Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

halienka
8. aug 2011

@miliharmi ako vždy, súhlas 😵 ja som to ani s očkovaním nespájala to obmedzovanie prvé mesiace, veď pre tak malé dieťa je aj obyčajná nádcha dobrá záťaž, veď nemôže dobre ani sať mliečko ani sa vyspať, tak načo riskovať, my sme prvýkrát s malou šli do obchodu keď mala 5 mesiacov, a takisto na návštevu, ale ako píše @denduska , malá potom zostala vždy rozhodená, ona mala reflux a to aj keď prišla návšteva k nám, tak ohromne všetci ju chceli na ruky, ja to chápem ale potom som ju vždy dávala 4 hodiny do poriadku čo sa tak rozgrckala, že hrúza, zostala z toho nervózna, ani zaspať, ani nič...Takže ja som to teda tiež riadne obmedzovala, a keď teda už sme sa na tú prvú návštevu vybrali (keďže celá rodina už na nás pozerala ako na bláznov) tak som potom aj na malej videla, že ju to ešte nejako nenadchlo, ja myslím, že to len my dospelí máme tak nejak zafixované, že potrebujeme zmenu a myslíme si že aj to malé dieťa ju tak potrebuje...no neviem, možno len moja malá nie, ale ja som mala pocit, že jej to nič nedalo, vôbec sa netvárila nejako nadšene, že kde to je, skôr si to okolie ani nevšímala, ona sa chcela len v kľude hrať s nejakými hračkami v ručičkách a to ju zaujímalo, inak potrebovala mať dodržaný svoj režim aby bola v pohode. Myslím, že tú zmenu prostredia si začala užívať až tak pred dovŕšením prvého roku, dovtedy jej to bolo ukradnuté a skôr ju to rozhodilo ako potešilo.Takže, myslím, že to dieťa o nič nepríde, keď je dajmetomu tie prvé 3-4 mesiace izolované a chodí sa s ním von iba na vychádzku v kočíku. 🙂

didulka85
8. aug 2011

Odporucam kupit si Plus7dni, je tam dobry clanok s MUDr. Ladoslavom Lahom. By ma zaujimal jeho nazor na ockovanie. Evidentne "ma rad" farma firmy.

manof
8. aug 2011

@didulka85
Je to skvelé, že sa aj na Slovensku objavil proťajšok Dr. Virapena.
Ak sa ho chceš opýtať na očkovanie, nech sa páči: llaho@dfnbb.sk
Potom sa s nami, prosím, podeľ o jeho odpoveď.

majulienka27
8. aug 2011

@manof k tomu článku v sme čo bol o obrne, tak si písal že na SVK sa už nevyskytuje, že len v 4 štátoch, lenže ja som na epise našla že tento rok už nejaký prípad bol(keď som to našla dobre neviem či zápal mozgu vírusového pôvodu je to isté) Takže teraz neviem......

http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/PrenosneOchor...

tin007
8. aug 2011

@majulienka27 ktory konkretny pripad myslis, lebo v epise ani nevidim moznost zvolit si detsku obrnu (resp. netusim pod aky inym nazvom tam je)

majulienka27
8. aug 2011

@tin007 ja som tam našla zápal mozgu virusoveho povodu tak neviem či je to to isté

blovitc120
8. aug 2011

@majulienka27 obrna na Slovensku? A tento rok? EPIS mám teda prečítaný zhora - zdola, ale obrnu som na ňom nikdy nenašla, tak by aj mňa veľmi zaujímalo, ktorý konkrétny názov je tá obrna, lebo z tých chorôb, čo sú v menu, podľa mňa ani jedna. Obrna je buď pod názvom detská obrna, alebo polio, alebo poliomyelitída a ani jedno také tam nie je.

