Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tamix
12. aug 2012

@tara naša Dr. to robí celkom šikovne, lebo má dobrú zaočkovanosť rómov

hajanka
12. aug 2012

@tamix denne tu citam vo fotoblogch.... "aaaach chudatko, nemozem sa na to uz pozerat, neviem ako mu pomoct, poradte co robit, nechce nic papat, odmieta prso, teplota zvysena, place od bolesti........." ... atd podobne reakcie.... ale ockovane byt musi aj nabuduce, keby to bolo zle tak to davat nebudu, nie? a potom napise "verim, ze pre moju princeznu robim to najlepsie" - no len ver...
.. 🤐 😔 😔 😔

tara
12. aug 2012

@tamix no to je pravda, ja som bola minule na sone prsnikov a onkogynekolog sa ma snazil presvedcit, ze si mam dat ockovat gardasil. ja, 33rocna, si mam dat pichnut tuto vakcinu. vraj to ma osoh aj u starsich a ze ked si dam viac davok, tak som kryta tiez. skoro ma tam vystrelo. natrafil na zleho cloveka. a vsade v cakarni letaciky o tom, co moze sposobit hpv virus a preco sa dat ockovat. keby som nevedela a nevenovala sa NEockovaniu, tak normalne by ma presvecili, tak vedia tie brozurky popisat a vystrasit ludi. len ci to ti lekari nerobia naozal len kvoli zisku. verim, ze niektori sa poriadne presvedceni a za nic nepripustia opak, ale niektori su aj poriadne vycurani a robia to len kvoli zisku.

luthien.k
12. aug 2012

@tara to se divím, mně tedy můj gynekolog tuto vakcínu nedoporučil v žádném případě, protože s ohledem na můj věk jsem se jistě již s HPV viry setkala a nemá tak žádný smysl (ne tedy z důvodu vedlejších účinků, zase takový kabrňák to není 😀)... Navíc mi rozmluvil i sono prsou, že prý pokud k němu není podklad z mamografu, tak to, co je cílem preventivních prohlídek, čili zachytit nádor ve stádiu, kdy má mikroskopické rozměry, nemá sono smysl kvůli tomu, že není schopné takový nádor (bez rtg. snímku jako vodítka v té spleti vaziva atd.) vůbec rozeznat... Takže co gykekolog, to názor.

tamix
12. aug 2012

@hajanka na začiatku som aj ja verila, že robím to najlepšie ☹ . No našťastie ma tá naša neurologička priviedla k rozumu 😀 .
Napríklad maminin bývalý spolužiak, vraj fantastický vedec, ju presviedčal, že je to maximálne nezodpovedné a riskantné nedať malú zaočkovať MMRkou. Práve u takýchto v obore študovaných by človek očakával, že budú mať lepšie informácie ohľadom očkovania, ale tam je to ešte horšie 🙄

tara
12. aug 2012

@luthien.k tak vidis, na tomto priklade pekne vidiet, ako kazdy hovori nieco ine. preto tvrdim, ze ide aj o peniaze. nastastie to nie je moj obvodny gynekolog, bola som k nemu vyslana len na sono. nebolo to ale v ramci prevencie, ale kvoli urazu, ktory som mala. tak preto to sono.

tara
12. aug 2012

@luthien.k a ozaj, mne povedal, ze to nevadi, ze som sa uz s hpv stretla, vraj ked je vsetko ok, tak to len pomoze k lepsej ochrane 😎 aj takto idu na pacientov.

macuka
12. aug 2012

http://www.hlasitevolani.cz/index.php?option=co...
fakty o očkovaní...rozpráva lekár!!!

petah82
12. aug 2012

@tara aj mne tak povedal. hpv nevadi, ze uz mozno islo okolo 😒 , treba sa dat, sak je na to aj akcia...

tean
12. aug 2012

zaujala ma ta teoria s krvnou skupinou, ktoru vyssie spomina
@irenkask
Vy, ktori mate deti s neziaducimi ucinkami po ockovani, mozete napisat, ci maju vase deti krvnu skupinu nula ?
vopred dakujem 😉
PS: nasi drobci maju nulku, ale nie su ockovani.

aduskatt
12. aug 2012

@tean moj ma nulku a po ockovani atopicky ekzem, ktorz vsak nastastie zacal asi po piatom roku ustupovat, teraz je to omnoho lepsie

kbeata
12. aug 2012

@tean moj maly ma O-neg.,ocko.proti tbc,a asi v troch mesiacoch mal jacmene na oku,potom uz ziadne ockovanie nemal,teraz je v poriadku 🙂

hajanka
12. aug 2012

@tara @luthien.k o Gardasil som prave pred chvilou citala

8.aug.2012 dospievajuce dievca nasla matka mrtve lezat v posleli 6 mesiacov po tom, co dostala poslednu davku tejto vakciny http://www.nzherald.co.nz/nz/news/article.cfm?c...
vo februari, 14 rocne dievca nasla matka mrtve vo vani, po druhej davke (link mi nechce otvorit..)

