Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
14. jan 2011

Kde sa stala chyba?

Hlavný hygienik SR Gabriel Šimko tvrdí, že očkovanie proti chrípke potrebujú hlavne (okrem iných) cukrovkári:
http://www.pluska.sk/zdravie/ako-nepodlahnut-ep...

Avšak chorvátsky lekár, ktorého pacient zomrel na prasaciu chrípku napriek očkovaniu, tvrdí, že uňho cukrovka spôsobila neúčinnosť očkovania:
http://www.pluska.sk/zdravie/zomrel-prasaciu-ch...

Iný kraj - iný mrav?

manof
14. jan 2011

ja mám dosť:
údaje o úplnom zložení lieku údajne nepodliehajú Zákonu č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám:
http://www.sukl.sk/buxus/docs//O_nas/Poskyt_inf...

Dokonca ani závery klinických skúšok nie sú verejne prístupnými informáciami!!!!!!!!!!!!!!

vodicka75
14. jan 2011

@manof, alebo moznost 3, kedze bol oslabeny uz prebiehajucimi ochoreniami, tak "oslabeny" virus chripky z vakciny ho chudaka dorazil :(

bambi2
14. jan 2011

@manof nepichol si aj on jednu??? a trpi nejakymi vedlajsimi ucinkami??? 😀 😀 (myslela som Simka)

bambi2
14. jan 2011

tu je este jeden clanok co dnes vysiel... http://www.zzz.sk/?clanok=9646
neviem ci ste ho citali...

