Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didulka85
7. okt 2011

@kaja73 @anicka1981 u nas nie su pieskoviska. Deti sa hraju v strku, takych kamienkoch malych. Zevraj je to hygienickejsie a zvierata nemaju potrebu pouzit to ako wc. 😒

manof
7. okt 2011

Ak niekto pozeráte JOJ-ku, tak mi dajte vedieť, či som nebol v nejakých správach. Lebo chceli odo mňa vyjadrenie o očkovaní proti chrípke, keďže vraj bola na MZ SR či ÚVZ SR nejaká tlačovka na túto tému. Tak neviem, kedy o tom pôjdu nejaké správy...

jonas17
7. okt 2011

@manof ja som pozerala markízu a radili, že treba očkovať...ale vyšlo mi z toho, že Slovač je celkom uvedomelá, lebo oproti iným štátom sa málo očkujeme.. 😀

prsky
7. okt 2011

@jonas17 podla mna ani nie tak uvedomela ako leniva ci nestarajuca sa o svoje zdravie .. i ked cest vynimkam, nie kazdy, kto nechodi k lekarovi sa automaticky o seba nestara 😉

anicka1981
7. okt 2011

@manof hm, tak nad tym som nerozmyslala,ze po akej dobe sa da nakazit, ale zase keby sme tak rozmyslali, tak by som asi nevysttrcila ani nos z domu,lebo bacily su vsade.Je treba najst asi vhodny pomer, na jednej strane sa nevystatvovat zvysenemu riziku nakazy, a na druhej strane zit normalny zivot, ved co je to za zivot,keby som mala premyslat co vsetko a kde mozem chytit,,,, ved to by bolo na psychiatriu 😝 A verim, ze ked bude vatsi, tak bude dost rozumny, aby pochopil preco, a hlavne aby ma respektoval ako rodica, a nehadzal sa mi o zem v obchode, ked mu nebudem chciet kupit auticko, alebo ich ma doma milion, ale to uz s ockovanim nesuvisi 😀 , a momentalne on cvici s nami vsetkymi, takze tak 🙂

anicka1981
7. okt 2011

@didulka85 mne by sa pacila mysienka sukromneho ihriska,ktore by bolo riadne ohradene, a dajma tomu neaky dochodca by sa o to staral a strazil to, inac ja som videla do pieskoviska cikat uz aj opilcov, takze ,ked by som si mala predstavit, ze potom v tom sa deti hraju, tak mam zimomriavky na chrbate,,,,preto som za kryte pieskoviska,,,,a maleho do verejneho pieskoviska nepustim tak dlho ako sa bude dat,,, nastastie, tu nemame niake po ruke, tak ho to ani tahat nebude

😉

jerryjanka
7. okt 2011

manof vraj to niekde niečo bolo toto mi dnes poslal znamy - myslim že to je perfektna ukažka toho ako rozmyšlaju ludia u nas

Dnes som kukal správy Janka, pred 3 min tam boli "mýty o neočkovaní".... okrem iného tam povedali, že vraj na svk už roky žiadne vážne reakcie (v nejakom vyššom počte než iba ojedinelom) nie sú, pričom často krát sa za vážne u ľudí považuje iba nevoľnosť kedy si organizmus iba tvorí protilátky.. tak neviem, v podstate, čo viem Janka, tak nemá tvoja následky, len to ťažko znášala, je tak ? Rozmýšľam, či vlastne poznám niekoho z okruhu pár tisíc ľudí čo poznám a veru si jediná, či mi povedala o dákych problémoch, hoc ak som ťa dobre pochopil bez následkov. Tak teraz neviem, či tá pani na Markíze bola kúpená vládou a farmaceutickou spoločnosťou (ako nedávno jedna diskutujúca vyjadrila), alebo iba povedala svoju pravdu na odbornom základe.... každý si vyberme. Nechcem tým ani tak povedať, kto má pravdu, JA JU NEVIEM.... chcem tým povedať, že sú názory áno aj nie alebo odborná verejnosť (ak nie je kúpená vládou 😀) má názor, že očkovanie áno. Asi som naivný, ale verím jej.

manof
7. okt 2011

@jonas17
Ja myslím, že tých negatívnych skúsenosti s očkovaním proti chrípke už bolo na Slovensku tak veľa, že aj spomedzi tých, čo k lekárovi chodia pravidelne, sa dáva očkovať len veľmi malé percento.