blovitc120
8. aug 2011

@majulienka27 zápal mozgu vírusového pôvodu je niečo celkom iné

tin007
8. aug 2011

@majulienka27 to je ine, to nie je detska obrna; zapal mozgu virusove povodu sa zvycajne oznacuje ako encefalitida

manof
8. aug 2011

@majulienka27
Vírusový zápal mozgu môže byť spôsobený napr. osýpkami alebo mumpsom a to dokonca aj vakcinačnými kmeňmi (tzn. tými funkčnými vírusmi, čo sú obsiahnuté vo vakcíne Priorix), takže toto vôbec nie je detská obrna.

manof
8. aug 2011

@majulienka27
Inak tie kódy, čo sú pred názvami chorôb, sú kódy z ICD-10 (MKCh-10):
http://primar.sme.sk/c/4116529/medzinarodna-kla...

Keď si pozrieš, čo je A85 a A86, ktoré sú uvedené pred názvom "Výskyt zápalov mozgu vírusového pôvodu", tak zistíš, že:
A85 sú "Iné vírusové encefalitídy nezatriedené inde" (enterovírusová, adenovírusová, nešpecifikovaná prenášaná článkonožcami, Encephalitis lethargica, von Economova-Cruchetova choroba)
A86 sú "Nešpecifikované vírusové encefalitídy"

Keďže poliomyelitída (detská obrna) JE ŠPECIFIKOVANÁ INDE (ako A80), rozhodne NEJDE o detskú obrnu.

michaela.g
8. aug 2011

@halienka plne sulasiiiim 😉

halienka
8. aug 2011

@michaela.g ďakujem 🙂 som rada, že nás je takýchto v dnešnej dobe "uhnutých" viac 😀

majulienka27
9. aug 2011

@blovitc120
@tin007
@manof vďaka pekne, nemám z kadiaľ takéto veci vedieť

maggie2
10. aug 2011

@svetielkoand písala si: svetielkoand dnes mi na preventívke hovoril nas detsky lekar ze od novembra bude ockovanie s najvacsou pravdepodobnostou dobrovolne, lebo vraj nie su peniaze na povinne ockovanie - viete o tom niekto nieco?

Odpoveď: prečo si automaticky ľudia spájajú slová POVINNÉ-PREPLATENÉ, NEPOVINNÉ-TREBA ZAPLATIŤ? Veď realizovanie všetkých zdravotníckych úkonov v zdravotníctvtve je podmienené DOBROVOĽNOSŤOU pacienta podstúpiť zákrok. Žiadna operácia, žiadny zákrok nie je v svojej podstate "povinný" a poisťovňa ju prepláca 😉

To vyhrážanie sa zaplatením si vakcín v prípade zrušenia povinného očkovania strašia a demagogicky manipulujú verejnú mienku (rodičov, ktorí chcú svoje deti očkovať) aby vytvárali napätie medzi skupinami rodičov pro a kontra a pritom odviedli pozornosť od gro problému, porušovania ľudských slobôd jednotlivca. Čo by to bola za chorá logika inak, veď to nemá súvis s preplácaním vakcín.

svetielkoand
10. aug 2011

@maggie2 mne to hovoril detsky preto, ze ak budeme odkladat ockovanie ze po oktobri to uz bude dobrovolne a teda nebudu hrozit potahovacky s RUVZ, absolutne nic o plateni, resp. neplateni vakciny poistencom som nehovorila, to ze nie su peniaze na vakciny bola odpoved lekara na otazku, preco by to robili ked farma spolocnosti na vakcinach zarabaju (tzn. stat aspon nieco usetri ak sa nedaju zaockovat vsetci

maggie2
10. aug 2011

@svetielkoand Nemá to logiku, pretože skúsenosti z druhých krajín hovoria, že aj napriek tomu že očkovania nie sú povinné, očkovať tam dáva cca 80 -90 percent ľudí (hrubý odhad, neviem presné čísla), lebo to tak zvážia oni, či presvedšia ich lekári či inak. Takže to nie je určite o tom, že "nie sú peniaze na vakcíny", je to o tom, že štát ktorý si hovorí demokratický, nemôže prostredníctvom trebárs aj zdravotníckeho orgánu uplatňovať na slobodných občanoch totalitné praktiky, a o ten tlak občianskeho odporu ktorý tu v posledných rokoch existuje (aj vďaka ľuďom ako manof atď.) už i politici nemôžu prehliadať.