boddez
14. jan 2011

Pramene o očkovaní
http://www.whale.to/vaccines/damaged.html
„Mojou „agendou“ je hovoriť pravdu. Ako ten fakt, že podľa štatistík Centers for
Disease Control (CDC) došlo v USA každoročne od roku 1990 k celým 800 000 očkovaním
vyvolaných poškodení.“ (Leonard Horovitz)
Americká vládna National Vaccine Injury Compensation Program (NVICP)
vyplatila vyše 724,4 milióna dolárov rodičom očkovaním poškodených a zabitých detí... Od
roku 1988 NVICP registruje vyše 5000 petícií, vrátane 700 pre vakcínami zapríčinené úmrtia,
a je tu tiež vyše 2800 zatiaľ nerozhodnutých prípadov úmrtí a poškodení, ktoré budú
potrebovať roky na vyriešenie. (NVICP, Health Resources and Services Administration)
„V roku 1982 stáli vakcíny 23 dolárov na dieťa. Do roku 1992 vzrástli náklady na
244 dolárov, čo je nárast o vyše 1000%!“ (William Douglas MD)
Hassan W., Oldham R. Reiter´s syndrome and reactive arthritis in health care
workes after vaccination. British Medical Journal 1994; 309:94
Pediatric Bulletin, http://home.coqui.net/myrna/virus.htm
„Choroby spôsobené Hemofilus influenze typu b (Hib) v bezprostrednej následnosti
po očkovaní“ (Pediatrics, vol. 85, č. 4 časť 2, apríl 1990, str. 698-704): „Znepokojením
s používaním terajšej vakcíny HIB bolo ponaučenie, že výskyt invazívnych chorôb
zapríčinených H influenze typu b v bezprostrednej následnosti po očkovaní narástol; túto
myšlienku podporuje evidencia z niekoľkých prameňov.“ V jednej kontrolnej štúdii boli 4
deti hospitalizované do týždňa po očkovaní; počet invazívnych chorôb bol 6,4 krát vyšší ako
pôvodný výskyt u nezaočkovaných detí.
„Akútna encefalopatia s následným trvalým poškodením mozgu alebo úmrtím
asociovaná ... vakcínou proti osýpkam ...“ Pediatrics, vol. 101, č. 3, časť 1, marec 1998,
strany 383-387: Táto štúdia rozoberá prípady 48 detí vo veku 10 až 49 mesiacov, ktoré boli
takto postihnuté. Osem detí umrelo, ostatné postihla mentálna regresia a retardácia, motorické
a senzorické poruchy a nekoordinácia pohybov. Záver: „Tieto prípady nás poučujú, že
jestvuje priama súvislosť medzi vakcínou proti osýpkam a encefalopatiou, ako zriedkavá
komplikácia imunizácie proti osýpkam.“ /Poznámka ohľadom zriedkavosti: Obrovské
množstvo reakcií na vakcíny sa nikdy nezahlási a viac ako tisíc poškodení vakcínou, ktoré
boli zahlásené nespĺňajú veľmi úzke kritériá VAERS/FDA (niekoľko špecifických
symptómov musí nasledovať vo veľmi krátkom časovom intervale, aby boli považované za
symptómy spôsobené vakcínou), a tieto neboli zahlásené ako poškodenia vakcínou do
vládnych tabuliek. Nezávislé štúdie (napr. štúdia Georgetownskej univerzity „Wakefield“)
zaznamenávajú tisíce prípadov poškodení po očkovaní proti osýpkam./
„Vakcinácia proti čiernemu kašľu. Účinnosť versus riziká“, The Lancelot, vol. 1, 29.
január 1977, str. 234-7: „Nepriaznivé reakcie a neurotoxické následky vakcinácie boli pevne
dané do súvislosti s petrussis (čierny kašeľ) vakcínou 79 zo 160 prípadov. Bola pozorovaná
šoková reakcia a cerebrálne poruchy, vo väčšine týchto prípadov nasledovali kŕče,
hyperkinézia a mentálne poruchy. Autori z toho vyvodzujú: „Zdá sa, že väčšina nepriaznivých
reakcií sa nehlási a že mnohé sa prehliadajú ... jestvujúce národné a medzinárodné nariadenia
(predpisy) pre epidemiologický dohľad (dozor) a posudzovanie sú neadekvátne. Tvrdenie
oficiálnych štruktúr, že riziká z čierneho kašľu prevyšujú riziká z vakcinácie, je otázne, aspoň
v Británii.“
„Tetanus toxid vaccination“ by Dr. Kris Gaublomme:
Počet ochorení na tetanus je v priemyselných krajinách veľmi nízky. Napríklad
v USA sa vyskytuje len okolo 50 prípadov za rok, v Nemecku 17. Úmrtnosť sa pohybuje
medzi 33 a 20%. Výskyt je vyšší v tropických krajinách a zlých hygienických podmienkach.
Úmrtnosť je 135 krát vyššia v rozvojových krajinách. V týchto krajinách hrá veľmi významnú