A viete, ako dospeli k tým 9%? Ono je totiž očkovanie proti chrípke POVINNÉ pre ľudí v DSS (domov sociálnych služieb). Povedal by som, že najväčšou skupinou zaočkovaných proti chrípke sú práve dôchodcovia v DSS. Asi to má význam taký, aby čo najrýchlejšie dožili.

Ako v tom vtipe:
Doopatrujem starých ľudí. Zn.: v rekordne krátkom čase.

manof
7. okt 2011

@jerryjanka
niekomu tu niečo očividne nedochádza. Ako tzv. "odborná verejnosť", tak aj vláda (resp. zodpovedné osoby vo vláde) v skutočnosti sú
a) priamo kúpené farmaceutickým priemyslom,
b) školené v konečnom dôsledku farmaceutickým priemyslom,
pričom výsledok a) i b) je v podstate rovnaký.

A o tom, aké ťažké je nahlásiť nežiaduci účinok očkovania, si mu nehovorila? Viď napr. tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/podivne-vyr...
alebo tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vysoke-horu...

jerryjanka
7. okt 2011

@manof to je zrovna človek ktory aj keby zrovna on ochrnul po očkovani tak by povedal že to nie je z toho, on jednoducho svoje nazory nezmeni nech su sebeviac zle

lias
7. okt 2011

Inak aj včera bola na tému očkovania proti chrípke zaujímavá diskusia aj s otázkami na doktorku v dámskom klube na STV. Určite to bude v archíve. Žlč vo mne kypela keď pani najmúdrejšia odpovedala na divácke otázky. Najviac ma "dojímalo" ako veľmi odporúča očkovať aj pri prechladnutí (ak nie je teplota nad 40 C), malé detičky a aj tehotné ženy po I. trimestri. 😠 😠 😠

prsky
7. okt 2011

@anicka1981 to, ze sa ti pripadne v buducnosti bude trieskat o zem v obchode, ked mu nebudes chciet nieco kupit nemusi automaticky suvisiet s tym, ze ta nerespektuje ako rodica...v istom veku to suvisi skor s tym,ze este nevie ovladat svoje emocie 😉

kajulka1
7. okt 2011

@manof prosim ta nevies kto je " vlastnikom" zdravitnej karty? My ako rodicia alebo doktorka,alebo stat. Ta nasa blba mudr malemu velkym pismom napisala do karty ze matka odmieta ockovat a to som jej vysvetlila ze zatial len chcem posunut 3 hexu kvoli teplotam,to len pre objasnenie. No ale mojho muza to tak nasralo ze to chce riasit ci ma vobec pravo toto pisat do karty. Lebo ak karta patri nam tak jej chce povedat ze si nezela aby taketo veci pisala do karty. Na SK je kopa doktorov ktory proste neakceptuju a nechapu ked dieta nieje zaockovane a uz sa pozeraju na rodica cez prsty. V podstate mm by nechal ockovat syna uz len preto lebo sa boji ze ak sa nahodou dostane v buducnosti do nemocky a tam starsia generacia doktorov si precita ze nieje ockovany uz k nemu pristupuju inak.Zial stara garda doktorov,suseda mi vravela ze ma kamosku ktora ma neockovane dieta ze byva castejsie chory tak aj v nemocke pobudnu nejaky ten cas a ze stale musi celit utokom zo strany doktorov ze preco nema ockovane dieta a ako hazarduje s jeho zivotom a atd.Preto ma stve ze taketo veci sa znacia do karty.

manof
7. okt 2011

@hanca82
Iba v TV som zaznamenal 2 prípady (a to TV doma vôbec nemáme!!!):
1. jeden lekár, tuším z Piešťan, čo po očkovaní proti chrípke začal ťažko krívať (neviem, čo mu to tam doriadilo).
2. ten pán, čo bol nedávno v Modrom z neba, čo mal Guillain-Barrého syndróm po očkovaní proti chrípke.
nehovoriac o realite. Toto je úplný výsmech pravde do xichtu.