hajanka
12. aug 2012

@tean no to musim vyzisti, ja neviem aku ma krv. skupinu 🤐

hajanka
12. aug 2012

k tomu dievcatu co zomrelo:

after her first Gardasil dose in September 2008, she developed pains in various parts of her body, suffered a racing heart beat, weak arms, tingling in her hands and legs, and became tired and irritable. Her hair had started falling out and she was sleeping as much as possible.

manof
12. aug 2012

Zhrnutie posledných výskumov okolo očkovania proti HPV:

"Očkovanie proti HPV — aktuálny stav vecí"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

luthien.k
13. aug 2012

@tara aha, jasně, já myslela, žes byla preventivně, nicméně vím, že se to někde doporučuje, chodit na preventivní sono, v tomto tedy nemám úplně jasno, zda to smysl má nebo nemá, pokud jde o prevenci. Nicméně s ohledem na info, které jsem nedávno četla o tom, jak může sono vyšetření škodit plodu, tak zatím jasno celkem mám 😉
@tamix, @hajanka, mám kamarádku, která má známého také vědeckého výzkumného pracovníka v oboru farmacie (tuším) a svým atopickým dětem nechala dát i na jeho doporučení a s jeho posvěcením snad vše, co je na trhu dostupné - no a téměř každý týden se jí dítě má tendenci dusit při záchvatu laryngitidy, kterou už má v podstatě chronickou... Neříkám, že to musí být z toho, ale celkem se to nabízí...

hajanka
13. aug 2012

tu je ten druhy link, 14r. dievca zomrelo po 2. vakcine Gardasil , feb. 2012 - http://www.lifesitenews.com/news/parents-sue-af...

Gardasil bol spojeny so 49-timi nahlymi umrtiami, 213 trvalymi postihnutiami, bolo 137 hlaseni cervikalnej displazie, 41 hlaseni rakoviny krcka maternice a tisice neziaducich ucinkov, bolesti hlavy, nevolnosti, genitalnych bradavic, anafylaktickeho soku, krce a s penenim v ustach, komy, paralyzy...

hajanka
13. aug 2012

zdroj U.S. government’s Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) database

tamix
13. aug 2012

@luthien.k to je smutné

luthien.k
13. aug 2012

@tamix nejsmutnější je to, že si moc tu možnou souvislost nepřipouští...

irenkask
13. aug 2012

@j.cien Ak chceš tak si prečítaj , dcéra pre malú urobila stránku Simonka webnode ,kde je o jej utrpení napísané asi 70% . Teraz bude mať 5 rokov a samozrejme je to trápenie, nevie sa najesť, má 16 kíl, je malinká a úrovňou asi na tri roky. Samozrejme nás vždy odbili aby sme boli radi že vôbec žije, lebo v Blave na to deti zväčša umierali ešte počas liečby. Do veku osem rokov je vo veľkom riziku že sa to môže vrátiť to povedali a ak nie to tak leukémia z tej chemickej liečby čo dostávala je úplne bežná. Hodinu jedáva každé jedlo, trpí nechutenstvom, cez obed nikdy nespáva a počas liečby nespala ani jednu noc, to je dva roky aj s udržiavacou liečbou. Dcéra sa nemôže zamestnať, platia hypotéku , keď vlani chodila do škôlky tak bola sústavne chorá, tak je do septembra doma . V škôlke schudla jeden a pol kila a teraz doma kilo pribrala. Takže aj to je odvrátená tvár očkovania a negatíva o ktorých ti nikto nepovie lebo to sa nepatrí a na toto nedáš nijaký odkaz a si taká vyčerpaná že už ani nevládzeš. Je to na každom aby si zvážil očkovanie sám
Ja som si považovala za slušnosť a povinnosť informovať každého, aby o tom vedeli a nemohli povedať že ja som to nevedel ak sa to stane. Isté je že každé očkovanie je časovaná bomba v tele. Ešte ak sa k tomu pridružia geopatogénne zóny v byte alebo kdesi kde sa dieťa často nachádza a pravidelne tak je to katastrófa. Alebo aj taká máličkosť , že svokra nenávidí svoju nevestu aj to si odskáče dieťa , nakoľko dieťa do 15 rokov je ešte viazané energeticky na mamu a všetko čo prežíva a cíti ona tak aj dieťa . Ale to je tiež na štúdium o energetickoinformačnom systéme v ľudskom organizme.

