1311 ahoj, napis na @prevenar a vstup do sukromky, niekto sa mozno najde kto bude vediet poradit

zigzag
14. nov 2012

@evicka_po no obrna sa na slovesnsku nevyskytuje uz poriedne dlho, to co vidis v telke nie je obrna proto ktorej sa ockuje, teda nie virusova, ale obrna z pridusenia dietata pri porode, a ak neaka virusova sa vyskytne v indii je to preto,ze ockuju podvizivene deti zivou vakcinou....

...a co sa tyka diagnostiky, ta je to presne opacne, ked vidia,ze choroba sa vyskytuje aj napriek plosnemu ockovaniu napr polio-obrna, tak to premenovali na nieco uplne ine, znizili neake % poskodenia a maju novu chorobu, takze je to hra s cislami, a oni manipuluju ludmi, rovnako,pocula sa volakedy o rorarovirusoch,ked si bola mala?, pneumokokoch, ale pozor na klieste???? je to len huhuhu a dajte sa ockovat, a ked nahodou sa obiavi neaky vedlajsi ucinok,tak to bude milion nych veci,ltore to mohli sposobit, ale s 10000% istotou ti kazda lekarka povie, ze z ockovania to nie je,,,,

lucy1311
14. nov 2012

@hajanka ahoj, kde mám napísať? Nejak som to nepochopila 🙂

lucy1311
14. nov 2012

@hajanka uz som na to dosla dik :D

hajanka
14. nov 2012

@lucy1311 napis IP prevenar-ovi on ta prida k nam do skupiny, skupina je sice sukromna, ale vstup je volny pre kazdeho kto ma zaujem sa bavit na temu neockovania, najdes tam od navodov a pomoci pri odmietnuti, skusenosti s lekarmi, skusenosti s nez. ucinkami, rozne argumenty, clanky, odkazy, videa, prevenciu, porovnanie ocko a neockovanych deti, diskusie o zdravi a vitaminoch podporujucich prirodzenu imunitu

prevenar --> https://www.modrykonik.sk/fotoblog/prevenar/
staci mu poslat IP

evicka_po
15. nov 2012

@zigzag ano, obrna sa u nas nevyskytuje velmi dlho. otazne je ci by to tak ostalo aj keby sa prestalo ockovat. Minule som pocuvala jedneho doktora, ktory povedal, ze je predpoklad, ze by sa mohla obrna eridovat do 5 rokov a zastavit sa ockovanie.

Vidis, ako je to s tymi cislami...je to velmi relativne a kazdy s nimi operuje tak ako mu to vyhovuje. lekari ukazu tu cast, od kedy sa zacalo ockovat, aktivisti ti ukazu hlavne tu cast pred očkovanim. Tazko povedat aky vyvoj by mala dana choroba keby sa neockovalo. Klesli pocty mrtvych, ale mohli za zastavit niekde inde ako pri nule bez ockovania. A to by sme pre naše detičky tiež určite nechceli. Neda sa na zaklade tych cisel v podstate nic dokazat, lebo uz sa nikdy nikto nedozvie aky by to malo priebeh bez ockovania.

Je to pravda co pises o tom, ze sa tak mnoho hovori o ochorenia, proti ktorym sa ockuje a pritom nas vsetkych ohrozuje tolko inych chorob. Aktivista ti povie ze je to natlak, lekar ti povie, ze sa o tom hovori preto, aby sme tomu rpedisli ockovanim. Zase dve strany jednej mince...

A tak ako lekari bagatelizuju nez.ucinky, aktivisti vidia v kazdom jednom probleme ockovanie.

Vsetko su to krajnosti, tomu sa podla mna treba vyhnut v kazdom pripade.

pectore
15. nov 2012

Klesanie chorobnosti začalo pred zavedením vakcín – a to vďaka zvýšenej hygiene, lepšej životnej úrovni či strave.

- Zlepšenie hygieny , starostlivosti či výživa malo nepochybne vplyv na ústup chorobnosti. Takisto vzrástol rozvoj antibiotík a liečebných metód ktoré spôsobili, že ochoreniam nepodľahlo toľko ľudí. Vďaka týmto vymoženostiam začalo číslo populácie rásť hoc sa paradoxne znížila pôrodnosť.... S toho logicky vyplýva : prežije viac ľudí..... v pomere sa menej ľudí narodí to znamená že ľudia choroby prežívajú stávajú sa imúnnymi a chorobnosť klesá...keďže je menej narodených deti a riziková skupina je menšia. Na grafe je priklad s osypkami .

Môžete si všimnúť , že chorobnosť klesá a stúpa ...v niektorych bodoch ma ja nizke hodnoty no bez ockovania mala vzdy tendenciu sa vratit..... až po zavedení vakcíny začína definitívne a dlhodobo klesať...

Pri tomto fakte si treba uvedomiť ,že napríklad výskyt chrípky či iných respiračných ochorení neklesol hoc sa zvýšila hygiena a zlepšila sa životná úroveň...., (neočkuje sa nimi plošne...pretože sú to sezónne ochorenia a menia sa... na každé obdobie treba vakcínu s iným typom chrípky...podľa výskytu a rozšírenia....) lenže spôsob nákazy je približne rovnaký ako u iných vysoko nákazlivých chorôb.

Uvedieme si aj pár príkladov :
Veľká Británia a Japonsko znížili používanie vakcíny proti čiernemu kašľu. Výsledok na seba nenechal dlho čakať.

Veľká Británia pokles nastal v 1974 ... V roku 1978 nasledovala epidémia pri ktorej bolo nakazených viac ako 100 000 obyvateľov s toho 36 umrelo.

Japonsko : pokles v zhruba v rovnakom čase ako to bolo u Británie. Zo 70% preočkovanosti (339 prípadov bez úmrtia) na 20%-40% preočkovanosť na 13 000 prípadov a 41 úmrtí v 1979.