úlohu tetanus u novorodencov. Väčšina prípadov je spôsobená použitím špinavých, hrdzavých
nástrojov pri prestrihovaní pupočníkovej šnúry novorodenca. (Pozn.prekl. – v týchto
prípadoch však žiadne očkovanie nepomôže)
Efektivita
Profilaxia proti tetanu je postavená značne teoreticky, predovšetkým je tu praktická
otázka, keďže je známe, že choroba samotná nevytvára imunitu. Ak táto choroba nemôže
vyvolať ochranu, ako to môže dokázať vakcína?
Vieira (Viera, Dunne, Summers: Cephalis tetanus in aj immunizet patient. Med J
Austr. 1986, 145: 156-7) oznamuje toto: „Táto minimálna ochranná úroveň je náhodná a nie
je garanciou bezpečnosti pre jednotlivého pacienta.“
Výhody rutínnej vakcinácie môže byť spochybnená na základe údajov zverejnených
Peebles (Peebles t.c.; e.a.: Tetanus-toxid emergency boosters.“ A reappraisal NEJM, 1969,
280/11: 575-81)Svoju analýzu zakladá na 235 prípadoch ohlásených v USA v roku 1966. 34
z týchto prípadov sa prihodilo v rannom detstve a „podľa všetkého väčšina bola neonatálna
a nemohla byť preventívne ochránená očkovaním jednotlivého dieťaťa.“ Peebles hodnotí
riziko nakazenia sa neočkovaného človeka tetanom ako 1 : 300 000. Prechádzanie ulice na
ceste do práce je viac život ohrozujúce.
V priebehu 2. svetovej vojny umrelo na tetanus 5 amerických vojakov. Jeden bol
úplne imunizovaný, ostatní čiastočne. Aj z tých, ktorí nákazu tetanom prežili bolo 50% úplne
imunizovaných a 50% čiastočne. V priebehu tej istej vojny Britská Armáda zaznamenala 22
prípadov tetanu, polovica postihnutých umrela; všetci z mŕtvych boli čiastočne imunizovaní.
Ústup prípadov tetanu medzi rokmi 1950 a 1974 z 2,2 na 1,1 prípadu na 100 000 obyvateľov
nie je len výsledkom vakcinácie; hlavnú rolu tu zohrala mechanizácia poľnohospodárstva
a iné zmeny v živote obyvateľstva. (Dittmann, „Atypische Verläufe nach Schutzimpfung.“
Johan Ambrosius Barth Leipzig, 1981; 156)
Bezpečnosť
„Od začiatku vývoja vakcín hrali úlohu infekcie a intoxikácie vyvolané chybami
výroby vakcín. Vzhľadom na technické zlyhania, čiastočky tetanu, ktoré zostali v očkovacej
látke spôsobili ochorenia a úmrtia ... Používanie určitých zemín vyvolalo nutnosť, že
koncentrácia formaldeínu je nepostačujúca, takže zostávajú nedetoxidované toxidy. .
(Dittmann, „Atypische Verläufe nach Schutzimpfung.“ Johan Ambrosius Barth Leipzig,
1981; 157)
Celkové (Generálne) reakcie
Nie sú tak zriedkavé, ako sa bežne predpokladá. Sisk (Sisk, Lewis; Arch Envirom
Health, 1965; 11:7,34) popisuje 4 generálne reakcie s 1 fatálnou ako výsledok 500DT
vakcinácií.
Alergie
Alergické reakcie po tetanovej vakcíne sa udiali vzhľadom na hypersenzitivitu na
niektoré zložky vakcíny. Nekladieme na zreteľ len tetanový toxid, ale aj na také aditíva ako sú
hydroxid hlinitý, formaldehyd a thiomersal (organická soľ ortuti).
Neurologické reakcie
Neurologické reakcie boli pozorované pri 1,4 milióna očkovaniach. (Dittmann,
„Atypische Verläufe nach Schutzimpfung.“ Johan Ambrosius Barth Leipzig, 1981; 161)
Periférny nervový systém je napádaný častejšie ako centrálny nervový systém.
Alternatívy prevencie
Je absolútne nesprávne a krátkozraké predstavovať očkovanie ako jedinú mysliteľnú
prevenciu proti tetanu. Infekcia nastáva cez poruchy kože alebo sliznicové bariéry. Treba
preskúmať potenciálne nebezpečenstvo, či rana nedošla do styku s infikovanou matériou
(konský trus, prach). Veľmi dôležitým opatrením je dôkladné vyčistenie rany. Každá rana by
sa mala nechať voľne krvácať, tým sa odstránia baktérie a infikovaná látka z rany a dodá sa
kyslík prostredníctvom prúdu krvi. Je profesionálnou chybou infikované rany zašívať. Majú
sa nechať otvorené na vzduchu, kým nie sú úplne čisté, kým sa zošijú. Iným veľmi
jednoduchým a efektívnym oparením je aplikácia peroxidu vodíka, ktorá ochraňuje pred
tetanovým ochorením z otvorených rán. Jedinou výnimkou sú drobné bodové poranenia, pri
ktorých peroxid vodíka neúčinkuje.
