Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martuliena
2. okt 2011

@luba41 @lipsa ja som rodila v maji na kramaroch a davala som si pozor co podpisujem a ked mi detska lekarska davala podpisovat suhlas s vysetrovanim dietatka, kde bolo aj ockovanie, tak som povedala, ze ockovat budeme az po roku, ale aj tak som s malou chodila vsade na odbery, vysetrenia... vsak je moja bambula...

manof
2. okt 2011

Komentár:
"Prečo sa v Česku tak veľa píše o kliešťoch a na Slovensku skoro nič? (Ad: Focus Agency jde s Baxterem proti chřipce)"
http://www.slobodavockovani.sk/news/preco-sa-v-...

zuzkap2
2. okt 2011

@luba41 tie vysetrenia v tehu su na
BWR - prítomnosť syfilisu
Anti HIV - prítomnosť AIDS
HbsAg - prítomnosť hepatitídy typu B (žltačka t. B)
TORCH - imunologické vyšetrenie na prítomnosť toxoplazmózy, rubeoly, cytomegalovírusu a vírusu herpesu

luba41
2. okt 2011

@zuzkap2 vďaka, ale vôbec si nepamätám, aké so tam mala zaznamenané výsledky 🙂

prevenar
2. okt 2011

@manof zaujimave. zas to len potvrdzuje spinavost celeho tohto biznisu okolo. o cloveka/pacienta ide az na poslednom mieste na prvom su tucne konta a nove jachty.

veroveronika
3. okt 2011

poradite mi niekto? dcera ma uz pol roka a je ockovana iba proti tuberkuloze (ostatne odmietam)..no a prave s tou reakciou po ockovani mame problem..ono ta ranka nie je nejaka velka, ani nehnisa, v priemere ma zhruba 6mm, ale je cervena a stale sa olupuje..(jednoducho nie a nie sa zahojit, neustale sa robi nova chrasta, ktora sa odlupi) vie mi niekto vysvetlit preco a co s tym? podla lekarky je to ok.

martinba
3. okt 2011

@veroveronika u nas to prebiehalo uplne rovnako. Chranicka sa uplne zahojila az okolo roku. Hlavne ze jej to nehnisa a nema zvacsene uziliny. Urcite sa to casom zahoji.

lipsa
3. okt 2011

@eaka uplne s tebou suhlasim. Tiez mam ten pocit ako keby sa pretekali, kolko miminiek zaockuju a este tak aby to mamy nevedeli. Pride mi hrozne, ze sa cerstva mamina musi spravat ako strazny pes ... a este ked citam tie niektore prispevky tak je este za neviem aku lebo len vymysla a svojmu dietatu nedopraje a hazarduje s jeho zdravym .... to je na zaplakanie ... stav nasho zdravotnictva. Zauzivane postupy, ziadne studovanie ...cest vynimkam samozrejme 🙂

zulok
3. okt 2011

@lipsa ak povies, ze nechces zaockovat, drobca nezaockuju... ALe treba to povedat vzdy, ak ti ho vezmu prec... Ja som si vsak myslela, ze mi povedia,. ze ide sa ockovat a vtedy odmietnem.. Mne vzali maleho na ultrazvuk a vtedy ho zobrali aj na ockovanie, co som vsak nevedela.. Keby ma vsak trklo, ze pri vsetkom to hovorit, tak by ho isto proti suhlasu nezaockovali..
A dakedy robia vysetrenia, aj ked tam mamina nie je, NApriklad uska chodia vysetrovat uz priamo na izbu.. tak skontroluju babatko aj ked si napriklad na wc alebo v sprche...alebo sa stalo, ze mamina tam nebola, ze bola na ultrazvuku, tak zobrali babatko na screening...
Tak o povedz aj pripadne inym maminam na izbe, ze ak by brali tvojho drobca prec, a ty by si bola zatial na zachode alebo na ultrazvuku, tak nech povedia, ze nech pockaju na teba...