nikimax
13. aug 2012

@tean Bože, až ma zamrazilo, náš Max (autizmus, alerg. na mlieko, zníž. imunitu atd) má 0+ a starší tiež 0+ a ADHD, alergiu na mlieko....malá má tiež 0+ ale nie je očkovaná, nemá nič, je zdravá, žiadne dg. My máme všetci 0 pozit. Aj JA aj MM. Asi to nie je náhoda...........aj to je fakt, že MAx znášal zle všetky lieky (vracal ich) a rýchlejšie sa z choroby dostal bez nich.....
@irenkask ja si myslím, že to tiež nejako súvisí, tie krvné skupiny. My sme tiež dopadli..... 😝

aaluska
13. aug 2012

@z.vrablova Poslala som Tvoju tabuľku našej homeopatke a toto mi odpísala:
"vďaka za tú hrúzu. Aj jadrová energia bola zneužitá na atómovú bombu.Toto je podobné.Má to komerčný zámer. Inak nezmysel očkovať preventívne na každý infekt, bacil, či chorobu, ktorá by nás mala stihnúť!!! Toto môže prijať len hlupák. Práve homeopatiou, konštitučným liekom, na celostný profil človeka- t.j. na osobnosť dosiahneme to, že bude mať silný imunitný systém, ktorý si dokáže zvládnuť všetko.Je to očkovanie na základe celostnej podobnosti, nie len na základe podobnosti s nejakou chorobou. Tiež, keď už vymysleli tieto homeopatické vakcíny, prečo očkovať preventívne? Veď keď zistia pneumokoka, zaočkujú energetickú informáciu o pneumokoku a tým telo zareaguje protilátkami. Tak načo prevencia?"

irenkask
13. aug 2012

@tamix No ja som to písala v diskusii sloboda v očkovaní, že mladým hovorili aké je to šťastie že to dostala tak zavčasu , že to má v genetike, len zabudli povedať takú maličkosť, že tú genetiku jej poškodili vakcíny a keby nebola očkovaná mohla byť dodnes zdravá. J a som nahnala mladých na genetické vyšetrenie aby to bolo potvrdené a tam im povedali že kto im také hlúposti nahovoril, že neuroblastóm má genetické predispozície a poslali ich domov. Takže mi to bolo znovu jasné klamstvo na klamstvo. Našla som si rôzne vedecké práce o tejto rakovine a v každej bolo uvedené, že nevedia zistiť príčinu vzniku u detí.Boli to naše aj zahraničné výzkumy a popisy konkrétnych pacientov. Ak chceš tak si prečítaj čo obnáša taká liečba na stránke Simonka webnode.A teraz čakáme čo bude ďalej, čo odpíšu zo šúklu, a úradu pre dohľad. Fuj hnus s takýmito zradcami sa musíme teraz zapodievať so špinavými zapredancami čo za peniaze zradili svoj národ.

irenkask
13. aug 2012

@nikimax Napríklad ja ako nulka veľmi zle znášam chemikálie v potravinách, éčka, hneď ma drhne v hrdle , naťahuje a keď ma štopali liekmi od chrbtice, úplne mi z tých tramalov a tramadolov zlyhalo trávenie . Neznášam drogériu ,naťahuje ma tam ani smrad v obchodoch s oblečením, cigaretový dym. ....Od nešťastného očkovania čo som ešte nevedela kašeľ, ktorý nikto nevie identifikovať, samozrejme oslabená celá nervová sústava . Z potraviny, kde sú éčka ma dusilo, napínalo z kašľa a také hrozné hlieny stále sa mi tvorili . Dobre mi zaberá homeopatia ale niekedy to dlhšie trvá, niekedy hneď.

hajanka
13. aug 2012

@irenkask boze, tazko sa to cita ☹

hajanka
13. aug 2012

@irenkask moj syn tiez od posledneho ockovania mal neidentifikovatelny kasel 3 mes. vkuse (az kym mu imunol. nenaordinovala imunostimulacne lieky), ktory sa mu do dnes vracia ☹ ma aj velmi nizku imunitu (od toho ockovania, uz 2 roky), ten kasel zaujimave bolo, ze mu robili vytery, CRP, dokonca RTG vsetko mal v tom case ok a kasel stale... tak ma zaujalo, ked si napisala, ze to mozu robit aj tie E-cka v potravinach..(ze vdaka ocko na to tak reaguje?) a prave hladam nejakeho homeopata pre neho, no u nas asi ziadne certifikovany nie je

luthien.k
13. aug 2012

@irenkask hrozné, musíš být dceři a Simonce velkou oporou, klobouk dolů...

nikimax
13. aug 2012

@irenkask My sme boli tiež na genetike aj s odbermi a všetko negat. Snažili sa nás presvedčiť, že malý má autizmus gen. podmienený, ale ked prišli výsledky zistili, že genetikou to nie, metabolika v poriadku a vakcíny to určite tiež nie sú. Ale solídnej odpovede sme sa nedočkali, lebo ... Velmi ma zaujíma aj to, čo vám odpovedia z Uradu pre dohlad, ale nebudte prekvapení, ked odpíšu ako nám, že to s očkovaním nesúvisí, alebo že nie je v ich kompetencií skúmať z čoho to má, ked vakcíny boli riadne schválené šukl-om ( čiže sú automat. bezpečné) a očkovalo sa podľa kalendára-čiže v súlade......a boli ste riadne poučení o rizikách.... ( čo nie je pravda, lebo po riadnom, pravdivom poučení by svoje dieťa nedal očkovať asi nikto) 😠 😠 😠