Záver
Drvivé množstvo literatúry o tom, že vakcína s tetanovým toxínom spôsobuje
vedľajšie účinky a závažnosť týchto komplikácií činia nemožným podceniť ich účinky
a tvrdiť, že sú ojedinelé a neškodné. Činiť tak, znamená len demonštrovať nedostatok
vedomostí o dotyčnej literatúre.
Cunningham, Brindle a iní trvajú na tom, že treba mať pri sebe adrenalín, keď sa
podáva tetanový toxid, to potvrdzuje, že očkovanie je v skutočnosti život ohrozujúci
medicínsky zásah, aj pri zjavne zdravých jednotlivcoch. To hovorí samo za seba. Riskovať
niečí život zásahom, ktorý je pravdepodobne neefektívny, aby sa vyhlo chorobe ktorá
pravdepodobne nikdy nenastane, nie je v súlade s medicínskou praxou. Všetko, čo je treba
v svetovom meradle urobiť pre to, aby sa vyhlo väčšine prípadov tetanu sú čisté nástroje na
prestrihovanie pupočníkovej šnúry novorodenca. Informácie, mydlo a peroxid urobia oveľa
lepší kus roboty ako očkovanie proti tetanu.
„Autizmus 2001: Tichá epidémia (The Silent Epidemic“), F. Edward Yazbak, MD,
FAAP.
Celý rok 2001 bol plný noviniek o kontraverznosti vakcíny MMR (proti osýpkam,
mumpsu a ružienke), diskusií o enormnosti prepuknutia autizmu a ich dopad bol minimálny.
Vo Veľkej Británii vláda venuje viac peňazí a enormne viac času obhajovaniu MMR vakcíny
a ničeniu ich kritikov než aktuálnemu skúmaniu prípadov a nárastu výskytu autizmu.
Realitou je že naposledy publikovaný výskyt autizmu vo VB 1 z 324 (Journal of the American
Academy of Child and Adolescent Psychiatry, volume 39, p 694), práve tento týždeň
novelizovaný na 1 zo 166 podľa Medical Research Council (MRC). Národná autistická
spoločnosť práve zistila, že 1 zo 110 detí do 11 rokov má autizmus.
Autority v oblasti očkovania napriek tomu tvrdia, že ohlásený nárast nesúvisí
s používaním vakcíny MMR, ale neposkytli žiadnu inú rozumnú príčinu.
Podobný nárast vzniku autizmu hlásil aj európsky kontinent. Švédska štúdia z roku
1993 od Ehlersa a Gillbergavzistila hodnotu 71 na 10 000 (1 zo 141) u detí s IQ vyšším ako
70. Fínska štúdia skúmala autizmus v severných provinciách zistila štvornásobný nárast
výskytu autizmu od roku 1979 do roku 1994 so súčasnou hodnotou 1 zo 483 5-7-ročných detí
(European Child and Adolescent Psychiatry, vol. 9, p 162).
Podľa správy Department of Education Kongresu USA, prípady autizmu medzi
deťmi vo veku 6-21 sa ročne zvyšujú priemerne o 25%.
Pôsobivá štúdia o otruti, do ktorej sa pustila skupina obetavých rodičov v New
Jersey ... si zaslúži našu pozornosť a ... a podporuje originálnu Redwoodovu teóriu
o poškodeniach spôsobených ortuťou. Teraz vysvitlo, že CDC tiež uverejnila štúdiu, ktorá
naznačuje isté súvislosti medzi ortuťou vo vakcínach a poruchami neurologického vývinu
u bábätiek.
Zvláštna komisia Inštitútu medicíny (IOM) usporiadala híring o ortuti a autizme,
a odporučila odstrániť thiomerosal (organickú soľ ortuti – pozn. prekl.) zo všetkých vakcín
pre deti. Americká akadémia pediatrov (AAP) a CDC tiež odporučila program pre vakcíny
bez ortuti. Všetky tri organizácie veria, že obsah ortuti vo vakcínach v skutočnosti nespôsobili
poškodenia deťom.
„Autizmus“, by Dr. Viera Schreibner a Bronwyn Hancock BSc., febr. 2001
Nie je dokumentovaná len súvislosť medzi autizmom a MMR vakcínou, ale aj
súvislosť s inými vakcínami, ako DPT (záškrt, čierny kašeľ, tetanus) a polio (detská obrna).
Poznáme aj prípady, keď sa v dieťati rozvinul autizmus po očkovaní proti hepatitíde A a po
očkovaní proti hepatitíde B.
Je dôležité poznamenať, že jediná štúdia, ktorá tvrdí, že sa nenašla súvislosť medzi
MMR vakcínou a autizmom bola vytvorená výrobcom vakcíny.
Mnohé farmaceutické koncerny prestali vyrábať vakcínu DPT (záškrt, čierny kašeľ,
tetanus) v dôsledku súdnych rozhodnutí, ktoré priznali rodičom finančnú kompenzáciu za
poškodenie vakcínou (F.C.Sitzmann: Očkovanie – aktuálne doporučenia, Mníchov 1998).