Kde tí ľudia berú tú drzosť takto bohapusto klamať???

prsky
7. okt 2011

@kajulka1 karta nepatri rodicom (ani tvoja karta nepatri tebe) .. aj ked ides menit lekara, tak by ti ju do ruky dat nemali, mal by si ju druhy lekar pisomne od povodneho vyziadat (niekedy sa to ale porusi, mne sa to tak podarilo pri vymene detskej za dospelacku, ale od vtedy nie). je to tak preto, lebo lekar je za dokumentaciu zodpovedny.
http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...

manof
7. okt 2011

@kajulka1
No to sú tie štatistické fígle. Drvivá väčšina neočkovaných je zdravšia než priemer očkovaných, ale keďže očkovanie nie je zďaleka jediným faktorom, ktorý ovplyvňuje zdravie dieťaťa, tak sa samozrejme môže stať aj to, že niektoré nezaočkované dieťa má zdravie horšie než priemer očkovaných. Možno sa už narodilo imunitne oslabené, možno bolo predčasne porodené alebo príliš krátko dojčené alebo x ďalších faktorov.

Zdravotná karta ale nie je majetkom pacienta. Zároveň však nie je ani majetkom lekárky. Lekárka má povinnosť viesť zdravotnú dokumentáciu v súlade so skutočnosťou. Akonáhle vieš dokázať, že píše do zdravotného záznamu nepravdivé informácie, môžeš ju obviniť z falšovania zdravotnej dokumentácie a za to by mohla mať riadny průser na ÚDZS.

kajulka1
7. okt 2011

@prsky no ja som menila gyndosa, obvodnu mm obvodnu a karty nam vzdy dali do ruky a odniesli sme novemu lekarovi...

prsky
7. okt 2011

@kajulka1 preto pisem, ze sa to niekedy stane..mne sa to naposledy podarilo v 18tich, od vtedy uz ani raz a to som vseobecneho lekara menila 2x a gynekologa tiez 2x. mozes si ale vyziadat kopiu svojej zdravotnej dokumentacie

kajulka1
7. okt 2011

@manof a ma pravo pisat do karty taketo veci ze matka odmieta ockovanie? Keby ho aj odmietnem podpisem jej nejaky papier a to sa zalozi do karty alebo ako to chodi??? My sme ani nevedeli ze ta krava mudra malemu nieco take poznacila do karty az ked sme prisli na imunologiu tak starsia pani mudr sa ma nato hned spytala ze preco odmietam ockovanie a ja som len nemo zizala...a dala mi prednasku o ockovani..a to ma stve ze tato stara garda doktorov to berie ako tragediu a mna ako nezodpovednu mamu. Kua to je ale situacia. MM vravi ze to z karty vytrhne 🙂 ale to asi neni riesenie lebo dalsiu vakcinu mmr chcem bud posunut alebo vobec neockovat

kajulka1
7. okt 2011

@denduska tak som nasla tie biele krvinky WBC 9,34 norma 4-13. To ma v poriadku,nie? Co by znamenalo keby to mal znizene alebo zvysene?Tak potom nechapem preco ma NEUT znizene a LYMPH zvyseneDnes mal drobec teplotu 37,2 po odpocitani,len neviem kde je ta norma ked sa niekde udava ze norma na normalnu teplotu je do 36,9 inde 37 a moja mudr mi povedala ze deti maju normu do 37,3 to sa mi nezda, zeby mali deti inak normu ako dospely na teplotu? Nevies ako ma byt spravne ta teplota? Tiez som zvedava co nam posle zuzka ake mala tie vysledky moj maly mal Imunoglobulin A 0,19. a imuno doktorka by smelo ockovala zivou vakcinou tak som zvedava pri akej hodnote sa to uz neodporuca, A tych imunoglobulinou je viac M a E ma syn ok, iba G a A ma nizke.

