Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
1. máj 2011

@manof 😀 ze pozdravujem 😉 Mozno raz podnikneme vylet na tu svetovu vystavu cokolady a len sa tam tak zaprasi 😀 😀

evca35
1. máj 2011

@tin007 keď som toto info povedala našej pediatričke, tak len mávla rukou a prekrútila očami, že "hlásené" a nedávno dostali príkaz zaočkovať cigánov v osade v jednej mestskej časti KE, lebo sa tam vyskytli osýpky. Takže tie hlásenia sú také aké sú 😠

blovitc120
1. máj 2011

@denduska choďte pre ten mumps, my máme teraz iné veľké starosti a potom skočím s mladou na návštevu, dúfam, že to nedopadne ako s kiahňami 😀
@mihic30 choroby v MMR vakcíne sú ideálne ako škôlkárske choroby, osýpky do 2-3 rokov nemusíš až tak chcieť. V každom prípade platí, že najviac nežiadúcich účinkov pri týchto chorobách a rovnako pri ovčích kiahňach bolo, keď sa pridružila iná infekcia a keď sa podávali lieky na znižovanie horúčky.

denduska
1. máj 2011

@blovitc120 musite prist aspon trochu nachladeni, lebo ked vy mate take pevne zdravie tak tazko nieco chytite 😀 fiiha a ake starosti, hadam sa vyriesia!

manof
1. máj 2011

@evca35
Aha, takže osýpky sa hlásia rovnako málo ako nežiaduce účinky očkovania, tzn. menej než 1% prípadov?

V tom prípade to začína dávať zmysel.

No a Ty sa bojíš osýpok?

manof
2. máj 2011

Ten záznam z Lumenu som dal sem:

"Relácia o očkovaní na Rádiu Lumen v stredu 27.IV.2011":
http://www.slobodavockovani.sk/news/relacia-o-o...

athena40
2. máj 2011

Seminár o povinnom očkovaní v Nitre v stredu 11.V.2011 od 17:30
11.03.2011 17:30
Vážení všeobecní lekári pre deti a dorast, všeobecní lekári pre dospelých, ako aj široká verejnosť,
srdečne vás pozývame na
seminár
"Ako ďalej s povinným očkovaním?"
Kedy?
v stredu 11. mája 2011
od 1730
Kde?
v Nitre
v kongresovej sále hotela Zobor,
Štefánikova trieda 5 (vchod do hotela je v pasáži, potom schodmi na 1. posch.)

evca35
2. máj 2011

@manof keď som oznámila dr. že nechcem očkovať MMR, tak to zobrala celkom fajn (na moje prekvapenie) a povedala mi že z toho balíka by ona neočkovala kiahne (lebo som mala na výber aj tú druhú vakcínu s kiahňami), mups a rubeolu, ale najviac ma strašila osýpkami, aké sú nebezpečné a sestrička len pritakávala, lebo ona robila kedysi na infekčnom .... a čo som čítala aj na nete, tak najväčšou hrozbou pri osýpkach môže byť opuch mozgu. Preto sme sa rozprávali hlavne o osýpkach a keď som začala argumentovať počtom prípadov a nemožnosťou nakazenia, tak mi dala takú odpoveď.

manof
2. máj 2011

@evca35 opuch mozgu pri osýpkach možno tak v postpubertálnom veku, pred pubertou extrémne zriedkavo. Oveľa pravdepodobnejší je autizmus po MMR než opuch mozgu z osýpok pred pubertou. Mimochodom, samostatné očkovanie proti osýpkam u nás nezoženieš.

j.cien
2. máj 2011

@manof Dobry den,prosim,je mozne,ze rocni dcera ma den po ockovani Infanrixem Hexa prisernou konjuntivitidu??Nebo jen to je shoda okolnosti..??Ma 38,5horecku,hnis ji doslova kape z oci ☹ ..je stale kojena a doted jsme byli uplne zdravi..muze to mit souvislost,mate nejake informace i o tomto nezadoucim ucinku nebo to nemuze souviset?
Dekuji moc!

prevenar
2. máj 2011

kino LAMAC je v petrzalke ? lol som uplne zmeteny,, na ich kontakte je napisane

Pečnianska 31 a to je v petrzalke ^^

help

katkaaalex
2. máj 2011

Co robit? V porodnici som odmietla prve ockovanie, pediatricka zatil bez probmov no niektore dalsie ockovania ako napr.tetanus odporca a doma na mna "tlacia" s kompletnym zockovaim a argumentuju tym, ze starsiemu synovi po ockovani nc nieje ... Boli ste niko vtakejto situacii??? Ja uz fakt premyslam ci robim spravne...