z.vrablova
14. jan 2011

je preockovanie dospelych povinne? Posiela prakticky lekar pozvanku na preockovanie?

kaja73
14. jan 2011

@z.vrablova Mne nikto nikdy nič neposlal a okrem očkovania v detstve,plus kvoli zamestnaniu na hep.B,nemam už roky nič zaočkovane.Takže sa pytam,aky zmysel ma potom očkovat povinne deti,ked mi už možeme všetko schytat? A tie detske choroby napr.osypky este v horšej forme ako v detsve.

959touareg
15. jan 2011

@z.vrablova mne na preventivnej prehliadke pred par mesiacmi chcela pichnut tetanovku, nakolko sa to teraz musi povinne, no odmietla som. Povedala, ze to necha teda tak,ale to len z dovodu toho, ze sa dobre pozname, ale ze ked pride kontrola a budu v mojej karte vidiet, ze som bola na preventivke a nebola som zaockovana, ze si to zlizne ona a to poriadne. Povedala, ze to teda nezapise a risneme to, ale ze keby som bola niekto cudzi, na triko si to nezoberie. Dokonca povedala, ze im kazali sa takymto ludom, ktory odmietnu, vyhrazat policiou, co mi pripada uplne trapne a nepripustne. Myslia si, ze ked to ludom povedia, ze policia to bude riesit, ze sa vylakaju. Uplny primitivizmus, no verim, ze vela ludi to iste vystrasi a budu ich mat tam, kde chcu. Zufalci ubohi. ☹

manof
15. jan 2011

@boddez
To si sám preložil či odniekiaľ skopíroval?

Ak to prvé, môžem to uverejniť ako článok, ak mi pošleš Tvoje meno, priezvisko a akademické tituly, ak nejaké máš.

manof
15. jan 2011

@z.vrablova
Pokým nepošle lekár pozvánku na očkovanie písomne a doporučene (aby mal doklad o tom, že to poslal), je to nevymáhateľné aj podľa súčasného protizákonného a protiústavného znenia očkovacej vyhlášky.

A povinné to oficiálne je.

Čerešničkou na tortičke je, že tá vakcína, ktorou sa dospelí preočkúvajú, zrejme obsahuje ortuť (thiomersal):
http://adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/imovax-d-t...
Viď časť "6.1 Zoznam pomocných látok"

manof
15. jan 2011

@959touareg
Tých dementov, čo šíria takéto bludy, by som dal zavrieť.

manof
15. jan 2011

Bill Gates: Mobilná zdravotná technológia pomôže zachrániť životy, zabráni preľudňovaniu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/bill-gates-...

jolinka
15. jan 2011

caute

no mam za sebou odmietnutie MMR u najmladsieho syna, boli sme na 2 rocnej prehliadke, on uz ma cerstve 2 roky, najprv som myslela ze to len oddialim po 2 rokoch nakoniec sme sa rozhodli nedat vobec a podpisala som odmietnutie. U doktorky to prebehlo celkom hladko dokonca mi bez problemov opeciatkovala prihlasku do skolky.

Nakoniec ani neviem ako ho vlastne chceli zaockovat ked uz je to po 2 rokoch passe... 😒 Dr. mi pripadala ale stipku milsia ako pri poslednej navsteve, kde mi vypravala ako ohrozujeme nezaockovanim svoje i druhe deti ktore su nezaockovane zo zdravotnych dovodov, bububu kde vsade su ohniska strasnych chorob.

Jasne ze z nazorov na prospesnost ockovania nezlavila, ale aspon pripustila, ze ma v poslednu dobu vela neziaducich reakcii na ock. najma na tbc a ze by sa to malo robit neskor.

Ozaj neviete ake ockovanie je na 5 rokov? u prostrednej dcerky sa to blizi a tak by som rada vediet co chcem zase odmietnut 😠 Prave u nej co nam po ockovani na rok ]cierny kasel, tetanus... ] zretardovala vo vyvoji plus auti crty uz nechcem NIC ockovat.

boddez
15. jan 2011

@manof nie nie to je skopíírovane...