lipsa
3. okt 2011

@zulok dakujem, dam si na to pozor ;)

kajulka1
3. okt 2011

@luba41 inak tie vysledky z tehu dodatocne zaujmaju aj mna tiez si nepamatam ze som mala robene vysetrenie na torch na tu toxo,cytomegalovirus,herpes,rubeola to som ani nemala zaznamenane v tehu knizke... inak ked som dosla do porodnice hned mi brali tehu knizku a uz nevratili,az ked som bola z porodnice doma mi trklo ze to mi mohli nechat,kamoska rodila inde a knizku jej vratili...ta moja asi skoncila niekde v kosi ☹

luba41
3. okt 2011

@kajulka1 aj mna to zaujíma až teraz 😒 Myslím, že tie knižky zakladajú do karty, to by si snáď nedovolili vyhodiť. To je ako zdravotný záznam

kajulka1
3. okt 2011

@luba41 ale do akej karty? Kartu od gynekologa v nemocke nemaju, mne to pri kontrakciach ani netrklo si pytat knizku naspat ale sestricky mi ju mohli vratit...oni to v porodnici asi neuskladnuju..ale malo by sa to tiez podla mna zalozit do karty pre dalsie tehu alebo vratit knizku mamine. ako vravim kamoske ju vratili tak asi zalezi na porodnici.

manof
3. okt 2011

Bábika na hranie pre dievčatá, ktorú možno zaočkovať proti HPV - tromi dávkami:
http://www.ageofautism.com/2011/10/little-pound...

No nekúpte to!
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denduska
3. okt 2011

@kajulka1 karta - porodopis so vsetkym je uskladnene niekolko rokov - neviem presne kolko, vsade je to inak, v archive porodnice/nemocnice. To je dane zakonom. Ja sa inak chystam uz asi rok si ist opytat obidve tehu knizky len sa nejak neviem tam nikdy dostat. Ak mi ju aj nevratia, tak si ju aspon opytam na ofotenie, lebo som ju chcela zalozit dievkam do albumov 😉 Ale ak ti ide len o vysledky tych vysetreni, robil ti ich asi normalne tvoj gynekolog, takze on o tom musi mat zaznam v tvojej karte aj bez tehuknizky.

luba41
3. okt 2011

@kajulka1 v porodnici by mala mať každá rodička kartu a v nej by to malo byť. Aj spätne by sa malo v nej dať pozrieť, teda myslím. A zaujíma ma trebárs tá rubeola, ak by som ju prekonala /čo som tada neprekonala, ale ma očkovali tak pred 25 rokmi/ tak aké výsledky vyšli

luba41
3. okt 2011

@kajulka1 a denduska má pravdu, si spomínam, výsledky lepil doktor do knižky a sebe zakladal do karty

kajulka1
3. okt 2011

@luba41 to by zaujimalo aj mna, snad nam tu niekto poradi a tiez ma zaujima ci aj inym maminam zobrali tie tehu knizky...

peti19
3. okt 2011

Ahojte, som tu nová. Chcem sa opýtať či máte niekto dieťa nezaočkované a má zníženú (oslabenú) imunitu. Ako býva choré, aj čo sa kolektívu týka a pod. Môj malý bude mať 8 mesiacov a dostal len BCG v pôrodnici (žiaľ dovtedy som nemala potuchy o účinkoch očkovania), chránička mu hnisala do 5 mesiacov. Doteraz sa mi podarilo odkladať ďalšie očkovania, na vlastnú žiadosť som bola na imunológii a robili mu testy na protilátky a má oslabenú imunitu, ale vraj pri takto malých deťoch je normálne, že to nie je ešte ustálené. Ja už nechcem ďalšie očkovania, no strašia ma tým, že keď je oslabený, tak všetko nachytá, hlavne pneumokoky. Neviete mi poradiť ako to vlastne je? To čo mám doteraz načítané, tak ma úplne odradilo očkovať, no pri oslabenej imunite neviem... V stredu máme ísť na hexu a chcem to odmietnuť.