diocka
2. máj 2011

@prevenar nie, je to v Lamaci na Malokarpatskom namesti. Ta Pecnianska je pravd. adresa firmy ktora distribuje filmy do kin.

lias
2. máj 2011

@manof az teraz som sem zase nakukla, tak ti odpovedám na otázku spred 2 dní 😉 Spadám pod RUVZ Trnava.

andreajakubska
2. máj 2011

@katkaaalex A kto na teba tačí doma? Ty si mama? Očkovať len preto, že staršiemu nič nie je ? ☹
Tetanus- to strašila aj mňa doktorka, Bývaš na nejakej konskej farme? Alebo niečo podobné? tetanus šíria baktérie ktoré sú v konskom truse,alebo pôde a navyše sú anaerobne, to znamená rana by musela byť veľmi hlboká bez prístupu kyslíka a špinavá. A neviem ako ťa strašia ale tetanus je smrtelný asi v 30% vyzdravenie je zváčša úplné a keĎ tak smrť nastáva kôli krčom hlasiviek a dychacích svalov, čomu v nemocnici dokážu zabrániť (sice na slovensku človek nevie). No a tak isto medzi tými čo dostali tetanus boli aj zaočkovaný.
Ak som sa v niečom zmýlila, skúsenejší ma opravia, v každom prípade takto by sa dalo argumnetovať aj pri ďalších chorobách. Moja mala má prvé očkovanie a tiež jej nič nebolo, ale musela by som byť hluchá a slepá aby som očkovala ďalej. A o svojej dcére rozhodujem ja ako rodič a nik iný.

erikasadek
2. máj 2011

ahojte...; dlho som tu nebola, nemmam pc teraz funkcne ale dnes som skoro odpadla , matka jedneho sdeti ktore chodi s patom do skoly , ma aj mladsieho ma 2 roky a prave prekonal , osypky!!! moje nervy tak som lutovala ze nebol v kontaktes joshom..
pytali sme sa jej ako to prebiehlo , tak 41°C horucky decko znicene, ale po tyzdni je v pohode... vyzeral len unaveny nic viac....
josh ma za sebou osypky, ale vymenila by som hned z a tie osypky.. asi niekto si bude mysliet ze mi sibe ze??

pukica
2. máj 2011

dobry vecer,ja som sa tu uz davno pytala co a ako ked nedam ockovat no nejka som neodpovedala na odpoved 🙂
takze sme zistili ze sestricka u nasej pediatricky je tiez proti ockovaniu no to nam nepomvoze nic ked lekarka je za.ale aspon jedna spriaznena dusa v sirom okoli...

uz nam dosli dve vyzvy na ockovanie,nesli sme a tak mame tento piatok "pokec" na RUVZ
da sa napisat splnomocnenie aby tam mohol ist priatel za mna???

prsky
2. máj 2011

@pukica http://www.slobodavockovani.sk/pravo/ - clanky ako na ruvz
inak chyba neist na predvolanie..lepsie je ist a odmietnut ockovanie a v idealnom pripade presvedcit pediatra, ze neockovanie nemusi nahlasovat, pretoze nahlasovat sa musi len nedostavenie sa na predvolanie (vid vyhláška č. 585/2008 (§13 bod 6): "Ak sa osoba, ktorá má byť očkovaná, nedostaví na povinné očkovanie ani v náhradnom termíne, na ktorý bola pozvaná, lekár oznámi túto skutočnosť regionálnemu úradu")
inak to tu uz bolo velakrat pisane, ze co sa stane, ak nedas ockovat + vsetky info najdes na strankach www.slobodavockovani.sk a www.rizikaockovania.sk (viac o legislative tiez http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...)

manof
2. máj 2011

@j.cien
Konjunktivitídu som videl ako nežiaduci účinok v nejakom príbalovom letáku vakcíny, ale asi to nebolo u Infanrixu Hexa.
Každopádne, ak by otázka stála, či môže byť konjunktivitída z očkovania, tak odpoveď je JEDNOZNAČNE ÁNO.