959touareg
15. jan 2011

@manof Mas pravdu, som toho isteho nazoru. Ale ver mi, ze sa najde kopa ludi, ktorych tymto bohapustym klamstvom chytia do pasce. Ved aj mna strasila, ze co ak schytam tetanus, ake je to nebezpecne, co potom? Vysvetlila som jej, ze ja s podou a s konmi neprichadzam absolutne do styku, tak coho sa mam bat? A ze ak nahodou by sa mi nieco take stalo, ze aj tak mi hned v nemocnici pichnu tetanovku , tak naco mi ju ma pichat teraz ?Priznam sa, ze este pred par rokmi by som sama utekela si dat pichnut vakcinu, robila som to automaticky, povazovala som to za samozrejmost a povinnost. Bohuzial. Teraz to trpko lutujem, najma to, ze som tie svinstva davala pichat mojim detom. Vtedy sa o tom malo pisalo, vedelo.No co uz, neda sa to vratit spat. Ale preockovat ich uz v ziadnom pripade nedam. Nech si ma predvolavaju a vlacia kde len chcu. Pred rokom som odmietla aj preockovanie dcery na TBC, nastastie mala dostatok protilatok, takze sme to nemuseli absolvovat. A predstav si, mesiac nato zrusili preockovanie u 11.rocnych na TBC. Mal si vidiet reakciu jej pediatricky, ked som jej povedala, ze ak aj protilatok bude mat malo, nedam ju zaockovat. To bolo reci a strasenia. Normale som mala sto chuti ist po tom mesiaci, ako to zrusili za nou a opytat sa jej, co na to povie, ze to uz je zrusene, ci za ten mesiac to uz nie je nebezpecene a nie je riziko, ze to dostaneme, ked sme nie preockovani. Je to naozaj smiesne, ako sa to behom mesiaca vsetko zvrtlo. Luto mi je iba tej kopy deti, ktore nemali to stastie ako moja dcera a museli byt preockovane tym svinstvom a o par tyzdnou nato to uz ine deti nemuseli vobec absolvovat.

boddez
15. jan 2011

😉 😉 😉 Pfizer ma malo prachov za prevenar si treba este doplatit..no ale čo ked je to pre zdravie môjho dieťaťa?...ach bože...zaplatte si za jed

petot
15. jan 2011

@959touareg Keď sa zástupcovia Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania zúčastnili na rozporovom konaní ohľadom hromadnej pripomienky novely vyhlášky (neústavnosť povinného očkovania a zrušenie BCG vakcíny), tak predstavitelia MZSR sa nijako nedali presvedčiť o zrušení BCG vakcíny v pôrodnici, že ešte počkáme, a ak bude epidemiologická situácia dobrá... Neakceptovali ani štúdie WHO, ktoré dokázali neúčinnosť vakcíny, ani ťažké následky po očkovaní, ani fakt, že inde v EÚ sa už dávno neočkuje.

Keď teda Iniciatíva žiadala, aby aspoň okamžite prestali preočkovávať 11-ročné deti, keďže návrh vyhlášky už rátal s jeho zrušením o pár týždňov, povedali, že to neprichádza do úvahy. Takže sa očkovalo až do posledného dňa platnosti starej vyhlášky. Pritom keď v roku 2008 nastalo právne vákuum (nebola platná žiadna vyhláška), tak to problém nebol, veselo sa očkovalo. 😠

http://rizikaockovania.sk/leg/leg8-rozpor.html

tean
15. jan 2011

@petot
mozes mi prosim ta hodit link na tu WHO studiu, ktora dokazala neucinnost TBC vakciny ?

manof
15. jan 2011

MUDr. Marta Špániková o sloboda-v-ockovani.sk: Nezmohla sa na žiadny vecný argument, len na samé osobné výpady
http://www.slobodavockovani.sk/news/mudr-marta-...

manof
15. jan 2011

@tean
"Trial of BCG vaccines in south India for tuberculosis prevention", Indian J Med Res 70: 349–63
daj do googlu