prevenar
3. okt 2011

@veroveronika v kazdom pripade to nie je dobe znamenie. ..ak by bolo vsetko uplne uplne v poriadku tak by to mala davno zahojene. to ,ze je to stale cervene a nezahojene znamena, ze vpich je stale aktivny a telo s tym este stale bojuje. myslim,ze ste spravili velmi dobere.ze ste prestali ockovat, hlavne v takomto pripade. ked sa ockuje do dietata ktore este "neprekonalo" nasledky prveho ockovania vacsinou to prinasa len dalsie problemi.

samozrejme ,ze podla lekarky je to "v poriadku" ma u zadku teba aj tvoje dieta. nieco uz zarobila a zaklad je nesirit "paniku" okolo uplne neskodnych vakcin.

denduska
3. okt 2011

@peti19 moja starsia bola normalne ockovana bcg, 2x hexa + prevenar, o rok na to jej robili imunotesty kde vysli znizene hodnoty (o dost, ale vraj to u deti byva) + pneumokok a hemofil vo vytere z nosa 😀 😝 Zalezi na nom, bol uz vobec nejak chory? Ludia ziju s roznymi imunodeficitmi a vobec sa to nemusi prejavit..alebo to moze byt aj velmi zle. Je to zcasti pravda ze pri oslabenej imunite moze hocico chytit, lenze treba povedat aj B., a to ze ockovanie v tom pripade vobec nemusi "ucinkovat", lebo sa nevytvori dostatok protilatok.
Ja by som uz nedala ockovat mensie ako rocne dieta, aj keby som planovala vsetky ockovania 😉

prevenar
3. okt 2011

@peti19 ahojky, v prvom rade ti hlboko odporucam prestudovat si tuto diskusiu !!! su to tony informaci presne aj na tvoj pripad. zaroven si dobre prestuduj stranky ako www.slobodavockovani.sk , www.ockovanie.org a dalsie ..

po ziskani pehladu o tom o co vlastne v ockovani ide, mozno zistis, ze svoje dieta uz nedat ockovat nikdy. za mna mozem povedat ,ze v takomto pripade by som nad dalsim ockovanim ani len neuvazoval. ..ale je to tvoje dieta a tvoje rozhodnutie a dostatok informacii je klucom k spravnemu rozhodnutiu.

silente
3. okt 2011

@peti19 - souhlas s @prevenar. Přečti a uvidíš.

moira19
3. okt 2011

Zofka ma zapal stredneho ucha. Chcela by som vidiet ako by sa tvarila ta krava Urbancikova, ked jej oznamujem, ze teda ten jej milacik Prevenar nefunguje a zbytocne sme trapili malu (3atb za pol roka a potom 4 mesiace teploty: mesiac nad 39; 2 mesiace nad 38). Citujem Urbancikovu "Prevenar je bezpecny, od neho chora nemoze byt.... funguje, pretoze nemala zapal pluc, ani zapal stredneho ucha."

verka888
3. okt 2011

@peti19 ja mam pomaly 10 mesacneho syna, nema ani BCG, doteraz mal len raz teplotu nad 38,5 a sopliky a to bolo asi pred dvoma tyzdnami, dovtedy nic...a preslo to bez vacsich komplikaciii..a nedam ho zaockovat voobec, tak prajem ti, aby si sa rozhodla spravne

verka888
3. okt 2011

@lipsa ked ja som rodila (december 2010 kosice) povedala som detskej osetrujucej lekarke, resp. ona prisla za nami, ci chceme dat ockovat a kto ano a kto nie, ja som bola jedina co nie a podpisala som do karty ci kde vetu, ze som odmietla ockovanie. potom mi jedna akcna sestricka dala predvolabku na zaockovanie v inom termine, ale som volala, ze neprideme..a nic..koniec..drzim palce