Napr. u Priorixu to výrobca otvorene príznáva:
http://www.medicines.org.uk/emc/medicine/2054/S...
(daj si vyhľadať "conjunctivitis").

maja22
2. máj 2011

@erikasadek tie osýpky prekonalo očkované či neočkované dieťa?

prevenar
3. máj 2011

@diocka joo, dik ,, nakoniec som to zistil 🙂

ludka78
3. máj 2011

Tak ako dopadla beseda??? Som zvedava!

neviem ci tu uz niekto daval toto video
http://durino.blip.tv/file/4693356/ prednaska od Dr.Johann Loibner - Povod a historia ockovania

mywiel
3. máj 2011

Ahojte aky mate nazor na ockovanie proti tetanusu? Dakujem 😉

tin007
3. máj 2011

@erikasadek ja ta plne chapem, ze by si chcela, aby josh dostal osypky; myslela si, ze ma v sebe ockovanie proti osypkam, vsak?

ludka78
3. máj 2011

@mywiel ak si pozries to video ktore som tam dala, tak sa dozvies, ze proti tetanusu, bojuje samotne telo. preto na tuto chorobu zomieraju chudobni ludia, ktori nemaju dostatok potravin a dobrej vyzivy. Ich telo si nevie s chorobou poradit. Preto aj tato choroba bola najma pocas 2.svetovej vojny, pretoze nemali ludia dostatok potravin, a vojaci ak sa zranili, ich telo nemalo dostatok zivin, aby s chorobou bojovalo. Preto tato choroba vo vyspelom svete nie je, je len v chudobnych krajinach....ale pozri si to video, ked to ten pan doktor vysvetluje.

mywiel
3. máj 2011

@ludka78 ok pozriem, no lebo za dva mesiace mam ist s malym na ockovanie proti tetanusu a neviem malé dieta si mozno s tetanom tak neporadi ako dospely a sme cely den v zahrade, kedze maly bude pomaly stvornozkovat uz vsade, tak pre istotu no. 😒

martinba
3. máj 2011

@ludka78 Beseda dopadla super, pozreli sme si jedného neskončeného demagóga, ktorý ma zjavný problém poskytnúť priamu odpoveď na priamu otázku. Ak takýto "odborníci" sú poradcami štátnych orgánov a stoja pri tvorbe zákonov a vyhlášok, tak sa nemáme čomu čudovať... Malo to však význam, aspoň sme všetci na vlastne oči videli , že pán Polievkár tak ako na obrazovke, vystupuje aj na živo. Niekoľko krát nám pripomenul, že máme iba dôverovať našim pediatrom a do ničoho sa nemontovať 🙂

Tean mi písal že spracúva video čo natočil, tak za pár dní bude k dispozícií. Ešte raz vďaka manofovi za organizáciu a klobúk dole, pretože diskutovať s človekom, s ktorým podľa môjho názoru diskusia nie je možná, chce skutočne nesmiernu dávku trpezlivosti a sebaovládania.

prevenar
3. máj 2011

@mywiel ahoj ,, moj nazor vychadza z oficialnej statistiky ochoreni a umrti na tuto chorobu (EPIS)

poslednych 10 rokov (2000-2009) 3 ochorenia / -vsetci zomreli, cize z toho 3 umrtia.

-z nejakeho magickeho dovodu sa neskuma ci boli , alebo ockovany. zaockovanost proti tetanu je vysoka tusim 95-98% to znamena ,ze je vysoka pravdepodobnost ze zaockovany boli a aj tak zomreli .. ak aj neboli tak 3ja ludia ZA 10 ROKOV je nic ! kazdorocne zomru na nasich cestach STOVKY ludi v dopravnych nehodach . akuras nedavno bolo v spravach ,ze v cechah za jeden vikend zomrelo 17 ludi v dopravnych nehodach. ak ches byt v bezpeci prestan pouzivat auto . dolezety fakt ,je ze ockovanie proti tetanu nechrani proti nakaze ako takej .. cize nakazi sa clovek ci je ockovany , alebo nie uplne rovnako .. rozdiel ja v tom,ze zaockovany by to mal prezit . (co samozrejme to moze prezit aj nezaockovany jedinec +ked sa rana vycisti napriklad peroxidom tak sanca na nakazu je temer nulova)

takze pre mna osobne je to uplne bezpredmetna otazka.. cize my neockujeme. co spravys ty je uz na tebe 🙂 vela stastia v rozhodovani.

andreajakubska
3. máj 2011

@prevenar Podľa zdrojov na rizikaockovania je úmrtnosť 30%.

prevenar
3. máj 2011

@andreajakubska ved ok 🙂 vsetko co vravym ja je podla statistiky (EPIS) sa za poslednych 10 rokov nakazili 3ja ludia a vsetci aj zomreli.. to je vsetko.

ved,, pozri si to sama http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...