manof
7. okt 2011

@kajulka1
Ak to je ozaj pravda, že odmietaš nejaké povinné očkovanie, tak to tá lekárka má nielen právo, ale aj povinnosť zapísať do zdravotnej dokumentácie. Tvoj podpis sa podľa očkovacej vyhlášky nevyžaduje.

kajulka1
7. okt 2011

@manof zatial sme neodmietli len som chcela posunut ockovanie a ona uz iniciativne do karty napisala co napisala,no s mm s nou hodime rec 😠

manof
7. okt 2011

@kajulka1
No tak v tom prípade klamala, čiže je žalovateľná.

pifina
8. okt 2011

@manof tak to s povinnym ockovanim proti chripke v DSS je dost krute na moj vkus 🙄 a ked este k tomu clovek prida sem-tam reportaze, ako to v niektorych vyzera, tak to je skor cela smrti ako miesto pokojnej staroby 🙄

denduska
8. okt 2011

@kajulka1 WBC su komplet biele krvinky, neu a lymf su jednotlive podtypy 😉 cize je to fajn ze celkovo ste v norme..ono by to chcelo kontrolny odber aspon z prsteka na ten krvny obraz o niekolko mesiacov.

no s tou teplotou...vraj niektore deti maju bezne a stale do 37,4..ale to su skor vynimky... 😒

manof
8. okt 2011

Priatelia, idem na vakcinacistický deň v Žiline. Držte mi palce, aby ma zákerne od chrbta nezaočkovali.

martinka1981
8. okt 2011

@manof drž sa a maj oči aj na chrbte 😉

jonas17
8. okt 2011

@manof /pobavila som sa, ešteže ťa neopustil humor 😀 😀 veľa šťastia, v jame levovej! 😀

catharinka
8. okt 2011

Ahojte. Mám problém. Istá nemenovaná osoba si prečítala jeden článok v časopise MAMA A JA a tam vychvaľovali očkovanie. Takže si z toho tá nemenovaná osoba vyvodila záver, že JA sa na vec pozerám jednostranne, keď vôbec uvažujem o tom, nedať dieťa zaočkovať. Aby ste mali malú predstavu, o čom článok bol, krátke úryvky:
"...Tuberkulóza, záškrt, či čierny kašeľ sa totiž neprepadli pod čiernu zem, v niektorých krajinách ešte stále existujú. A netreba sa ani unúvať vybrať sa na potulky do zahraničia. Vysoká migrácia ľudí a príliv utečencov sú pre nechránené deti veľkým rizikom aj na Slovensku. Stačí spomenúť výskyt osýpok v našich utečeneckých táboroch spred pár rokov. Našťastie ochorelo len jedno dieťa - NEZAOČKOVANÉ."
"...kvôli nízkej zaočkovanosti dodnes zomierajú na osýpky státisíce detí z rozvojových krajín. U 20% nakazených sa choroba komplikuje zápalom stredného ucha, pľúc či mozgu. Prevencia je pritom lacnejšia ako liečba týchto chorôb!
"...mamičkám chýbajú informácie nielen o chorobách, proti ktorým sa očkuje, ale aj o bezpečnosti a vedľajších účinkoch vakcín. Keď sa k tomu pridajú pletky a neoverené fakty z internetu alebo od dobrej kamarátky, nečudo, že odpor k ihlám sa zväčšuje..."
Ja nie som žiadny doktor a v chorobách sa naozaj nevyznám, preto som sa dala aj na to, že si kúpim odbornú literatúru a touto cestou si to preštudujem.
Ale, prosím vás, ako mám teda reagovať na tieto články, ani oponovať neviem, pretože neviem odcitovať a presne pomenovať tie všetky negatíva, čo očkovanie prináša??? Ako sa mám teda brániť, to mám vyštudovať nejakú medicínsku školu, aby som mohla aj ja oponovať a aby ma aj niekto bral vážne? ☹ 😠
Ďakujem za odpoveď, alebo odpovede.