peti19
3. okt 2011

Ďakujem za odpovede, doteraz mal len 2x slabé soplíky, ale v 6 týždňoch mu zisitili hyperglykémiu, takže aj z tohto dôvodu ho nechcem dať očkovať, aby mu očkovanie nevyvolalo diabetes, aj keď viem že to nemusí byt jediný spúšťač, ale načo riskovať... Mám čo robiť prečítať 866 strán 🙂 , na www.slobodavockovani.sk som pár krát bola a mám vypísané aj nejaké poznámky, aby som bola pripravená a čítam Hirte-ho a Buchwalda, takže robím čo môžem, len času je málo...Ja som bola rozhodnutá neočkovať, no trošku ma zmiatlo pár ľudí a ja hlavne potrebujem ubezpečiť, že konám správne, ak odmietnem očkovanie. Nasadila som malému vitamín C, mladý jačmeň a chlorellu v minimálnych dávkach, tak snáď mu to imunitu posilní. Nemáte aj s týmto skúsenosť?

moira19
3. okt 2011

@verka888 Pri Zofke (4 r.) som nevedela nic o ckovani, az ked zacala mat problemy mala Gretka (10 m) po bcg, tak sme sa zacali zaujimat o tieto veci. Maldsia uz nedostala dalsiu vakcinu. Starsia mala plno problemov po jednej davke Prevenaru 7 (dr nas prehovorila, ze je utlucka, aby neochorela...problemy robila aj hexa) a boli sme za Urbancikovou, kt. tvrdila, ze prevenar je strasne dobra vec a ako dobre funguje, ved nemala zapal pluc, ani zapal stredneho. Chcela by som vidiet jej tvar akoby sa tvarila teraz.... osobne stretnutie s nou uz neriskujem, lebo takmer 100%, ze by som jej ublizila 😠

didulka85
3. okt 2011

@peti19 mala si tehotensku cukrovku?
Odporucam uplne sa vyhybat bielemu cukru, ani len piskoty, dokonca aj v pecive z obchodu je cukor, hlavne v tom tmavsom.

moira19
3. okt 2011

Perlicky nasej kravicky:
"Dobrý deň prajem, neviem v akej súvislosti spomínate zaočkované dieťa ako nositeľa vírusov. Zaočkované dieťa je prechodným nositeľom vakcinálnych, oslabených a nie prirodzených virulentných vírusov počas obdobia množenia vakcinálnych vírusov v organizme iba po podaní “živej” vakcíny. Ohľadne nosičstva vírusov by sme mohli diskutovať veľmi dlho, pretože viacero prirodzených vírusov pretrváva latentne v organizme celý život a môžu sa aktivovať. Napríklad aj bežné herpetické vírusy, preto sa vyskytuje opakovane herpes – opar. Tieto vírusy pretrvávajú v tele celý život. Rovnako aj vírusy kiahní sa usídľujú v gangliách zadných rohov miechy a ak sa aktivujú , tak spôsobujú pásový opar. O nosičstve a prenose vírusu hepatitídy B pri chronickej infekcii nemusím písať. Po vakcinácii môže byť dieťa ťažko nositeľom vírusu, keďže sa očkuje neživou vakcínou, ktorá vôbec celý vírus neobsahuje. Je množstvo vírusov, ktoré ak raz získate, tak na celý život a zároveň ich môžete prenášať na iné vnímavé osoby. To je len zlomok infektologickej problematiky nosičstva a prenosu vírusov. O nežiadúcich účinkoch vakcín “nielen” viem, pracujem totiž na špecializovanej ambulancii pre deti s reakciami po očkovaní už dobrých pár rokov. S pozdravom. "
Ak neviete o kom je rec, prezradim Urbancikova.
Co je s tou dr "Katja neviem kolko", co tu tak vyskakovala aka je ona krestanka, ockovanie je velmi dobre, atd ?