stora
15. jan 2011

@manof vyštudovala som biochémiu na prírodných vedách UK v Blave, mám vyše 10 rokov prax v niečom, čo sa dá nazvať biofarmácia, čiže používanie biologických molekúl, ako sú proteíny, DNA, rastlinné výťažky, bunky rôzneho pôvodu atď. v medicíne. Náplňou mojej práce je v podstate teoretické štúdium nových potenciálnych liekov, robenie rešerší, spracovávnie článkov z odbornej literatúry a klinických štúdií. Vakcíny nie sú mojou špeicalitou, ale sem-tam nejakú tiež riešim.
Rada pomôžem s prekladmi článkov z angličtiny, nemčiny aj francúzštiny, s vypracovaním nejakých súhrnných správ a podobne. V práci mám prístup k absolútne všetkým databázam odbornej literatúry, môžem zohnať akýkoľvek zverejnený článok. Žiaľ, kým som bola v práci, žiadnu rešerš o očkovaniach som si nerobila a teraz počas materskej sa k zdrojom v práci nedostanem. Môžem len poprosiť kolegov, ak by sme potrebovali zohnať nejaký konkrétny článok.
Daj vedieť, ako by som mohla pomôcť, urobím, čo sa dá.

manof
16. jan 2011

@jolinka
Medzi 5. a 6. narodeninami sa očkuje Infanrix Polio - tetanus, záškrt, čierny kašeľ, detská obrna.

manof
16. jan 2011

@stora
To je skvelá kvalifikácia a ďakujem za ponuku.

Skúsiš na zahriatie povedzme toto:
http://www.naturalnews.com/031010_swine_flu_fat...
?

Vopred ďakujem

stora
16. jan 2011

@manof A ako to funguje? Mám preložiť a zavesiť preklad priamo sem alebo ti to mám poslať internou poštou a ty to nejak spracuješ?

manof
16. jan 2011

@stora
No ak by si za nič na svete nechcela prezradiť svoju e-mailovú adresu, tak môžeš aj tak.
V opačnom prípade môžeš poslať mail na sloboda.v.ockovani@gmail.com

Vopred srdečne ďakujem.

petot
16. jan 2011

tean: Tých štúdií je viacej.
Prvou bola tá, ktorú spomína @manof Trial of BCG vaccines in south India for tuberculosis prevention: first report, Bulletin of the WHO 1979;57(5):819-27. PMID:396057
http://whqlibdoc.who.int/bulletin/1979/Vol57-No...

Keďže výsledkom nemohli uveriť, spravili ešte následnú sledovaciu štúdiu po 15 rokoch a zistili, že je to naozaj také zlé: "BCG neposkytla žiadnu celkovú ochranu u dospelých a len slabú ochranu u detí."
Fifteen year follow up of trial of BCG vaccines in south India for tuberculosis prevention. Tuberculosis Research Centre (ICMR), Chennai. Indian J Med Res. 1999 Aug;110:56-69. PMID:10573656

Iná Štúdia v Malawi: "Neexistuje dôkaz, že by ktorákoľvek z použitých vakcín prispievala k ochrane voči pľúcnej tuberkulóze".
Randomised controlled trial of single BCG, repeated BCG, or combined BCG and killed Mycobacterium leprae vaccine for prevention of leprosy and tuberculosis in Malawi. Karonga Prevention Trial Group. Lancet. 1996 Jul 6;348(9019):17-24. PMID: 8691924.

Priamy link mám len na tú prvú štúdiu (ten som Ti aj uviedol), ale z tých ostatných môžeš pozrieť abstrakt, keď uvedené PMID zadáš do vyhľadávača americkej Národnej lekárskej knižnice: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/

denduska
16. jan 2011

@manof @jolinka
v 6.roku sa neockuje nahodou Boostrix Polio? Infanrix vakciny su len do 3 rokov pokial viem.

jolinka
16. jan 2011

denduska... vsak to sa chcem dozvediet, i ked je to v podstate jedno, nech to bude cokolvek odmietnem ockovanie, stacilo.
Ale aki su ti doktori super snazivi, ja som si to pamatala, ze je nejake ockovanie na 5 rokov podla starsej dcery, ktoru zaockovali tesne po 5tich narodeninach, a pritom stacilo v pohode aj na 6, ked je to medzi 5 a 6 rokom. Doktorka to prezentovala, ako sup sup mala 5 rokov treba rychlo ockovat... 😖

denduska
16. jan 2011

@jolinka , to moja suseda ma este lepsiu dr...tretiu hexu supla malemu na 9 mesiacov a v roku ich volala na daco dalsie???? neviem ci boli, predpokladam ano, takze to bolo asi MMR...jeho starsej sestre tiez dala mmr skor o vyse mesiaca 😒