maggie2
10. aug 2011

@svetielkoand doplnenie: ale viem si predstaviť, že niekto v budúcnosti bude schopný byť až tak demagogický, že bude prehlasovať, že skutočná pohnútka zrušiť povinné očkovanie tkvela v neschopnosti štátu ďalej financovať toto (rozumej pod vedením tej ktorej politickej strany-komu sa ako bude hodiť), než skutočne priznať, že k tomu vedú jasné požiadavky plného uplatnenia ľudských práv a slobôd tak ako to stupeň poznania etických súvislostí vyžaduje

kajulka1
10. aug 2011

tomu sa mi nechce verit ze od oktobra by bolo dobrovolne ockovanie,to by snad aj v spravach prebehla taka informaciaa a prinajmensom @manof by o tom vedel, ci? Je tu niekto znali homeopatii??? Mame ist cca za tyzden na 3 hexu a chcela by som zmiernit nez. ucinky, lenze nasla som 3 lieky a neviem ktory pouzit ci vsetko alebo staci THUYA 9 ch, alebo treba dat aj phosphorus ten ze je na zltacku a na obrnu extra Gelsemium semperuirens.

maggie2
10. aug 2011

@kajulka1 ja si tiež myslím že to potrvá ešte pár rokov

svetielkoand
10. aug 2011

@maggie2 vsak preto som sa pytala, ze ani mne sa to moc nezda (ale bolo by to skvele, nech si to uz obkecaju akokolvek)

andreajakubska
10. aug 2011

@maggie2 Tu mamky spomínajú že chýbajú vakcíny https://www.modrykonik.sk/fotoblog/monicka6101/...

manof
10. aug 2011

@michaela.g
V TT už poznám celkom slušnú skupinku (10+) neočkovačov. Ak už nie si jednou z nich, tak by som Ťa mohol zoznámiť s ostatnými, ak chceš.

manof
10. aug 2011

@kajulka1
Najlepšie zmierniš nežiaduce účinky 3. hexy tým, že sa jej úplne vyhneš.
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Neviem, či si zaznamenala tento článok:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vyse-100-mr...

Odporúčam každému prečítať pred každým očkovaním hexavakcínou.

manof
10. aug 2011

Porovnanie obľúbených vakcín proti HPV:

Cervarix vs. Gardasil: "silnejší a dlhšie trvajúci":
http://www.slobodavockovani.sk/news/cervarix-vs...

Článok je zaujímavý aj tým, že vysvetľuje, ako pôsobia hliníkové adjuvanty.
To sa rozhodne oplatí prečítať, lebo to je dosť šokujúce zistenie.

manof
10. aug 2011

@filmuska18
Dáš sa teda na ten preklad?

filmuska18
10. aug 2011

@manof uz som zacala, v ramci moznosti pri babatku, ked spi. mas to nejako terminovane? lebo ideme teraz na vikend prec, tak skor ako buduci tyzden to nebude.

dankakk
10. aug 2011

Ahojte, zajtra ideme odmietnuť (nie odložiť, partner na to nema nervy) hexu. Ide so mnou do poradne aj partner, tak dúfam, že to nebude "boliet". Nemáme ani bcg... mame silne proocko sestricku, podla ktorej je škoda vyhodiť vakcínu . Som zvedava čím nás budu zastrasovat. @manof, je tak, že dr nema povinnosť nás nahlásiť? Poznas nejakého dr v okrese KK alebo PP, ktorí su "tolerantnejsi"? Ked by sme náhodou museli brat kartu a utekat 🙂 dik

simmi80
10. aug 2011

@dankakk drzime palce!